Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 186 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
STATYSTYKI GOOGLE -
1 313 827

SPÓŹNIONA WALENTYNKA- LIST Z NIEBA

poniedziałek, 18 lutego 2013 14:43
Skocz do komentarzy

 

Ta spóźniona Walentynka,  powstała pod wpływem bardzo smutnego zdarzenia,śmierci kogoś, kogo znałam. Moja koleżanka Kasia zmarła właśnie w ten dzień, Dzień Zakochanych, nie spędziła już tego dnia ze swoim mężczyzną.

Słuchając tego dnia pewnej pięknej melodii rozpłakałam się i pomyślałam wtedy o tym, że gdyby to mi się przytrafiło, chciałabym móc wysłać z nieba właśnie taki list, dokładnie w ten dzień, na Walentynki, osobie którą kocham, aby dotknąć ją promieniami słońca i spędzić z nią choć w taki sposób ten dzień!

 

 

Link do opowiadania czytanego w audiobooku: http://minawetp.wrzuta.pl/audio/7MSXyOzeXvC/spozniona_walentynka-_list_z_nieba_mina_wetp

 

 

 

 

Na Walentynki – spóźniony „list z nieba… dla mojego kochania!”

 

 

 

Pamiętasz jak wyskoczyliśmy z pociągu?

Jak wbiegliśmy na pachnącą łąkę?

Jak goniłeś mnie po niej, jak siedząc na kocu na przemian czytaliśmy sobie książkę?

Pamiętasz?

 

Jak trzymałeś mnie za rękę, tak jakbyś nie chciał jej puścić.

Jak dotykałeś moich ust wzrokiem

i było nam gorąco i duszno? Pamiętasz?

 

A pamiętasz tę zabawę na fanty?

Jak wlewałam ci do ust sok z zerwanych poziomek?

Jak biegłeś za mną a ja ci uciekałam, odwracając, co chwila

i sprawdzając czy biegniesz nadal?

Pamiętasz?

 

 

Jak zdjąłeś mi ramiączko od sukienki i wyjąłeś aparat?

Jak robiłeś mi zdjęcia na łące i byłam roześmiana?  

Pamiętasz?

 

I te kanapki pod drzewem jak nimi cię częstowałam…

......

Zaraz…, z czym one były? Pamiętasz?

Wtedy czegoś nie lubiłeś? Jakiejś zjeść nie chciałeś…

 

 

A to… Gdy całowałeś, a ja piłam z twych ust szampana?

I tę piosenkę, którą śpiewałam

a wiatr ją niósł nad jeziorem…

Pamiętasz?

 

 

Jak rozgrzani od słońca weszliśmy do wody... Jak kazałeś mi na siebie się położyć...

I trzymając za ręce zanurzałeś i nabierałeś powietrze ode mnie…

Pamiętasz?

 

 

A gdy nadszedł zmrok i zrobiło się zimno,

rozpaliłeś ognisko i otuliłeś mnie swoim ciałem

Byłeś całą noc ze mną blisko

i czułam się przy tobie cudownie, wspaniale… 

 

 

…….

 

Wybacz, że nie mogłam ci tego dać w ten dzień, bo byłam zbyt słaba…

 

Otrzyj łzy Skarbie i uśmiechnij się dla mnie,

poczuj mnie, bo jestem przy tobie,

dotykam codziennie promieniami słońca

i nie przestaję cię kochać nawet tu, w niebie!

 

 

 

Mina Wetp na zaś… luty/2013

To opowiadanie, to moje wyobrażenie tego dnia, to moja fantazja, wymyślona inscenizacja!

 

 

 list z nieba lilia - juliasz.flog.pl.jpg

 

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl

 

Podziel się
oceń
11
2Więcej na ten temat


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 17 sierpnia 2016 19:21

  Świetny post

  autor ksawi80

  blog: http://elittars.eu5.org/index.php?a=profile&u=ykycaxy

 • dodano: 22 lipca 2016 1:10

  super wpis

  autor serenka2330

  blog: http://www.abaestudio.com/blog/ofuvido

 • dodano: 26 maja 2016 3:07

  OK WPIS

  autor witek5656

  blog: http://www.kinder-eltern-probleme.de/index.php/forum/willkommen/1746-plan-pracy-magisterskiej#1744

