Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 328 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
STATYSTYKI GOOGLE -
1 313 827

Zdjęcia w galeriach.


WALKA Z BEZROBOCIEM - strategiczne podejście

piątek, 28 czerwca 2013 15:11

 

Debatują, planują, wymyślają cuda, jakże bezmyślne decyzje… bezmyślne! Zupełnie nie taktyczne!

A przecież jest na to sposób, zachowują się tak jakby tego nie widzieli!

 

bezrobocie.jpg

 

 

 

Właśnie niezłą rewelację usłyszałam dziś w radio. Rząd wymyślił cudowny pomysł na walkę z bezrobociem, bon dla młodych bezrobotnych, 1000 złotowy na start, na szkolenia itp. Co za absurd… i że niby, co? Że to ma pomóc w zdobyciu pracy? Gdzie? Kto tych młodych ludzi przyjmie, zatrudni? Jak niby Rząd w ten sposób chce zdobyć nowe miejsca pracy, zminimalizować bezrobocie?

Rząd daje, rozdaje… ekstra strategiczne podejście a może by tak Rząd zwyczajnie nie zabierał?

 

 rząd zabiera.jpg

 

Po pierwsze zupełnie innym i lepszym pomysłem na walkę z bezrobociem było by nie dawanie, ale nie zabieranie tak dużych kwot przeznaczonych na składki ZUS dla małych, mikroprzedsiębiorstw, nie tylko dla tych, co to chcą swój własny biznes dopiero co otworzyć, albo jakieś choćby ustalanie tych składek od osiągniętego dochodu, czasem dochodu brak a składki kosmiczne trzeba płacić, dlatego firmy plajtują, jeśli taki człowieczek mógłby niższe kwoty odprowadzać do ZUS-u za bycie właścicielem takiego małego przedsiębiorstwa to i by tych przedsiębiorstw było dużo więcej, tym samym więcej miejsc pracy, gospodarka zaczęła by się rozwijać,  ale nie, lepiej dać bon w kwocie 1000 złotych, zrobić większą dziurę w Budżecie niż pomyśleć przyszłościowo, CO DALEJ? Co dalej z tymi ludźmi?

 

 młodzi bezrobotni.jpg

stopa bezrobocia według wykształcenia.jpg

 

Od 5 lat mam zawieszoną działalność, XX.000 Złotych zamrożone w towarze, chciałoby mi się coś z tym zrobić, nawet sprzedawać, ale boję się, że nie zarobię na ten cholerny ZUS, zatrudniłabym z chęcią kilku pracowników, dlaczego nie? Ale te wszystkie koszty mnie przerażają, wolę mieć firmę zawieszoną a nie przepraszam powinnam ją zamknąć i zgłosić się, jako bezrobotna, aby pobierać pieniądze od państwa, niestety tego nie robię, cały czas się łudzę, że może jakoś to wszystko wyprowadzę, bo mi szkoda, mam swoją kasę fiskalną, działała tylko kilka miesięcy, bo później się nie opłacało, mam swój własny program do sprzedaży, meble, nawet swoją podświetlaną reklamę. Leży, marnieje, obija się o ściany. Ale nie, po co zminimalizować ZUS dla małych, mikroprzedsiębiorstw, niech plajtują, niech zamykają firmy, niech gnije w szafach towar, niech nie chce im się nic, niech nie maleje ale rośnie bezrobocie! To tym sektorem publicznym powinien zająć się Rząd, ulgami dla nich. Bo w nich tkwi siła zminimalizowania bezrobocia i rozwoju gospodarki.

 

INWESTYCJE.jpg

 

Bon dla młodych bezrobotnych na pewno natworzy nowych miejsc pracy…, otworzą firmy, które po 3 miesiącach splajtują, bo mało osób pracujących to i wydatki są zminimalizowane ludności. Co im z tych kursów, skoro nie ma miejsc pracy, kto ich przyjemnie? Wywiozą te pieniądze za granicę, będą mieli przynajmniej na bilet lotniczy, aby zacząć żyć gdzie indziej!

 

 wakaty.jpg

 

Gratulację nowego pomysłu na zminimalizowanie bezrobocia! Gratuluję!!!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

Skocz do poprzedniego artykułu:

EKOLOGICZNY, DOMOWY KOSZ NA ŚMIECI MINY WETP- Funkcjonalność, estetyka i przyjemność.

