Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 328 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
STATYSTYKI GOOGLE -
1 313 827

Zdjęcia w galeriach.


NAJPIĘKNIEJSZE TWARZE DZIECI

sobota, 28 czerwca 2014 11:51

Czy może być coś piękniejszego niż szczere, prawdziwe twarze naszych dzieci?

Każdy rodzic chciałby mieć wiele takich pamiątek, bo one cieszą i są najpiękniejszymi zdjęciami jakie posiadamy.

Z biegiem czasu same dzieci dopominają się od rodziców, tych właśnie pamiątek, lecz czy je wszyscy zbieramy? Na pewno kolekcjonować je warto, obojętnie czy dziecko na nich płacze czy się śmieje!

 

 

Kamil.jpg

 

W związku z tematem, prezentacja twarzy dzieci nie jest tutaj przypadkowa, wybrałam je celowo, bo mi się bardzo spodobały, na każdym z tych zdjęć jest dziecko z wyrazem emocji, największym jednak moim skarbem jest zdjęcie 6 letniego Michała a dokładniej jego twarz ze łzami!

 

Michał płacz.jpg

 

 

Zdjęcia wykonane zostały u mojego synka w przedszkolu, nie wszystkie z nich, które mi się bardzo podobały, prezentuję, bo i nie ze wszystkimi rodzicami dzieci udało mi się porozmawiać i uzyskać zgodę na ich publikację. 

Przedstawiam Wam zatem Kamila, Michała oraz pozostałych:

 

Julka 3.jpg

 

łucja3.jpg

 

Michał Ksz.jpg

 

 

Miranda kolaż.jpg

 Oto moja ulubiona modelka Karolinka!

 

Karolina modelka moja ulubiona.jpg

 

 

Michal Sz.jpg

 

 Michał i szymon.jpgMichal i Szymon2.jpg

 

Weronika.jpg

 

Iga.jpg

 

Dalszy ciąg prezentacji zdjęć dzieci, uzupełnię później.

 

 

Kontakt

minawetp@wp.pl

 

 

Skocz do artykułu: 

KOSTKA RUBIKA 2*2 - JAK UŁOŻYĆ PIERWSZE POLE - 2 WAŻNE TRIKI

 

ARTYKUŁY POLECANE:

DZIECKO UZALEŻNIONE OD KASY

 

WRAŻLIWOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ

 

 

Skocz do kategorii DZIECKO


Podziel się
oceń
6
0

komentarze (31) | dodaj komentarz

ZA PRZYKŁADEM NATALII SIWIEC- SEVERINA VUĆKOWIĆ- CHORWATKA W BRAZYLII

piątek, 20 czerwca 2014 12:50

 królowe meczy.jpg

 

Pięknym kobietom zaistnieć w mediach na takich imprezach jak Euro czy Mundial nie jest trudno, i jak widać po tych informacjach, wiek tu też nie jest ogranicznikiem, wystarczy tylko mieć piękne długie ciemne włosy, duże wymalowane mocno oczy, oraz wypukłe kuszące usta! Czasem przydają się też im zgrabne nogi, prezentowane w krótkich spódniczkach czy spodenkach oraz ładnie wyglądające w koszulkach biusty.

 

Euro 2012 należało do Natalii Siwiec (obecnie wiek: 30 lat), zaistniała tam dzięki pięknej buzi oraz głębokiemu dekoltowi, który pokazywała z dużym wdziękiem na meczu Polska-Rosja, tak pisał o tym wtedy, internetowy PUDELEK. W tam tym czasie również wiele mediów, nie tylko polskich, było tym zainteresowanych, nawet Press- Service Monitoring Mediów, wartość jej wizerunku wycenił na 890 tysięcy. 

Teraz wartość królowej meczy może być dużo wyższa, bo jest nią Severine Vućkowić ( 42 latka), rodowita Chorwatka, jest ona również popularną w Chorwacji piosenkarką. 

