Bloog Wirtualna Polska
Są 1 267 852 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
STATYSTYKI GOOGLE -
1 313 827

Dlaczego niektórzy z nas potrafią żyć w wymyślonym przez siebie świecie

środa, 24 sierpnia 2011 10:30
Skocz do komentarzy

 

 

 

Kiedy jest nam źle, czujemy się pokrzywdzeni, trochę też i samotni, czasem i nuda nas przytłoczy,  wtedy niektórzy z nas próbują odnaleźć się w innej rzeczywistości,  tworząc sobie swój mały świat, przekierowując swoje emocje na nowe znajomości, nowe otoczenie, nowe swoje „Ja”. Tacy ludzie wkradają się w "Inny Świat" również czytając o nim, pisząc też… tworząc go.

 

Oni wszyscy czują się przy tym inaczej, lepiej.

Świat dla nich staje się ciekawszy!

 

Wielokrotnie zdarza się tak, że niektórzy z nich z chęci tej zmiany próbują unosić się…, "latać”, tworząc przy tym coś, co zachwyca i powoduje zaciekawienie.

Dlaczego to robią? Dlaczego próbując walczyć ze swoimi słabościami, swoją bezsilnością wolą zatonąć w swojej  zmienności? Trochę przy tym okłamując samych siebie i innych, tworząc tym samym w sobie nadzieję na to, że nie utoną w niej? Że nie zatracą się na tyle mocno, aby móc powrócić...

 

Część takich ludzi oddaje się wtedy swojej pasji,   tworząc niewyobrażalne piękne a zarazem dziwne rzeczy. Inni wzbogacając się duchowo zmieniają sposób swojego życia,  bo nie potrafią żyć w takiej codzienności. Jeszcze inni... chcąc zapomnieć o krzywdach, które im wyrządzono,  o bólu, który wyrywa im serce,  po przez taki stan troszkę jakby zakłamany chcą być silniejsi, może nawet mniej wrażliwsi?

 

Czy im się to udaje? Czy potrafią tak żyć?

 

 

Niekiedy tak…podbudowuje ich taki stan, ale niekiedy może też ich zniszczyć!

Więc dlaczego mimo ryzyka i tak w to brną? Mimo tych niebezpieczeństw, jakie niesie w takim człowieku jego przemiana, wyobrażenie, tworzenie się wyimaginowanego świata i tak w to taki człowiek brnie. Stara się zmieniać, próbując zmieniać samego siebie, dostosowując się do pewnych zdarzeń bez większych swych emocji, zamykając je gdzieś głęboko w sobie, aby nie wypuścić, nie pokazać innym, by nie cierpieć też w jakiś sposób, by nie analizować już tego i nie myśleć o tym.

 

 

Co takimi ludźmi może kierować?  Dlaczego zatracają się, odsuwając od swojego realnego życia? Od swych niepewności, a czasami i wewnętrznego bólu wyrządzonej im krzywdy,  nietolerancji, strachu i zagubienia...

 

Zakładając na siebie "płaszcz", próbują chować tak swoją w nim bezsilność,  bo tak jest dla nich bezpiecznie.  Ale na jak długo?

Próbują walczyć ze swoimi słabościami właśnie w ten sposób budząc się na nowo...

 

Czy to jest kłamstwo? Kłamstwo, które wciela się w ich życie traktując to, jako prawdę?

Pomaga to im nie czuć? Nie czuć w sobie już tego bólu?

 

Odpychając od siebie myśli o prawdzie starają się być przekonani,  że są kimś innym,  po to tylko żeby czuć wolność, pewne wyciszenie swojej słabości i wewnętrzny spokój.

Chcą czuć w końcu swoją siłę, której im brakowało w ich realnym, normalnym życiu.

 

Zagubienie tego stanu przekłada się w tworzeniu w sobie sztucznych uczuć, po przez odbiór emocji. Budzenie- uaktywnia się wtedy, kiedy podejmowane jest już pewne ryzyko większych decyzji, budząc wtedy ich z zakłamanego snu, który przeprowadził do tej zmienności, przemiany.

