Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 186 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
STATYSTYKI GOOGLE -
1 313 827

Zdjęcia w galeriach.


Symptom szczęścia Kobiety

czwartek, 20 października 2011 13:31

 

 

 

Symptomem szczęścia kobiety jest ukochany mężczyzna, nie dziecko i nie pasja. Choć wydawałoby się to równie ważne, to tylko dobry zamiennik.

 

 

Czym jest sens życia? Szczęściem, które chcemy czuć zawsze?

 

Kiedy kochamy ze wzajemnością, wszystko jest dla nas takie proste. Różne niepowodzenia, kłopoty, przykrości, które doświadczamy potrafi złagodzić ten jeden uśmiech, jego uśmiech.

Dotyk, który daje ulgę, poczucie ciepła, bezpieczeństwa. To za jego sprawą chce nam się żyć, tworzyć, rozwijać, cieszyć wszystkim.

I choć wiele kobiet się do tego nie przyzna,  to głównie dzięki  takiej właśnie miłości, którą czuje się od swojego mężczyzny, rozjaśniają się najciemniejsze strony naszego życia.

 

 

 

 

Czy wszyscy w swoich związkach jesteśmy jednakowo sobie tak oddani, aby czuć to szczęście, ten sens życia?

 

Gdy przyjrzymy się temu zjawisku z bliska,  zauważymy że to głównie dla mężczyzn, my kobiety jesteśmy w stanie się poświęcić bez reszty.

Dlaczego to właśnie dla nich, potrafimy zrezygnować ze swoich pasji, wolności?

 

Wiele dni zastanawiałam się jak o tym napisać, aż w  końcu po przypadkowej rozmowie z przyjaciółką o sensie życia,  coś zrozumiałam...

W naszej rozmowie była mowa o egoizmie, o pasji, a ja i tak w tym wszystkim widziałam tylko jedno :  Miłość do ukochanego mężczyzny.

 

Dlaczego kobieta gdy jest rozczarowana swoim małżeństwem, w końcu potrafi stać się egoistką? Łatwiej jest jej wtedy oddać się tylko swoim przyjemnościom,  bo cały trud, który włożyła w swój związek okazuje się trudem włożonym tylko jednostronnie?

Czego jej brakuje?

Zmęczona, zawiedzona życiem, traktowana jak przedmiot mówi w końcu: DOŚĆ!

Dlaczego tak jest? Dlatego, że bez reszty poświęciła się swojej miłości?

Bo przecież nie dzieciom,  bo to są oczywiste zachowania, oczywiste dla nas kobiet obowiązki, my mamy je zakodowane w głowie, działamy przy tym automatycznie. Przecież nie zastanawiamy się czy warto to robić? Wychowanie dziecka to nasza odpowiedzialność!

 

Lecz kiedy złość zaczyna w nas narastać  i znudzone pewnym schematem swojego życia zauważamy, że nie wykorzystałyśmy wielu szans, które przed nami stawały, a nasze poświęcenie nie było tego warte, zaczynamy obwiniać za to mężczyznę, a później same siebie. Dlaczego?

Dlatego, że zbyt mocno kochałyśmy swoich mężczyzn i zbyt mocno pozwoliłyśmy na to, aby stać się niewolnikami samych siebie?

Płaczemy, obwiniamy cały świat za swoje stracone szanse, a tak naprawdę nigdy nie chciałyśmy tego zmieniać. Pragnęłyśmy pokazać temu swojemu mężczyźnie, jakie to z nas idealne żony, matki.

Kochając ich tak mocno zapomniałyśmy o swoim prawie, prawie wolności do prywatności. Swojej wewnętrznej potrzebie realizacji, nie tylko jako kobiety, ale jako człowieka, który ma swoje prawa i potrzeby. I to nie tylko związane z posiadaniem rodziny, dzieci, ale również przyjemności, takie typowo egoistyczne, tylko dla samych siebie.

 

Kiedy tak naprawdę zaczynamy to rozumieć i pragnąć zmiany tego?

Wtedy kiedy czujemy się źle w naszym związku?

Wtedy kiedy widzimy, że poświęcałyśmy się na marne?

Wtedy kiedy zostajemy  zdradzone, samotne?

 

Tak, właśnie wtedy! Dopiero wtedy odnajdujemy w sobie tego człowieka, nie żonę, nie matkę, ale człowieka, który ma prawo również do swoich, tylko swoich przyjemności.

I możemy tu mówić o tym, że dopiero wtedy odnalazłyśmy siebie, ale to nie prawda.

