Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 328 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
STATYSTYKI GOOGLE -
1 313 827

Symptom szczęścia Kobiety

czwartek, 20 października 2011 13:31
Skocz do komentarzy

 

 

 

Symptomem szczęścia kobiety jest ukochany mężczyzna, nie dziecko i nie pasja. Choć wydawałoby się to równie ważne, to tylko dobry zamiennik.

 

 

Czym jest sens życia? Szczęściem, które chcemy czuć zawsze?

 

Kiedy kochamy ze wzajemnością, wszystko jest dla nas takie proste. Różne niepowodzenia, kłopoty, przykrości, które doświadczamy potrafi złagodzić ten jeden uśmiech, jego uśmiech.

Dotyk, który daje ulgę, poczucie ciepła, bezpieczeństwa. To za jego sprawą chce nam się żyć, tworzyć, rozwijać, cieszyć wszystkim.

I choć wiele kobiet się do tego nie przyzna,  to głównie dzięki  takiej właśnie miłości, którą czuje się od swojego mężczyzny, rozjaśniają się najciemniejsze strony naszego życia.

 

 

 

 

Czy wszyscy w swoich związkach jesteśmy jednakowo sobie tak oddani, aby czuć to szczęście, ten sens życia?

 

Gdy przyjrzymy się temu zjawisku z bliska,  zauważymy że to głównie dla mężczyzn, my kobiety jesteśmy w stanie się poświęcić bez reszty.

Dlaczego to właśnie dla nich, potrafimy zrezygnować ze swoich pasji, wolności?

 

Wiele dni zastanawiałam się jak o tym napisać, aż w  końcu po przypadkowej rozmowie z przyjaciółką o sensie życia,  coś zrozumiałam...

W naszej rozmowie była mowa o egoizmie, o pasji, a ja i tak w tym wszystkim widziałam tylko jedno :  Miłość do ukochanego mężczyzny.

 

Dlaczego kobieta gdy jest rozczarowana swoim małżeństwem, w końcu potrafi stać się egoistką? Łatwiej jest jej wtedy oddać się tylko swoim przyjemnościom,  bo cały trud, który włożyła w swój związek okazuje się trudem włożonym tylko jednostronnie?

Czego jej brakuje?

Zmęczona, zawiedzona życiem, traktowana jak przedmiot mówi w końcu: DOŚĆ!

Dlaczego tak jest? Dlatego, że bez reszty poświęciła się swojej miłości?

Bo przecież nie dzieciom,  bo to są oczywiste zachowania, oczywiste dla nas kobiet obowiązki, my mamy je zakodowane w głowie, działamy przy tym automatycznie. Przecież nie zastanawiamy się czy warto to robić? Wychowanie dziecka to nasza odpowiedzialność!

 

Lecz kiedy złość zaczyna w nas narastać  i znudzone pewnym schematem swojego życia zauważamy, że nie wykorzystałyśmy wielu szans, które przed nami stawały, a nasze poświęcenie nie było tego warte, zaczynamy obwiniać za to mężczyznę, a później same siebie. Dlaczego?

Dlatego, że zbyt mocno kochałyśmy swoich mężczyzn i zbyt mocno pozwoliłyśmy na to, aby stać się niewolnikami samych siebie?

Płaczemy, obwiniamy cały świat za swoje stracone szanse, a tak naprawdę nigdy nie chciałyśmy tego zmieniać. Pragnęłyśmy pokazać temu swojemu mężczyźnie, jakie to z nas idealne żony, matki.

Kochając ich tak mocno zapomniałyśmy o swoim prawie, prawie wolności do prywatności. Swojej wewnętrznej potrzebie realizacji, nie tylko jako kobiety, ale jako człowieka, który ma swoje prawa i potrzeby. I to nie tylko związane z posiadaniem rodziny, dzieci, ale również przyjemności, takie typowo egoistyczne, tylko dla samych siebie.

 

Kiedy tak naprawdę zaczynamy to rozumieć i pragnąć zmiany tego?

Wtedy kiedy czujemy się źle w naszym związku?

Wtedy kiedy widzimy, że poświęcałyśmy się na marne?

