Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 780 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
STATYSTYKI GOOGLE -
1 313 827

JAKA JEST WIEDZA POLAKÓW DOTYCZĄCA ANTYKONCEPCJI

środa, 12 lutego 2014 11:32
Skocz do komentarzy

 

dlaczego prezerwatywa jest tak ważną metoda antykoncepcyjna.jpg

 

Całkiem niedawno próbowałam dokształcić się w temacie antykoncepcji, nie wszystko dla mnie samej było tak oczywiste i pewne, wertowałam informacje na ten temat pisząc artykuł o nastoletnich matkach, bojąc się, że jeśli nie będę w tym kompetentna, to nie ustrzegę przed tym swoje dzieci. Dzięki temu poznałam wszystkie metody i te innowacyjne zabezpieczeń i przyznam, że nie o wszystkich wiedziałam a już tym bardziej na czym konkretnie i szczegółowo polegają, w trakcie tego  zauważyłam jedną rzecz, że wiele jest niespójności w informacjach jakie podaje Internet, choćby na temat preejakulatu.

Okazuje się“, że w Wikipedii przy antykoncepcji w metodach innych tj. stosunku przerywanym, nie jest uzupełniony pewien zapis, dość istotny zapis dotyczący antykoncepcji.

 

 

Żeby nie pewien komentarz pod moim artykułem : "METODY ANTYKONCEPCJI" ,to bym do tego się nie dokopała.

 

Sami o tym przeczytajcie...

Pewien mężczyzna dochodził, jak to jest tak naprawdę z tym prejakulatem, jeśli ktoś nie wie co to jest, to informuję, zaznaczając przy tym, że to moje tłumaczenie tego nie książkowe że preejakulat-  to pewien płyn, śluz, który może, ale nie musi wydobywać się z członka mężczyzny przed samym stosunkiem, barwę ma przeważnie przeźroczystą, a co o tym wiedzą lekarze ginekolodzy i czy ich informacje są takie same, posłużę się wypowiedzią tego chłopaka, który pytał o to kilku lekarzy, ginekologów.

 Oto jego historia:

 

"Temat zakładam dla zaczerpnięcia informacji, a może ich udostępnienia? Mianowicie nie tak dawno, bo miesiąc temu uprawiałem sex z dziewczyną bez zabezpieczenia w jej dni płodne ( bodajże to był 14 dzień cyklu ) tak, że dziewczyna była idealnie przygotowana do zajścia w ciąże. Oczywiście wydzielił się preejakulat a z nim moje obawy co do konsekwencji, jakie może on nieść. I tu zaczyna się moja droga.

 

Los tak chciał, że mam znajomych lekarzy, farmaceutów, genetyków i ginekologów. Zacząłem odnawiać swoje znajomości, odwiedzając ich po kolei. Moje pytanie było jedno : Czy jest możliwość w takim przypadku zajścia w ciążę? I zaczęła się lawina.

 

Należy zacząć od tego, że ludzie starają się latami o dziecko i nie mogą dostać tego czego chcą. Z drugiej strony wystarczy tylko jeden plemnik, który " załatwi sprawę ". Jednakże, gdy tak chodziłem od jednego znajomego do drugiego, słyszałem inne wersje.

 

Jeden twierdził, że środowisko kwasowe pochwy dosłownie zjada plemniki i nie ma możliwości ich dojścia do celu. 

 

Drugi, że bariera śluzu jest bardzo trudna do przejścia przez plemniki ze spermy, a co dopiero te z preejakulatu, których liczebność jest zdziesiątkowana.

 

Trzeci twierdził, iż plemniki z tego śluzu są bardzo słabe, niedorozwinięte, pozbawione aparatu ruchu, nie zdolne do przeżycia w pochwie.

 

Czwarty zaś, że tych plemników w ogóle nie ma, ponieważ preejakulat jest produkowany przez jakiś tam aparat i nie służy do rozmnażania, lecz do czyszczenia i nawilżania dróg płciowych.