To my same tworzymy w sobie te bariery,  które zamykają nam drzwi do swoich pasji, przyjemności.

I tu nie trzeba być jakimś człowiekiem po przejściach, aby to zauważyć, wystarczy popatrzeć na ludzi w około.

Kto jest w stanie całkowicie oddać się swoim pasjom?

Na pewno wiele osób samotnych  i tych porzuconych przez swoją miłość, ale również i tych których druga połówka ich rozumie i wspiera.

Tylko ilu jest takich mężczyzn co wspierają, rozumieją?

Ilu takich ludzi można znaleźć w związkach małżeńskich?

 

I jeszcze na koniec ...

 

Dlaczego nazwałam to symptomem szczęścia?

Bo ta więź mężczyzny z kobietą łączy ich naturalnie w wymarzoną całość, dzięki której powstaje zjawisko zżycia się dwóch osób,  działających przede wszystkim dla siebie,  dla stworzenia sobie jak najlepszych warunków do życia i tym samym do wspólnego szczęścia.

 

Żaden samotny człowiek nie będzie w pełni szczęśliwy.

Nawet jeśli odda się swoim pasjom,  zawsze mu będzie czegoś brakować.

 

Dlatego prośba do mężczyzn:

Miejcie panowie świadomość tego,  że wasza osoba, jak również wasze zachowanie, zrozumienie, wsparcie jest bardzo ważne w budowaniu tego pełnego szczęścia u kobiety.

 

 

I na koniec piosenka , która zawiera wiele myśli życiowych, chociażby to, jak postępować jeśli już nie można inaczej.  :)

Polecona przez kogoś bliskiego...

 

 

 

 

kontakt

minawetp@wp.pl


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (14) | dodaj komentarz

Od przyjemności po historię

poniedziałek, 10 października 2011 14:53

W zupełnym i dosadnym oderwaniu od Wyborów.

 

Coś dla przyjemności.


 

Magiczna, moja ulubiona piosenka:

Laleczka z saskiej porcelany

 

 

Słuchając tej piosenki, w pewnym momencie zaczęłam zastanawiać się, co jest tak niezwykłego w tej saskiej porcelanie?

 

Dlaczego jej cena jest tak niebagatelna?

 

Dlaczego jest ona taka niezwykła?!

 

Sama uwielbiam pić kawę i herbatę z takiej filiżanki, im delikatniejsza tym bardziej jej pilnuje, aby mi się nie zbiła.

 

Dlaczego jest to, aż tak dla mnie ważne?

 

Dlatego, że wydałam na nią majątek?

 

Tak! Też, ale i dlatego, że chcę mieć coś niezwykłego, coś pięknego, coś co nie dość, że sprawi mi przyjemność, gdy na to popatrzę, ale również przypomni mi o zdarzeniach przeszłości, o mojej historii.

 

Teraz ostatnio zakupiłam sobie na targu chłopskim taką piękną filiżankę, której używam tylko na szczególne okazje.

Tak wiem,  ale to mój świr! Dziwne co? :)

 

 

 

Tak! To rzeczywiście dziwne,  że my ludzie lubimy mieć coś co może składać się na naszą pewną historię, nasze życie, nasze wspomnienia, nasze przyjemności.

Lubimy się do czegoś przywiązywać.

W prawdzie to nie jest saska porcelana, ale musiałam to dodać, no żeby czasem ją nie mylić! :) A że ozdobiona jest ręcznie i to w tak piękny sposób, dlatego dla mnie ma niesamowitą wartość.

 

 

Przy okazji od niechcenia dowiedziałam się, że saska porcelana została wynaleziona w XVIII wieku przez Johanna Bottgera królewskiego alchemika, z wiekiem uznana za znak majętności i dobrego smaku estetycznego, niejako najszlachetniejsza z form ceramiki.

 

I jak się okazało jej cały urok nie tkwił z jej kruchej formy, której używanie było wypełnione strachem że się pobije, ale w jej kształcie, formie i dekoracyjności zawarte zostały pewne wspomnienia, utrwalony czas historii, tęsknota za przeszłością a to wszystko to jedynie skrawek tego, co niektórzy z nas mogą wyczytać, chcąc poznać ją z książek, filmów i przeróżnych ludzkich myśli zapisanych w pamiętnikach.

 

Czasem śmiejemy się z innych, po co wypisują te swoje głupoty?

 

A odpowiedz jest taka prosta!

Z chęci zostawienia po sobie historii!