Widać też, po jej zachowaniu na Facebooku, że ona również za przykładem Natalii Siwiec, interesuje się swoją mundialową karierą i rozpoczęła w związku z tym, dość intrygującą promocję pokazując pierwszy raz swoje nagie zdjęcie na Facebooku.   https://www.facebook.com/severina

 

 

 Jak prezentuje się ona na jednym ze swoich klipów? Sami zobaczcie!

Piosenka całkiem fajna, jak na 42 lata, prezentuje się całkiem nieźle, i choć jest o 12 lat starsza od Natalii Siwiec ciało ma według mnie ładniejsze.

 

Utwór - Dobrodiśao u klub  - Official Music Video z lutego 2013 r.

 

 

 

Teledysk przygotowany specjalnie pod Mundial 2014r.

 

 

Skocz do poprzedniego artykułu: 

KOSTKA RUBIKA 2*2 - JAK UŁOŻYĆ PIERWSZE POLE - 2 WAŻNE TRIKI

 

Skocz do artykułów z serii: CIEKAWOSTKI

 

Skocz do artykułu z serii: INFORMACYJNE


Podziel się
oceń
6
0

komentarze (28) | dodaj komentarz

KOSTKA RUBIKA 2*2 - JAK UŁOŻYĆ PIERWSZE POLE - 2 WAŻNE TRIKI

poniedziałek, 16 czerwca 2014 21:05

kostka rubika 2na2.jpg

 

Postanowiłam co jakiś czas publikować moją naukę układania kostki Rubika, na początku tej najmniejszej, skąd się wziął ten pomysł?


Mój 6 letni synek zapragnął mieć wszystkie te kostki, tak mu się spodobały, więc na początek kupiliśmy mu dwie, najłatwiejsze. Gdy zaczął przeglądać filmiki instruktażowe na you tubie jak ułożyć taką kostkę, nie mógł spamiętać tych wszystkich ruchów, więc musiałam ja sama osobiście się ich nauczyć, aby mu pokazać to dużo wolniej i spokojniej.

 

Podkreślę również, że nigdy w życiu nie układałam kostki Rubika, żadnej, nawet nie miałam pojęcia, że jest taka mała jak 2*2 albo taka duża jak 10*10*10.

Gdy syn mi to pokazał w Internecie, stwierdziłam, że świetnie, że się tym zainteresował i chce poznać. Gorzej było wtedy, gdy dotarły w paczce do domu, bo myślał, że same zaczną mu się układać a to nie taka prosta sprawa.

Kostki te zamówiłam w specjalnym sklepie z kostkami Rubika, w Internecie. (poniżej podaję stronę, jeśli kogoś to interesuje, to dość istotne informacje, aby kupić kostkę dobrą i lekko się pokręcającą, bo w sieci są sprzedawane rózne, nie koniecznie dobre. Już wiem, że oryginalna Węgierska kostka jest niedobra, musiałam ją odesłać im spowrotem.

Kostkę Rubika nie chciałam kupować w kiosku ruchu, choć kosztowała tylko 5 złotych, bo ta kostka chińska, przekręca się szybciej i leciutko, jest droższa, ale dlatego jakość jej dużo, dużo lepsza. Kosztowała mnie niecałe 20 złotych. Kupiłam dla syna dwie, na razie najprostsze: 2*2*2 i 3*3*3, tę wszyscy znamy, bo kiedyś była tylko o takim rozmiarze. Ta standardowa kosztowała mnie około 50 złotych.

 

Układanie kostki Rubika to zapomniana już zabawa, mało kto się tym interesuje, bo nastała teraz era innych ciekawszych zabaw dla dzieci, tak jak gry na aplikacjach, płytach do komputerów czy x-boksie, ale wspomnieć należy, że Rubik, to doskonała zabawa, dla dzieciaków w rożnym wieku, i do tego nie potrzeba prądu :-), dobra na ćwiczenie wyobraźni, sprawności nie tylko manualnej, ale i intelektualnej.  Mnie gry nie kręcą, a to powiem szczerze mnie zaczęło kręcić!

