Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 328 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
STATYSTYKI GOOGLE -
1 313 827

Zdjęcia w galeriach.


ARTYKUŁ ŻYWY- 3 ROCZNICA BLOGA MINY WETP - PODSUMOWANIE

poniedziałek, 26 maja 2014 13:59

 

Będzie to chyba najdłuższy artykuł świata! :-) Tyle chciałabym w nim. :-)

 

 

Dziś czyli 26 maja 2014 r. w Dzień  Święta Mamy, mija 3 rocznica istnienia mojego bloga MINAWETP2, nawet nie wiem kiedy ten czas tak szybko minął, tak wiele się tutaj działo...

Od połowy kwietnia 2014 r., po przejęciu WP przez innego właściciela, czyli O2 Sp. z o. o., nie ma już prezentacji blogów na stronie głównej tego portalu, więc z myślą o zakończeniu tej fajnej przygody, wczoraj z ciekawości przeglądałam rożne swoje statystyki, związane z tym co robiłam przez ten czas tu na blogu.

 

Aż trudno mi samej uwierzyć, że tak wiele moich artykułów, ciągle żyje, i nadal, bez pomocy WP, przyciąga do siebie odwiedzających mój blog.

Ten artykuł, będzie więc moim miły wspomnieniem, jak również i podziękowaniem dla Wirtualnej Polski za zainteresowanie, pokazywanie na swojej stronie głównej moich dość wielu, artykułów.

To w zasadzie dzięki nim, mój blog jest rozpoznawalny a nazwa MINA WETP nabrała siły. 

 

Pamiętam jak jeszcze dwa lata temu miałam dziennie 10 wejść na stronę, bo któż o mnie wiedział, skoro blogów jest:

 

Było wtedy:

  • BLOG. ONET.PL – 1 797 758 blogów
  • BLOOG.PL –  941 441 blogów
  • ZNAJOMI.PL – 388 001 blogów
  • BLOX.PL – 295 604 blogów
  • BLOG.PL – 42 258 blogów (suma pozycji w katalogu*)
  • BLOGI.MOJE.PL – 31 074 blogów
  • MYLOG.PL – 8 483 blogów (suma pozycji w katalogu*)

 

Jak jest dzisiaj, nie posiadam takich danych, ale może komuś będzie chciało się je wszystkie zliczyć?

Dziś liczba wejść już nie jest tak przerażająco niska, bo dziennie w zwykłe dni, niepromowane nigdzie, osiąga ona ilość od 500 do 1000 wejść.

To zasługa wielu czynników, doboru tytułów, tagów i pozycji wypracowanej dzięki promocji na stronie głównej WP. To również zasługa i innych blogerów, którzy mnie polubili a ja ich, i każdy z nas siebie odwiedza jeśli tylko jest na to czas. Linki w  zakładkach, komentarzach, również mają w tym swoją moc.

 

Czy ten czas promocji powróci kiedyś? Nie wiem, być może już nigdy, dlatego akcentując to przypomnienie, chcę podkreślić jak wielka to była siła i jak wiele mi dała w trakcie takich promocji.

 

 

Licznik google, umieściłam na blogu w maju 2012 roku, czyli rok po otworzeniu bloga na bloog.pl

 

Historia tych zasobów pokazuje, że do dnia dzisiejszego mój blog zdobył  3 056 526 odsłon. Liczniki na blogach, jakie widnieją włączono, resetując je, jakieś 1,5 roku temu, nie pokazują faktycznych danych, choćby dlatego. Tak czy inaczej mam zaszczyt poinformować, że na dzień dzisiejszy odwiedziło mój blog  2 059 854 unikalnych użytkowników.

 

statystyki 3 lata minawetp2.jpg

 

 

Wyjaśnienie, dlaczego nazwałam ten artykuł żywym?

