Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 186 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
STATYSTYKI GOOGLE -
1 313 827

Zdjęcia w galeriach.


DEGUSTACJE PIKSELOWE - WŁAŚCIWE USTAWIENIA NIKONA D5100

wtorek, 28 stycznia 2014 14:53

nikon d 5100 aparat dobry.jpg

 

 

Odkąd na urodziny dostałam Nikona D 5100, strasznie podniecają mnie te degustacje pikselowe, najlepsze wtedy, aby się dobrze nimi najeść! Patrząc na te wyraźne obrazy nie sposób nie czuć zapachu i smaku.

Wypasione domowe kolacyjki, obiadki, śniadania, :-) mogą natchnąć do takich właśnie artykułów. Po wykonaniu kilku zdjęć z bliska, zaczęłam rozumieć urok czarowania fotografią. Zdjęcia makro i z nim związane ustawienia aparatu są  poszukiwane i ważne.

Jakie robi zdjęcia Nikon D 5100? Pyszne, oto zwykła jajecznica, w zasadzie w głównej roli podsmażane, soczyste płaty cebuli!

 

jajecznica.jpg

Ta jedno obiektywowa lustrzanka cyfrowa to 16,2 miliony efektywnych pikseli, jest tak dużo tam ustawień, że poznanie ich zajmie mi chyba wieki!

Już wiem, że ważne jest ustawienie dobrze przysłony, wiele osób ma z tym problem i mimo, iż jest to w instrukcji nie jest łatwo się kapnąć co zrobić, aby było wygodnie i perfekcyjnie dobrze to wszystko ustawione.

Znalazłam w sieci dość ciekawą pewną podpowiedź odnośnie przysłony w aparacie, może ktoś z Was ma z tym problem więc pozwolę ją przytoczyć.

Ponoć czytanie instrukcji nie gryzie... ale czy każdy ją rozumie?

Ja już wiem, po przeczytaniu komentarzy, że cytowanie ciekawych według mnie informacji z instrukcji, może być określeniem przestarzałym albo niepełnym.

 

"Przysłonę można zmieniać w trybie A, wartość przysłony z obiektywem zmiennoogniskowym zależy od ogniskowej, za wyjątkiem obiektywów ze stałym światłem.
Przysłonę można również zmieniać w trybie fotografowania P, jest to tak zwana fleksja programu, w trybie P kręcisz kółkiem nastawczym w prawo lub w lewo i zmienia się czas i przysłona zachowuje prawidłową ekspozycję.

W trakcie korzystania z fleksji programu na wyświetlaczu głównym, koło literki P, pojawia się *, czyli P*, aby przejść do automatyki aparatu kręcimy kółkiem w prawo lub lewo do momentu, jak zniknie gwiazdka przy literce P."

 

Sama zauważyłam, że najlepiej się pracuje przy literce P, jak informuje instrukcja jest to automatyka programowa, kiedy to aparat ustawia sam czas otwarcia migawki i przysłonę zapewniając uzyskanie optymalnej ekspozycji. To jest najlepsze ustawienie kiedy, nie ma się czasu na manualne dobieranie ustawień aparatu.

 

 

Przy wykonywaniu zdjęć czas otwarcia migawki i przysłona są cholernie ważne!

Krótkie czasy otwarcia migawki i duże otwory przysłony pozwalają zatrzymać ruch obiektywów i zmiękczyć szczegóły tła, długie czasy otwarcia migawki i małe otwory przysłony pozwalają rozmyć ruch obiektów i podkreślić szczegóły tła.  Ps. Wydawało mi się, że jest to najciekawszy wskaźnik w instrukcji Nikona, dlatego go tu podkreśliłam. Jak się okazuje,  Ci co piszą instrukcje do aparatów niekoniecznie się znają na praktycznej ich stronie, taką informację uzyskałam od fotografa, bo owszem tak może być, ale przysłona ogólnie spełnia jeszcze inne funkcje.

 

 

Ponieważ w tym wpisie pokazuję trzy zdjęcia robione tym aparatem pozwolę sobie podać jakich ustawień użyłam do ich wykonania:

 

RAW +N - format zdjęcia. Jedno zdjęcie jest zapisywane  w formacie RAW a drugie w formie normalnej. ( Stopień kompresji 1:8) RAW +F (FINE)  ma 1:4. jest to wysoka jakość dobra np. do druku, ale zajmuje bardzo dużo pamięci na karcie, do zwykłych zdjęć, których nie drukujemy wystarczy wersja normalna, pomieści ona dużo więcej zdjęć na karcie. Już dowiedziałam się, że lepiej zapisywać zdjęcia w formie jpg, choć forma RAW daje większe możliwości modyfikacji późniejszego, zdjęcia.