 

Tak więc moja nauka, pierwsze pole kostki 2*2*2, choć wydaje się proste do ułożenia, nie było wcale proste, a na to wszystko są specjalne triki o których chcę powiedzieć tym, którzy by chcieli się nauczyć, ale te filmy instruktażowe są mało dla nich czytelne.  :-)

 

Wklejam filmik instruktażowy :-)! Może uda Wam się zapamiętać te wszystkie ruchy. ;-)

Jeśli nie, to spokojnie, pod spodem wklejam moją obrazówkę, ułożenia na razie pierwszego pola, metodą podstawową bo są jeszcze inne :-) kolejne pola, obrazowo, będą stopniowo publikowane później.

 

 

 

Na samym początku musimy ułożyć trzy pola w tej pozycji, spójrzcie na zdjęcie poniżej, do tego momentu sami kombinując, ułożymy to bez problemu. 

 

pierwsza pozycja kostki rubika pierwsze pole.jpg

 

4 kwadrat musimy ustawić zaraz pod pustym polem na górze na ściance bocznej w lewym dolnym rogu. Trzeba kombinować tak, aby dojść do takiego ustawienia, wtedy to już tylko trzy ruchy i górne pole będzie całe ułożone!

 

podstawowa pozycja.jpg

 

Tu poniżej jest pierwszy ruch, jaki musimy wykonać, aby przygotować do ułożenia całości na górze.

Kostkę z jednym pomarańczowym kwadratem przekręcamy o pole w dół, robiąc to ruchem do siebie. 

 

1 wl.jpg

 

Następnie jednym ruchem, kolejny wolny kwadrat pomarańczowy, również przekręcamy w lewo, tak aby połączyć te dwa wolne kwadrat.

Zaręczam, ze nie znając tej sztuczki, która jest kluczowa, nie wyjdzie to Wam. To jest ważny trik, choć wydaje się dość prosty, nie jest taki oczywisty!

 

2 ruch.jpg

 

Łączymy.

 

łączymy drugim ruchem.jpg 

 

Później już tylko robimy jeden ruch do góry, czyli inaczej od siebie, z tymi złączonymi dwoma pomarańczowymi kwadratami. Teraz znajdują się one po tej samej stronie.

 

 3 ruch.jpg

 

Gotowe!

 

mamy juz jedno pole.jpg

 Hura! :-)

 

 

A jak ułożyć drugie pole, nie psując tego już ułożonego?

To w kolejnej części zapewne za jakiś czas, pomiędzy innymi moimi publikacjami :-) Najpierw się muszę tego nauczyć. :-)

 

 

 

 

Z ciekawostek:

Kostka Rubika – popularna zabawka logiczna wynaleziona przez Ernő Rubika w 1974 roku. W 1976 r. taką samą kostkę skonstruował i opatentował w Japonii inżynier Terutoshi Ishige. Wynalazca kostki Ernő Rubik pierwszy raz układał kostkę przez miesiąc, teraz można ją ułożyć już w 5,55 sekund. 

 

 

Ważne informacje co do zakupu,

W sieci jest mnóstwo firm sprzedających kostki Rubika, zamawiałam dla swojego chrześniaka, miały być takie same ale nie pamiętałam firmy wtedy i zamówiłam z jakiejś innej strony, innej firmy, jestem rozczarowana nimi, bo jak to mój syn określił, mama one są jakieś stare! Jednym słowem przysłali mi tą z dwoma maluśką, ciupeńką a ta 3*3*3 to jakieś badziewie, a zapłaciłam nawet więcej, niż za te syna, więc podaje dane do tych kostek syna, aby wiedzieć jakie są właściwe, które kupować, jeśli was to interesuje.

Te się układa leciutko, przekręcają się szybko, są fajne.