Będą go chyba kilka dni modyfikować, tak wiele rzeczy chciałabym tu ująć, nie będę publikować to częściami, bo to bez sensu, kto zdąży dzisiaj coś przeczytać, zobaczyć to fajnie, kto wpadnie jutro czy pojutrze to też dobrze, bo zobaczy coś więcej! Chce mieć te wszystkie dane w jednym, a dzisiaj już nie zdążę, bo dziś Święto Matki, a ludzie jednak są ważniejsi! Tym bardziej najbliżsi. (trochę domowej prywaty)

Wiecie jak cudownie, jest czuć się mamą, jeśli dodatkowo własne dzieci, dziś, w ten dzień to akcentują, doceniają i robią to już z samego rana!

Rano dostałam prezent od swoich dwóch córek, zrobiły mi niespodziankę, myślałam, że złożą mi życzenia i to pewnie po szkole, nie rano, a tu odbyło się to rano, i były uściski, buziaki, choć to już rzadkość, tak jakby się tych uczuć wstydziły... i nawet prezent dla mnie miały, złożyły się razem i kupiły mi kilka fajnych rzeczy.  :-) Niesamowite uczucie! I w związku z tym, choć miałam nie jechać a dać bukiet kwiatów w inny dzień swojej mamie, składając życzenia przez telefon, stwierdziłam że jednak to ogromnie ważne i nie ma co takie rzeczy odkładać, zwlekać, trzeba robić to od razu, z samego rana! Będzie jej niesamowicie przyjemnie!

 

Co do dalszej części artykułu: Uznałam, że niech żyje i tworzy się swoim tempem......:-)

Prezentacja tych z dużym zaangażowaniem:

 

 

mysli faceta po 40 stce.jpg

higiena intymna.jpg

 

męski przyrząd.jpg

 

naleśniki PRL.jpg

 

seksuoodzy radzą.jpg

uwaga mało znana w polsce choroba podobna po ospy atakuje przedszkoa.jpg

 

siódmy bodziec erotyczny mężczyzn kobiece piersi.jpg

 analityka minawetp2 1.jpg analityka minawetp2 2.jpganalityka minawetp2 3.jpganalityka minawetp2 4.jpganalityka minawetp2 5.jpg

 

 

Dość wysokie wyniki osiągnęły również artykuły nie promowane przez WP.

 

Niektóre z nich to:( BĘDZIE TO PRZY OKAZJI, RÓWNIEŻ SPIS TREŚCI WSZYSTKICH ARTYKUŁÓW, JAKIE NAPISAŁAM I OPUBLIKOWAŁAM NA TYM BLOGU)

 

artykuły niepromowane.jpgartykuły niepromowane 2.jpgartykuły niepromowane 3.jpgartykuły niepromowane 4.jpg

artykuły niepromowane 5.jpg

artykuły niepromowane 6.jpg

artykuły niepromowane 7.jpg

artykuły niepromowane 8.jpgartykuły niepromowane 9.jpgartykuły niepromowane 10.jpgartykuły niepromowane 10.jpgartykuły niepromowane 11.jpgartykuły niepromowane 12.jpg

 

 

Z jakich kanałów odbywały się wejścia na blog.

Pierwsza mocna dziesiątka:

Skąd do mnie najczesciej wchodzono minawetp2.jpg

 

Ranking państw odwiedzających blog.

Pierwsza 50:

 

odwiedziny minawetp2 wedłóg państw.jpgodwiedziny minawetp2 wedłóg państw 2.jpgodwiedziny minawetp2 wedłóg państw 3.jpgodwiedziny minawetp2 wedłóg państw 4.jpg

 

Ranking miast odwiedzających blog.

Pierwsza 25:

 

ranking miast odwiedzających blog minawetp2.jpgranking miast odwiedzających blog minawetp2. 2 cz.jpg

 

 

Dostawcy sieci internetowych- ranking.