 

Dlaczego o tym piszę?

Bo jednych to rozwija wewnętrznie, innych może zagubić.  

 

Większość takich ludzi  powinno być w miarę szybko oblane zimnym wiadrem wody,  żeby zacząć na nowo żyć, powracając znów do swojej realności.

Oni nie robią tego ot tak sobie…robią to, po to, aby czuć coś więcej, bądź o czymś zapomnieć...

Ich nowe "ja" tworzy w nich barierę ochronną na otaczający w ich rozumieniu zły świat.

On nie jest czymś innym, on pozostaje taki sam, ale to tacy ludzie dzięki temu są w nim już inni, w nim potrafią się bronić.

 

 

Dlaczego niektórzy potrafią „kochać” nie kochając? Przyjaźnić się-  nie czując przyjaźni? Planować coś wiedząc o tym, że i tak do tego nie dojdzie? Bo ich wewnętrzna potrzeba czucia czegoś więcej,  daje im do tego prawo?...

 

 

Każdy z nas chce przeżywać coś przyjemnego, fajnego bez ponoszenia konsekwencji.

Odrywać się od swojej realności, od swoich myśli, zachowań  a nawet uczuć,   tworząc je  z czystej chęci poczucia w końcu czegoś przyjemnego, miłego.

To popycha w ten stan.

Ale jak bardzo trzeba na to uważać, aby w porę się obudzić, w porę zrozumieć prawdę.

Prawdę o sobie i spróbować z nią na nowo żyć.   

 

 

 

 

 

 

 

 

kontakt

minawetp@wp.pl

Podziel się
oceń
2
0Więcej na ten temat


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 13 października 2016 7:22

  Tak trszymać

  autor Ala69

  blog: http://yvonnepitts.com/profile.php?uid=755

 • dodano: 04 października 2016 22:10

  Tak trszymać

  autor Zbynek38

  blog: http://teploreform.ice.ru/485815

 • dodano: 22 sierpnia 2016 15:03

  Miła strona

  autor Iga68

  blog: http://www.fortinetthai.com/html/modules.php?name=Your_Account&op=userinfo&username=ubypatoq

 • dodano: 11 lipca 2016 22:52

  super wpis

  autor doda2423

  blog: http://www.fieldofbattle.ru/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=312207#312207

 • dodano: 24 kwietnia 2016 20:35

  Dobry wpis

  autor karolina9

  blog: http://sjdeboer.nl/member.php?action=showprofile&user_id=81

 • dodano: 08 listopada 2012 18:52

  Granica tego może być zbyt słaba, aby to rozdzielić, ale te wymyślone rzeczy albo inaczej, wiara w nie takim ludziom pomaga, tak stają się silniejsi, tylko tak potrafią żyć. To delikatne tematy, czasem warto to zostawić tak ale pilnować aby taka osoba nie robiła głupot. Dziękuję, że to przeczytałas, nie każdy potrafi do tych tematów podejsc spokojnie i to zrozumieć.

  autor minawetp

  blog: minawetp2.bloog.pl

 • dodano: 07 listopada 2012 21:39

  Często dzieci potrafią uciekać w inny świat,tworzyć inną rzeczywistość,wymyślać niestworzone historie.Wydawałoby się,że dorosłym to się nie zdarza,a jednak.
  Znam kobietę i wiem o niej wszystko od najmłodszych lat,a kiedy ją słucham nie mogę uwierzyć,że opowiada historie ze swojego życia,jakie nie miały miejsca.Stworzyła sobie inny,lepszy świat,w który sama uwierzyła i nawet jej syn wierzył w te historie.Kiedy przypadkiem odkrył kilka prawd z życia swojej matki,próbował z nią o tym porozmawiać i prosił,aby nie zmyślała.Niestety,tylko się obraziła,że śmie jej zarzucać kłamstwo.Wszyscy co ją znali,nie potrafili zrozumieć,czemu przedstawia inny obraz swojej młodości.Ona po prostu uciekła od niechlubnej przeszłości,od grzechów młodości,pogrzebała część życia i na tych zgliszczach zbudowała sobie drugie życie.
  Pozdrawiam serdecznie.