 

 

 

 

 

 

kontakt

minawetp@wp.pl

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (4) | dodaj komentarz

Do czego może nas doprowadzić nowy styl polityczny

piątek, 07 października 2011 12:02

Dlaczego polityka staje się coraz bardziej dzika?

 

 

 

Nasz wybór nie musi stać się naszą ignorancją

 

Czytając artykuł Joanny Strzelczyk  „ Już czuję zapach tej rewolucji”, postanowiłam napisać coś na ten temat,  bo szkoda aby taka myśl została tylko przeczytanym i zapomnianym słowem

Jak wiele zależy od nas samych a my nawet nie próbujemy iść dalej za daną myślą

 

Oczywiście nie chodzi mi tu o Rewolucję o której wspomniała nam Joanna ale o czymś zupełnie innym co wywołało we mnie pewne przemyślenia po przeczytaniu jej artykułu i do niego komentarzy

 

 Wielu z nas lubi marudzić, krytykować, udawać ignorancję na pewne sytuacje a w środku gotuje się pod wpływem  swojej bezsilności w danej sprawie

 

Wielu z nas wypowiadając się na różnych forach podkreśla że na wybory nie pójdzie, bo zwyczajnie nie chce brać udziału w tej farsie,  ale po przez ten artykuł chciałabym uświadomić  w nas wszystkich jakie niebezpieczeństwo może nieść za sobą właśnie taka nasza ignorancja

 

Biorąc pod uwagę kształtowanie się ostatnimi czasy nowego stylu politycznego propagowanego przez przywódcę nowo powstałej partii „ Ruch Palikota”,  nie do końca możemy być pewni jego działań

 

Janusz Palikot,  który myśląc dość  intensywnie nad swoją skutecznością nie tylko stworzył tę partię do możliwości  pojawienia się na listach wyborczych,   ale również  uaktywnił w społeczeństwie chęć zaistnienia  jeszcze innej grupy osób  o której nikt w dotychczasowych spotach reklamowych nawet nie wspomniał a mianowicie obok wyborców  takich jak : 

emeryci, renciści,  ludzie młodzi, rodzice, studenci, sportowcy, służba zdrowia, samotnie wychowujące swoje dzieci matki,  rolnicy i  chorzy, pojawiła się grupa osób tzw "mocno zaczarowanych" ,  która jak widać z sondaży ciągle rośnie  a to nie jest już ani trochę zabawne

 

Bo ta humorystyka  i odwaga jak również brzydkie zachowanie,   które charakteryzuje ten nowy styl polityczny daje imponujące  efekty w  swoim działaniu

Ale czy są one dla nas bezpieczne?  

I tutaj  wkleję wypowiedz pana Hołdysa, bo to nie jest tylko moje odczucie a warto aby inni też ten wywiad zobaczyli

 

 

 

 

I już nie będę się wgłębiać dalej do czego to nas może doprowadzić…,  każdy zdecyduje sam co powinien zrobić

 

Tylko zastanówmy się wszyscy jakim procentem zaufania możemy obdarzyć takiego polityka ?

 

Bo chyba wielu z nas nie chciałoby, aby w naszym Państwie brała udział w decyzjach partia,  która propaguje ten nowy styl 

 

Choć ja osobiście uważam że powinniśmy ostro przeciwstawiać się takiemu zachowaniu i dążyć do wszelkich zmian aby to ludzie działający w imieniu Państwa jak i nas samych byli tak samo odpowiedzialni za swoje czyny i słowa jak reprezentanci  zawodów takich jak: Sędzia, Adwokat czy wszelacy ludzie zaprzysiężeni

 

 

Pewna kultura osobista musi być zachowana a tym bardziej u kogoś kto ma decydować nie tylko o swoim losie ale o losie nas wszystkich, o losie naszego Narodu

 

 

 

 

kontakt

minawetp@wp.pl

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


środa, 17 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  3 472 424  

O moim bloogu

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem...

więcej...

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem mojego życia. Wszystkie są pewnym przekazem mnie samej, albo powstały by po prostu istnieć! Do wpisów serdecznie zapraszam.

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 3472424

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

...TWÓRCZE OPOWIADANIA

...ZBIORY TWORÓW MOJEGO AUTORSTWA

AUDIOBOOKI MINA WETP

BLOG KONKURS

BLOG ROKU 2012

FILMY PRODUKCJI MINA WETP

Korzystam

MOJE WIERSZE NA MP3

NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

NOWE ARTYKUŁY

Odwiedzane

POMOC INNYM

Powiązane bloogi

ULUBIONE ARTYKUŁY INNYCH

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:


Darmowe fotoblogi