 

Wielkość zdjęcia S czyli mała tj. 2464*1632 ( w pikselach) ( ale już wiem, że jak będę fotografować swój szkic muszę zmienić to na L - dużą  (aby jakość szkicu była doskonała, bo mogę to wtedy wydrukować w bardzo dużych formatach nie tracąc na jakości.

 

WB AUTO, nie mam czasu na samodzielne bawienie się w ustawianie wszystkiego.

ISO 400 - czułość zdjęcia. Zdjęcia przedstawione poniżej, taką właśnie mają ustawioną czułość.

AF-S - to ustawienie pojedyncze ostrości, do obiektów nieruchomych, poprzez naciśnięcie spustu migawki do połowy, ostrość w ten sposób zostaje zablokowana w momencie najlepszej ostrości. Przedmioty zaś ruchome, należy fotografować w trybie AF-F - trybu ciągłego.

BILANS BIELI  na poziomie 3, ale już dowiedziałam się od doświadczonych fotografów, że najbezpieczniej, jeśli ktoś się nie zna, ustawić to na automat.

PRZYSŁONA - (poprawiam) AUTOMAT -  gdy zmieniam położenie obiektu, zmienia mi się ta wartość już automatycznie sama dopasowując ostrość.

Jeśli ktoś nie doczyta w komentarzach, to wklejam najciekawsze wypowiedzi odnośnie przysłony, bo wytworzyła się pod artykułem bardzo burzliwa dyskusja na ten temat.

 

Ogniskowa dotyczy obiektywu a nie aparatu. Mówiąc po chłopsku - ogniskowa wyraża się w milimetrach, np. 50mm i jest związana z kątem widzenia. Im większa tym bardziej zbliżamy obiekt.

Na stadionach fotografowie maja ogniskowe od 200mm do 600mm - żeby przybliżyć - to tzw. teleobiektywy. Przyjęło się że ogniskowa 43mm to tzw. standard, bo ani nie przybliża ani nie oddala świata - tak jak to widzą nasze oczy. Dlatego obiektywy o ogniskowej 50mm to tzw. standardowe. Najszersze obiektywy to takie 12, 14mm. Ale to wszystko zależy od tego na jaki obszar rzuca taki obiektyw obraz. I zgadza się to do rozmiaru klatki 36x24mm, bo takie kliszy były głównie od 100lat.

Jeżeli matryca w cyfrowym aparacie ma ten rozmiar to się zgadza.

Natomiast większość aparatów ma mniejsze matryce. I tak D5100 ma matrycę 23.6 x 15.7 mm - czyli mniejszą niż taka klatka. I wtedy trochę się to przesunie. Dla takiego aparatu obiektyw standardowy (nie przybliża, nie oddala) to około 30-35mm, a nie 50mm.tutaj widać ogniskowe:

 

 

Jak widzi aparat:

http://www.sigmabenelux.com/img/siteglobal/1/13df8510/Angle%20of%20View.jpg

O ogniskowych:

8mm - bardzo szeroki kąt - strzelając na wprost fotografujesz własne stopy. Duże zniekształcenia. Pierwszy plan masz bardzo duży a dalej już jest wszystko mniejsze.

16 - 18mm - umiarkowanie szeroko. Jest szerzej niż w 90% kompaktów jednak nie ma już zniekształceń ( zależy od obiektywu ) Również pierwszy plan masz większy - im dalej od Ciebie tym bardziej się wszystko na zdjęciu zmniejsza. Dobre do widoków

20-30mm - do typowych zdjęć reporterskich. W miarę szeroko ale bez przesady. Względnie proporcje są ok.

50- 85,mm - obiektywy portretowe. Dają małe zniekształcenia i bardzo ładnie oddają proporcje na fotografii. Bardzo często są jasne ( wartość F jak najmniejsza ).

100mm i więcej . - teleobiektywy. Do zdjęć ptaków, sportów i ogólnie tak aby oddać jak najwierniejszą perspektywę. Czyt - stosunek pierwszego planu do drugiego.

Co do cropu i mniejszych matryc to, to jest odwrotnie.