Przodujące firmy. Porównywałam dzisiaj to z ubiegłym rokiem i nic się tutaj nie zmieniło nadal I miejsce w rankingu usługi Internetu zajmuje NEOSTRADA!  Jeśli kogoś interesują te sieci w porównaniu z ubiegłym rokiem, podrzucam link dość przydatny:

RANKING USŁUGODAWCÓW SIECI, PRZEGLĄDAREK INTERNETOWYCH, MODELI URZĄDZEŃ PRZENOŚNYCH- TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH / KTO CZYTA NA GŁÓWNEJ WP CZĘŚĆ II

 

dostawcy sieci minawetp2.jpgdostawcy sieci minawetp2 2 część.jpg

 

Oczywiście należało by tu wspomnieć o moich wszystkich szkicach, wierszach i opowiadaniach powstałych przez ten czas 3 lat tu na blogu:

 

 

wiersze i szkice miny wetp.jpgwiersze i opowiadania Miny Wetp.jpg

Pewnie kilka rzeczy ominęłam... w miarę możliwości uzupełnię.:-)

 

 

 

Z ostatniej chwili....03 czerwca 2014

Na blogu MINAWETP3 , pojawił się nowy artykuł z serii:

  REALNOŚĆ TABLETEK Z JAGÓD ACAI - ODCHUDZANIE

 

 

 

 

Skocz do poprzedniego artykułu:

SUKIENKA ŚLUBNA Z PAPIERU - PROJECT RUNWAY DWA ZADANIA MINY WETP W JEDNYM

 

Skocz do artykułu: 

BLOGOWA CHECKLISTA - PODSUMOWANIE ROKU 2012/2013

 

Skocz do artykułu:

Rocznica bloga zakończona WYSTAWĄ

Skocz do artykułów z serii: INFORMACJE

Skocz do artykułów z serii: ANALIZY I RECENZJE

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl


Podziel się
oceń
14
1

komentarze (50) | dodaj komentarz

SUKIENKA ŚLUBNA Z PAPIERU - PROJECT RUNWAY DWA ZADANIA MINY WETP W JEDNYM

niedziela, 18 maja 2014 17:08

 

projekt Miny Wetp sukienka ślubna z papieru minawetp2.jpg

 

 

 

Wiem poniosło mnie, ale z braku czasu na projekty, podpinam to, jako dwa zadania w Project Runway, wykonane przeze mnie. :-)

 

Jak do tego doszło? Szczerze, to musiałam szybko ubrać, w coś wyjściowego, odlotowego, :-) mojego manekina, który stał w pokoju,  i świecił jeszcze golizną, bo ubrany w bieliznę z poprzedniego projektu a miałam mieć gości na kolacji.

 

Wyszło to co wyszło, z papieru a dokładniej z białej bibuły.

Jest to chyba najtańsza sukienka na świecie, bo materiał do niej kosztował 1,5 zł, przyznam, że jest dodatkowo mega ekologiczna. :-)

 

 

 

Projekt papierowy Miny Wetp.jpg

 

 

Czy ślubna? Na upartego może i tak, bo biała, kiedyś chciałam zwyczajnie uszyć sukienkę tak, aby była cała z kwiatów, myślałam wtedy właśnie o bibule, doskonale się układa, pozwijana w ruloniki na bokach wygląda nawet jak tiul.

 

 

Mój projekt podpinam więc, zgodnie z obietnicą brania udziału zaocznie w Projekt Runway do dwóch zadań: 

 

 

1. Zadanie z odcinka nr 7 z 13 kwietnia 2014 r., jako sukienka ślubna, ( zapewne kombinowałabym ją jednak, w formie kwiatów, drobniutkich kwiatów, materiału poskładanego właśnie w takich formach,

oraz

2. Zadanie z odcinka 11 z 17 maja 2014, gdzie należało uszyć coś dla Ani Rubik, sukienkę, którą mogłaby założyć na czerwony dywan.