  autor 1beam

  blog: ejbpm.bloog.pl

 • dodano: 18 lipca 2012 7:12

  Rewelacyjnie zaprezentowane, ja od niedawna takze zaczynam blogowac. Ekstra sprawa. Pozdrowienia.

  autor I5rE45AZRK

  blog: http://www.powiekszaniepenisa.waw.pl

 • dodano: 10 września 2011 11:36

  Marzenia są cudowne, prowadzą ku wspanialszej przyszłości!!! To one pozwalają określić nam cel i sprawić, że w sposób świadomy, bądź właśnie na początku jedynie podświadomy zmierzamy w kierunku jego realizacji. Los nie przypisuje nikomu żadnej roli, wszystko jest naszym wyborem i tak na prawdę tylko od nas zależy, więc uważam, że jedynie ci ludzie, którzy potrafią marzyć są na tyle odważni, aby dokonywać zmian. To prawda, że niektórzy pozostają na etapie fikcji, ale jeśli ich to satysfakcjonuje, choć w niewielkim stopniu poprawia spojrzenie na realia, to też jest to pozytywne. :)

  autor bey

 • dodano: 26 sierpnia 2011 19:51

  Ciekawy tekst, godny przemyślenia i zweryfikowania pewnych rzeczy w swoim życiu:)
  Pozdrawiam serdecznie:)

  autor rodorek

  blog: rodorek.bloog.pl

 • dodano: 26 sierpnia 2011 17:23

  A ja myślę że wielu z nas ludzi potrafi nieźle się zakręcić w swoim wymyślonym świecie
  Ja codziennie jestem kimś innym czytając i czasem nie chcę wychodzić ze swego świata swoich wyobrażeń

  autor Leo

 • dodano: 25 sierpnia 2011 8:35

  W mniejszym lub większym stopniu, każdy gra jakąś rolę... jeśli ta do której przypisał go Los mu niezbyt odpowiada, zaczyna tworzyć na swoje potrzeby inny, fikcyjny scenariusz...
  Kiedyś, w przedinternetowym świecie, wprowadzenie fikcji w życie było trudniejsze, podlegała weryfikacji żywych ludzi, wymagała spójności i dopracowania... swego rodzaju Sztuki.
  Dziś, w sieci każdy może być kim chce... nawet jak zostanie zdemaskowany, to zmieni nicka, avatar i konto, zacznie od nowa z nową wersją tożsamości...
  Udawanie kogoś innego to forma odreagowania kompleksów, porażek z realnego życia, niesprawdzanie się bądź nieodnajdywanie się w roli, w jakiej obsadziło życie...
  Czy to źle?
  Chyba nie... póki nie czyni się krzywdy innym, może to nawet być forma autoterapii... może pomóc nabrać pewności siebie, dodać umiejętności porozumiewania się, nawiązywania kontaktów. Może też pozwolić... zmniejszyć poczucie osamotnienia, dać poczucie przynależności do grupy...
  Gorzej, kiedy świat fantazji zaczyna dominować nad realnym życiem...

  autor Tyrion Lannister

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

piątek, 22 września 2017

Licznik odwiedzin:  3 325 994  

O moim bloogu

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem...

więcej...

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem mojego życia. Wszystkie są pewnym przekazem mnie samej, albo powstały by po prostu istnieć! Do wpisów serdecznie zapraszam.

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 3325994

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

...TWÓRCZE OPOWIADANIA

...ZBIORY TWORÓW MOJEGO AUTORSTWA

AUDIOBOOKI MINA WETP

BLOG KONKURS

BLOG ROKU 2012

FILMY PRODUKCJI MINA WETP

Korzystam

MOJE WIERSZE NA MP3

NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

NOWE ARTYKUŁY

Odwiedzane

POMOC INNYM

Powiązane bloogi

ULUBIONE ARTYKUŁY INNYCH

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:


Darmowe fotoblogi