Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 328 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
STATYSTYKI GOOGLE -
1 313 827

NIE STRZELAJ, POWSTRZYMAJ SIĘ !!!

sobota, 17 września 2011 17:36
Skocz do komentarzy

 

Człowieczeństwo to zagadka, ile różnych twarzy, tyle różnych myśli i zachowań.

 

Czy nasze zachowanie buduje się w prawidłowy sposób?

 

Jedni lubią prawić często komplementy, być sympatyczni od tak z czystej swojej woli,  bo są ciepłymi, dobrymi ludźmi a  inni wręcz odwrotnie, ich pasją jest dokopanie komuś kto czuje się zbyt pewny i  szczęśliwy.

 

Bój się człowieku kogoś takiego jeśli jesteś od niego w czymś lepszy, bogatszy, przystojniejszy bądź ciekawszy, jego zazdrość, duma i chęć zrobienia tobie na złość jest wtedy tak silna, że trudno go przed tym pohamować.

 

 

Doszukując się najdrobniejszych,  nieistotnych dla nas błędów będzie to nam podkreślał nawet kilka razy, aby tylko wszyscy mogli to zauważyć i uznać że on sam jest człowiekiem bardzo spostrzegawczym i dokładnym.   

 

 

Sama ostatnio mogłam przekonać się na własnej skórze jak to trzeba mieć silną wolę i utrzymać spokój mocno w sobie aby nie odpowiedzieć  złością na złość. 

 

Naprawdę czasem jest to trudne, trzeba mieć w sobie wiele siły aby nie dać się wmanewrować w jakiś taki konflikt, bo z głupotą najlepiej nie dyskutować i tak nas tacy ludzie nie zrozumieją, i  tak będą myśleć  po swojemu a nawet dobre,  trafne argumenty będą przelatywać im tylko obok głowy,  jak ptaki z jednego końca na drugi.

I pomyśleć że dziwimy się politykom jak to oni potrafią umilić jeden drugiemu życie, wynaleźć błędy, ośmieszyć , podważyć decyzje a sami w zwykłym życiu zachowujemy się bardzo podobnie.

 

 

Ilu z nas potrafi przezwyciężyć to w sobie aby nie dokopać drugiemu?

 

Chociażby wspomieć można tu o zapiskach Pana Janusza Palikota w swojej, jakże mocno krytykowanej książce "Kulisy Platformy".

Pan Palikot nadzwyczajna, nieodgadniona postać polityczna, wielki kreator dowcipu, rozrywki podpartyjnej, pisarz jak się okazuje ostatnio lubi plotki.

Ale żeby tego było mało w swój niesamowity pełen kreatywnego myślenia sposób opisał życie naszych polityków z taką dokładnością,  że aż strach pomyślec co wpadnie mu następnym razem do głowy.

Jego odważne domysły opisane w tej książce nie tylko stanowią  śmieszną pożywkę dla czytających bo wiadomo jaki mamy stosunek do polityków, ale również dość w specyficzny sposób obrażają innych. 

Napisałabym więcej, ale się powstrzymam,  bo właśnie o tym ten artykuł, o powstrzymywaniu się.

 

I skąd to się u niego bierze? Ma tak duże poczucie humoru? Czy zwyczajnie lubi robić szum wokół siebie i sprawiać tym samy przykrość innym?

Szum szumem,  każdemu w demokratycznym, wolnym  Państwie wolno wiele,  niech  to robi  skoro chce i mu to sprawia przyjemność, nie wszyscy muszą  go oglądać, słuchać i czytać,  ale jeśli ktoś sprawia tym samy innym przykrość i ich próbuje w ten sposób ośmieszyć, poniekąd nawet w jakiś sposób  zniszczyć,  to już przestaje być to zabawne a wręcz przeciwnie należało by wtedy już koniecznie takiemu człowiekowi uzmysłowić, jak mocno zboczył na daleko odsunięty od społeczeństwa tor.