Oglądałam informacje puszczane w TVN na temat tych imprez na czerwonym dywanie i z reguły są to imprezy, na których kobiety chcą zabłysnąć pomysłowością, czymś nawet kompletnie szalonym, zaskakującą ekstremalnością założonom na sobie, Ania Rubik też sama, w 11 odcinku Project Runway powiedziała, cytuję:" że jest osobą, która podejmuje duże ryzyko na czerwonym dywanie, więc mogłaby założyć coś całkowicie odlotowego, coś edytoriolowego", więc ja bym poszła nie w klasykę, nie w coś eleganckiego, ale właśnie coś zupełnie odlotowego, szalonego, zaskakującego, coś na co się zwróci uwagę, bo skupi wzrok na swoją przedziwną formę, a nawet na materiał z którego, została wykonana.

 

 

 

projekt Miny Wetp sukienka ślubna z papieru.jpg

 

sukienka z papieru od miny wetp.jpg

 

 

 

Ten projekt wykonałam dość szybko, wiadomo że w programie, wykonanie czegoś podobnego było by dużo lepsze, staranniejsze, bo miałabym na to więcej czasu niż w domu i mogłabym wybrać sobie w sklepie odpowiednie do tego materiały, dziś chcę pokazać, że tak też można się w projektowanie fajnie bawić choćby nawet szyć ubrania z papieru...:-)

 

 

 

sukienka z papieru od miny wetp minawetp2.jpg

 

 

 

sukienka z bibuły autor Mina Wetp.jpg

 

Wybaczcie, że w kółko na zdjęciach to samo, ale moja prywatna modelka, tak bardzo mi się podobała w różnych ujęciach, że musiałam dać ich w tej prezentacji, dość sporo. :-)

 

 

 

 

Dodatkowo: Wszystkich zachęcam do SUBSKRYPCJI - aby być informowanym o nowych wpisach, należy po prawej stronie w subskrypcji wpisać swój mail.

 

 

 

Pozdrawiam

 

Mina Wetp

 

 

 

 

 

Skocz do poprzedniego artykułu:

 

ZABAWA JEDZENIEM m.in. dla Bożenki - ARANŻACJE MNIAM

 

 

Skocz do artykułów z serii:  MODA I SZYCIE

 

PROJEKTY

 

 

Skocz do artykułów z serii: PROJECT RUNWAY

 

 

 

 

 

Skocz do NAJNOWSZYCH ARTYKUŁÓW NA BLOGU

 

 

 

 Inne projekty mojego autorstwa:

 

projekt świątecznej bielizny.jpg

 

 

 

 

 

bielizna erotyczna od miny wetp.jpgsukienka wiosenna impresja od miny wetp.jpg

 

 

 

 

 

  

Kontakt:

minawetp@wp.pl 

  projekty Miny Wetp.jpg

roleta okienna mina wetp projekt sukienki WIECZOROWEJ.jpg

 

 

 

 

 

 

projekt_bielizny_XXI_lj_big.jpg

 

 

 

 

Podziel się
oceń
17
0

komentarze (30) | dodaj komentarz

ZABAWA JEDZENIEM m.in. dla Bożenki - ARANŻACJE MNIAM

środa, 14 maja 2014 15:51

stół z owocami.jpgwystawny obiad.jpg

owoce i stół.jpg

 

Ten wpis dedykuję Bożence, ponieważ we wpisie na FB pisząc o swojej potrawie, napisała: "Wygląda nieciekawie, więc nie daje foto, ale jest pyszne". Chodziło o serek topiony razem z prażonym słonecznikiem. Ostatnio robiłam coś podobnego z przepisu Bernikuli, wprawdzie były tam jeszcze brokuły, ale mogę uznać ze skład tych potraw, w kolorystyce był jednak podobny. Może serek topiony rozgnieciony w słoneczniku faktycznie nie wygląda ciekawie i ładnie, ale można jednak go, jakoś tam przystroić. 

 

Dla przypomnienia tych kolorów:

 

brokuły Bernikuli ze słonecznikiem, sosem czosnkowym i serem feta.jpg

 

W tym wpisie postanowiłam pokazać kilka swoich zupełnie zwykłych, domowych inspiracji, dzięki nim potrawy mało ciekawie, mało kolorowe, mogą wyglądać jednak ładnie a przyjemność ich jedzenia wtedy jest jeszcze lepsza!