 • dodano: 25 maja 2013 12:01

  Faktycznie, bardzo nostalgiczne i smutne. Jednak życie płynie dalej, taki już nasz los na tej planecie smutku. Pozdrawiam cieplutko

  autor Norbi

  blog: http://www.wicie.republika.pl

 • dodano: 20 lutego 2013 12:40

  Ileż w Tobie uczucia, aż mnie zatkało. Co do wpisu ja nie oceniam, stawiam treść nad formą, dostanę pewno za to po nosie, ale trudno tak to widzę.
  Gorąco pozdrawiam.

  autor xkxra

  blog: kleksxn.bloog.pl

 • dodano: 20 lutego 2013 9:52

  Notario, Czesiu, blogi pełne są słabej technicznie poezji, zatrważająco słabej. Ale ona wypływa gdzieś tam z potrzeby duszy i chyba nie ma sensu jej oceniać. Od takich krótkich uwag autor nie nauczy się zasad pisania, zwłaszcza wierszy rymowanych, od których czasem zęby bolą. Ja nie jestem znawcą, ale wiem, że np. zbrodnią są rymy gramatyczne (wozili-palili), a są on używane nagminnie itd. Jeśli czyjaś poezja mi nie pasuje, to po prostu jej nie czytam, a jeśli lubię autorkę, to czekam na tekst prozą i tyle. Mina, współczuję straty przyjaciółki. Świat się wokół nas kurczy...

  autor Helen

  blog: helena-rotwand.bloog.pl

 • dodano: 19 lutego 2013 12:49

  Notario rozumiem... widzisz nie pomyślałam o tym, ja się zwyczajnie tymi statystykami bawiłam... wybacz jeśli Cie to przeraziło, chciałam tez tym wyrazić że tak naprawdę nigdy nie jesteśmy całkiem bezpieczni w sieci. A wiesz, że będąc zalogowanym na poczcie na swoje nazwisko np. i imię wpisując się do kogoś księgi gości pozostawiasz tam ślad, ja miałam ostatnio taki przypadek, sama zostawiłam coś będąc zalogowana na swoją prywatna pocztę, nie martw się dostało mi się za to mocno, serce waliło mi wtedy strasznie.... Już wiem co to oznacza i nie mam zamiaru nikogo śledzić, zresztą nie mam nic tez do ukrycia, jeśli jestem u kogoś na blogu to staram się zostawiać tam zawsze jakiś komentarz, bo wiem, ze ta osoba może i tak wiedzieć że byłam. Notario te statystyki nie pokazują tylko że to Ty wchodzisz ale że ktoś dzięki Tobie z Twojego bloga wchodzi np. do mnie, to mi pokazały te statystyki a nie że Ty tyle razy wchodziłaś... napisałam wtedy też o tym. Ludzie robią różne głupoty, czasem żałują tego co zrobili, nie wszystko jest dobre to co robimy, ale to dzięki temu możemy wiedzieć więcej, mieć swoje przemyślenia, zależy jak do tego podchodzimy. Człowiek który z natury jest podstępny będzie widział w tym zło, nie zauważy nawet myśli pozytywnej puszczonej w jego stronę. Dziękuje za Twój krzyk! Dziękuję Notario, cenię sobie wszystko Twoje!

  autor minawetp

  blog: minawetp2.bloog.pl

 • dodano: 19 lutego 2013 12:37

  Czesia ma rację, to kwestia gramatyki, składni. Poprzez niepoprawnie zbudowane zdanie nie wyrazisz tego, co chcesz, tylko całkiem coś innego. O ile czytelnik składnię zna. Ale czy w zamierzeniu swoim chcesz aby czytali Cię tacy, którzy składni nie znają? To wtedy rzeczywiście wciśniesz im kit. Bo to zdanie, tak zbudowane, jest kitem po prostu. Nie chcę Cię obrażać, nie jest to moim zamiarem. Chcę Ci tylko uświadomić, że poprawność językowa pomaga właściwie się wyrażać, a nie przeszkadza w tym. Ty natomiast upierając się przy błędzie wychodzisz z założenia, że poprawność składniowa Ci przeszkadza.

