Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 186 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
STATYSTYKI GOOGLE -
1 313 827

Dwie rzeczy, na które nie mamy absolutnie wpływu

piątek, 27 lipca 2012 14:47
Skocz do komentarzy

 

link do prac autora zdjęcia http://anna-jackowska.flog.pl/

 

 

 

Już nie raz przekonałam się, że choćbym mocno się starała i chciała coś przyśpieszyć i zmienić w swoim życiu, bądź życiu kogoś bliskiego, nie mam na to najmniejszego wpływu. Mogę starać się, próbować, pokazywać zalety i wady czegoś a i tak serce danego człowieka podpowie według swojego głosu.

 

Kiedyś nie mogłam pojąć obserwując pewną znajomą jak można żyć z kimś, kogo się nie kocha, ja w każdym razie bym tak nie mogła, nie mogła wmówić swojemu sercu, że kocha…

 

Choć słyszałam również i takie słowa:, „że serce można tego nauczyć” – nie wierzcie w to, nie można! Bo albo się czuje miłość albo nie! Jeśli dane uczucie nie będzie prawdziwe to zawsze coś będzie stało na przeszkodzie i nigdy w pełni nie będziecie mogli poczuć szczęścia.

 

Ale miłość to nie główny temat, o którym chciałam dziś napisać, choć ma powiązanie olbrzymie z tą druga rzeczą, na którą również kompletnie nie mamy wpływu.  

 

 

 

 

Ostatnio przekonałam się o tym obserwując swoje własne dziecko i rozmawiając nawet na ten temat z pewnym znajomym doszłam do wniosku, że my, jako rodzice nie mamy zupełnie wypływu na pasje swoich dzieci. Choć wydawać by się mogło, że to głównie dzięki nam one interesują się różnymi rzeczami, to przykład mojego dziecka pokazuje mi, że i w tym jesteśmy zupełnie bezsilni.

 

Wielokrotnie po przez te nasze, jako rodziców chęci, przelewamy na dziecko wszystko to, czego nie udało nam się zdobyć, nauczyć. Dążymy do tego, aby ono nauczyło się tego, czego my nie zdążyliśmy. Takim sposobem pasje rodziców w większym bądź mniejszym nacisku uderzają w dzieci i zmuszają niejednokrotnie do spróbowania tych wszystkich rzeczy przez nich. Oczywiście to nie jest złe, ma to w sobie wiele wartości ale patrząc na zainteresowania mojego dziecka uzmysłowiłam sobie, że to wszystko, co ja pokazałam jemu zupełnie go nie interesuje a bynajmniej nie tak jak oczekiwałam, nie tak jak myślałam.

 

Widziałam w swoim dziecku tak wielką chęć uczęszczania na coś, czego ja sama do końca nie rozumiałam. Okazuje się, że pasja w takim małym człowieku bez znaczenia czy my ją mu pokażemy, czy zauważy ją gdzieś sam, potrafi zakorzenić się w nim na tyle mocno, że będzie w nim trwać nawet wtedy, kiedy wszystko inne będzie mu stawać na drodze.

 

Na miłość i pasję nikt i nic nie ma wpływu, ona powstaje raptownie i trwa w nas do końca z wszelkimi swoimi konsekwencjami.

 

 

 

KONTAKT:

minawetp@wp.pl

 

Podziel się
oceń
0
0
Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 14 września 2017 12:22

  Ciekawe blogi

  autor Bernarda

  blog: odzyskac-chlopaka.blog.onet.pl

 • dodano: 13 maja 2016 2:32

  Dobry wpis

  autor karolina15

  blog: http://bemastech.com/index.php/forum/site-feedback/942778-pisanie-prac-dyplomowych#942753

 • dodano: 20 lutego 2014 5:46

  Istnieje oczywiście pakiet o tym wiedzieć. Zakładam, że się kilka ciekawych punktów w funkcji również.