Jak podepniesz obiektyw 10mm do takiego aparatu jak Nikon D 5100, to tak naprawdę będziesz miała 16mm

jak podepniesz 50mm to tak naprawdę wyjdzie około 85mm\

 

 

Tu trochę do nauki, jeśli kogoś więcej z tego tematu interesuje:

http://www.fotografuj.pl/Article/Pole_kat_widzenia_obiektywu_aparatu/id/69

 

http://www.fotoporadnik.pl/elementy-aparatu-ogniskowa.html

 

 

 

Dodatkowo do ustawień Nikona przy opcji P:

Trzeba pamiętać że przy opcji P, lampę musimy sobie włączyć już sami, z boku po lewej stronie aparatu, na górze jest ten włącznik.

 

 

Oto trzy prezentacje degustacji pikselowych, potraw domowych zupełnie przypadkowych, wykonanych w tych ustawieniach opisanych powyżej, aparatem Nikon D5100.

1.

gotowe raczki (ugotowane parówki nadgrojone w krzyz po bokach.jpg

Zdjęcie wykorzystane do artykułu pt.

PARÓWKOWE RACZKI - MAKRO

 

2.

nalesnik zbliżenie.jpg

 

 Zdjęcie wykorzystane do artykułu pt.

NALEŚNIKI Z TWAROGIEM I CUKREM PUDREM - makro

 

3. 

tależ usmażonych warzyw.jpg

 

Zdjęcie wykorzystane do artykułu pt.

KURCZAK Z TYMIANKIEM INSPIRACJA PODEJRZANA OD M.MORANA I A.STARMACH

 

Niestety za dużo jeszcze nie wiem o fotografii, będę tę wiedzę poszerzać, może modyfikować te ustawienia, w trakcie praktyki, choć uważam, że są one wystarczająco dobre, jak na uzyskaną jakość zdjęcia.

W obecnym układzie aparat dostosowuje się doskonale z każdej odległości,  automatycznie nastawia ostrość a to dla mnie najważniejsze, przynajmniej na razie! :-)

 

Jeśli ktoś z Was zna się  na tych wszystkich, i innych bajerach w Nikonie D 5100, albo po prostu w Nikonach z literką D, proszę o komentarze i ciekawe podpowiedzi, myślę że ten aparat również ustawia głębię nie tylko otoczenia, przedmiotu, ale i oka, ja to nazwałam w ten sposób bo Nikodem Szymański którego zdjęcia prezentuje pod spodem stosuje jakieś swoje do tego triki, a ponieważ aparat ma tez możliwość modyfikowania zdjęć po zrobieniu myślę, że tę głębię oka dzięki niemu można też uzyskać. :-)

 

Jak on to robi? Nie wiem! Może Wy wiecie, od czego to zależy, prócz talentu?

 

 

Uzupełniam odpowiedź do tego na podstawie uzyskanych komentarzy:

Jak on to robi? Ma pełną klatkę i jasny obiektyw portretowy. Trochę może również modyfikować te oczy w programach do obróbki zdjęć.

Lokalny kontrast i szerokość tonalną poprawia. Później w programie oczka trzeba podostrzyć, jeszcze lekko oraz oczka wykontrastować. Ważna też jest jak najmniejsza czułość ISO. Im wyższe ISO, tym większe szumy i przy okazji ucieka dynamika zdjęcia oraz właśnie szerokość tonalna.

 

nikodem szymański.jpg

 

 

Serdeczne podziękowania Pawłowi i Marcinowi za udzielenie swoich cennych rad w tej sprawie i możliwość wykorzystania tego w artykule.

Pozdrawiam

Mina Wetp

 

 

Skocz do poprzedniego artykułu:

JAK WYGLĄDAŁY ŻYCZENIA DLA BABCI Z 1932 ROKU

 

Skocz do najciekawszego artykułu tego roku:

FAKTY I MITY O MĘSKIM NASIENIU

 

Skocz do najciekawszego artykułu roku 2013:

POROZMAWIAJMY BEZ SKRĘPOWANIA O HIGIENIE INTYMNEJ - Co potrzebne aby czuć komfort?

