Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 190 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
STATYSTYKI GOOGLE -
1 313 827

JAK BYĆ NIEWIDZIALNYM W SIECI - KOSMOSIE INTERNETOWYM

sobota, 02 marca 2013 8:06
Skocz do komentarzy

Jak uciec przed śledzeniem rejestrujących nas programów, kiedy wchodzimy na jakąkolwiek stronę internetową?

Temat banalny? No nie zupełnie! Bycie niewidzialnym w sieci na dzień dzisiejszy, przy coraz to większej ofercie programów buszujących i rejestrujących ruch na stronach, już mało realne!

 

 

 

Ale są na to sposoby!

Kilkumiesięczna obserwacja narzędzi do mierzenia ruchu na stronie dała mi prawo do wypowiadania się na ten temat, ja już wiem jak być niewidzialnym w sieci i chce dziś o tym napisać!

 

Internet/ Sieć jest jak kosmos, poruszasz się w nim w różne strony a i tak nie znajdujesz końca, i choć wydaje ci się, że jesteś anonimowy i niewidzialny, bo nie podajesz swojego imienia, nazwiska ani adresu, są już w sieci takie programy rejestrujące, które mogą to pokazać i o pewnych tego zależnościach musisz wiedzieć!

 

 

Powód powstania artykułu:

 

1.   Pamiętam przerażenie swoje jak wpisując się w księdze gości na jednym z blogów ujrzałam swoje nazwisko i imię, jak to możliwe, że nie byłam anonimowa?  No właśnie! A jednak, mimo, iż tego tam sama nie wpisałam było to możliwe.

 

2.   Następna sprawa, mocne zbulwersowanie jednej z moich koleżanek blogowych, odnośnie opublikowania artykułu pt. Striptiz blogowych faktów, nie zostawiała u mnie komentarzy a jednak była przeze mnie widzialna, ślady po sobie na moim blogu zostawiała. Jak tego uniknąć?

 

3.   I jeszcze jedna rzecz, ważna dla każdego z nas, związana bardziej z pocztą, wiele osób o tym wie, ale są jeszcze tacy, którzy nie mają zupełnie tej świadomości, dlaczego trzeba uważać logując się gdziekolwiek na nie swoim komputerze? Co zrobić, gdy takie logowanie jest konieczne? O tym też będę informować, bo uważam, że jest to bardzo ważne!

 

 

Dlaczego tak się dzieje, że zapominamy o swoim bezpieczeństwie, a nawet kiedy o nim pamiętamy i pilnujemy się, mimo to nie jesteśmy anonimowi, nie jesteśmy niewidzialni w sieci/ Internecie?

 

W portfelu Internetowym pojawia się coraz więcej programów rejestrujących, choćby ruch na danej stronie, są to strony firm, platform, blogów, te programy mogą również nazywać się analizami, albo brzydziej „programami szpiegującymi”. W każdym razie z tego typu programów korzystają różne firmy, oczywiście nie po to, aby szpiegować, ale po to, by zliczać ilość wejść na daną stronę itp.

 

Ze względu na moje zainteresowania różnymi narzędziami w takich programach, zupełnie przypadkowo natknęłam się na dość szczegółowe dane z ich rejestracji i wiem już, skąd te programy czerpią te informacje. Co więc zrobić, aby nie być tak szczegółowo rejestrowanym przez analityczne narzędzia sieciowe, znajdujące się na prawie każdej przeglądanej przez nas stronie?  O czym należy pamiętać, aby stać się niewidzialnym w tym kosmosie Internetowym?

 

 

Oto 3 podstawowe zasady niewidzialności w sieci:

 

 

Po pierwsze – nie przeglądaj innych stron internetowych i nie komentuj niczego na forach, kiedy jesteś zalogowany w swojej poczcie, bądź w jakimś innym programie, dlaczego? A właśnie, dlatego, że na podstawie twojego logowania program rejestrujący choćby odwiedziny na danej stronie, może rozpoznawać i zarejestrować twoje dane z loginu, twoje miejsce w którym się znjadujesz, sieć z jakiej korzystasz, oprogramowanie, itp.  I tak np., jeśli login twój do poczty zawiera twoje imię i nazwisko a czasem się tak zdarza, to taki program je zarejestruje i nie jesteś już niewidzialny ani anonimowy. Mi się to zdarzyło, więc wiem, o czym piszę!

