Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 268 013 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
STATYSTYKI GOOGLE -
1 313 827

Czy tego się najbardziej boimy?

czwartek, 12 lipca 2012 16:10
Skocz do komentarzy

 

 

Czy niepewność to strach?

 

Siedząc dziś rano i obżerając się śliwkami stwierdziłam, ze zatęskniłam mocno za moimi zwykłymi, choć dość mocno naszpikowanymi psychologicznymi wywodami artykułami. Przypomniało mi się przy okazji o kilku tematach, które wcześniej opracowywałam, ale nigdy ich nie opublikowałam.  Wtedy zupełnie inaczej przedstawiłabym ten temat, bo i ostatnie wydarzenia zmieniły we mnie sposób postrzegania pewnych rzeczy, pewnych spraw.

Niektóre przykre sytuacje powstałe w życiu, mają na nas olbrzymi wpływ i powodują, że czujemy się z tym źle i nie chce nam się nic.

 

Przeprowadzając kiedyś rozmowę ze swoimi znajomymi na temat:, „CZEGO SIĘ BOIMY”, myślałam o zmontowaniu kolejnego swojego filmiku z tej właśnie serii „ROZMOWY”.  Wtedy były to „PRAGNIENIA KOBIET” z wypożyczonymi postaciami. Żałuję, że ich już nie mogę wykorzystać. Bez wiedzy ich autora nie chcę tego robić, a ostatnim razem jak z nim o tym rozmawiałam to wyjeżdżał gdzieś za granicę i nie miał zupełnie głowy do moich wariactw. Dlatego temat ten został odłożony.

 Dla tych, którzy nie widzieli tego filmu, wklejam link do artykułu, w którym go prezentuje :

http://minawetp2.bloog.pl/id,330292539,title,Pragnienia-Kobiet,index.html

 

 

Dziś, gdy myślę o strachu, niezależnie od niedoszłej prezentacji wizualnej, chcę ten temat poruszyć, bo rano nasunęły mi się pewne myśli z tym związane…

Niestety trzeba powiedzieć sobie jasno, nasza niepewność i jej obawa, strach jest dla nas niebezpieczny, wiele może nam odebrać fajnych rzeczy, ująć z naszego życia odsuwając od nich.

Taka niepewność może nam sprawić ból, wywołać łzy albo wprowadzić w przykry nastrój zniechęcając do wszystkiego.

 

Ile dobrego możemy stracić myśląc tak? Czy dlatego boimy się, bo nie możemy być pewni?

Ja osobiście myślę, że tak!

Pewność odgrywa tu znaczącą rolę, ale pewni być nie możemy!

Więc jak pozbyć się strachu?

Przejście z niepewności w strach może być momentem, chwilą, w zależności od tego jak widzimy wokół siebie świat!

Wgłębiając się bardziej w ten temat widzimy, że oprócz ważnych rzeczy boimy się obojętności, odrzucenia.   Boimy się, że osoby nam bliskie przestaną się nami interesować, przestaną nas zauważać, kochać, to boli nas najbardziej, tu buduje się nasz strach, silniejszy niż strata ukochanej osoby chociażby przez jej śmierć.

 

Ostatnio zauważyłam nawet inną rzeczy związaną z obojętnością, strach o obojętność też ma znaczenie w naszym życiu, by istnieć, by „BYĆ”. Boimy się, że nikt nas nie zauważy, nie będzie chciał poznać, bardzo mocno zwracamy uwagę na to, co pokazujemy innym, jak się do nich odnosimy, czy jesteśmy modni, interesujący i czy potrafimy przyciągnąć. Chcemy być „lubiani”.  Od pewnego czasu obserwuję interakcję na Facebooku i widzę jak to tam przebiega, nad czym my ludzie się głęboko skupiamy. Zamiast zająć się tym, co lubimy, walczymy o zainteresowanie, o to, aby nie być obojętnym, nawet sama Magda Gessler codziennie wypuszcza jakieś posty, aby być w centrum uwagi.

Tak boimy się również obojętności, która jest drogą do odrzucenia- zapomnienia.

Czemu to stało się takie ważne dla nas?

 

To, że boimy się wielu rzeczy takich: jak choroba, starość, śmierć, strata kogoś bliskiego, niepowodzenie jest jasne!