 

Skocz do jednego ze smaczniejszych artykułów kulinarnych:

JEDNA Z NAJSMACZNIEJSZYCH POLSKICH ZUP- KWAŚNA Z KLOPSAMI, PRZEPIS PRABABCI JADZI

 

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl


Podziel się
oceń
8
1

komentarze (43) | dodaj komentarz

JAK WYGLĄDAŁY ŻYCZENIA DLA BABCI Z 1932 ROKU

wtorek, 21 stycznia 2014 13:05

 

Gdy natrafiłam na ten urywek filmu, spodobał mi się bardzo, a  wzruszyło najbardziej to, jak kiedyś przed II Wojną Światową a raczej dokładniej w latach trzydziestych XX wieku, w domach arystokratycznych, obchodzono Święto bądź Imieniny Babci, jak do tego przygotowały się dzieci i co mówiły!

 


Sami zobaczcie... Wiersz godny do przekazywania pokoleniom. :-)

 

 

 

 

 Do artykułu wykorzystano urywek filmu "Panny z Wilka" według powieści Jarosława Iwaszkiewicza, opowiadanie z roku 1932, film w reżyserii Andrzeja Wajdy z 1979 roku.

 

 

W roli głównej występują:

Daniel Olbrychski - Wiktor Ruben

oraz Anna Seniuk - Jula.

 

 

W roli dzieci recytujących wiersz:

Małgorzata Wachnicka- córka Julci.

Anna Kostecka - córka Julci.

Filip Jasieński - syn kazi.

 

 

Dziś radość w sercach czujemy

To nie bez przyczyny

Dziś Ci Babciu winszujemy, dziś Twe imieniny

Żyj nam Babciu długie lata

A zawsze wesoło!

Niechaj szczęście w róże wplata

Wieniec na Twe czoło

 

Niech Cię opromienia słonko

Co świeci na niebie

Niechaj wiele śle promyków

A wszystkie dla Ciebie

 

 

 

 

Skocz do poprzedniego artykułu:

 

JEDNA Z NAJSMACZNIEJSZYCH POLSKICH ZUP- KWAŚNA Z KLOPSAMI, PRZEPIS PRABABCI JADZI

 

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl


Podziel się
oceń
4
0

komentarze (16) | dodaj komentarz

JEDNA Z NAJSMACZNIEJSZYCH POLSKICH ZUP- KWAŚNA Z KLOPSAMI, PRZEPIS PRABABCI JADZI

poniedziałek, 20 stycznia 2014 16:21

Ten artykuł dedykuję swojej prze fajnej 90 letniej babci Jadzi, wprawdzie nabytej po ślubie no ale... Posiada ona w obecnej chwili 8 prawdziwych wnuków i 8 prawnuków, oraz tych wszystkich pozostałych. :-)

 

Uwielbiam ją za to że jest, że została moją babcią, za jej osobowość i mądrość oraz oczywiście za ten przepis i za to że lubi ze mną rozmawiać! Babciu dziękuję!

 

KONKRETNA ZUPA KWAŚNA Z KLOPSAMI Z PRZEPISU PRABABCI JADZI.jpg

 

Jedna z najsmaczniejszych polskich zup, i to chyba można ją spokojnie nazwać KONKRETNĄ ZUPĄ WIEJSKĄ, znam ją, bo miałam okazję smakować jej nie tylko u dziadków na wsi, ale również w domu rodzinnym mojego męża.

 

To konkretna zupa! Jak to mówią starsi ludzie, konkretna bo z wkładką ;-) Ale zdradzę, że jest smakowita, dlatego warto na niej nie tylko zawiesić oko w mojej foto-relacji, ale również ugotować i zjeść wręcz od razu!

 

Gdy rozmawiałam ostatnio z 90 letnia prababcią Jadzią, pytając się o prawidłowy przepis tej zupy, dowiedziałam się przypadkowo, dość ważnej rzeczy! Już wiem, dlaczego za każdym razem nie potrafiłam jej zrobić, jak "babcia- prababcia", musiałam ją wtedy przelewać, cedzić, aby nie pływały w niej farfocle.

Jak się okazuje ważne jest przy gotowaniu jej nawet odpowiednie wrzucanie klopsów!

 

 

Jedno jest fajne, gdy piszę ten tekst...., myślę o tej zupie, tak mocno i pragnę, że chciałabym ją już zjeść i zjem, bo gotowałam ją wczoraj dokładnie! :-)

Wiem, jestem okrutna! :-)

No dobra, już Wam ten przepis zdradzam!