Kostka rubika QiYi 2x2x2 kolorowa - Cena: 19.99 zł.
Koskta MoYu Aolong (Weilong 3) czarna - Cena: 47.99 zł

Przesyłka list polecony koszt 11 złotych. Firma sprzedająca: AMON

Zakupiłam je z tej strony:

www.kostkirubikasklep.pl

 

 

Broń Boże nie kupować kostek o nazwie:

magnetyczna kostka rubika 2*2*2 koszt. 12,95 zł - to jest minimalne

Kostka Rubika 3*3*3 PRO 54,95 zł  - to ciężko się przekręca.

Firma sprzedająca 2FUTURE

 

Jak wygląda ta różnica wizualnie?

jaką kupić właściwą kostkę Rubika.jpg

A propo tła, na którym są kostki Rubika, to szachy, są śliczne, gdyby ktoś z Was szukał, a wiem że czasem ciężko znaleźć coś poleconego, to ja te polecam. Kosztowały tylko 38 złotych, kupiłam je na allegro nazywają się: SZACHY OLIMPIJSKIE CZEREŚNIOWE 35*35.

Wysokość króla 6,5 cm, wysokość pionka 3,1 cm.

 

 

Ulubione filmiki mojego 6 letniego synka:

Tak właśnie chce on umieć! :-) Dlatego prosił mnie o kupienie kostki takiej, którą się szybko i lekko przekręca. ;-)  I faktycznie taka, którą kupiłam za pierwszym razem z firmy Amon, jest taka. Teraz w sklepach internetowych można kupić sprytne kostki, nie to co kiedyś!

 

I pomyśleć, że ja to muszę opanować, aby w zwolnionym tempie mojemu synkowi wytłumaczyć! :-)

Za każde Wasze podpowiedzi będę wdzięczna. :-) Może ktoś zna jeszcze lepsze triki? :-)

 

 

Kostka Rubika 3*3*3 

 

Dla zachęty polecam również naukę układania kostek Rubika większych:

4*4*4

 

Kostka Rubika 5*5*5

 

Kostka Rubika 10*10*10

 

Kostka Rubika 20*20*20

 

 

Ciekawostki:

 Układanie kostki Rubika przez Robota - Rekord Guinessa.

 

 

Z ostatniej chwili... na blogu MINAWETP3, pojawił się nowy wpis z serii:

REALNOŚĆ TABLETEK Z JAGÓD ACAI

-

NOWE DONIESIENIA W SPRAWIE ZWROTU ZA TABLETKI Z JAGÓD ACAI

 

 

Skocz do poprzedniego artykułu:

 ZAPIEKANKA BABCI MARYSI - KURCZAK, PIECZARKI, CEBULA W SOSIE BESZAMELOWYM

 

Skocz do artykułów z kategorii: TECHNICZNE

 

 

Skocz do artykułów z kategorii: ZABAWA

 

 

 
Kontakt:
minawetp@wp.pl

 


Podziel się
oceń
8
0

komentarze (22) | dodaj komentarz

ZAPIEKANKA BABCI MARYSI - KURCZAK, PIECZARKI, CEBULA W SOSIE BESZAMELOWYM

wtorek, 10 czerwca 2014 16:54

 


DSC_0576.JPG

 

 

Na powitanie gości, albo super obiadokolację, kurczak w sosie beszamelowym, z pieczarkami i cebulą jest pyszny a do tego podpiekany serem żółtym! Niebo w gębie. To moja ulubiona zapiekanka, nie ma równych!

 

DSC_0580.JPG

 

 

Szukałam tego sosu i nie znalazłam w sklepie, ale znalazłam, jak go można zrobić samemu.

Beszamel - zasmażka z mąki na maśle rozprowadzona mlekiem.

 

Co potrzebne:

Duża brytfannka:

2 duże piersi z kurczaka.

10 pieczarek.

3 cebule.