Wtedy kiedy zostajemy  zdradzone, samotne?

 

Tak, właśnie wtedy! Dopiero wtedy odnajdujemy w sobie tego człowieka, nie żonę, nie matkę, ale człowieka, który ma prawo również do swoich, tylko swoich przyjemności.

I możemy tu mówić o tym, że dopiero wtedy odnalazłyśmy siebie, ale to nie prawda.

To my same tworzymy w sobie te bariery,  które zamykają nam drzwi do swoich pasji, przyjemności.

I tu nie trzeba być jakimś człowiekiem po przejściach, aby to zauważyć, wystarczy popatrzeć na ludzi w około.

Kto jest w stanie całkowicie oddać się swoim pasjom?

Na pewno wiele osób samotnych  i tych porzuconych przez swoją miłość, ale również i tych których druga połówka ich rozumie i wspiera.

Tylko ilu jest takich mężczyzn co wspierają, rozumieją?

Ilu takich ludzi można znaleźć w związkach małżeńskich?

 

I jeszcze na koniec ...

 

Dlaczego nazwałam to symptomem szczęścia?

Bo ta więź mężczyzny z kobietą łączy ich naturalnie w wymarzoną całość, dzięki której powstaje zjawisko zżycia się dwóch osób,  działających przede wszystkim dla siebie,  dla stworzenia sobie jak najlepszych warunków do życia i tym samym do wspólnego szczęścia.

 

Żaden samotny człowiek nie będzie w pełni szczęśliwy.

Nawet jeśli odda się swoim pasjom,  zawsze mu będzie czegoś brakować.

 

Dlatego prośba do mężczyzn:

Miejcie panowie świadomość tego,  że wasza osoba, jak również wasze zachowanie, zrozumienie, wsparcie jest bardzo ważne w budowaniu tego pełnego szczęścia u kobiety.

 

 

I na koniec piosenka , która zawiera wiele myśli życiowych, chociażby to, jak postępować jeśli już nie można inaczej.  :)

Polecona przez kogoś bliskiego...

 

 

 

 

kontakt

minawetp@wp.pl

Podziel się
oceń
2
0Więcej na ten temat


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 02 sierpnia 2016 8:21

  super wpisy gratki:)

  autor pisarz3415

  blog: http://ascotlearning.com/groups/tematy-prac-dyplomowych-1058297421/

 • dodano: 17 lipca 2016 12:56

  zgadza sie

  autor doda2455

  blog: http://parafiasulbiny.org/profile.php?lookup=1424

 • dodano: 14 maja 2016 9:22

  Dobry wpis

  autor filipos4

  blog: http://msnxj.com/comment/html/?1540.html&page=

 • dodano: 20 lutego 2014 2:34

  W tej chwili wydaje się, że Wordpress jest preferowanym blogosferę tam teraz. (Z tego co czytałem) Czy to co używasz na swoim blogu?

  autor adult seo

  blog: http://my-littlesecret.com/

 • dodano: 14 czerwca 2013 14:13

  Loop jest w tym co piszesz dużo prawdy, ale jest inaczej jeśli dwie osoby się naprawdę kochają, jeśli jedna ze stron tego nie czuje zawsze będą jakieś zgrzyty, nie trafiłeś widocznie jeszcze na taką która będzie z Tobą współgrała i wtedy wszystko będzie dla Ciebie cudowne a nie uciążliwe. Pozdrawiam I zapraszam do wyrażenia swojej opinii w tym artykule: http://minawetp2.bloog.pl/id,335920795,title,DUZA-DAWKA-EMOCJI-FILMY-DOSKONALE,index.html#komentarze Pozdrawiam

  autor minawetp

  blog: minawetp2.bloog.pl

 • dodano: 14 czerwca 2013 7:59

  Oczywiście, że samotni mężczyźni są szczęśliwi. To tylko kobietom się wydaje, że są niezbędnym elementem życia mężczyznym. Nie są. Jedyną kwestią niezbędna jest seks a ten jest teraz łatwo dostępny i zupelnie darmowy.