 

Po drugie - akurat o tym rozmawiałam ostatnio z koleżanką, która niestety nie wiedziała, choć jest mądrą i dużą dziewczynką, że logowanie na nie swoim komputerze może spowodować zapisanie jej loginu i hasła do poczty na tym komputerze trwale, i ktoś niepowołany może później na nią wejść. Są takie przeglądarki, które z automatu zaznaczają te opcje w narzędziach, jeśli właściciel komputera tego sam nie zmieni, trzeba się z tym liczyć, i jeśli tego nie potrafisz usunąć z pamięci, zmień po prostu hasło do poczty, w ogóle radzę hasła do poczty zmieniać sobie przynajmniej raz na dwa tygodnie, w programach bankowych jest to wręcz konieczność obowiązkowa! Tym bardziej,jeśli korzystasz z poczty w telefonach komórkowych, zmieniaj często hasło.

 

Po trzecie- To informacja dla tych, którzy zakładają u siebie w firmie sieci internetowe i sami nadają ich nazwę, a spotkałam się w rejestratorze takich danych nawet z nazwami ulic. Lepiej taką sieć nazwać nie uwzględniają ani imienia, ani nazwiska, ani nazwy firmy, a już tym bardziej adresu. Jeśli rejestrujesz nazwę sieci na swoim komputerze, nazwij ją inaczej niż twoje dane identyfikacyjne, zapewniam cię, że masz taką możliwość, aby wpisać tam nazwę choćby wymyśloną przez siebie, w sieci, Internecie nie musisz być taki dokładny.

 

 

A tak po za tym, to prosta zasada, której ja osobiście się trzymam i wszystkim polecam:

Nigdy nikomu nie szkodzić i nigdy nikogo nie obrażać.

 

 

 

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl

 

 

 

Podziel się
oceń
12
1Więcej na ten temat


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 16 sierpnia 2016 10:18

  Idealnie ujęte

  autor Dominika70

  blog: http://topdiffusion.free.fr/modules.php?name=Journal&file=display&jid=272

 • dodano: 10 lipca 2016 10:41

  super wpis

  autor doda2499

  blog: http://gmtatsmideli.ge/index.php?subaction=userinfo&user=ohadyfy

 • dodano: 02 maja 2016 21:05

  Dobry wpis

  autor karolina22

  blog: http://www.forum.ae-system.ru/profile.php?action=show&member=3148

 • dodano: 15 stycznia 2014 20:14

  ja nie zmieniam kolga do poczta bo co mi tam mogą ukraśćadresy do dziewczyn - przecieżone mnie kochają, adresy gdzie kupuje traawę to policja wie, a inne rzeczy nowe to muszę szukać

  autor ja nie

 • dodano: 14 stycznia 2014 12:48

  Bo nie przeczytałeś od początku do końca Leo!!!! Skup się! Najważniejsza sprawa jak coś przeglądasz w Internecie nie bądź zalogowany nigdzie! :-) pozdrawiam

  autor minawetp

  blog: minawetp2.bloog.pl

 • dodano: 05 marca 2013 16:41

  Kompletnie nic z tego nie rozumiem ;-)

  autor Leo

 • dodano: 05 marca 2013 8:40

  dziękuję zatem za okazane uznanie i umieszczenie kilku moich wpisów w specjalnej szufladzie

  autor ktosnieznaszgo

  blog: ktosnieznaszgo.bloog.pl

 • dodano: 05 marca 2013 7:53

  jak można zachwycać sie "kotletem" na monitorze i domniemywać , ze "kucharz" stworzył dzieło. czy sztukę mięsa można zaminieć w sztukę? fakt, tworzenie czegokolwiek może być sztuką ale jak ją zmierzyć i jakiej użyc skali? kulinarnie to by był czas opróżnienia talerza, głośność domagania się dokładki? trudna sprawa... prawdziwa sztuka to zostawić coś po sobie, dać komuś coś stworzonego co można ścisnąć w dłoni, sprzedać projekt, wystawić dzieło , wyrecytować obraz lub szkic , namalować atramentem myśli splątane rymami. Sztuka to nie dać sobie porwać letniego kapelusza przez zazdrosny lipcowy wiatr. pozdrawiam
  PS. być niewidocznym w sieci to chyba niemożliwe, ale niewidzialnym jak najbardziej

  autor ktosnieznaszgo

  blog: ktosnieznaszgo.bloog.pl

 • dodano: 04 marca 2013 22:28

  Dziękuję,
  LAW

  autor JanToni

  blog: jantoni341.bloog.pl

 • dodano: 04 marca 2013 16:59

  Dzięki za pouczające informacje. Dla mnie jednak jest najważniejsz zasada z Twojego ostatniego zdania :). Dziekuję, że trafiłaś do mnie i miłe "słówka" zostawiłaś. Pozdrawiam.