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl

 

 


Podziel się
oceń
9
1

komentarze (11) | dodaj komentarz

EKOLOGICZNY, DOMOWY KOSZ NA ŚMIECI MINY WETP- Funkcjonalność, estetyka i przyjemność.

środa, 26 czerwca 2013 15:13

 

OCHRONA ŚRODKOWISKA MINA WETP.jpg 

 

Dla jednych ten projekt będzie banałem dla innych czymś, w co warto zainwestować swoje nie tylko pieniądze, ale i zaangażowanie. Segregacja śmieci jest nieunikniona, już 01 lipca tego roku, wchodzi w życie we wszystkich regionach polski nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi. Musimy zdać sobie sprawę wszyscy z tego, że śmieci w naszym środowisku jest coraz więcej i prawie każde z nich mogą być poddane ponownej obróbce i zostać wykorzystane do ponownego używania, unikając w ten sposób zaśmiecania środowiska, aby żyć jak najdłużej w zdrowym i przyjemnym otoczeniu.

 

Dlaczego powstał mój projekt?

Bo o takim właśnie koszu na śmieci w domu marzę!

 

Z początku chciałam sobie sama go wykonać, nawet wymyśliłam doskonały patent na ten kosz w formie pewnej wkładki, minimalizującej miejsce, które zajmuje taki kosz i jest o tyle uniwersalny, ze dzięki tej właśnie wkładce, każdy z osobna ma możliwość regulacji danego otworu, w którym będzie segregował poszczególny rodzaj odpadów w zależności, co więcej u niego w domu się zbiera.  Ale stwierdziłam, że nie mogę być taka egoistyczna i warto by było zainteresować się tym ogólno-krajowo a może nawet i światowo?

 

O szczegółach mojego projektu nie mogę w tej chwili napisać więcej, mój patent na to zamierzam zdradzić osobie, firmie, która podejmie się tego wyzwania i dla mnie skonstruuje ten prototyp.

 

1 Etap w moim planie to nie tylko wykonanie tego domowego kosza ekologicznego z wkładką segregatora, ale również To SYMBOLE.

Bardzo chciałabym wprowadzić symbole na poszczególny rodzaj śmieci, to ważne, aby był on wyczuwalny na takim koszu dla osób choćby niewidomych i przyciągał uwagę dzieci, które muszą się zdrowo i przyjemnie uczyć od nas segregacji.

 

2. Etap To KOLORY WORKÓW.

I w tym miejscu zmuszona jestem podkreślić pewien błąd kogoś, kto nadał kolory pierwszy i stały się one identyfikacyjne dla każdego z nas.

Moim zdaniem to należałoby sprostować, bo powstaje jakaś taka sprzeczność.

 

1.      Jedna z przegródek kosza ma być przeznaczona na worek w kolorze zielonym, ten kolor mi osobiście kojarzy się z papierem, bo zieleń pochodzi od drzewa a nie jak teraz ten kolor jest przeznaczony dla butelek i słoików.

2.     

      Druga przegródka Kolor niebieski, kojarzy mi się z wodą, czyli właśnie ze szklanymi pojemnikami a nie tak jak teraz z papierem. Kolejna sprzeczność, którą należałoby skorygować w tym momencie, momencie wejścia nowego systemu, segregacji śmieci u nas w Polsce.

Dlaczego właśnie tak? Bo uczymy dzieci nie tylko pewnych przyzwyczajeń, ale i logiki, myślenia.

Dzieci łatwiej by to zapamiętały.

 

3.     Trzecia przegródka Kolor żółty – plastik, folia.

 

4.      Czwarta przegródka Kolor brązowy – według mnie powinien być to kolor dla metalu, puszek itp. Zauważyłam, że kolor brązowy nadano dla resztek żywności itp. Te odpady zakwalifikowałabym do koloru czerwonego, bo spożycie czegoś takiego groziłoby zatruciem, nawet zagrożeniem śmierci.

 

5.      Piąta przegródka Kolor czarny – śmieci niesklasyfikowane, wszystko to, co nie wiemy, do jakiej grupy zaliczyć w moim projekcie jest to symbol buźka, z reguły dzieci chętnie by tam wrzucały śmieci a ta przegródka samoczynnie podlega ponownej segregacji.