 

Piąty twierdził, że mogą być "zabrane" z dróg, jeśli wcześniej nastąpił wytrysk a zbliża się kolejny.

 

Nasłuchałem się tego i już sam nie wiedziałem co myśleć.

Skończyło się tym, że dziewczyna dostała okresu i wszystko wróciło do normy. Jak widać ludzie wykształceni po studiach mieli własne, różne odpowiedzi do mojego pytania.

 

Do czego zmierzam. W moim przypadku preejakulatu było bardzo dużo i zbliżenie seksualne trwało długo, tak że gdyby miała być w ciąży, to by była.

W dodatku przed zbliżeniem odbyłem jeszcze jedną godzinę przed, więc praktycznie powinno ich być bardzo dużo. Oczywiście ryzyko pozostaje zawsze, i pewnie miałem dużo szczęścia.

Tym wpisem jednak zmierzam do tego, by nie panikować zbytnio i nie brać się za rzeczy, o których się nie ma pojęcia, by później nie obgryzać paznokci z nerwów i nie sypiać po nocach. Oczywiście możecie wierzyć w to co napisałem, lub nie, jednak do końca nie wiadomo jak z tym preejakulatem jest."

 

Oczywiście ze względu na znaleziony ten tekst, odszukałam również info o przeprowadzonych najświeższych badań w tej sprawie. 

http://informahealthcare.com/doi/abs/10.3109/14647273.2010.520798

tłumacząc ten zapis i czerpiąc informację z Wikipedii,

 

wychodzi na to że opublikowane wyniki badań klinicznych z 2011 r. przeprowadzone na małych grupach mężczyzn wskazują, że preejakulat może zawierać znaczne ilości żywych i ruchliwych plemników. Wcześniejsze badania  nie stwierdzały obecności plemników w preejakulacie lub stwierdzały bardzo małe ich ilości, do tego o upośledzonej ruchliwości, a także plemniki martwe.

Wykazano również, że preejakulat może zawierać limfocyty CD4 i makrofagi zatem może być w nim obecny wirus HIV powodujący ryzyko zakażenia HiV.

 

Informuje również iż w Wikipedii przy antykoncepcji jest nieaktualny zapis, który mówi, że ostatnie badania wykazują, że preejakulat nie zawiera plemników, chyba, że pozostały one w penisie z poprzedniego wytrysku, po którym mężczyzna nie oddawał moczu. Wikipedia przy antykoncepcji nie została  zmodyfikowana o te badania z 2011 r., więc może to wprowadzać w błąd wszystkich szukających tych informacji.

 

 

Dodatkowo do tematu dorzucam: 

 

 Jak ważne jest używanie prezerwatyw przez nastolatków i w przypadkowych kontaktach seksualnych:

 

 

 

 

 

Ważny artykuł:

DLACZEGO DOCHODZI DO TEGO, ŻE NASTOLATKI RODZĄ DZIECI? - EDUKACJA SEKSUALNA

 

Skocz do poprzedniego artykułu:

CZYM KIEDYŚ RODZICE STRASZYLI NASTOLATKÓW ORAZ TEST KOMPETENCYJNY OBECNYCH RODZICÓW

 

Pokrewne artykuły:

SKĄD BIERZE SIĘ SPERMA I OD CZEGO ZALEŻY JEJ ILOŚĆ

 

CAŁA PRAWDA O PRZYRZĄDZIE MĘSKOŚCI

 

Skocz do artykułów z serii:

SEKSUALNE

 

Skocz do artykułów z serii:

CIEKAWOSTKI

 