 

Co trzeba do niej mieć i o czym wiedzieć:

 

produkty do zupy kwasnej z klopsami i ziemniaczkami.jpg

Jak widać na zdjęciu:

 

Do przygotowania klopsów, które najpierw się podsmaża z każdej strony na patelni ( uwaga! To ważna rzecz, bo jak nie podsmażymy to później w zupie farfocle jakieś hulają ;-) a następnie wrzuca się do gotującej wody z przyprawami.

 

 

mięsko z łopatki z przyprawami na zupę kwaśną.jpg

 

Rozrabianie mięsa na klopsy:

Skład:

0,5 kg mięska, najlepiej zmielonej łopatki.

1 łyżka majeranku.

1 łyżeczka pieprzu ziołowego.

Pół łyżeczki soli, ale solimy w zasadzie do smaku, trzeba to najlepiej spróbować i wtedy dosalać.

2 jajka całe surowe.

1 szklanka bułki tartej.

1 łyżka oliwy z oliwek.

 przygotowanie klopsów do zupy kwasnej przepis prababci jadzi.jpg

 

 

Z tego mięska wyszło mi 18 pulpecików, formujemy je w dłoniach masując z każdej strony ;-)

klopskiki z łopadki uformowane do zupy kwaśnej.jpg

 

 

 

Do garnka dużego z wodą jeszcze przed włączeniem:

pół pokrojonej w plastry cebuli.

5 listków laurowych.

7 ziarenek ziela angielskiego.

1 łyżka płaska soli.

 

 

garnek z przyprawami do zupy kwasnej bez klopsów.jpg

 

Do przystawki do obiadu:

8 dużych ziemniaków ugotowanych w kawałkach z łyżeczką płaską soli.

 

gotowane zxiemniaczki do zupy kwasnej.jpg

 

Do zaprawienia zupy

(na koniec, 10 minut przed wyłączeniem).

1 łyżka Wegety.

1 mała śmietana kwaśna 18 procent.

1 łyżeczka mąki.

 

zaprawa do zupy kwaśnej prababci Jadzi.jpg

 

 

 zupa kwasna i ziemniaki.jpg

 

Powyłączeniu zupy, do wydobycia smaku:

Pół cytryny, a raczej soku z cytryny zamiast oczywiście octu!

 

po wyłaczeniu zupy kwasnej odrobine soku z cytryny.jpg

 

I oczywiście jakieś ładne talerze głębokie, półmiski nawet nieduże, bo zawsze wtedy wypada nawet zjeść dokładkę! :-)

 

Zupę tę po wrzuceniu klopsów do garnka gotujemy min 20 minut na średnim ogniu, po tym czasie rozrabiamy w kubku od śmietany łyżeczkę mąki, podlewając to wywarem z zupy tak, aby dobrze rozmieszać te składniki.

Można to wymieszać również w oddzielnej miseczce.

Jak już dobrze rozmieszamy, wlewamy do garnka, mieszamy i gotujemy jeszcze jakieś 10 minut, sprawdzamy smak i wsypujemy łyżkę Wegety ewentualnie dosalamy, po wyłączeniu wyciskamy do zupy zamiast octu, sok z połówki cytryny, mieszamy i zupa kwaśna z klopsami gotowa!

 

 

Jak gotuje się zupa, najlepiej jest gotować również obrane i pokrojone w kawałki ziemniaki.

 

 

Ja wiem, ze to trochę śmieszne ale może ktoś nie umie, więc napiszę:

( Ziemniaki gotujemy tak około 30 minut, aż będą miękkie.) :-)

 

 

 

zupa kwaśna z klopsami wprzygotowana do spozycia.jpg zupa kwaśna z klopsami i ziemniaczkami.jpg

porcja zupy kwasnej z klopsami i ziemniaczkami w miseczce minawetp2.jpg

 

Pozdrawiam i życzę Smacznego oczywiście!

 

 

 

 

 

Skocz do poprzedniego artykułu:

Z CZEGO SKŁADA SIĘ NASIENIE LUDZKIE, SKĄD BIERZE I OD CZEGO ZALEŻY JEGO ILOŚĆ

 

Atrakcyjne kulinarne przepisy:

TEN BIGOS UWIELBIAJĄ DZIECI - TRADYCJA BABCI HANI

  

SYLWESTROWA DELICJA - ULUBIENICA DZIADKA LEONA

 

 Skocz do najnowszych wpisów na blogu:

Szkic do opowiadania Powrót.jpg

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl

 

 


Podziel się
oceń
6
0

komentarze (14) | dodaj komentarz

SKĄD BIERZE SIĘ SPERMA I OD CZEGO ZALEŻY JEJ ILOŚĆ

czwartek, 16 stycznia 2014 15:15

 

Sperma mężczyzny to płyn człowieczego ciała, tak jak pot, ślina, śluz, jest ona również, jak bogato odżywcza zupa, a co dokładnie zawiera?