 

6.     Szósta przegródka kolor czerwony - jak wyżej wspominałam przeznaczona do śmieci organicznych, w tym koszu mogą zachodzić różne związki chemiczne, dlatego uważam, że worek winien być koloru czerwonego.

 

 

Mój kosz przewiduje 6 przegródek, jest to moje minimum, wkładka segregatora, może być dostosowana do obecnych koszy domowych, to od nas zależy na ile chcemy przegródek podzielić swój kosz, ważne, aby nie pomylić kolorów worków i zawiązać je dobrze przed wrzuceniem do kosza głównego- osiedlowego .

 

 

Jak wyobrażam sobie wywóz śmieci w taki sposób.

 

Każdy z mieszkańców blokowisk, mając w ręku worek odpowiedniego koloru wrzuca go do kosza, nic się nie przesypuje, rozwala, wylatuje ze śmietnika. Nie stoi przy śmietniku 15 minut zastanawiając się gdzie, co wyrzucić. Firmy wywożące te śmieci w oznaczonych workach mają mniej pracy, nie pobierają śmieci z różnych kontenerów, pobierają je z jednego kosza.

Nie wynajmujemy do tego wielu firm, w zależności od rodzaju śmieci, tylko jedna zbiera to wszystko w jedne miejsce i tam rozdysponuje nimi segregując kolorami worków.

 

Nie ma syfu, brudu, i nie śmierdzi, tak ja wyobrażam sobie nowy system przyjazny i prosty segregacji śmieci.

W obecnej chwili wszystko w takim kontenerze jest luzem i przewala się brudząc inne rzeczy i ulatniając opary.  

 

 

 

Negatywne strony odrębnych pojemników na segregowane śmieci.

 

Bo i takie zauważyłam już w sprzedaży, domowy kosz nie może zajmować dużo miejsca, a jeśli są to odrębne pojemniki na każdy rodzaj śmieci to już taki kosz z góry krzyczy na NIE, choćby przez to, że każdy pojemnik ma 4 ścianki, które sporo same miejsca zajmują.

Moja wkładka segregatora to minimalizuje i jest ustawiana według potrzeby każdego człowieka.

 

 

Wszystkich tych, których ten temat i projekt zainteresował proszę o kontakt bezpośredni na mój mail : minawetp@wp.pl

 

Myślę też, że pomysł na formę kosza, jako mebel kuchenny, też jest fajny.

Uważam, że kosz ekologiczny powinien mieć odrębne swoje miejsce w każdej kuchni tj. zmywarka, kuchenka itp. Automatyczny segregator i inne funkcje, prędzej czy później muszą wejść w obieg i to jest dobry moment aby nad tym wspólnie, mocniej pomyśleć. :-)

 

 

 

Data powstania pomysłu: 20 maja 2013 r.

Publikacja projektu: Olsztyn 26 czerwiec 2013 r.

Mina Wetp

 

 

 

 

Skocz do poprzedniego wpisu:

SPRAWDŹ, W CZYM ŚPI TWOJA KOBIETA - NOCNY REMANENT ORAZ TRANSFORMACJA HALEK

 

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl

 

 

 

 

 


Podziel się
oceń
8
2

komentarze (10) | dodaj komentarz

SPRAWDŹ, W CZYM ŚPI TWOJA KOBIETA - NOCNY REMANENT ORAZ TRANSFORMACJA HALEK

piątek, 21 czerwca 2013 15:09

Czy zwracasz uwagę na to, w czym śpi twoja kobieta? Czy kobiety w ogóle przywiązują do tego wagę?
Transformacja halek zamieniła tę część garderoby na coś pięknego i seksownego, coś, co każda kobieta powinna mieć w swojej szufladzie, nie tylko po to, aby zakładać to raz na jakiś czas w celu seksualnej prowokacji, ale po to, aby czuć się w tym doskonale i seksownie zawsze w swojej sypialni.

 

kobieta.jpg
Kiedyś nasze prababcie nosiły halki do codziennej garderoby, teraz służą nam one przede wszystkim do spania.