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl

Podziel się
oceń
11
0Więcej na ten temat


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 26 września 2017 14:42

  Interesujące artykuły

  autor Bartłomiej

  blog: http://magcloud.com/user/wroznik54

 • dodano: 30 sierpnia 2017 14:13

  Według mnie ciekawe

  autor Dytrych

  blog: http://www.carrental.e-blogi.pl/ksiegagosci.html

 • dodano: 29 lipca 2016 4:08

  ok

  autor pisarz3469

  blog: http://www.pinkproperty.net/blog/idequn.html

 • dodano: 17 lutego 2014 0:02

  Kurde bardzo ciekawy bloga. Pierwszy raz trafiłem na tak ciekawy bloga woow. I przydatny. Gratulacje.

  autor mielcus

  blog: www.marcinmielcarek.bloog.pl

 • dodano: 14 lutego 2014 19:43

  Tak Ewuniu... :-) można powiedzieć, że od wczoraj jestem jak całkiem zdrowa :-) walentynkowo pozdrawiam, miałam nawet opublikować moje najulubieńsze romantyczne utworkii ale czasu nie starczyło, bo kolacja świąteczna ;-)

  autor minawetp

  blog: minawetp2.bloog.pl

 • dodano: 14 lutego 2014 17:24

  Mina jak samopoczucie,czy polepszyło się,infekcja odpuściła?Pozdrawiam serdecznie.

  autor 1beam

  blog: ejbpm.bloog.pl

 • dodano: 13 lutego 2014 15:17

  :-) Czesiu Kochana jesteś! Dziękuję!

  autor minawetp

  blog: minawetp2.bloog.pl

 • dodano: 13 lutego 2014 14:03

  Mino, bardzo kompetentnie podeszlas do tematu.Wypowiedż młodego człowieka, którego cytujesz, powinna być uzupełniona o jeszcze jeden szczegół. Pisze:"W dodatku przed zbliżeniem odbyłem jeszcze jedną godzinę przed, więc praktycznie powinno ich być bardzo dużo. Oczywiście ryzyko pozostaje zawsze, i pewnie miałem dużo szczęścia"
  Być może "szczęście" wynikało z faktu, że plemniki "dojrzewają" do zapłodnienia. Najżywotniejsze i najdojrzalsze do zapłodnienia są między drugim a czwartym dniem po stosunku, Wcześniej są niedojrzałe, póżniej obumierają.

  autor czesia

  blog: objazdowy.bloog.pl

 • dodano: 12 lutego 2014 20:37

  Ewciu, bardzo Ci dziękuję... zrobię tak jak radzisz tylko imbir muszę kupić, resztę mam, pozdrawiam serdecznie

  autor minawetp

  blog: minawetp2.bloog.pl

 • dodano: 12 lutego 2014 19:46

  Mina napisałam do Ciebie mail ad Twojego zapytania.Kobieto bierz byka za rogi i nie daj się infekcji.Pozdrawiam ciepło.
  Co do antykoncepcji,to myślę,że świadomość jest dość duża,ale to tez zależy w jakim środowisku i od poziomu intelektualnego.
  Gdybym miała oceniać moje środowisko i przedział wiekowy 16 lat/40%/ 17-18/60-75%/ pow.18 lat/ 85-95%/ na 100 osób. Jak jest przed piętnastym rokiem życia-nie wiem,ale soptykałam matki z córkami poniżej 14-go roku życia na szczepieniu p/HPV

  autor 1beam

  blog: ejbpm.bloog.pl

 • dodano: 12 lutego 2014 17:23

  ale Ty Mina się rozkręciłaś, już nowy art ? daj ludziom spokojnie poczytać ;-) choć ten o tym prejakulacie czy jak to tam się fachowo brzmi daje do myślenia, nie wiem po co ten gościu wogle tak zrobił, po co to dumać, gumka i jeszcze raz gumka musi być już od samego początku, tym bardziej kiedy panna ma dni płodne, ten gościu jakieś badania przeprowadzał, czy jak ? Nie u każdego faceta pojawia się ten płyn, to raczej dotyczy młodziaków, którzy już przy dziewczynie nie mogą wytrzymać