  autor Giga

  blog: MÓJ KAWA%u0141EK PRZYRODY

 • dodano: 04 marca 2013 9:44

  Końcowa konkluzja jak najbardziej słuszna !!Pisząc w sieci trzeba przestrzegać przyjętych form,nikt nie bedzie szukał zwady.Piszę już długo i w różnych miejscach,nie musiałem do tej pory martwić się,ze ktoś zechce wykorzystać to o czym piszesz,ale przestrogi sa jak najbardziej na miejscu.Wielu z nas (używajacych internetu)nie wie,lub zgoła nie zwraca uwagi na zabezpieczenia.A to wazna rzecz.Kiedyś pisałem dwa blogi,ale juz długo nie czynię tam żadnych wpisów.Za to pisze sporo na forum WP w Herbaciarnia u Nowakowej,pozdrawiam serdecznie

  autor blizniaki3

  blog: mazurohanys.bloog.pl

 • dodano: 04 marca 2013 2:21

  Z tym ostatnim wskazaniem, choć słuszne, nie ma znaczenia dla kogoś, kto w sieci czuje się odważny a wchodzi, żeby szkodzić, tak samo jak w życiu.

  autor notaria

  blog: http://czytacnieczytac.bloog.pl/

 • dodano: 03 marca 2013 18:54

  Mój syn też mnie wciąż straszy tym śledzeniem sieci, a ja jakoś mało się tym potrafię przejąć. Nie publikuję zdjęć na tle willi czy jaguara (głównie dlatego,że ich nie posiadam), staram się nie być zalogowana w poczcie kiedy odwiedzam innych, ale dużo więcej zrobić nie mogę. Jak już ktoś się uprze, żeby mnie namierzyć, to pewnie może to zrobić, tylko po co? Nie jestem ani celebrytką, ani milionerką, ani nawet poczytną pisarką Serdeczności

  autor Helen

  blog: helena-rotwand.bloog.pl

 • dodano: 03 marca 2013 12:28

  Dziękuję za przemiłe wpisy :-)
  Zapraszam do pociągu.

  autor uczuciowesmaki

  blog: uczuciowesmaki.blog.interia.pl

 • dodano: 03 marca 2013 8:08

  Od kilku dni próbuję usunąć "bloczki" spod moich tekstów. Udaje się na moment i wraca. Masz rację, najważniejsze jest, by się nie wstydzić własnych słów:))

  autor czesia

  blog: objazdowy.bloog.pl

 • dodano: 02 marca 2013 17:02

  Mino dziękuję za te informacje. Bardzo przydatne.Pozdrawiam

  autor Peja0515

  blog: peja0515.bloog.pl

 • dodano: 02 marca 2013 14:12

  Dzięki za ostrzeżenie, ciekawy temat. Dziękuję. Dziękuję też za miłe słowa u mnie na blogu. Są aż za bardzo miłe. Czemu tak Ci się podoba mój wpis? Mi zazwyczaj się wydaje, że to co piszę jest nieciekawe, o formie już nie wspomnę. Może nie mogę być obiektywna. Ale czy aby nie chcesz mi zwyczajnie poprawić samooceny ;) he he. Dziękuję Ci bardzo, że wciąż jesteś.

  autor ola

  blog: www.piata-pora-roku.bloog.pl

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

środa, 17 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  3 472 483  

O moim bloogu

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem...

więcej...

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem mojego życia. Wszystkie są pewnym przekazem mnie samej, albo powstały by po prostu istnieć! Do wpisów serdecznie zapraszam.

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 3472483

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

...TWÓRCZE OPOWIADANIA

...ZBIORY TWORÓW MOJEGO AUTORSTWA

AUDIOBOOKI MINA WETP

BLOG KONKURS

BLOG ROKU 2012

FILMY PRODUKCJI MINA WETP

Korzystam

MOJE WIERSZE NA MP3

NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

NOWE ARTYKUŁY

Odwiedzane

POMOC INNYM

Powiązane bloogi

ULUBIONE ARTYKUŁY INNYCH

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:


Darmowe fotoblogi