 

Kilka słów o transformacji Halek, bo choć były one równie efektowne wizualnie, to kobiety w tam tych czasach nosiły je do specjalnych celów i musiały znosić w nich wiele uniedogodnień.

 

 

Pierwsze halki pojawiły się w XVII i XVIII w. znane i noszone, jako usztywnienie nadające kształt sukniom, spódnicom, w 1850 roku zaczęto je nosić na metalowych obręczach lub włosiance, w ten sposób miały nadawać sukni pożądany kształt.

Nietrudno sobie wyobrazić, jakie niewygody musiała znosić taka kobieta.

Opatentowana w formie metalowej  klatki w 1856 r. w USA,  Anglii i Francji, z kształtu stożka zmieniła kształt do monstrualnych czasem rozmiarów czasz. Była nie tylko fenomenem w modzie damskiej noszona przez wszystkie grupy społeczeństwa, ale również obiektem żartów i satyr.

 

 krynolina i.jpg

W drugiej połowie XIX wieku kształt krynolin uległ zmianie, front i boki zostały spłaszczone, a tył uległ wydłużeniu, turniura szybko zastąpiła, niewygodną i niebezpieczną krynolinę. W tym czasie również modne stały się gorsety, które stanowiły nierozerwalną z nimi całość.

 

 

halki i gorsety.jpg

Turniura pod koniec XIX wieku przestała być używana, gdy pojawiły się gorsety cofające biodra, a przesuwające w przód górną część ciała, nadal kobieca sylwetka w okresie secesji miała kształty litery S.

W późniejszych latach halki dostosowane zostały do strojów reformowanych, gorset stał się symbolem kobiecego zniewolenia i podnoszono przeciw niemu argumenty polityczne, estetyczne, a przede wszystkim medyczne.

Ponieważ kobiety zaczęły nosić również spodnie, wygląd halek także się zmieniał.

 

 

halka dalszy ciąg.jpg

 

Kobiety XXI wieku już nie noszą w dzień halek, wolą teraz w nich spać. Lecz czy wszystkie mają w swoich szufladach nocne halki i czy w czymś takim w ogóle śpią?

Jeszcze wiele kobiet nie dba o to, aby wychodząc z łazienki wieczorem wyglądać ładnie i seksownie a wybór takich halek, koszulek naprawdę jest na dzień dzisiejszy ogromny i ciągle rośnie.

Halki w XXI wieku stały się modne, wykonane są z coraz to lepszych, wygodnych dla ciała materiałów.

 

 

Badanie transformacji halek.

Badanie ma na celu określić, w których halkach, koszulach, piżamkach chcieliby panowie widzieć swoją kobietę wieczorem?

 

 halka nowe 1 główne.jpg

 

halka nowa2.jpg

 

ha3.jpg

 

I polecam halki wszystkim panom, jako dobry pomysł na prezent, przy kolejnej nadarzającej się okazji, mężczyzno nie narzekaj na brak popędu seksualnego u kobiety wieczorem i przed spaniem, tylko kup jej piękną, seksowną do spania piżamę, może to przyczyni się do zmiany jej nastroju wieczorem?

 

 

 

 

Skocz do głównej strony bloga: http://minawetp2.bloog.pl

 

Poprzedni artykuł:

DUŻA DAWKA EMOCJI - FILMY DOSKONAŁE

 

Skocz do innych artykułów pokrewnych:

 

TĘ SEKSOWNĄ BIELIZNĘ MOŻESZ USZYĆ SOBIE SAMA, TO PROSTE!

 

 

Pomysłowe babki! Jak zrobić samemu super kieckę z kawałka materiału!

 

 

KOBIETA, BIELIZNA I ASEKSUALNOŚĆ

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl

 

 

 

 


Podziel się
oceń
26
7

komentarze (50) | dodaj komentarz

DUŻA DAWKA EMOCJI - FILMY DOSKONAŁE

środa, 12 czerwca 2013 16:53

 

 

Po ostatnim moim blogerskim skoku na głównej WP, który odbył się  6 czerwca  2013 r. z artykułem: UWAGA - TO DZIEJE SIĘ W MYŚLACH FACETA JUŻ PO 40 STCE I POWYŻEJ 

Zauważyłam, że  jak na 26 godzinną publikacje i przelanie się przez mój blog ponad 100.000 Sztuk unikalnych osób, 56 zainteresowało się kategorią ULUBIONE FILMY a ja niestety tam mam pustkę… Kiedyś ją utworzyłam i zupełnie o niej zapomniałam, bo inne tematy mnie bardziej absorbowały, dziś postaram się to nadrobić.