  autor ipad mini tips

  blog: http://blogs-service.com/

 • dodano: 03 sierpnia 2012 18:10

  Cieszę się Basiu, że mogłam Ci pomóc i tak sprawić radość. Widzisz co innego tworzyć sztukę wg. swojego pomysłu a co innego okłamywać innych, zależy jak na to patrzymy i co chcemu pokazać. Prawda jest taka, że my ludzie jesteśmy próżni i chcemy cieszyć swoje oko czymś pięknym A propos próżnoścî :) Odsyłam do mojego pierwszego artykułu na tym blogu z czerwca 2011 Ciekawa jestem jakie jest innych zdanie na ten temat!

  autor Autor

  blog: minawetp2.bloog.pl

 • dodano: 03 sierpnia 2012 16:12

  Dziękuję za zareklamowanie programu "Picasa 3". NIgdy nie bawiłam się w te edytory fotograficzne. Wszelkie retusze i upiększania uważam za zakłamywanie rzeczywistości. Dokonywałam jedynie redukcji czerwonych oczu, kompresji i ewentualnie kadrowania. Ale ta Picasa 3 faktycznie jest fajna. Ściągnęłam to sobie i poznałam trochę. Chyba będę używać. Pozdrawiam

  autor baśka

  blog: iluzja26.bloog.pl

 • dodano: 01 sierpnia 2012 17:36

  Witaj !
  -Dziecko jest skarbem w każdej rodzinie ,
  -Gdy sie tylko pojawi ,
  -I choć nie raz godzinami płacze ,
  -Miłości rodziców się nie pozbawi.
  -To małe dziecię , "rodzinne piskle" ,
  -Do serca gorąco przytulane ,
  -Chociaż nie umie jeszcze mówić ,
  -Wie że gorąco jest kochane .
  Pozdrawia i zaprasza romantyk PAKO !

  autor Pako.

  blog: Pako2.bloog.pl.

 • dodano: 01 sierpnia 2012 9:16

  Nad wszystkim chcielibyśmy panować a tak się nie da niestety

  autor Hugos

  blog: hugos.blogs

 • dodano: 31 lipca 2012 22:23

  Możę znalazłoby jeszcze kilka rzeczy, na które nie mamy wpływu. No i dobrze, człowiek chce ingerować we wszystko wiec na szczęście nie wszystko się udaje bo życie byłoby bardzo smutne i mechaniczne.

  autor baśka

  blog: iluzja26.bloog.pl

 • dodano: 31 lipca 2012 15:43

  Ja Ci dam !! Nawet tu narozrabiałeś drogi kolego ? Oj nie, nie wpuszczę Cie już do domu! Szlaban masz Leo ! Mina temat dość skomplikowany, bo i po pół prawdy w tym ale myślę, że na wszystko można mieć wpływ wystarczy tylko mocno chcieć

  autor Sandra

 • dodano: 31 lipca 2012 9:11

  Oj Leo
  :)
  ale ja Cię przepraszam! :) Nie chciałam Ci sprawić przykrości, zawodu, nie chciałam Cię oddalić od Twoich... I tu sobie daruję więcej nie napiszę ale TO TY NAROZRABIAŁEŚ, wiem niechciałeś :) Ale nie wprowadzaj innych tak realnie w swój świat wyobrażeń! :) Pozdrawiam i to ja powinnam była się obrazić nie TY

  autor Autor

 • dodano: 30 lipca 2012 8:26

  ach zapomniałbym jestem na Autorkę obrażony !

  autor Leo

 • dodano: 30 lipca 2012 8:24

  no i dlatego właśnie ja się do tego nie nadaję ! :-)

  autor Leo

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

środa, 17 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  3 472 428  

O moim bloogu

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem...

więcej...

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem mojego życia. Wszystkie są pewnym przekazem mnie samej, albo powstały by po prostu istnieć! Do wpisów serdecznie zapraszam.

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 3472428

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

...TWÓRCZE OPOWIADANIA

...ZBIORY TWORÓW MOJEGO AUTORSTWA

AUDIOBOOKI MINA WETP

BLOG KONKURS

BLOG ROKU 2012

FILMY PRODUKCJI MINA WETP

Korzystam

MOJE WIERSZE NA MP3

NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

NOWE ARTYKUŁY

Odwiedzane

POMOC INNYM

Powiązane bloogi

ULUBIONE ARTYKUŁY INNYCH

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:


Darmowe fotoblogi