Bernikula w poprzednim artykule w komentarzu napisała, że kładzie to danie pokazane powyżej, warstwami, ja również Bernikulo tak zrobiłam, ale żeby to wyglądało, cudownie nawet do zdjęcia, postanowiłam położyć dosłownie kilka sztuk fety z sosem, jeszcze na górę.

Dodanie na talerzu z obiadem np. owoców, choćby jednego plastra pomarańczy, limonki czy grapefruita czasem fajnie się w tym wszystkim komponuje...nie do wszystkiego pasuje, ale warto jednak spróbować jakoś tam kolorowo to dostroić.

 

Nie mam dużo tych zdjęć, bo jakoś specjalnie nie kolekcjonowałam, ale ze względu na wpis dla Bożenki zależało mi najbardziej na pokazaniu kwaśnej śmietany, przystrojonej kawałkami natki pietruszki i obwódki kolorowych papryczek pepperoni, skrojonych cieniutko.

 

DSC_0363.JPG

 

Moje domowe inspiracje, nazywam może trochę nazbyt dziwnie, ale dla mnie są one ARANŻACJAMI MNIAM!

:-)

 

Od czego to się u mnie zaczęło?

Zakochałam się w kombinowaniu z jedzeniem, w trakcie Diety Kopenhaskiej, przez bardzo prywatną relację z REALNOŚCI DIETY KOPENHASKIEJ, czyli serii artykułów, w których opisuję moje zmagania dzień po dniu przy tej diecie, nauczyłam się tak przyrządzać, oszczędne w kolory produkty, których prawie, że nie widać na talerzu, aby jedzenie nawet ich było ucztą i było mega kolorowo!

 

Dla przypomnienia:

 posiłki przy diecie kopenhaskiej.jpg

 

Oczywiście podkreślam jest to mój sposób umilania sobie jedzenia, każdy ma inny styl, inne oczekiwania wizualne talerza, stołu z góry przepraszam, za niektórych zdjęć marną jakość, nie wszystkie udało mi się zrobić moim super świetnym aparatem, tak czy inaczej warto je było i w takiej formie pokazać.

 

placki ziemniaczane.jpg

 

 twarożek i smażone pomidory.jpg

 

 

obiad z plackami.jpg

 

 

A tu coś dodatkowego, co wynikło przypadkowo z tematu botwinki, którą całkiem niedawno gotowałam:

 

od Bożenki przepis na szczawiówkę.jpg

Bożenko, to zdjęcia dla Ciebie w podziękowaniu za przepis na szczawiówkę! :-)

 

 

C:\fakepath\szczawiówka prosta jak drut.jpg

C:\fakepath\szczawiówka z przepisu Bożenki.jpg

Była rzeczywiście bardzo smaczna i prosta w konstrukcji. ;-)

 

Do pozostałych osób czytających ten wpis, mam prośbę, jeśli posiadacie wpisy i linki na swoich blogach do tego typu ARANŻACJI MNIAM, wklejajcie je w komentarzach, przydadzą się nam wszystkim na pewno! :-)

 

 

 

Pozdrawiam

Mina Wetp

 

 

owoce.jpg

 

 

 

 

Skocz do poprzedniego artykułu:

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ PISARZEM-ZASKAKUJĄCA OPOWIEŚĆ, kreatywna zabawa

 

Skocz do artykułów z kategorii: JEDZENIE

 

 

 

 
Kontakt:
minawetp@wp.pl

Podziel się
oceń
5
0

komentarze (13) | dodaj komentarz

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ PISARZEM-ZASKAKUJĄCA OPOWIEŚĆ, kreatywna zabawa

czwartek, 08 maja 2014 20:24

 

 jak zostać pisarzem minawetp2 bloog pl.jpg

 

Ta kreatywna historia, może zaskoczyć, napisałam ją kilka lat temu, jest całkowicie wymyślona, ale dziś mam ogromną ochotę na nagranie jej.  W tekście pozostawiam kilka niewiadomych, tak aby zmobilizowała Was do aktywności myślowej? Oczywiście ta przyjemność tylko dla chętnych i odważnych. :-)

 

Forma tej kreatywnej zabawy, w brew pozorom nie jest prosta, ale też nie zbyt mocno wymagająca, bazuje na skojarzeń, na doświadczeniu i pragnieniu.

