Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 328 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
STATYSTYKI GOOGLE -
1 313 827

Zdjęcia w galeriach.


BIBLIOTECZKA MUZYCZNA MINY WETP- UTWORKI DO... PRASOWANIA :-) Facetom wstęp wzbroniony!

środa, 31 lipca 2013 16:29

 

 

Muzyka stanowi dla mnie coś w rodzaju oderwania od codzienności, przy niej rozmyślam, planuję, tworzę, myślę o tym właśnie bardzo często przy prasowaniu, dlatego prasowanie dla mnie jest przyjemnością i mogę prasować godzinami.

 

 

 

Oto utworki, które współtowarzyszą mi w tym czasie :- )

 

Oczywiście zgodnie z tematem, facetom, którzy zupełnie nic w swoim życiu nie wyprasowali i nie zamierzają nigdy prasować,  do mojej biblioteczki muzycznej w temacie prasowania - Wstęp wzbroniony!  ;- )

 

 

muzyczka do prasowania Miny Wetp.jpg

Od tego kawałka jest niesamowity kawałek muzyki!

http://www.youtube.com/watch?v=2tmzT63noSg&feature=youtu.be&t=8m29s

 

 

 

 

Przygotowuję również wyszczególnienie jeśli chodzi o wykonawców, których uwielbiam, ale to w późniejszym czasie, bo sama chciałam ich lepiej poznać, będzie to coś w rodzaju prezentacji takiej jak w tym artykule:

DUŻA DAWKA EMOCJI - FILMY DOSKONAŁE

 

 

( Plik z muzyką jest na zdjęciu , proszę w niego kliknąć.)

 A to utworki już zupełnie inne, ale warte wyszczególnienia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skocz do poprzedniego artykułu:

CZY IDEALNE ZWIĄZKI OPIERAJĄ SIĘ NA CUDOWNYM SEXIE?

 

Zapraszam również do innego mojego wpisu, który niedawno opublikowałam na minawetp3., może kogoś ten temat zainteresuje:

NOWE ZASTOSOWANIA BIELIZNY - INNOWACJE

 

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl

 

 


Podziel się
oceń
8
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

CZY IDEALNE ZWIĄZKI OPIERAJĄ SIĘ NA CUDOWNYM SEKSIE?

poniedziałek, 29 lipca 2013 13:04

 

 

 

 

 

Okazuje się, że dobry seks złagodzi wiele kłótni, bo doskonale rozładowuje, ale czy zagwarantuje udany, szczęśliwy, trwały związek?

 

obfitość szczęścia.jpg

 

 

 

Jak twierdzą starsi, doświadczeni życiem ludzie, idealny i udany związek polega zupełnie na czymś innym. Według nich młodzi ludzie, którzy nie potrafią zbyt długo utrzymać swojego małżeństwa, nie rozumieją również czym jest prawdziwa miłość i jak o nią dbać, aby była jedyna.

 

Jak żyć w zgodzie z samym sobą i doznać cudownej, trwałej miłości aż do śmierci, oto cenne rady szczęściarzy, którym udało się tego doświadczyć.

 

 

 

 

1. Na pierwszym planie musi pojawić się czułość, czułość jest bardzo potrzebna dla emocjonalnego odpoczynku, tak twierdzi Staszek lat 62, który zadziwił mnie swoją wypowiedzą.  Pamiętam jak na jakiejś imprezie, zapytał mnie czy przytulam swojego mężczyznę… nie chodziło mu o sex, ale o zwykłe przytulenie  i nie tylko leżąc w łóżku. Wydawało mi się wtedy, że chce udzielić mi kilku bardzo ważnych informacji, jako doświadczony mężczyzna - wiedział doskonale czego potrzebuje w miłości. Spontaniczne głaskanie choćby po głowie, śmieszne? Nie sądzę, bo wzruszyła mnie ta jego rozmowa. Zwykły pocałunek w policzek, jako akcent uczucia w codziennym dniu, pełnym obowiązków. Jak twierdzi ten człowiek to właśnie takie gesty, takie zachowania spajają w piękny sposób uczucie, facet przy takiej kobiecie nie tylko się pozytywnie ładuje, ale i może zwyczajnie wypocząć.