 To, że boimy się bólu w każdej swej postaci – również!

Ale to, że coraz bardziej przeżywamy obojętność innych, tym samym odrzucenie - jest dla nas dość przykre i ma kolosalny wpływ na nasz dalszy rozwój, samopoczucie, zachowanie oraz budowanie swojej wartości i przyszłości.  Zagubieni w świecie znaków „LUBIĘ TO”, przekraczamy granicę pełnego odczuwania przyjemności.

 

Kto jest dziś wielki?

Kto lubiany?

Minus, plus stał się wyznacznikiem ludzi, bezmyślność stała się wyznacznikiem ważności.

 

 

 

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl

 

 

Podziel się
oceń
1
0Więcej na ten temat


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 20 października 2016 4:00

  Idealnie ujęte

  autor Pawel72

  blog: http://www.jtemp11.casample.co.za/forum/welcome-mat/19-konspekt-pracy-magisterskiej#19

 • dodano: 17 października 2016 9:09

  Tak trszymać

  autor Szymon45

  blog: http://shofuen.hekinan.info/userinfo.php?uid=938

 • dodano: 13 października 2016 10:27

  Fajna strona

  autor Ola8

  blog: http://netpromoter.nl/onderwerp/pisanie-prac-po-angielsku-2/

 • dodano: 03 października 2016 23:05

  Miła strona

  autor Piotr3

  blog: http://raffo77.freehostia.com/modules.php?name=Journal&file=display&jid=3615

 • dodano: 26 września 2016 8:47

  Idealnie ujęte

  autor Szymon56

  blog: http://www.sararamirezfans.org/gallery/profile.php?uid=586

 • dodano: 23 sierpnia 2016 7:39

  Tak trszymać

  autor Pawel57

  blog: http://www.taolock.com/comment/html/?664.html&page=

 • dodano: 14 maja 2016 11:18

  Dobry wpis

  autor irenka17

  blog: http://photosurf.danielepanareo.it/forums/topic/pomoc-w-pisaniu-prac/

 • dodano: 20 lutego 2014 8:59

  Hey po prostu chciał dać krótki głowy i poinformować, kilka zdjęć nie ładują się poprawnie. Nie wiem dlaczego, ale myślę, że jego problem łączenia. Próbowałem go w dwóch różnych przeglądarkach i obie pokazują takie same wyniki.

  autor adult seo

  blog: http://my-littlesecret.com/

 • dodano: 28 października 2012 16:35

  Wszystko to o czym piszesz,istnieje,odkąd istnieje świat,jest ludzkie i indywidualne cechy charakteru,a dopóki innym nie szkodzimy,to jest ok.Dziś świat jest bardziej narcystyczny,mamy więcej uzależnień i możliwości technicznych.
  "Pozwólmy ludziom być szczęśliwym w/g ich własnego uznania"/Bolesław Prus/
  Zawsze jest jakiś lęk,obawa,strach.
  "Trwoga jest też wzmocnionym poczuciem życia"/Tomasz Mann/
  -A, "Tolerancja jest tylko inną formą obojętności"/W.S.Mangham/
  i na koniec jeszcze jeden cytat;
  "Doskonałość jest nam tak samo niedostępna jak niedoskonałość"/Alfred de Musset/
  Pozdrawiam serdecznie.

  autor 1beam

  blog: ejbpm.bloog.pl

 • dodano: 27 lipca 2012 18:49

  Zabieganie o popularność w wydaniu Wojewódzkiego czy Muchy również jest dla mnie niezrozumiałe i ... przerażające. Nie ma znaczenia czy od profilu na Facebooku uzależniona jest osoba nieznana czy medialna.