 

 

sperma wytrysk.jpg

 

Podstawą nasienia jest fruktoza i białka, ale nasienie to głównie woda, oczywiście zawiera ono również plemniki, ale to tylko mały procent całego składu ejakulatu, pozostały to: Potas, magnez czy selen, oraz ślady prawie każdego składnika odżywczego jakiego ludzkie ciało używa do życia.

 

Typowy ejakulat czyli wytrysk nasienia to:

150 mg protein.

11 mg węglowodanów.

6 mg  tłuszczu.

3 mg cholesterolu

7 % zalecanego dziennego spożycia potasu.

3 % zalecanego dziennego spożycia miedzi i cynku.

 

W innym wyszczególnieniu, skład nasienia:

1. Cukry, fruktoza, sorbit, inozytol.

2. Białka i aminokwasy, glutation, kreatyna.

3. kwas deoksyrybonukleinowy (DNA).

4. Minerały tj. fosfor, cynk, magnez, wapń.

5. Witaminy potasowe: kwas askorbinowy ( C witaminowy) i B12 witaminowy, cholin.

6. Hormony: Testosteron, prostaglandyny.

7. Kwas mlekowy tj. mocznik, kwas moczowy i azot.

 

Z ciekawostek kalorycznych, trzeba zaznaczyć, że wartość energetyczna ilości typowego wytrysku to 0,7 kcal tj. (2,9 kJ).

przelicznik: 1 kilokaloria [kcal] = 1000 [cal]
                    1 kilojul [kJ] = 1000 [J]
                    1 [kcal] = 4,184 [kJ]

 Jedna mała łyżeczka spermy, to około 5 kalorii (cal).

sperma wytrysk.jpg

 

Czy podobnie działa, jak mleko w piersi kobiety, większe zużycie, tym większa jego produkcja?

 

Jakie mamy fakty?

 

1. Skład spermy zależny jest od... przejdź, do czytaj dalej... 

 

 

 

Informacyjnie:

Z powodu przeniesienia bloga NA MINAWETP.PL, całość artykułu znajduje się pod linkiem:

http://minawetp.pl/wszystkie-artykuly/skad-bierze-sie-sperma-i-od-czego-zalezy-jej-ilosc/

 

 

Skocz do nowych artykułów: 

 

PENISY ZWIERZĄT O DZIWNYCH KSZTAŁTACH   - widziałeś? Niesamowite jak wygląda taka kopulacja

penisy kaczki.jpg
Skocz do produktu nowej generacji na odchudzanie - bezpieczny

 

DLACZEGO NIEKTÓRZY FACECI SĄ BEZNADZIEJNI- ODPOWIEDŹ NA LAJFSTAIL wkurzanie.pl

 

 

FACETOM WSTĘP WZBRONIONY!

 

 

CZYM JEST STRACH ORAZ HISTORIA STRACHU I HORRORY

 

 

6 PRIORYTETOWYCH ZASAD JAZDY SAMOCHODEM KOBIET

Podtytuł: ( Dlaczego być może kobiety nie powinny jeździć samochodem)

 

11 RÓŻNIC W ŻYCIU CODZIENNYM MIĘDZY KOBIETAMI A MĘŻCZYZNAMI

kobieta_i_mezczyzna_wkuchni_2013-11-30_11-29-39_middle

 

CZYM JEST STRACH ORAZ HISTORIA STRACHU I HORRORY

  

 

Skocz do poprzedniego artykułu:

 

TYCH INTYMNYCH SYTUACJI NIGDY NIE ZAPOMNĄ KOBIETY!

 

Skocz do artykułów z serii: CIEKAWOSKI

 

Skocz do artykułu z tej samej serii:

CAŁA PRAWDA O PRZYRZĄDZIE MĘSKOŚCI!

  

CO NAJBARDZIEJ DENERWUJE NAS PRZY SEKSIE?