 

( Całkiem niedawno miałam wpis w komentarzu, że brakuje nam takich słów jak kocham cię, mówienie ich sprawia nam trudność, raz wypowiedziane staje się tak jakby „niewidzialne” a mówienie sobie o tym w najbardziej zwykłych momentach jest przecież cudowne…wiec, dlaczego ich brak?

 

 

2.  Wyrozumiałość – tak, to chyba jedna z najważniejszych części, która tworzy udany związek, czym by on był bez wyrozumiałości? Bez akceptacji tego, co sprawia tej drugiej połówce przyjemność? Nie zawsze to, co ona lubi jest dla nas również przyjemnością. Indywidualne przyjemności są ważną tego częścią. Radość i zadowolenie partnera może wytworzyć nawet w trudnych momentach siłę podźwignięcia kłopotów, nie tylko związanych z ciężką pracą, konfliktami, docieraniem się, ale może uspokoić taki związek na tyle, że będzie on sam w sobie przyjemnością bycia razem, nawet w kłopotach i tragediach. Warto być wyrozumiałym i uczyć się wyrozumiałości. ( Łucja lat 65)

 

 

3.  Rozmowy - choć czasem i cisza, również mogą złagodzić konflikt, jeśli nie potrafisz spokojnie powiedzieć o tym, o co ci chodzi to wycisz złość w sobie, przeczekaj, daj odpocząć nerwom a później wyjaśnij, dlaczego jest ci źle i przykro.  ( Zofia lat 68)

 

 

4.  Szacunek i zaufanie to jak dwie łączące się dłonie w przyjaźni, boisz się, że zostaniesz skrzywdzony, dlatego nie ufasz, ale z drugiej strony dawanie ufności na kredyt ma też swoje korzyści, bo więcej krzywdy wyrządzić można człowiekowi robiąc mu na złość, za to, że nie wierzy nam, nie ufa, oddziela nas od różnych możliwości. Szczęśliwy człowiek będzie wtedy, kiedy będzie czuł się w swoich decyzjach wolny, wszelkie zakazy i nakazy a przede wszystkim strach przed niezrozumieniem i złością partnera może być jak toksyczna woda, pijesz ją, bo musisz, ale kiedy wypijesz już zbyt dużo to zabija wszystko. Ucz się zaufania, pokazuj, że dzięki tej drugiej osobie, jej wiary w ciebie jesteś w stanie osiągnąć każdy szczyt góry, przejść pustynię bez wody, szacunek tworzy się do ludzi odważnych, szukających pozytywnej drogi, mających własne zdanie i potrafiących ufać innym z nadzieją na sukces. ( Anna lat 43)

 

5.  Doping to ponoć złe słowo, bo kojarzy się ze sztucznością, ale w tym wypadku jest czymś dobrym, dopingując bliską osobę nie tylko działasz na jej korzyść, ale również i swoją, dopingowana osoba jest jak torpeda, radosna, szczęśliwa, ma energię a komu to zawdzięcza? Właśnie również tobie, myślisz, że wystrzeli tak daleko, że jej nie dogonisz, nie znajdziesz? Ucieknie?  Po co miałaby to robić, żyć bez ciebie, skoro to ty swoim zachowaniem, tym, jaki jesteś dla niej, dajesz jej szczęście.  Dopingowane osoby potrafią przekazywać swoją pozytywną energię, dzięki nim świat jest bardziej kolorowy, ciekawszy, dużo lepszy. ( Karol lat 64)

 

6.  Dojrzałość i wsparcie-

Zawsze myślałam, że to zależy od wieku, dlatego ciągnęło mnie do starszych facetów, szybko jednak życie pokazało, że dojrzałość to połączenie wielu czynników przede wszystkim związanych ze wsparciem emocjonalnym, wsparciem w każdej decyzji, związanej nie tylko z wychowaniem dzieci. Każdy kryzys może być szansą na rozwój związku w zależności od tego jak dojrzale do tego podejdziesz, kobiety uwielbiają mądrych i dojrzałych mężczyzn, bo to właśnie przy nich mogą się realizować, być spełnione w życiu i czuć bezpiecznie. Dojrzałość to również wewnętrzna siła człowieka, która tworzy spokój, opanowanie jest jego kluczem.  To nie umiejętność, którą się ma ot tak po prostu, to praca nad sobą, to kolejny stopień, który należy zdobywać i nawzajem wspierając rozwijać w związku.   ( Teresa lat 52)