Może uda Wam się coś podpowiedzieć?

Co z tego wyniknie, nie wiem, ale bardzo mnie ciekawi. Jeśli ktoś z Was ma pomysł i potrafi? Proszę..., spróbujcie pokazać, w którą stronę biegną Wasze myśli, czytając ten tekst, nie ważne o czym napiszecie, chętnie to wypróbuje.

 

Najlepsze podpowiedzi wykorzystam do nagrania w audycji na mp3, fragmencie, wspólnej zabawy...., jeśli to wyjdzie...a jeśli nie, dołączę do artykułu mój pełnym wymiar tej treści, czytany. :-)

 

 

 Najpierw tekst wprowadzający do dalszej historii, potrzebuję waszych skojarzeń!:

 

" Wernisaż u Anny"

 

....On krzątał się po mieszkaniu szukając czegoś nieokreślonego, włączył telewizor, aby zagłuszyć ciszę i tak też się stało. Gdy zaczęła grać reklama, spojrzał w bok i nieroztropnie zainteresował się szufladą, była lekko nie domknięta a z niej wysunięta zwisała fioletowa chusta z delikatnego, miękkiego materiału. Chciał ją do niej wsunąć, ale gdy otworzył szufladę, zobaczył w niej przedziwną bieliznę, która dość mocno go zainteresowała. Przeglądał ją, dotykał, nawet wąchał, chciał poczuć jej zapach!

Chwycił jedną w dłoń i zastanawiał się ............................

 

Gdy był już głodny postanowił, że zrobi sobie coś do jedzenia, otworzył lodówkę i wyjął z niej ..................................., dlaczego właśnie to? Bo ta rzecz, była jego ulubioną i leżała na jednym z umieszczonych tam talerzy.

 

Chciał przygotować coś i dla Niej, ale brakowało mu ..................., jednego z ważniejszych składników tego dania.

 

 

 

O 16 tej zadzwonił telefon, dowiedział się, że miała wypadek, wychodząc z Wernisażu nie zauważyła nadjeżdżający z naprzeciwka samochód, z miejsca zabrała ją karetka, wioząc do najbliższego szpitala.

 

To przyjaciółka Anna, zadzwoniła do mieszkania i z płaczem w głosie przekazała mu tę tragiczną wiadomość. Zaraz po niej, zerwał się, by pobiec na miejsce wypadku.

 

Agata i Marek mieli ten dzień spędzić razem, obejrzeć jakiś fajny film, zjeść razem przyrządzoną przez nich wspólnie kolację, posłuchać muzyki i kochać się do nieprzytomności, aż noc zamieni się w dzień, lecz jedna chwila, zmieniła cały przebieg zdarzeń!

 

Wybiegł z domu, mieszkanie z rozpędu zostawił otwarte, biegł a w biegu, szukał miejsca w którym to się stało. W trakcie zastanawiał się………………….

 

Nie mogąc znaleźć miejsca wypadku, dręczyła go myśl.........................

 

 

 

Gdy wbiegł do szpitala i zobaczył ją leżącą na łóżku, podłączoną do aparatury, podszedł do niej i ...................., zaczął mówić:……………………

 

Gdy ton głosu wydobywający się z jego ust był coraz słabszy, wszystko dookoła zaczęło się zlewać, przed jego oczami natomiast, pojawiał się obraz coraz ciemniejszy i niewyraźny.

Trwało to ............., Marek czując ciepły i miły dotyk na swojej dłoni, spoglądając w górę, zobaczył radosny uśmiech i kryształowe błyszczące oczy, które go zbudziły, bo zasnął znużony zaraz po posiłku.