1 duża śmietana 18 %

5 ziemniaków.

2 torebki sosu beszamelowego, albo sosu do zapiekanek z kurczakiem i pieczarek Winiary.

Jakiś kawałek sera żółtego, tak aby potarkować, lub pokroić do posypania wierzchu brytfannki z jedzeniem.

 

1) Ziemniaki obieramy i kroimy na plastry, gotujemy w wodzie trochę, aby w zapiekance nie były surowe, jakieś 15 min.

2) Mięsko, kroimy na kawałki, posypujemy czerwonym Delikatem i smażymy na patelni.

3) Pieczarki myjemy i kroimy na ćwiartki.

4) Cebulkę, obieramy i kroimy na pół i na paski.

5) Tarkujemy ser lub kroimy na cieniutkie paseczki, będzie potrzebny do zapieczenia 10 minut przed wyjęciem z piekarnika zapiekanki.

5) Przygotowujemy sos, 2 torebki sosu beszamelowego rozrabiamy w dużej śmietanie 18 %, do tego powolutku dodajemy pół szklanki ugotowanej wody, dokładnie mieszamy i jak będzie już wszystko włożone warstwami w brytfance wtedy po całości podlewamy powstałą, lejącą masą sosową.

 DSC_0527-1.jpg

Do brytfannki kładziemy warstwami:

Ostudzone mięso, czyli usmażone piersi kurczaka,

 na to cebulę, później  pieczarki, znów kilka kawałków mięska, troszkę cebuli i na końcu wtykamy w dziurki :-) ostudzone, talarki ziemniaków, 

polewając to wszystko masą śmietanową z sosem. Przygotowaną tak zapiekankę wkładamy na minimum godzinę do lodówki.

DSC_0547.JPG

DSC_0541-1.jpg

Pieczemy w 200 stopniach w piekarniku 50 minut.

10 minut przed posypujemy zapiekankę serem żółtym.

Zapiekanka ma bulgotać Pod koniec pieczenia, jeśli nie bulgocze to jeszcze pieczemy 10 minut a dopiero później posypujemy potarkowanym serem i zapiekamy.

 DSC_0595.JPG

 

Smacznego!

Zdjęcie upieczonej zapiekanki wkleję już po przyjęciu, bo dziś z wojaży wracają moi teście więc to dla nich!

 DSC_0600.JPG

 

Pozdrawiam

Mina Wetp

 

 PS.Kurcze właśnie się piecze... ale pachnie obłędnie! :-)

 

 

 

Skocz do poprzedniego artykułu:

SPADEK TO TEŻ DŁUG - KTO Z RODZINY ZA NIEGO ODPOWIADA I JAK DALEKO W NIEJ SIĘGA??

 

 

Skocz do artykułów z kategorii: ZDROWIE  

 

 

Skocz do artykułów z kategorii: JEDZENIE

 

 

 
Kontakt:
minawetp@wp.pl

Podziel się
oceń
7
0

komentarze (18) | dodaj komentarz

SPADEK TO TEŻ DŁUG - KTO Z RODZINY ZA NIEGO ODPOWIADA I JAK DALEKO W NIEJ SIĘGA??

czwartek, 05 czerwca 2014 20:47

 

Kilka dni temu poświęciłam cały prawie dzień na wyjaśnienie pewnego prawniczego tematu, nie, nie dotyczyło to mnie, ale miałam chęć to wyjaśnić, ustalić to konkretnie tak aby nie było wątpliwości kogo to dotyczy!

 

 

 

 

 

Prawo rodzinne spadek.jpeg

 

Podstawowe rzeczy o których trzeba wiedzieć to:

Można przyjąć spadek po rodzinie albo WPROST, albo z dobrodziejstwem inwentarza.

O co tu chodzi?

WPROST- czyli ZE WSZYSTKIM I SPŁACASZ DŁUGI RODZINY WTEDY RÓWNIEŻ ZE SWOICH PRYWATNYCH ŚRODKÓW.