 

Oto moja top lista filmów, które mogę oglądać wielokrotnie i nigdy jeszcze mi się one nie znudziły.

 

2.jpg

 

 

 

 1.  ODWET - amerykański thriller akcji z 1990 r.

 

odwet Film.jpg

 http://www.youtube.com/watch?v=OYtMYybkbfM

Madeleine Stowe mi się tak bardzo podoba, ma taka subtelną, przepiękna urodę!

JEDNE Z FAJNIEJSZYCH SCEN TEGO FILMU, PRZEPEŁNIONE SKRYTĄ NAMIĘTNOŚCIĄ.

http://www.youtube.com/watch?v=do2Ga6jm91s

 

 

2.  DZIKA ORCHIDEA - amerykański film erotyczny z 1990 r.

 DZIKA ORCHIDEA FILM.jpg


http://www.youtube.com/watch?v=StwWLUzLbg8

 

Kolejna aktorka z nieprawdopodobnie piękną urodą, pełną delikatności Caré Otis!

JEDNE Z FAJNIEJSZYCH SCEN TEGO FILMU.

http://www.youtube.com/watch?v=R6lZtiiT70Y

 

 

3. SKAZANIEC - amerykański film dramatyczny z 2008 r. 

 Skazaniec.jpgTen film mnie przeraża, jest niesamowity! Wielokrotnie na niego się powołuję pisząc, że życie człowieka w pewnej chwili, pod wpływem przypadku może zmienić się o 180 stopni. 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=Sr0zDhqfOVo

http://www.youtube.com/watch?v=X84vSCVBF-k

 

 

 

4. 9 I PÓŁ TYGODNIA - amerykański dramat erotyczny z 1986 r.

 9 i pół tygodnia art.jpgPrzerażające  podniety kierują umysłem kobiety, film boski, zachowanie faceta w tym filmie jest niczym fascynująca magia.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=3vLBMEWexoI

http://www.youtube.com/watch?v=zPlxl52hpGc

 

 


5. UPROWADZONA - thriller produkcji francuskiej z 2008 r.

 

Uprowadzona.jpgCały film jest jednym wielkim napięciem jak dla mnie!

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=wCbDUREBwUg

 

Scena porwania: http://www.youtube.com/watch?v=nLEvkMqEcns

 

 

6. WICHRY NAMIĘTNOŚCI - amerykański melodramat z 1994 r.

 

wichry namietności.jpg 

 http://www.youtube.com/watch?v=TR5E7Kuty3o

 

 

7. GNIEW OCEANU - amerykański dramat z 2000 r.

 

gniew oceanu.jpg 

http://www.youtube.com/watch?v=C0UxX9-Nzio

 

8. ATLAS CHMUR - film fantastyczno-naukowy z 2012 r.

atlas chmur.jpg  

 

http://www.youtube.com/watch?v=VHtQT650zfg

 

 9. PACHNIDŁO - francusko- hiszpańsko-niemiecki film fabularny z 2006 r.

 Pachnidło.jpgW tym filmie ja czuję dosłownie zapach...

 

 http://www.youtube.com/watch?v=WQyc7XC-czY

 

 

10. LIST W BUTELCE - amerykański melodramat z 1999 r.,

przy którym notorycznie płaczę zanosząc się :-)

 

list w butelce.jpg

 

Wkleiłam ten link z filmikiem, bo jest tu fajna piosenka :-)

 http://www.youtube.com/watch?v=Al09tO9eNUU 

 

http://www.youtube.com/watch?v=OOmbPlJGvW4

 

Lista tych filmów była by dłuższa, ale ja ograniczę je do pierwszej mojej TOP BEST 10 -tki.

Oczywiście zabraknąć tutaj nie może również, takich filmów jak: Pretty Woman, Dirty Dancing,Titanic czy Top Gun, te filmy są po za konkurencją :-) zawsze top modne i wywołują bynajmniej we mnie ogromne morze emocji.