  autor Leo

 • dodano: 12 lutego 2014 13:00

  Pozwolę sobie pod tym wpisem również powielić jeden bardzo ważny komentarz, który został umieszczony przez komentującego pod moim innym artykułem o metodach antykoncepcji, wklejam część jego tylko dlatego, że zawiera wiele fajnych i przydatnych informacji dla ludzi młodych, którzy być może nie mają świadomości o tych różnych niebezpieczeństwach związanych z uprawianiem seksu. ------------- niejaka franka pisze:" Przede wszystkim należy młodych uświadamiać o konsekwencjach współżycia i nie chodzi mi o tak oczywistą jak ciąża, ale o choroby weneryczne i infekcje. Wirusy HPV czy HIV są NIEULECZALNE i coraz bardziej popularne. Grzybica u mężczyzn często jest bezobjawowa, u kobiet natomiast często po pierwszej infekcji wraca co jakiś czas powodując bardzo nieprzyjemne swędzenie i upławy. Wszystkie infekcje i choroby są niebezpieczne dla zdrowia, a ich konsekwencje to nawet rak, zaburzenia psychiczne oraz śmierć!
  Wpis ten powinnaś więc zacząć od tego, że jeśli rozpoczynamy współżycie z osobą z bogatą przeszłością seksualną, której poprzednich doświadczeń nie znamy, gdy jest to sex przygodny/przypadkowy lub zwyczajnie dla własnego komfortu psychicznego i zdrowia KONIECZNE jest używanie prezerwatyw!!! a dodatkowo możemy zastosować globulki czy pigułki.
  Kolejną rzeczą wartą wspomnienia jest to, że wczesna inicjacja seksualna NIE JEST ZDROWA i sprzyja późniejszym problemom zdrowotnym z rakiem szyjki macicy włącznie czy depresjom (młodzi ludzie nie są wystarczająco dojrzali emocjonalnie) oraz, że większość metod antykoncepcji nie nadaje się dla młodych!
  Młody, rozwijający się organizm, w którym na pewno nie ma równowagi hormonalnej (raczej burza ;) )nie jest gotowy na metody hormonalne, tym bardziej na wkładki domaciczne, a tzw. 'pigułka po' nawet dojrzałym organizmie sieje zniszczenie - jest to bardzo duża dawka hormonów przyjęta jednorazowo. 'Kalendarzyk' w tym wieku całkowicie odpada, bo z powodu owej 'burzy' nie będzie w żaden sposób precyzyjny, nie wspominając, że przy tej metodzie okres musi być super regularny.

  To co napisałam jest tylko kroplą w morzu. Młodym ludziom radzę się wstrzymać do conajmniej 16 roku życia i przeżyć pierwszy raz z kimś kogo kochają i komu w pełni ufają, zabezpieczając się prezerwatywą (nieprzeterminowana i nieuszkodzoną), a gdy trochę podrosną i będą w pełni dojrzali płciowo zastosują antykoncepcję hormonalną. Dodam, że zażywanie hormonów nigdy nie jest korzystne dla organizmu (choć czasem niezbędne), obecnie jest to jednak najlepsza metoda dla osób w trwałych związkach.-----------------

  autor minawetp

  blog: minawetp2.bloog.pl

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

niedziela, 18 marca 2018

Licznik odwiedzin:  3 730 323  

O moim bloogu

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem...

więcej...

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem mojego życia. Wszystkie są pewnym przekazem mnie samej, albo powstały by po prostu istnieć! Do wpisów serdecznie zapraszam.

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 3730323

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

...TWÓRCZE OPOWIADANIA

...ZBIORY TWORÓW MOJEGO AUTORSTWA

AUDIOBOOKI MINA WETP

BLOG KONKURS

BLOG ROKU 2012

FILMY PRODUKCJI MINA WETP

Korzystam

MOJE WIERSZE NA MP3

NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

NOWE ARTYKUŁY

Odwiedzane

POMOC INNYM

Powiązane bloogi

ULUBIONE ARTYKUŁY INNYCH

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:


Darmowe fotoblogi