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl

 

 

 


Podziel się
oceń
175
32

komentarze (80) | dodaj komentarz

DLACZEGO W TAKIE ZABAWY CORAZ CZĘŚCIEJ BAWIĄ SIĘ KOBIETY I MĘŻCZYŹNI PO 40-STCE

poniedziałek, 13 stycznia 2014 14:48

 

 zabawa we dwoje erotyczna.jpg

 

To o czym dziś się dowiedziałam w zasadzie jest cholernie podniecające ale i niebezpieczne!

 

Rano, gdy usłyszałam od swojej 40 paro letniej koleżanki, że namówiła swojego męża do założenia foto-konta w Internecie i opublikowania jej kilku roznegliżowanych zdjęć, pomyślałam: Szalone, ale całkiem podniecające..., tym bardziej, że ciało kobiety w wieku 40+ nie zawsze wygląda już pięknie, jędrnie i seksownie, ale skoro takie jest i ona chce je pokazywać, bo ma co, to jej sprawa i jej partnera.

 

 

Trzeba przyznać, że są kobiety, w średnim wieku, które potrafią doskonale dbać o swoje ciało, ich seksualność z wiekiem wzrasta, nie tylko wiedzą czego chcą od partnera, ale i od samych siebie, to je napędza do tego, aby być piękne w każdym swoim wieku i to jest niesamowite!

 

Z tego co mówiła, najbardziej podniecało ją i jej partnera to, że ktoś inny będzie mógł patrzeć również na ich, jej, intymne zdjęcia.

Były to zdjęcia ich razem w bieliźnie, dotyk dłońmi intymnych swoich miejsc, oraz zdjęcia jej samej w pasach do pończoch, bieliźnie z odsłoniętymi piersiami. Tak, takie zdjęcia mogą wzbudzać w innych nie tylko podniecenie ale i zachwyt, podobać się.

 

Zdziwiło mnie jedynie to, że jej facet zgodził się! Sam dobierał zdjęcia, nie tylko je robił, ale i selekcjonował, a z tego co wiem faceci są strasznie zazdrośni o swoje kobiety, więc skąd ta wspólna chęć?

Ponoć taka zabawa może być lepsza niż sam seks...tak twierdzi ona,  ile w tym prawdy?

 

Na pewno takie zabawy podnoszą poziom odczuwania podniecenia, potęgują doznania, ale czy na pewno publikowanie takich zdjęć wspólnych czy samej jej jest czymś dla nich dobrym?

 

Nawet przez moment pomyślałam o tym samym, bo dlaczego nie? Zdjęcia te nie musiałyby pokazywać twarzy, mogłyby być symbolem pewnej erotyki dwojga ludzi, o której by nikt więcej prócz tego co widzi nie wiedział.

Sam fakt takiej świadomości już podnieca, zabawa aparatem wspólnie ze swoim facetem musi być fajna i tak też to czułam, ale gdy skojarzyłam sobie kilka faktów z przeszłości, od razu mnie od tego odepchnęło, dlaczego?

 

Zanim napiszę z jakich czterech a raczej trzech głównych powodów nie powinno się tego robić, napomknę tylko, że piszę o tym dziś celowo, bo wiele kobiet nie tylko po 40-stce, ale i wiele nastolatek nie zastanawiając się, wkleja co się da do Internetu, po to tylko, aby usłyszeć: Jesteś piękna!

 

 

Jakie to powody przeszkadzać mogą, tak wspaniałej zabawie dorosłych?

 

Cztery konsekwencje nieodwracalne a mianowicie:

1. Internetowe wykradanie ciała i twarzy. (Całkiem niedawno byłam świadkiem wykorzystania zdjęć jakiejś dziewczyny do oszustw, dostawałam maile pięknej dziewczyny, uśmiechającej się do mnie ze zdjęcia, dostałam nawet ich trzy żeby nie było, że zdjęcie jest skopiowane skądś z internetu, ten obraz zostanie w mojej pamięci do końca życia, tak zapamiętałam ten fakt, ale czy ta dziewczyna miała świadomość o tym, tego nie wiem i pewnie nigdy się już nie dowiem, dla mnie pozostanie już zawsze przestępcą. Więcej na ten temat tutaj.)