Jeśli są filmy inne, również ekscytujące, które ktoś z czytających mój wpis chciałaby zaznaczyć jakoś mocniej, proszę o wpis, chętnie je poznam. 

 

 

 

 

 

 

Poprzedni wpis: EWOLUCYJNE ZMIANY DEKALOGU A MORALNOŚĆ I PRZYZWOITOŚĆ

 

Skocz do artykułów z serii: "moja ulubiona muzyka".

ODDAĆ SIĘ MUZYCE W TONACH WSPOMNIEŃ

ZAKOCHAŁAM SIĘ!

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl

 


Podziel się
oceń
7
0

komentarze (40) | dodaj komentarz

EWOLUCYJNE ZMIANY DEKALOGU A MORALNOŚĆ I PRZYZWOITOŚĆ

wtorek, 11 czerwca 2013 15:27

nie krzywdz.jpg

 

 

Ostatnio zbyt mocno zaangażowałam się komentowaniem u innych artykułów dotyczących moralności dziennikarzy i mimo iż sprawa W. Fibaka i S. Latkowskiego, wywołała burzę etycznych i moralnych zachowań, postanowiłam podejść do tematu inaczej, wytłumaczyć innym jak wyglądają ewolucyjne zmiany dekalogu i czy należy się nad tym mocniej zastanowić.

 

Psychologowie ewolucyjni twierdzą, iż moralność pomagała rasie ludzkiej w przetrwaniu. Wewnętrzne przekonanie o tym, co jest dobre, a co złe pomagało ludziom, jako grupie działać bardziej spójnie i dzięki temu skuteczniej walczyć o przetrwanie, dziś na przetrwanie patrzymy już może bardziej egoistycznie, bo niszczenie innych zaczęło sprawiać niektórym z nas przyjemność.

 

Od tysiącleci zasady kodeksu etyczno- moralnego nic się nie zmieniły, nie różnią się od kodeksów czasów sumeryjskich, babilońskich, starożytnych kultur chińskich i indyjskich, greckich i rzymskich oraz od znanemu każdemu chrześcijaninowi kazania na górze, żaden nie uległ przedawnieniu, pozostała tylko kwestia jego zrozumienia i postrzegania, lecz czy każdy ją właściwie rozumie?

 

 

Przyjrzyjmy się słowu "nie kradnij".

Słowo to oznacza naprawdę nie kradnij. Nie ma znaczenia czy to jest samochód na parkingu, czy długopis na biurku nienależący do nas.

Na tej samej zasadzie prywatna rozmowa ze służbowego telefonu, użycie samochodu służbowego do prywatnego celu, lub 15 minutowa prasówka po przyjściu rano do pracy jest również kradzieżą, ale to już inaczej jest przez nas postrzegane.

 

Słowo "nie kłam" oznacza, że mamy w każdej sytuacji mówić prawdę, dotyczy to wszystkich kłamstw.

 

Nakaz "nie zabijaj", też należy rozumieć dosłownie:

Jako nie zabijanie żadnej żywej istoty, czyli jest to zakaz zabierania życia, bo to nie my je dajemy.

 

Całe zamieszanie wokół tego zakazu, spowodowało modyfikację jego znaczenia. Sztuczny podział na człowieka, którego teoretycznie nie wolno zabijać oraz na wszystko inne, co się rusza.

Fałszywego odczytania pierwotnej myśli zawartej w dekalogu, przekształciły słowa starego testamentu z „ nie będziesz zabijał” na „ nie będziesz mordował” tak, aby inni mogli nie mieć wątpliwości, o kogo lub o co chodzi w tym zakazie.

 

Najlepsze jest to, że to właśnie ten zakaz jest najbardziej nieprzestrzeganym z wszystkim zakazów.

 

Mimo zasady „ nie będziesz mordował” codziennie morduje się tysiące ludzi w neokolonialnych wojnach, polityka sprowadza śmierć głodową na miliony pozostałych, miliardy sztuk bydła, drobiu i ryb zabijanych jest, aby wyżywić rasę ludzką ewolucja dekalogu ciągle trwa i wcale nie wygląda ona najlepiej.

 

 

 

Przyzwoitość.