 

 

 

 

Każdy człowiek posiada jakieś wady a idealny i trwały związek akceptuje wiele nieudogodnień, bo właśnie przy nich jest szansa na utrwalenie uczucia. Udany, szczęśliwy, trwały związek to akceptacja siebie nawzajem takimi, jakimi jesteśmy naprawdę, to nie iskrzenie sił charakterów w różne strony, lecz spajanie tego, co w nich wystaje.

 

 

 

 

Skocz do poprzedniego artykułu:

JAKIE CZĘŚCI CIAŁA PRZYSPARZAJĄ NAJWIĘCEJ PROBLEMÓW KOBIETOM W ZBLIŻENIACH SEKSUALNYCH

 

Skocz do nowego artykułu:

PRZYSZŁOŚCIOWE ZASTOSOWANIE DAMSKIEJ BIELIZNY

 

 

Inne artykuły z kategorii : MIŁOŚĆ

 

Skocz do NAJNOWSZYCH ARTYKUŁÓW NA BLOGU

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl

 

 

 


Podziel się
oceń
19
6

komentarze (25) | dodaj komentarz

JAKIE CZĘŚCI CIAŁA PRZYSPARZAJĄ NAJWIĘCEJ PROBLEMÓW KOBIETOM W ZBLIŻENIACH SEKSUALNYCH

piątek, 19 lipca 2013 9:54

głowa kobiety.jpg

 

Tyle się mówi, że kobiety są zimne, że nie mają ochoty na seks, tak jakby to ich w ogóle nie interesowało, w kobiecej głowie rodzi się wiele problemów, najlepszym tego przykładem jest wynik badań przeprowadzonych na kobietach, które w 77 % potwierdziły swoją obawę przed seksem z mężczyzną choćby nieznajomym. Jakie części ciała kobiety były ich obawą?

 

 

1. Mężczyźni twierdzą, że największym problemem w kobiecym ciele, która wytwarza taką niechęć do seksu jest ich głowa i to nie z powodu tego, że kobieta jest brzydka, ma krzywy nos czy zezowate oczy, głowa, jako całość, bo w niej powstają różne negatywne myśli, dotyczące ich nieodpowiednich kształtów i tego, że mężczyzna uzna, że właśnie przez to nie mają seksownego ciała.

 

2. Jak się okazuje największym problemem dla kobiet są ich małe lub nierówne piersi, mimo iż większe mają często brzydszy wygląd, bo są mało jędrne i jak to niektórzy panowie określają obwisłe, większość kobiet z powodu małych piersi rezygnuje z rozbierania się przed mężczyzną właśnie z tego powodu, braku w nich seksualności.

 

3. Druga kolejna część ciała, która przysparza kobietom problem w seksie to brak talii, większość kobiet po urodzeniu dziecka ma z tym problem, bo brzuch jest mocno rozciągnięty a większość panów na forach internetowych aż domaga się od kobiet podkreślenia szczupłej tali, i z tego powodu to również je odstrasza od seksu.

 

4. Kolejny problem negatywnego nastawienia do seksu siedzi w pupie. Pupa jak wiemy najfajniejsza jest, kiedy jest krągła, jędrna i dość mocno odstaje, pamiętamy na pewno wszyscy jak występująca na boisku Jennifer Lopez robiła niesamowite wrażenie na mężczyznach i to właśnie od tej części jej ciała, facet nie mógł odwrócić głowy.

 

5. Twarz – jak spojrzeć facetowi w oczy, kiedy to nos za długi, cera w krostach a usta prawie schowane do środka, wiele kobiet ma na tym punkcie kompleks i dlatego najwięcej operacji, jakie się przeprowadza ostatnimi czasy to właśnie korekcje twarzy, nosa, ust, wygładzanie zmarszczek.