 

Przysnął nieopatrznie w pewnym momencie, przy jakimś nudnym programie telewizyjnym, był dość mocno zmęczony mijającym tygodniem, przez fakt………………., jego organizm za-sponsorował mu takie doznania i silne  emocje.

 

 

 

Podnosząc się, objął ją mocno, wziął na ręce i zaniósł na łóżko w sypialni.

 

Prosił ją, aby………………………………………………………………..

 

Gdy po godzinie ..............................leżeli spoglądając na neonowe gwiazdy na suficie, on wyznał jej,  że chce....…………

 

 

 

Autor treści

Mina Wetp

z archiwum: wrzesień 2011r.

 

 

 

Niespodzianka dla Bernikuli:-)

brokuły Bernikuli ze słonecznikiem, sosem czosnkowym i serem feta.jpgZgodnie z instrukcją z komentarza :-).

Nie wiem czy to tak miało wyglądać, ale smakowało rzeczywiście znakomicie!!!!

Dziękuję za przepis Bernikulo! :-)

 

 

kolacja Bernikuli z brokułów.jpg

 

 

 

 Ewciu dziękuję za podpowiedzi, już umiem :-)

 

 

 

http://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/201202/1330180476_by_aberis_inner.gif

 

 

 

Skocz do artykułów z serii EROTYKI

Skocz do artykułów z kategorii: CIEKAWOSTKI

 

Skocz do nowości blogowo- radiowych: 

ZWIERZENIA MATEK GEJÓW

 

 


Podziel się
oceń
10
0

komentarze (24) | dodaj komentarz

SMACZNA, WIOSENNA BOTWINKA W MIX WYPASIE

czwartek, 01 maja 2014 16:41

 

Jak ugotować smaczną, jedyną w swoim rodzaju botwinkę?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

botwinka mix mina wetp.jpg

 

 

Czas wykonania? 

 

35 minut!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No właśnie! Celowo chciałam opublikować ten przepis, bo gdy za każdym razem mam chęć na botwinkę, to szukam, wertuję wtedy cały Internet, aby znaleźć odpowiedni przepis z tymi składnikami w niej, rzodkiewka i zwykły ogórek to rarytas, jako dodatek, ja osobiście uwielbiam taki mix! A ponieważ przepisów na botwinkę jest tak wiele, ja wybrałam swój własny indywidualny, zmodyfikowałam go tak, jak najbardziej mi smakuje! :-)

Może i Wam się on spodoba?

Szkoda tylko, że nie mam dobrej pamięci do przepisów, nawet swoich własnych, muszę niestety wszystkie ulubione swoje smaki, trwale zapisywać, te najfajniejsze oczywiście tu publikuję, tak aby móc w każdej chwili, z każdego miejsca do nich wracać! :-)

 

 

 

 

Choćby przepis o naleśnikach PRL-owskich, mimo, iż sama przeprowadzałam badania, aby ustalić dokładnie proporcje składników, nie pamiętam go... już tak mam. Wyobraźcie sobie, że za każdym razem, jak je robię, wchodzę na blog i sprawdzam proporcje, które wyliczyłam, tak wiem, że zawsze mi one wyjdą, zawsze!

Dlatego Botwinka MIX,  musi też mieć swoją kartę właśnie tutaj. :-)

 

Potrzebne do niej, etapowo: Uwaga pogrubioną czcionką są wszystkie składniki, patrzcie również na dole. :-)

 

I etap

 

2 botwinki z korzeniami.

2 łyżki cukru.

1 łyżka Vegety.

1 ząbek czosnku.

1 duży garnek z zimną wodą. ;-)

To wszystko gotuje się 20 minut na niedużym ogniu, elektryczna kuchenka na 3, ewentualnie 4 poziomie, oczywiście botwinkę myjemy, obieramy korzeń czyli ten mały buraczek ;-) i kroimy na małe kawałki wszystko, korzenie też, czosnek też w plastry.