Z DOBRODZIEJSTWEM INWENTARZA- oznacza SPŁACASZ TYLKO DŁUGI DO KWOTY SPADKU NA PLUS.

 

Z chwilą śmierci człowieka jego prawa i obowiązki majątkowe (np. własność, użytkowanie wieczyste, długi z zaciągniętych pożyczek) przechodzą na jedną lub kilka osób - jego następców prawnych, zwanych spadkobiercami. Ogół praw i obowiązków podlegających dziedziczeniu nazywamy spadkiem. Owo przejście praw i obowiązków na inne osoby nazywa się dziedziczeniem. Nie są dziedziczone (a więc wygasają) prawa i obowiązki osobiste zmarłego (np. prawo do nazwiska, obowiązek alimentacyjny, służebność osobista).

 

 

WAŻNE, bo nad tym zastanawia się każdy w momencie kiedy go spadek na minus dotyczy:

 

Spadek nabyty zarówno z mocy dziedziczenia ustawowego, jak i z mocy testamentu, można przyjąć albo odrzucić! Bo często wielu z nas boi się że to spadnie na niego automatycznie.

 

Tę czynność należy wykonać przez złożenie stosownego oświadczenia w ciągu 6 miesięcy od dnia, kiedy spadkobierca dowiedział się o tytule swego powołania. Przyjęcie spadku może nastąpić wprost albo z dobrodziejstwem inwentarza. Jeżeli spadkobierca przyjmie spadek wprost, odpowiada za długi spadkowe nie tylko z majątku spadkowego, ale także ze swojego majątku osobistego. Jeżeli zatem długi przewyższają aktywa spadku - spadkobierca poniesie stratę. Jeżeli zaś przyjmie spadek z dobrodziejstwem inwentarza, to jego odpowiedzialność za długi spadkowe będzie się ograniczała do wysokości wartości spadku. Spadkobierca może również spadek odrzucić. W takim przypadku dalej postępuje się tak jakby spadkobierca spadek odrzucający nie dożył chwili otwarcia spadku. Jeżeli nie złoży żadnego oświadczenia - jest to jednoznaczne z prostym przyjęciem spadku.

 

To dość ciekawe bo wielu z nas martwi się o to, gdy zmarły np. z naszej bliskiej rodziny nie pozostawił dzieci, wnuków, małżonka, a pozostawił długi, dokąd sięga i kogo obejmuje ten dług?

- do dziedziczenia powołani są rodzice spadkodawcy, rodzeństwo oraz dzieci i wnuki rodzeństwa.

Jeżeli brak osób należących do kręgu spadkobierców ustawowych, spadek przypada gminie ostatniego miejsca zamieszkania spadkodawcy, a gdy miejsca tego nie da się ustalić - Skarbowi Państwa. Zdarzyć się to może w zupełnie wyjątkowych przypadkach, wtedy gdy zmarły w ogóle nie miał bliskich krewnych.

Reguły dziedziczenia ustawowego ulegają zmianie, jeśli do spadku wchodzi gospodarstwo rolne.

Najczęściej swoją wolę co do przejścia pozostałych po nim praw i obowiązków spadkodawca przejawia w formie testamentu własnoręcznego (holograficznego). Testament taki dla swej ważności powinien zostać sporządzony przez spadkodawcę pismem ręcznym i podpisany. Konieczne jest umieszczenie na nim daty. Wprawdzie brak daty nie powoduje nieważności testamentu, ale może utrudniać ustalenie - gdy testamentów jest kilka - który z nich rzeczywiście wyraża ostatnią wolę spadkodawcy.