 

2. Nie zawsze znikniesz z Internetu po usunięciu swoich danych i zdjęcia. ( Coraz częściej zdarza się, że wiele osób zapożycza sobie obraz innych w celu podrywu, w celu przeżycia podniecenia kosztem atrakcyjności kogoś innego. Na rożnych forach, czatach może zaistnieć taka sytuacja, niektórzy ludzie tak właśnie zapamiętują kogoś kto z nim pisze, typowo wzrokowo, w takich przypadkach wymiana fotkami mailowo jest cholernie niebezpieczna, tym bardziej, kiedy to nie znamy zupełnie naszego rozmówcy. Są też ludzie, którzy potrafią miesiącami budować nasze zaufanie, aby tylko wyciągnąć z nas jak najwięcej informacji, jak najwięcej również naszych zdjęć, te mogą być wykorzystywane do różnych celów, nawet jeśli wszystko wykasujesz, pozamykasz konta nie możesz mieć 100 procentowej gwarancji na to, że ktoś twojego zdjęcia nie skopiował. Obraz twojej twarzy może już ciągle krążyć gdzieś w Internecie, dlatego zanim coś wrzucisz do sieci przemyśl to 10 razy.)

 

3. Odgrywanie się na znajomych. ( Ten punkt może być szokiem, ale ten fakt należy też wziąć pod uwagę, jeśli wrzucasz swoje zdjęcia do internetu. Co byś zrobił, zrobiła, gdybyś dowiedział się od kolegi, który Cię nie lubi, że ma on zdjęcia Twojej kobiety, mężczyzny w intymnych sytuacjach i widział to u innych? Jeśli kiedykolwiek wrzucałeś coś takiego do sieci, miej tego świadomość że taka sytuacja może kiedyś zaistnieć i może on wykorzystać to w celach odegrania się.)

 

4. Przekształcone zdjęcia nie są wcale trudne do odwrócenia. ( Czasem zdaje nam się, że zdjęcie wysłane komuś pocztą elektroniczną po zamianie na negatyw czy odwróceniu kolorów jest nie do odczytania, tzn. nie do ustalenia kto na tym zdjęciu jest, nic mylnego, są takie programy komputerowe do obróbki zdjęć, które odwracają takie przekształcenia. Jednym z najprostszych Googlowskich darmowych jest program Picasa, tam każde zdjęcie odwrócisz bez problemu, każdy negatyw zamienisz na wyraźny obraz.)

 

W zasadzie tytułów tego artykułu mogłoby być wiele, chociażby takie jak:
1. Te zabawy dorosłych cholernie podniecają.
2. Internetowe wykradanie ciała i twarzy.
3. W takie zabawy coraz częściej bawią się kobiety po 40-stce, na co trzeba uważać?
4. Nie znikniesz z Internetu po usunięciu swoich zdjęć i danych.

Itp. itd. Jednak nasuwa mi się przy tym artykule jedne i najważniejsze zdanie:

 

Zabawa w fotografowanie siebie nawzajem może być podniecająca i przezabawna, to jak ją traktujemy i w jakim celu to robimy zależy tylko od nas samych, poznając wszystkie tajemnice jej konsekwencji, bądźmy rozsądni,  jeśli nie jest robiona artystycznie typowo pod innych, niech jednak dla naszego bezpieczeństwa pozostanie tylko w naszych prywatnych szufladach.

 

michał buddabar intymność.jpg

 

 

 

 

Skocz do poprzedniego artykułu:

BO NOWY ROK TRZEBA ZACZĄĆ AKTYWNIE! NOWOROCZNA ZABAWA SĄSIADA

 

Skocz do artykułu z serii bezpieczeństwo pt.

JAK BYĆ NIEWIDZIALNYM W SIECI - KOSMOSIE INTERNETOWYM

 

Skocz do artykułów z serii:   ZABAWA

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl


Podziel się
oceń
29
18

komentarze (44) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


środa, 17 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  3 472 430  

O moim bloogu

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem...

więcej...

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem mojego życia. Wszystkie są pewnym przekazem mnie samej, albo powstały by po prostu istnieć! Do wpisów serdecznie zapraszam.

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 3472430

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

...TWÓRCZE OPOWIADANIA

...ZBIORY TWORÓW MOJEGO AUTORSTWA

AUDIOBOOKI MINA WETP

BLOG KONKURS

BLOG ROKU 2012

FILMY PRODUKCJI MINA WETP

Korzystam

MOJE WIERSZE NA MP3

NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

NOWE ARTYKUŁY

Odwiedzane

POMOC INNYM

Powiązane bloogi

ULUBIONE ARTYKUŁY INNYCH

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:


Darmowe fotoblogi