  A teraz druga sprawa., przeraziło mnie to, co przedstawiłaś jakiś czas temu na temat danych o odwiedzinach na Twoim blogu. Kto, kiedy, ile razy... Poczułam się jak w książce Orwella "Rok 1984". Nie podoba mi się to. Nie chcę być śledzona. Lubię zaglądać na niektóre blogi bez zostawiania komentarza, tak dla siebie... anonimowo, bez śladu. Nie zawsze mam coś do powiedzenia, więc tylko zaglądam, czytam i znikam. Tylko dla siebie. Nie chcę by ktoś wyliczał mi ile razy byłam, kiedy... Nie dlatego założyłam blog pod anonimowym nickiem, żeby mnie ktoś śledził.

  autor notaria

 • dodano: 19 lutego 2013 9:13

  Peja bardzo Ci dziękuję, to są miłe słowa, które sprawiają mi ogromną radość, tym bardziej, że piszesz o tym, że chętnie byś coś kupiła z mojej twórczości, są przecież więksi pisarze ode mnie, ja tylko uczę się na razie tworzyć i pisać. Peju wyślij mi drogą mailowa swój adres a dostaniesz ode mnie w prezencie za Twoje dobre serce, książeczkę z moimi tworami(szkicem i wiersze). Skoro to co tworzę sprawia Ci radość i jest czymś co chciałabyś mieć, chętnie Ci to udostępnię, nawet dedykację napiszę odpowiednią :-) A co! Jeszcze raz dziękuję za te piękne słowa!

  autor minawetp

  blog: minawetp2.bloog.pl

 • dodano: 19 lutego 2013 9:07

  Czesiu może ja nie umiem pisać poprawnie ale ten sens wydaje mi się jak najbardziej poprawny, chodzi o brzmienie, mówię do mężczyzny prawda? Myślę w tym czasie podwójnie, czyli o tym co robi główny bohater opowiadania -Jak całując mnie- To myśl o tym jak mu przypominam co robił -piłam z twych ust szampana- to myśl moja o tym, co ja robiłam w tym czasie kiedy mnie całował :-) Czesiu droga, pewnie to niepoprawne sformułowanie ale mi gra jak najbardziej. Dziękuję i liczę na więcej takich uwag, one mi pokazują wiele, bynajmniej uczą jak odbiera to widz, czytając moje słowa. Wezmę te uwagi sobie do serca. Jeszcze raz Ci droga moja dziękuję!

  autor minawetp

  blog: minawetp2.bloog.pl

 • dodano: 19 lutego 2013 8:29

  Jak całując mnie, piłam z twych ust szampana?
  Całując- imiesłów przysłówkowy współczesny – informuje o czynności odbywającej się jednocześnie z czynnością wyrażoną czasownikiem, zatem albo całując ciebie-piłam albo całując mnie -piłeś
  Mino, przepraszam, mam wrażenie że takich niezamierzonych pomyłek jest więcej.A może to prowokacja ?
  Pozdrawiam:)

  autor czesia

  blog: objazdowy.bloog.pl

 • dodano: 19 lutego 2013 7:13

  Mino wzruszyłam się. Wiersz piękny w swojej prostocie. Takie lubię najbardziej, nieskomplikowane, ale jakże wymowne, ileż w nim uczuć.Mino może troszeczkę mały nietakt będzie, ale przypomniał mi się w tym momencie ks.Twardowski i jego;"Spieszmy kochać ludzi, tak szybko odchodzą".Pozdrawiam Cię bardzo ciepło i serdecznie.
  Ps.Mino nie myślisz o wydaniu tomiku wierszy? Chętnie bym kupiła.

  autor Peja0515

  blog: peja0515.bloog.pl

 • dodano: 18 lutego 2013 19:37

  Bardzo smutna melodia i bardzo smutne wydarzenie. Los bywa niezwykle okrutny

  autor baśka

  blog: iluzja26.bloog.pl

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

środa, 17 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  3 472 439  

O moim bloogu

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem...

więcej...

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem mojego życia. Wszystkie są pewnym przekazem mnie samej, albo powstały by po prostu istnieć! Do wpisów serdecznie zapraszam.

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 3472439

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

...TWÓRCZE OPOWIADANIA

...ZBIORY TWORÓW MOJEGO AUTORSTWA

AUDIOBOOKI MINA WETP

BLOG KONKURS

BLOG ROKU 2012

FILMY PRODUKCJI MINA WETP

Korzystam

MOJE WIERSZE NA MP3

NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

NOWE ARTYKUŁY

Odwiedzane

POMOC INNYM

Powiązane bloogi

ULUBIONE ARTYKUŁY INNYCH

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:


Darmowe fotoblogi