Jeśli z jakichś przyczyn spadkodawca nie może czy nie chce napisać testamentu własnoręcznie, może nastąpić sporządzenie testamentu w formie aktu notarialnego. Jeszcze inna możliwość polega na tym, że spadkodawca oświadcza swą wolę ustnie wobec wójta (burmistrza, prezydenta miasta), starosty, marszałka województwa, sekretarza powiatu lub gminy lub kierownika urzędu stanu cywilnego oraz dwóch świadków. Oświadczenie to spisuje się w protokole i odczytuje spadkodawcy. Protokół podpisuje spadkodawca. Czynią to także wspomniana osoba urzędowa i świadkowie. Jeżeli spadkodawca z jakiejś przyczyny nie może się podpisać, należy to zaznaczyć i podać, jakie są przyczyny braku jego podpisu. Ponieważ do sporządzenia testamentu w tej formie konieczne jest podyktowanie oświadczenia oraz wysłuchanie jak zostało ono zapisane, testamentu takiego nie mogą sporządzać osoby głuche lub nieme. Poza tymi zwykłymi formami sporządzenia testamentu istnieją jeszcze formy szczególne, przewidziane dla przypadków wyjątkowych (np. testamenty w razie obawy rychłej śmierci, testamenty wojskowe, testamenty sporządzane w czasie podróży na statku morskim lub powietrznym).

 

Trochę ogólnie o spadku, jaka jest kolejność:


W pierwszej kolejności do spadku powołane są dzieci zmarłego (a jeżeli zmarły one przed spadkodawcą - ich dzieci) oraz małżonek. Osoby przysposobione dziedziczą tak jakby były dziećmi. Małżonek dziedziczy z dziećmi w częściach równych, ale jego udział nie może być mniejszy niż 1/4 część spadku. Ponadto małżonkowi przysługuje prawo do przedmiotów urządzenia domowego (meble, lodówki, telewizory, naczynia stołowe itd.), z których korzystał wspólnie ze zmarłym.

Jeżeli zmarły nie pozostawił dzieci ani wnuków, spadek w połowie dziedziczy jego małżonek, a z drugiej połowy - po 1/4 - każde z jego rodziców, resztę zaś rodzeństwo w częściach równych (w przypadku gdy zmarli pierwej - ich dzieci i wnuki). Jeżeli jedno z rodziców nie dożyło śmierci spadkodawcy, jego udział spadkowy przypada po połowie temu z rodziców, które przeżyło spadkodawcę, oraz rodzeństwu spadkodawcy. Udział małżonka (1/2 część spadku), który dziedziczy w zbiegu z rodzicami lub rodzeństwem, jest udziałem sztywnym, nie ulega więc zmniejszeniu ani powiększeniu. Zatem w przypadku gdy spadkodawca pozostawił jedynie małżonka oraz tylko rodziców albo tylko rodzeństwo - dziedziczą oni drugą część spadku w częściach równych. Jeżeli nie ma innych osób uprawnionych poza małżonkiem - cały spadek przypada małżonkowi.

 

Ciekawe wątki w temacie oraz do nich odesłania:

Portal który polecam, to skarbonka wiedzy w tematach prawniczych, mi się bardzo spodobał, jest całkowicie bezpłatny a przede wszystkim porady prawników są tam bezpłatne.

 

PRAWO SPADKOWE- OGÓLNE PROBLEMY

 

Spadek po zmarłym bracie- alimenty.

 

Czy muszę się pisemnie zrzekać spadku po śmierci babci, jeśli jej mąż nie przyjął go, bo to same długi?

 

Zobowiązania wynikające z przyszłego spadku

 

Szukam jeszcze do tego artykułu stosownych paragrafów KODEKSU PRAWA, prawa rodzinnego, prawa spadkowego.

 

Znalazłam opinię prawnika na WWW. AUTO CENTRUM.PL w sprawie spadku:

Zgodnie z art. 1015. § 1 Kodeksu Cywilnego, na początku współwłaściciel dorobku, będzie zobowiązany do złożenia oświadczenia o przyjęciu lub o odrzuceniu spadku w ciągu sześciu miesięcy od dnia, w którym spadkobierca dowiedział się o tytule swego powołania. Jeżeli nie złoży on  takiego oświadczenia będzie to równoznaczne z przyjęciem przez niego całego majątku ( łącznie z długami spadkowymi).