  W necie znalazłem taki takst i w zupełności się z nim zgadzam:

  Nie warto kochać, nie warto szanować, nie warto się starać... oto dewiza dotycząca relacji z kobietami. Mam za sobą około trzydziestu lat relacji z kobietami, od kilkumiesięcznych do kilkuletnich związków i mogę powiedzieć jedno: strata czasu i zdrowia. Jedyny szczęśliwy związek z kobietą to luźna relacja bez większych zobowiązań polegająca na spotkaniach, co jakiś czas. Tylko taki związek daje satysfakcję i pozwala żyć spokojnie bez kobiecych fochów, intryg, kłamstw albo półprawd, napięć przedmiesiączkowych i innych "atrakcji" hormonalno- emocjonalnych. Kobiety są po prostu wredne i kiedy czują, że "złapały" mężczyznę stają się jeszcze bardziej dokuczliwe i nieznośne. Każdy z nas doskonale wie, że najlepszy czas w relacjach męsko- damski jest w okresie tzw. "chodzenia ze sobą" i niech tak pozostanie. Stałe związki to kaganiec założony na szyję mężczyzny. Powie to każdy mężczyzna z co najmniej 10 letnim stażem małżeńskim.

  autor loop

 • dodano: 26 października 2012 19:31

  Potwierdzam, sama przeszłam przez te etapy, o których pisze Autor i dopiero po stanowczym postawieniu sprawy, że tak żyć nie chcę - wtedy coś dotarło do mojego męża i próbuje to zmieniać - na lepsze. To daje mi nadzieję i zupełnie inne samopoczucie w naszym związku. Ale to dopiero początek - mam nadzieję, że po 12 latach jest w stanie zmienić swoje podejście do wspólnego życia.

  autor Ma_Ja_Ma

 • dodano: 21 października 2011 19:54

  Jak to co X . Sex a jak już nie może to alkohol

  autor ona z nią

 • dodano: 21 października 2011 19:10

  ciekawe co jest symptomem szczęścia u mężczyzny?

  autor X

 • dodano: 21 października 2011 17:39

  Ciekawie ujęty sens życia

  autor Rysiek

 • dodano: 21 października 2011 16:11

  Czytając również te komentarze można myśleć różnie o tym rzekomym symptomie szczęścia kobiety. Jednakże mam nadzieję, że większość Pań myśli podobnie jak Autorka :) Miło było czytać tego typu tekst

  autor Leo

 • dodano: 21 października 2011 15:07

  bardzo ciekawy artykuł..Ja w podobieństwie do Sandry budowałam i nadal buduję swoje szczęście na małych rzeczach jak w piosence Sylwii Grzeszczak " cieszmy się z małych rzeczy ,bo wzór na szczęście w nich zapisany jest"))...a mężczyzna oczywiście też jest ważny w życiu.pozdrawiam.

  autor Ela

 • dodano: 21 października 2011 8:53

  Piękny artykuł zgadzam się z Autorem

  autor xp

 • dodano: 21 października 2011 8:45

  Mężczyzna jest ważny ale nie najważniejszy a bynajmniej nie dla mnie Ja swoje szczęście buduję na drobnych rzeczach one dają mi przyjemność i to mi w zupełności wystarczy do moje szczęścia Ale artykuł ciekawy, wywołuje zastanowienie nad sensem życia :) pozdrawiam

  autor Sandra

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

piątek, 19 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  3 475 900  

O moim bloogu

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem...

więcej...

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem mojego życia. Wszystkie są pewnym przekazem mnie samej, albo powstały by po prostu istnieć! Do wpisów serdecznie zapraszam.

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 3475900

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

...TWÓRCZE OPOWIADANIA

...ZBIORY TWORÓW MOJEGO AUTORSTWA

AUDIOBOOKI MINA WETP

BLOG KONKURS

BLOG ROKU 2012

FILMY PRODUKCJI MINA WETP

Korzystam

MOJE WIERSZE NA MP3

NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

NOWE ARTYKUŁY

Odwiedzane

POMOC INNYM

Powiązane bloogi

ULUBIONE ARTYKUŁY INNYCH

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:


Darmowe fotoblogi