 

6. Zęby – kolejny negatywny problem, niby schowane w buzi a jak ważne dla niej samej. Wiele kobiet ma z tym problem, osoby, które palą wiedza o tym doskonale, to nie tylko problem ubytków, nie tylko problem plomb, które są czarne, zęby zwyczajnie żółkną, czarnieją choćby od zbieranego się kamienia nazębnego  a takie niezadbane też stanowią problem. A zresztą jak wygląda sex bez całowania? Całowanie jest przecież jego początkiem…

 

7. Nogi, i tu nie chodzi o prostowane ich od dziecka na beczce czy w czasie jazdy konnej, nogi zwyczajne są problemem, bo kobietom przeszkadzają w nich kościste kolana.

 

8. Dłonie a raczej paznokcie, nie jedna pani domu ma z tym ciągły problem, kobiety, które niewiele zajmują się domem mają z reguły ładne paznokcie, a mężczyźni chcą czuć drapanie nie tylko na plecach, swojej głowie. Tak, więc, krótkie, łamliwe i brzydkie paznokcie mogą też stanowić problem.

 

9. Brzuch – za duża tusza, skręty w prawo, w lewo, stanie bokiem przed lustrem z takim brzuchem jest mało estetyczne i seksowne, więc jak tu się rozebrać do bielizny przed przystojnym interesującym facetem? Tak, to też zniechęca kobiety, to też jest problem.

 

 

Ogólnie inne części ciała nie stanowią już takiego problemu dla kobiety, aby myśleć pozytywnie o seksie, strach przed odrzuceniem i brakiem propozycji kolejnych spotkań negatywnie działa na psychikę kobiet odsuwając ją bardzo mocno od seksu. W domowym zaciszu przy mężczyźnie, którego się zna wiele lat jedynym problemem mogą być frustracje pogodowe, rozdrażnienie przed okresowe i ogólne wkurzenia za coś na partnera.

 

Jedno jest pewne, wszystkie dolegliwości nawet chorobowe są do przejścia. By mieć chęć na sex, trzeba tylko mieć zdrowy umysł i myśleć pozytywnie o seksualności swojego ciała.

 

 

 

 Skocz do artykułu pt.

CO POWODUJE POGORSZENIE SIĘ SPRAWNOŚCI SEKSUALNEJ KOBIET I MĘŻCZYZN wg. lekarzy

 

 Skocz do poprzedniego artykułu: ŁYSIENIE - CZY TEGO WSTYDZĄ SIĘ FACECI?

 

Skocz do NAJNOWSZYCH ARTYKUŁÓW NA BLOGU

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl


Podziel się
oceń
59
85

komentarze (85) | dodaj komentarz

ŁYSIENIE - CZY TEGO WSTYDZĄ SIĘ FACECI?

środa, 17 lipca 2013 11:35

 

Te informacje przydadzą się nie tylko mężczyznom ale i kobietom!

 

łysienie czy tego się wstydzą faceci.jpg

 

 

Czy łysienia wstydzą się mężczyźni, tego nie wiem, ale wiem na pewno, NIE CHCĄ CAŁKOWICIE WYŁYSIEĆ i to nie dotyczy tylko mężczyzn w średnim wieku, ale również tych, którzy skończyli po 20 lat.

 

Z czego to wynika i co można z tym zrobić? Jakie są metody zapobiegania łysienia i wypadania włosów, czym i jak karmić włosy, aby cofnąć ten proces, i czy jest to w ogóle osiągalne?

 

Dziś zorientowany w temacie facet, nie musi się o to zbyt mocno martwić, łysieniu można zapobiec, można też całkowicie włosy odnowić, wystarczy tylko dowiedzieć się o kilku ważnych rzeczach, i zwyczajnie jak najszybciej poświęcić trochę czasu swoim włosom.