  autor notaria

 • dodano: 27 lipca 2012 17:59

  Witaj, z tego bloga zazwyczaj nie komentuję, ale chciałam Ci podziękować za odwiedziny. Jest strach i jest lęk. Lęk, kiedy boimy się nieskonkretyzowanych , często nie nazwanych lęków, kiedy nie potrafimy sobie wyobrazić, czego sie boimy, strach, kiedy boimy się tego, co sobie wyobrażamy, co już przeżyliśmy,o czym się dowiedzieliśmy od innych. Jeszcze są fobie czyli lęki często irracjonalne. A zgadzam się z tobą, że boimy się, kiedy jesteśmy niepewni siebie, swoich kompetencji, swojej wartości. Kiedy nie mamy dość wiedzy, kiedy nasza wyobraźnia jest zbyt żywa. Ostatnio wybrałam samotną drogę przez ciemną nocną łąkę (w środku ośrodka wypoczynkowego). Cicho, pusto, ciemno, a ja wyobraziłam sobie, że za chwilę wyskoczy jakiś drab i mnie stuknie. I byłam w panice. Naczytałam się zbyt wielu kryminałów i taki skutek. Strachów i lęków tyle, ilu ludzi. Pozdrawiam serdecznie.

  autor nie-ja

  blog: Bardzo tajny blog

 • dodano: 26 lipca 2012 8:48

  Cześć. A ja biedna szukam Twoich komentarzy, a one są pod starym wpisem. Bardzo dziękuję za życzenia urodzinowe. Co do zadanych pytań: przeczytaj moje stare wpisy z zeszłego roku, a tam znajdziesz wszystkie odpowiedzi na zadane pytania. POzdrawiam

  autor baśka

  blog: iluzja26.bloog.pl

 • dodano: 25 lipca 2012 12:05

  Notario próbując się jakoś odnieść do Twojego komentarza, zaczęłam zastanawiać się nad tym, co napisałam. Przedstawiłam w artykule w zasadzie głównie niepewność a ten dodatek o odrzuceniu podkreślając Facebooka i te plusy i minusy to raczej ujęłam bardziej żartobliwie, bo stwierdziłam, że niektórym z nas ludzi, właśnie obserwując Facebooku chyba zbyt mocno zależy na byciu zauważonym. To spowodowało skojarzenie tego z ich strachem, obawą przed odrzuceniem, zapomnieniem no, ale to tylko przykład. Ogólnie przecież obawiamy się odrzucenia przez ludzi, którzy coś dla nas znaczą, zauważone przeze mnie podobieństwo w odczuwaniu strachu było wyraźne, ale nie każdy to zauważy, nie każdy musi to czuć podobnie, rozumieć. Dla ludzi medialnych to dość istotna sprawa, nawet można powiedzieć priorytetowa, choćby Kuba Wojewódzki albo Anna Mucha, oni też dbają o to, aby nie zostać zapomnianym, to są ich pieniądze, strach przed ich stratą wyzwala w nich takie a nie inne zachowanie. A jak zrobić, aby być w centrum uwagi to już dla nich nieistotne, dobry czy zły news nie jest ważny, ważne jest, aby być tu i teraz i być zauważonym przez ogrom ludzi. Obawa bycia niewidzialnym, obawa zapomnienia… itp. itd. Mój temat bardziej mówi o strachu, jaki odczuwamy będąc w niepewności… O i nawet coś zacytuję, na dopełnienie tego komentarza to słowa z filmu, który wczoraj oglądałam pt. „World Trade Center” słowa takie dla mnie są mocnym wyznacznikiem strachu i podkreślają to, o czym pisałam w artykule „NAJGORSZA JEST TA NIEPEWNOŚĆ” Pozdrawiam!

  autor Autor

 • dodano: 20 lipca 2012 19:40

  To, że jakieś wirtualne LUBIĘ bądź jego brak tak bardzo wpływa na czyjeś samopoczucie jest dla mnie niezrozumiałe. Tego strachu nie rozumiem. To jakieś chorobliwe zabieganie o bycie zauważonym - poprzez sieć, w sieci itd. mnie osobiście przeraża.

  autor notaria

  blog: http://czytacnieczytac.bloog.pl/

 • dodano: 16 lipca 2012 11:03

  Pako daj że spokój, ja już o niczym złym nie pamiętam :-)
  Cieszę się zatem, że jesteś już spokojny i dziś uśmiechnięty!

  autor Autor

 • dodano: 16 lipca 2012 10:35

  Witaj !
  Bardzo dziękuje za zrozumienie i uznanie dlatego ZNÓW WITAM CIĘ
  MIŁO NA MOIM BLOGU !!! tym wierszem :
  -Życie różne figle płata ,
  -Daje radości , smutki i niespodzianki ,
  -Potrafi uśmiech wzbudzić ,
  -Nawet w poranki.
  -Mą radość dzisiaj TY wzbudziłaś ,
  -Gdy bloog TWÓJ przeczytałem ,
  -Nieporozumienie między nami było ,
  -I tak to odebrałem.
  Pozdrawia i zaprasza zawsze ten sam uczuciowy romantyk PAKO !

  autor Pako.

  blog: Pako2.bloog.pl.