Zgodnie z art. 212. § 1 kodeksu cywilnego, jeżeli zniesienie współwłasności następuje na mocy orzeczenia Sądu, wartość poszczególnych udziałów może być wyrównana przez dopłaty pieniężne.

§ 2.

Rzecz, która nie daje się podzielić, może być przyznana stosownie do okoliczności jednemu ze współwłaścicieli z obowiązkiem spłaty pozostałych albo sprzedana stosownie do przepisów kodeksu postępowania cywilnego

( tak może orzec Sąd w przypadku podziału masy majątkowej)

W związku z tym połowa należąca do osoby zmarłej, będzie zaliczała się do masy spadkowej.

W przypadku, kiedy zmarły nie pozostawił testamentu, ustawodawca przewiduje model dziedziczenia ustawowego. Art. 931. § 1 kodeksu cywilnego stanowi, że w pierwszej kolejności powołane są z ustawy do spadku dzieci spadkodawcy oraz jego małżonek; dziedziczą oni w częściach równych. Jednakże część przypadająca małżonkowi nie może być mniejsza niż jedna czwarta całości spadku. Oczywiście testament może przewidywać zupełnie inny porządek dziedziczenia.
Art. 1035 kodeksu cywilnego stanowi, że jeżeli spadek przypada kilku spadkobiercom, do wspólności majątku spadkowego oraz do działu spadku stosuje się odpowiednio przepisy o współwłasności w częściach ułamkowych z zachowaniem przepisów niniejszego tytułu. ( np. cytowany wyżej art. 212 k.c.)
Jeżeli dojdzie do postępowania spadkowego, to Sąd po przeprowadzeniu stosownego postępowania (w trakcie którego będzie dokładał staranności przy wyjaśnianiu komu i w jakim stopniu należy się spadek) wyda postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku po przeprowadzeniu rozprawy, na którą wzywa wnioskodawcę oraz osoby mogące wchodzić w rachubę, jako spadkobiercy ustawowi i testamentowi.

 

Ciekawy wątek dotyczący samochodu i jego podatku, polecam zainteresowanym.

Pełna treść pytania z odpowiedzią prawnika na:

http://www.autocentrum.pl/poradnik-kierowcy/porady-prawne/dwoch-wlascicieli-samochodu-i-jeden-umiera/

 

 

 

Pozdrawiam

Mina Wetp

 

 

 

Z ostatniej chwili....08 czerwca 2014

Na blogu MINAWETP3 , pojawił się nowy artykuł z serii:

  REALNOŚĆ TABLETEK Z JAGÓD ACAI - ODCHUDZANIE

 

 

Skocz do poprzedniego artykułu:

ARTYKUŁ ŻYWY- 3 ROCZNICA BLOGA MINY WETP - PODSUMOWANIE

 

Skocz do artykułów z serii:

INFORMACJE

 

 

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl


Podziel się
oceń
8
2

komentarze (13) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


piątek, 19 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  3 475 813  

O moim bloogu

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem...

więcej...

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem mojego życia. Wszystkie są pewnym przekazem mnie samej, albo powstały by po prostu istnieć! Do wpisów serdecznie zapraszam.

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 3475813

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

...TWÓRCZE OPOWIADANIA

...ZBIORY TWORÓW MOJEGO AUTORSTWA

AUDIOBOOKI MINA WETP

BLOG KONKURS

BLOG ROKU 2012

FILMY PRODUKCJI MINA WETP

Korzystam

MOJE WIERSZE NA MP3

NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

NOWE ARTYKUŁY

Odwiedzane

POMOC INNYM

Powiązane bloogi

ULUBIONE ARTYKUŁY INNYCH

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:


Darmowe fotoblogi