 

 

Jest wiele sposobów na łysienie, człowiek, który wyłysiał nie musi być łysy, nie musi martwić się, że mu spadnie peruka, że leczenie łysienia trwa długo, a przeszczep włosów jest niemożliwy z powodu innych chorób. Człowiek łysy może mieć włosy, naturalne, gęste, mocne, i nikt nie musi wiedzieć, że wyłysiał w jakimś miejscu.

 

Nie tylko szybka reakcja i podjęcie się odpowiedniego leczenia jest tego wynikiem. Rynek nie tylko chirurgiczny znalazł na to sposób, jest również nowy trend, najbezpieczniejszy dla organizmu, ale o tym w formach odnowy włosów.

 

Ważne, aby wiedzieć:, Z czego składa się włos i dlaczego trzeba go odpowiednio karmić.

 

Włosy, zaraz po szpiku kostnym są jedyną częścią ciała ludzkiego, która rośnie w tak szybkim tempie, ( minimalnie od 0,5 cm do 1,5 cm na miesiąc), dlatego potrzebuje wielu witamin i minerałów oraz tlenu.

 

Jak wygląda życie ludzkiego włosa?  

Przyjrzyj się temu uważnie, to pomoże ci nie wpadać w panikę, kiedy zaczną ci one wypadać.

 

1.jpg

 

Wnętrze włosa wypełnione jest keratyną, czyli białkiem bogatym w siarkę. Taki zdrowy włos rośnie od 2 do 8 lat, po tym czasie przechodzi kolejne fazy.

 

W fazie zaniku, która trwa od 2 do 4 tygodni włos się kurczy, przestaje rosnąć, odrywa od brodawki i przesuwa bliżej powierzchni skóry.

 

W fazie odpoczynku, która trwa również od 2 do 4 tygodni, włos śpi, odpoczywa, co powoduje szybkie jego obumieranie, traci jądro i rogowacieje, zostaje wypchany przez nowy włos, to właśnie te włosy najczęściej wypadają i widzimy je w czasie mycia głowy lub na grzebieniu.

 

Każda rasa ludzka różni się nie tylko wyglądem włosów, ale także ich budową.

Czy wiesz, że przekrój poprzeczny włosa rasy białej jest kolisty, a rasy żółtej owalny?

 

 

 

 

 

Twoje włosy muszą jeść, ale aby rosły mocne i zdrowe i nadmiernie nie wypadały

musisz spożywać te witaminy i minerały:

 

Witaminy B3, B5, B9 i E (można je znaleźć w pomarańczach, szpinaku, kurczaku, rybach, brokułach, soi).


Cynk (znajduje się w pszenicy, nabiale, zbożach owsa, w żółtku).


Magnez ( w mleku, tuńczyku, bananach, orzechach nerkowca).


Żelazo (w rybach, zielonych warzywach, wzbogaconych płatkach i ziarnach).

 

Przeciwutleniacze, takie jak witamina C i E oraz beta-karoten są bardzo dobre dla wzrostu włosów.

 

Dla utrzymania dobrej kondycji włosów doskonałe są Szpinak, migdały, orzechy włoskie, paneer- ( domowy ser indyjski), tofu- ( twarożek sojowy) i mleko, jak również zielona herbata, która blokuje dihydrotestosteron (DHT) – (aktywna forma testosteronu), hormon, który powoduje wypadanie włosów.

 

Mieszek włosowy potrzebuje również energii, wtedy nie śpi tylko rośnie. Koenzym Q10, znajduje się w produktach tj. zboża pełnoziarniste, ryby i mięso, zwiększa on zdolność skóry głowy w celu produkcji energii, niestety STRES powoduje utlenianie, szkodząc Koenzymowi Q10, w ten sposób przyspieszając wypadanie włosów.

 

I informacja dotycząca palenia, Nikotyna zwęża naczynia krwionośne, Tlenek węgla, który wdychasz, blokuje transport tlenu i witamin odżywczych, które dostarcza krew mieszkom włosowym to dodatkowo osłabia włos.