 

Przygotowujemy w tym czasie również:

4 jajka / należy je ugotować na twardo.

4 rzodkiewki / umyć i pokroić w małą kostkę.

pół ogórka zwykłego / umyć, obrać ze skórki i pokroić w małą kostkę.

6 młodych ziemniaczków / obrać pokroić i ugotować przydadzą się później do botwinki.

 

botwinka mix z rzodkiewka.jpg

 

II etap

 

Po 20 minutach gotowania do botwinki dodajemy:

 

2 łyżki octu, spokojnie tylko nie krzyczcie, to i tak niewiele na cały gar wody, delikatny posmak będzie. Są przepisy bez octu, że niby zdrowiej, ale ciupeńka nie zaszkodzi a będzie smaczniej.

 

1 łyżeczkę barszczyku w torebce- ja muszę bo inaczej mi botwinka nie smakuje, wy możecie bez tego, aby być zdrowszym.

 

Pól łyżeczki małej, płaskiej pieprzu czarnego, może troszkę mniej niż pół. :-)

 

1 łyżka płaska soli, ja dodałam sól morską.

 

To wszystko gotujemy jeszcze 10 minut, po tym czasie wyłączamy.

 

 

III etap

 

W oddzielnym naczyniu wlewamy:

1 całą małą śmietanę kwaśną 18 %, do niej wlewamy powoli trochę ugotowanej botwinki, jest gorąca więc trzeba uważać, należy mieszać cały czas, aby śmietana się nie zważyła, ten wywar przelewamy do całej zupy i mieszamy, w zasadzie to już koniec gotowania zupy. Teraz tylko dodatki na stół.

 

IV etap

 

Musimy mieć do botwinki koniecznie koperek, bez niego to ta zupa nie istnieje! Posypujemy nim zupę w garnku, może sobie w niej pływać na wierzchu. :-)

Koprem też posypujemy ugotowane ziemniaczki.

Pokrojoną rzodkiewkę i ogórka kładziemy na stole w oddzielnym naczyniu, to samo z jajkami, kroimy je na pół i niech sobie leżą na oddzielnym talerzyku.

 

Kolejność wkładania do miseczki przed nalaniem zupy jest dowolna, jak kto woli, ja wkładam najpierw ziemniaczki z koperkiem, później jajko, po tym dokładam rzodkiewkę i ogórka i podlewam to zupą z botwinki :-).

 

BOTWINKA NA MIX WYPASIE.jpg

 

Aha i najważniejsze: Tej zupy nie podgrzewamy, jemy zimną, albo letnią, połączenie ogórka i rzodkiewki w innym wydaniu, z gorącą zupą, było by niewypałem.

 

Pychota, polecam wszystkim!

Smacznego!

Zapewne jest to pyszna zupa choćby na majówkę!

 

                                                                            Pozdrawiam

                                                                                        Mina Wetp

 

 

 

 

Skocz do poprzedniego artykułu:

JAK POWSTAŁ WSZECHŚWIAT- Brakujące dane odkryte przez polskich naukowców

 

 Skocz do artykułów z kategorii: JEDZENIE

 

 

 

 
Kontakt:
minawetp@wp.pl

 

 

 


Podziel się
oceń
7
0

komentarze (15) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


piątek, 19 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  3 475 806  

O moim bloogu

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem...

więcej...

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem mojego życia. Wszystkie są pewnym przekazem mnie samej, albo powstały by po prostu istnieć! Do wpisów serdecznie zapraszam.

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 3475806

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

...TWÓRCZE OPOWIADANIA

...ZBIORY TWORÓW MOJEGO AUTORSTWA

AUDIOBOOKI MINA WETP

BLOG KONKURS

BLOG ROKU 2012

FILMY PRODUKCJI MINA WETP

Korzystam

MOJE WIERSZE NA MP3

NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

NOWE ARTYKUŁY

Odwiedzane

POMOC INNYM

Powiązane bloogi

ULUBIONE ARTYKUŁY INNYCH

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:


Darmowe fotoblogi