 • dodano: 16 lipca 2012 8:44

  Ile to zmienić się może w ciągu kilku sekund w naszej głowie... Jeszcze chcę dodać do tego artykułu, że po ostatnich zdarzeniach stwierdzam, że boimy się wstydu i ośmieszenia. Jest to dość ważna dla nas sprawa, bo czasem zdarza się, że pod wpływem twórczych natchnień i uniesień piszemy taaaakie głupoty... po czym później ich żałujemy no, ale później może być już za późno. Choć właśnie po to dziś pisze ten komentarz bo chciałam dodać, że z każdej złej sytuacji jest jakieś wyjście i należy go szukać a nie uciekać przed konsekwencją niewłaściwego czynu! Leo a teraz do Ciebie: Co to za jakieś przytyki? Nie strasz mi tutaj komentujących…bo jeszcze ktoś skory pomyśleć, że jesteś moim facetem! No, ale wybaczam, każdego mogą ponieść emocje! I pozdrawiam wszystkich!

  autor Autor

 • dodano: 15 lipca 2012 19:29

  do Pako UWAŻAJ ! :-)

  autor Leo

 • dodano: 15 lipca 2012 19:28

  a co to za flirtowanie z jakimiś obcymi facetami ! ! ! A w sprawie tematu to: uf wkońcu coś co potrafię zrozumieć :-) Ja boję się tylko nudy, niczego więcej

  autor Leo

 • dodano: 15 lipca 2012 12:29

  Witaj !
  Dziękuję za wczorajsze odwiedziny i informacje o sobie więc się
  odwdzięczam i ten wiersz napisałem o Tobie :
  -Rumieniec na twarzy , zdrowie oznacza ,
  -I serce które mocniej bije ,
  -Szczególnie wtedy gdy TEN WYBRANY ,
  -Jest blisko a JEGO ciało się czuje .
  -Piszesz o gromadce dzieci ,
  -A dzieci to szczęście , dzieci to radość ,
  -Dzieci to miłość jaką się do nich czuje ,
  -Dzieci to "przytulas" i buziak ,
  -Który zawsze słodko smakuje .
  -Najbardziej kochane są przed pójściem do szkoły ,
  -Bo gdy z niej wracają robią się "matoły".
  -Nie chodzi o wiedzę bo ją nabywają ,
  -Ale uczuć miłości się wyzbywają .
  -Koledzy w szkole kpią z rodzinnej miłości ,
  -Mówiąc : "starzy" kochać Cię muszą ,
  -Bo jesteś ich ciałem i duszą .
  Pozdrawia i zaprasza uczuciowy romantyk PAKO !
  "Ps" Bardzo kocham dzieci ale mam tylko jednego syna i malutką
  wnuczkę Agatkę dla której na mym bloogu nie jeden wiersz napisałem.

  autor Pako.

  blog: Pako2.bloog.pl.

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

poniedziałek, 25 września 2017

Licznik odwiedzin:  3 328 239  

O moim bloogu

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem...

więcej...

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem mojego życia. Wszystkie są pewnym przekazem mnie samej, albo powstały by po prostu istnieć! Do wpisów serdecznie zapraszam.

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 3328239

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

...TWÓRCZE OPOWIADANIA

...ZBIORY TWORÓW MOJEGO AUTORSTWA

AUDIOBOOKI MINA WETP

BLOG KONKURS

BLOG ROKU 2012

FILMY PRODUKCJI MINA WETP

Korzystam

MOJE WIERSZE NA MP3

NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

NOWE ARTYKUŁY

Odwiedzane

POMOC INNYM

Powiązane bloogi

ULUBIONE ARTYKUŁY INNYCH

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:


Darmowe fotoblogi