 

Mężczyźni muszą również pamiętać, że wiele środków na bazie sterydów wcieranych we włosy, które mają pomóc w odbudowaniu ich, mogą działać negatywnie na potencję, na gruczoł krokowy tak jak i wszelakie środki dopingujące, Testosteron oraz jego pochodne wykazują silne działanie promujące na przerost gruczołu krokowego oraz inicjację zmian nowotworowych w jego obrębie. Rak gruczołu krokowego to jeden z najczęściej podawanych objawów ubocznych.

 

Do normalnego tworzenia się krwinek czerwonych ważne jest doprowadzenie tlenu do trzonu włosów, dlatego do właściwego tworzenia się krwinek czerwonych niezbędne są witaminy B6, B12, kwas foliowy, miedź i żelazo.

 

 

Studiując materiały na ten temat przez dwa dni, muszę stwierdzić, że facet ma jednak przechlapane, kobieta, gdy siwieje to farbuje włosy i po kłopocie, gdy zaczyna łysieć kupuje sobie perukę, albo kapelusz, chustę albo dokleja inne włosy, a dla faceta to już dość poważny problem, dość mocno krępują go takie zabiegi, ale i na to fryzjerzy znaleźli znakomity sposób.

 

nadmierne wypadanie.jpg

 

Wypadanie i utrata włosów są poważnym problemem, mogą mieć kolosalny wpływ nie tylko na wygląd takiego człowieka, ale i jego psychikę.

Coraz więcej panów, jednak decyduje się na leczenie łysienia, a ci, którzy zwyczajnie w pozytywne skutki jego nie wierzą, korzystają z wielu innych propozycji odbudowy włosów.

 

Formy odnowy włosów:

1. Leczenie przy androgennym łysieniu - ten rodzaj łysienia dotyczy aż 87 % wszystkich przypadków łysienia u mężczyzn, a tylko 8 % wszystkich przypadków łysienia u kobiet, jest często poprzedzone łojotokiem lub łupieżem tłustym. Połowa mężczyzn w okolicach 50-go roku życia może stwierdzić cechy trwałego, postępującego łysienia zwanego inaczej łysieniem typu męskiego. Utrata włosów rozpoczyna się od kątów czołowych oraz szczytu głowy. Leczenie łysienia androgennego to jedna z najtrudniejszych form, gdyż łysienie wynika z genetycznych dziedziczeń. Jedyną skuteczną metodą leczenia jest zablokowanie enzymu 5-alfa reduktazy, przyczyną tego typu łysienia są hormony męskie zwane androgenami. Testosteron zmienia się we krwi w dihydrotestosteron pod wpływem enzymu 5-alfa-reduktazy i powoduje obkurczanie się mieszków włosowych, które w efekcie umierają i wypadają.

(Przy tym rodzaju łysieniu, na efekty odpowiednio dobranej terapii przez lekarza dermatologa należy poczekać od 2-4 miesięcy.

Maksymalny efekt leczenia można obserwować w ciągu 12-24 miesięcy i aby go utrzymać nie należy przerywać kuracji.) Przy leczeniu łysienia i wypadania włosów najczęściej stosowane leki to Propecia, Minoxidil, Kamiwaza, Dermena, Crescina, Ducray, Gelacet, Kerastase, La Roche, Loxon, Novoxidyl, Plantur, Radical, Revalid, Revitax, Spectral, Spela, Auxidil, Herker, Topik, Crescina, Courve, Biovax, Belissa, Inneov, Nanogen, Priorin, Procerin, Salve, Toppik, Viaderm.  

 

Z tego, co zauważyłam czytając opinie innych wypowiadających się na temat używania tych leków, dowiedziałam się, że Propocia, działa pozytywnie na zakola i już po 3 miesiącach widać odrastające tam włosy.

Wyczytałam również inne opinie lekarzy i myślę, że to ważne, aby w tym artykule to ująć, wszelakie sterydy, które pomagają na porost włosów mogą mieć negatywny wpływ na potencję, na przerost gruczołu krokowego, Testosteron oraz jego pochodne wykazują silne działanie na ten gruczoł. Rak gruczołu krokowego to jeden z najczęściej podawanych objawów ubocznych stosowania sterydów, więc z leczeniem samemu za pomocą tych środków, ostrożnie.