 

Nie próbujmy oceniać ludzi,  którzy robią coś dobrego mimo iż ich kwalifikacje i predyspozycje nie w pełni są do tego dostosowane, bo nie to jest ważne jeśli ich cel i przekaz jest szlachetny. Próbujmy bardziej zająć się tym, co budzi wstręt i niszczy innych, to główie nad tym powinniśmy się skupić i temu przeciwdziałać. To jest ważne.

 

I tym ostatnim zdaniem apeluje do takich właśnie ludzi,  którzy nie potrafią się powstrzymać od złośliwych uwag,  niech swoją energię wykorzystają na naprawienie czegoś co plami ten piękny obraz człowieczeństwa i  jego wartościowych zasad.

 

A ponieważ wybory tuż, tuż, niech ten artykuł wzbudzi w nas pewne przemyślenia i da ważną wskazówkę na co zwrócić uwagę w debatach przedwyborczych. Na pewno będzie to pomocne w wyborze jak to się już przyjęło tego "lepszego zła".

 

kontakt

minawetp@wp.pl

 

Podziel się
oceń
0
0Więcej na ten temat


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 02 sierpnia 2016 23:52

  super wpisy gratki:)

  autor pisarka4595

  blog: http://berzah.de/index.php?option=com_kunena&view=topic&catid=3&id=1627&Itemid=946

 • dodano: 15 lipca 2016 3:47

  super stronka

  autor doda2424

  blog: http://smproo.ru/forum/user/126497/

 • dodano: 05 października 2011 22:12

  Wielu ludzi strzela do siebie Ogólnie ludzie chyba to uwielbiają wtedy czują taką jakąś satysfakcję z tego ale to podłe i niepoprawne zachowanie niestety często stosowane w naszym życiu Wszystkiego zazdrościmy innym

  autor :)

 • dodano: 23 września 2011 15:44

  O jaki potrzebny artykul Tylko kto do tego się przyzna, że dokopuje innym Sami po cichu żeby nikt nie widział robimy to często ale trudno jest sie powstrzymać jak ktoś jest taki pewny siebie

  autor Leo

 • dodano: 19 września 2011 12:34

  Wybór zła zawsze jest wyborem zła. Lepiej odmówić wyboru niż świadomie wybrać zło.

  autor Tyrion

 • dodano: 18 września 2011 10:18

  Są ludzie i ludziska... i jak widać, nie ma na to rady. Też często się nad tym zastanawiam dlaczego tak jest. Dlaczego Ludzie nie potrafią żyć bez nienawiści? Dlaczego zawsze muszą niszczyć innych. Na szczęście są też i ludzie dobrej woli na tym świecie... i takich się trzymam.

  Dziękuję za pierwszą wizytkę u mnie i słowa uznania dla mojego erotycznego powiadania! Oprócz "Poniedziałkowego randez-vous" znajdziesz u mnie jeszcze i inne. Jeśli masz ochotę poczytać zapraszam na: http://wp771.bloog.pl/kat,629119,index.html
  Pozdrawiam cieplutko oraz miłej niedzieli życzę! Halszka

  autor bajkopisarka771

  blog: wp771.bloog.pl

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

piątek, 19 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  3 475 819  

O moim bloogu

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem...

więcej...

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem mojego życia. Wszystkie są pewnym przekazem mnie samej, albo powstały by po prostu istnieć! Do wpisów serdecznie zapraszam.

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 3475819

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

...TWÓRCZE OPOWIADANIA

...ZBIORY TWORÓW MOJEGO AUTORSTWA

AUDIOBOOKI MINA WETP

BLOG KONKURS

BLOG ROKU 2012

FILMY PRODUKCJI MINA WETP

Korzystam

MOJE WIERSZE NA MP3

NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

NOWE ARTYKUŁY

Odwiedzane

POMOC INNYM

Powiązane bloogi

ULUBIONE ARTYKUŁY INNYCH

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:


Darmowe fotoblogi