 

Przyzwoitość zajmuje bardzo ważne miejsce wśród zasad etyczno-moralnych i mistycyzm nie pomija tego aspektu. Generalna jej zasada polega na skromności i nie wyróżnianiu się wśród innych ludzi.

Dotyczyć może to zarówno sposobu ubierania się jak i zachowania, mówienia, wyrażania uczuć i emocji, nie oznacza to naturalnie, że, gdy znajdziemy się w towarzystwie gdzie panuje plugawy język, opowiada się sprośne żarty itp. Mamy się natychmiast do niego dostroić, wprost przeciwnie, mamy takiego towarzystwa unikać.

Przyzwoitość ma dużo wspólnego z kulturą, naturalnym obyciem, które zdobywamy w dzieciństwie i młodości w wyniku właściwego wychowania w domu, w szkole i w dalszym otoczeniu.

Dlatego ważne jest dla zasady przyzwoitości powiedzenie:

, „Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci”.

 

 

Uczciwość.

 

Sama uczciwość jest wieloaspektowa.

Życie ludzkie ma iść w parze z prawdą, unikanie kłamstwa, ścisłe unikanie zakazu kradzieży, oszustwa, przekupstwa, bezwzględnego dotrzymywania obietnic, rewanżowania się za przysługi i podarunki.

Jednym z aspektów przyzwoitości jest utrzymywanie się z własnej pracy, aby nie być ciężarem dla najbliższych i społeczeństwa.

Ale równie ważnym aspektem jest odwaga cywilna.

 

Uczciwość to przede wszystkim przestrzeganie praw i zasad współżycia społecznego.

Postępowanie według nich zgodnie z ich literą, duchem, czyli odczytywanie ich esencji, intencji, z którą były ustanawiane.

Uczciwość nie polega na wyszukiwaniu luk w prawach i ustawach, aby znaleźć usprawiedliwienie dla mniejszych lub większych przejawów nie uczciwości.  Angażowanie adwokata, aby za nas znalazł ścieżki do obejścia prawa niewiele mają wspólnego ze znaczeniem tego słowa.

 

Uczciwość to również sprawiedliwość.

Ale sprawiedliwości nie będzie bez obiektywizmu.

Obiektywizm w stosunku do siebie, otoczenia i innych ludzi, wynika z właściwego opanowania i kontrolowania EGO, dzięki czemu widzimy sprawy takimi, jakimi naprawdę są. Co nam pozwala na właściwy osąd sytuacji.

 

Pomiędzy prawami a zasadami moralności istnieje sprzężenie zwrotne, bo liberalizacja praw odbywa się pod presją nieprzestrzeganych zasad moralnych, zaś poluzowane prawa powodują dalszy zanik moralności.

 

Prawa się zmieniają, liberalizują, ewoluują, to, co kiedyś było czynem niemoralnym i było karane, jako przestępstwo, dziś nie jest ani przestępstwem ani czynem moralnym, dlatego moralność i etyka stały się indywidualną sprawą i zamiast oceniać innych i ich czyny patrzmy na swoje życie, aby ono było wysokim standardem kulturalnym i dziedzictwem po przez dobre przykłady dla potomnych.

 

 

 

 

 

Poprzedni artykuł: WAŻNE INFORMACJE PO ZMIANACH BLOOG.PL

Następny artykuł:  DUŻA DAWKA EMOCJI – FILMY DOSKONAŁE

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl

 


Podziel się
oceń
11
0

komentarze (24) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


piątek, 19 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  3 475 871  

O moim bloogu

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem...

więcej...

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem mojego życia. Wszystkie są pewnym przekazem mnie samej, albo powstały by po prostu istnieć! Do wpisów serdecznie zapraszam.

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 3475871

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

...TWÓRCZE OPOWIADANIA

...ZBIORY TWORÓW MOJEGO AUTORSTWA

AUDIOBOOKI MINA WETP

BLOG KONKURS

BLOG ROKU 2012

FILMY PRODUKCJI MINA WETP

Korzystam

MOJE WIERSZE NA MP3

NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

NOWE ARTYKUŁY

Odwiedzane

POMOC INNYM

Powiązane bloogi

ULUBIONE ARTYKUŁY INNYCH

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:


Darmowe fotoblogi