 

Objawy ubocznych skutków wcale nie muszą ujawnić się w chwili stosowania, lecz mogą dać znać o sobie dopiero za kilka lub kilkanaście lat i tu jest mowa również o młodych chłopcach stosujących różne dopingi, bo dopingi jak i sterydy stosowane na porost włosów mogą działać negatywnie na prostatę.

 

Podobne zależności obserwuje się u przekwitających mężczyzn. W ich organizmie w naturalny sposób spada poziom testosteronu i wzrasta aktywność estrogenów na skutek naturalnych procesów starzenia. Podawanie w tym okresie testosteronu może jeszcze bardziej nasilić przerost gruczołu krokowego i w efekcie doprowadzić do raka prostaty. Dlatego nigdy nie leczmy się sami, bądźmy pod ścisła kontrolą lekarzy.

 

2. Drugą metodą leczenia łysienia jest przeszczep włosów.

Polega on na chirurgicznym pobraniu skóry z cebulkami z tyłu głowy i przeniesieniu jej w miejsce bez włosów. Do zastosowania tej metody kwalifikują się osoby o mocno przerzedzonych włosach lub całkiem pozbawione owłosienia na górnej powierzchni głowy. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Gojenie trwa od 10 do 14 dni, choć opatrunek (po operacji głowa zostaje zabandażowana), zdejmuje się już po 24 godzinach. Po roku od zabiegu włosy osiągają długość od 9 do 12 cm. Prawidłowo przeszczepione mieszki włosowe będą produkowały włosy do końca życia. Jednak, gdy wypadnie następna część "starych", wrażliwych na androgeny, włosów z czubka i przodu głowy, konieczne jest powtórzenie zabiegu.

Aby zapobiec dalszej utracie włosów wskazana jest kuracja farmakologiczna wspomagająca odrost i odbudowę włosów naturalnie rosnących. Patrz początek artykułu, ( co jedzą włosy).

 

Z ciekawostek w tym temacie można podać, że przeszczep skóry z okolicy potylicznej na część czołową, jest doskonałym zabiegiem. Naukowcy między innymi dr. Kolasiński zauważyli, że przeszczep pozbawiony mieszków włosowych po 5 miesiącach naprodukował ich 2 razy wiecej niż przypuszczano. Wniosek z tego zabiegu jest tylko jeden, To właśnie ta część głowy jest doskonałym materiałem do przeszczepu włosów i walką z łysieniem.

 

3. Metoda uzupełniania włosów- nowatorska metoda Implant Micro Derme przy tej metodzie widać natychmiastowy efekt.  

Polega ona na wszczepianiu naturalnych włosów, dopasowanych komputerowo  do pacjenta w cieniutką jak pergamin microskórę, tak przygotowane włosy osadza się idealnie w miejscach wyłysiałych na głowie, takie zabiegi wykonuje się już w Polsce w profesjonalnych zakładach fryzjerskich, wygląda to jak kawałki peruki, treski, niezauważalna różnica z pozostałymi włosami naturalnymi właściciela, bo przygotowywana specjalnie pod nie, nie dość że przykleja się trwale do głowy to dodatkowo skóra pod tym oddycha, nie trzeba się bać, że spadnie, odklei się na basenie. Najpierw bada się komputerowo włosy, skórę głowy, za granicą, przeważnie w Kanadzie jest przygotowywana taka fryzurka, ewentualny fragment, włosy te pochodzą przeważnie od Skandynawek, można je farbować razem ze swoimi. Włosy te nie rosną, swoje należy po odroście docinać do tych wszczepionych. Po takim zabiegu  facet nie musi się martwić i beztrosko uprawiać sex, nie obawiając się, że kobieta, z którą jest coś zauważy.

 

4. Na rynku pojawiła się jeszcze jedna innowacja minimalizująca wypadanie włosów Laserowy grzebień, który pobudza mieszki włosowe do wzrostu.

( Jego działanie to emisja światła przenikająca przez kolejne warstwy skóry działa stymulująco, rozpoczynając proces leczniczy komórek, laser ten stymuluje mieszki włosowe do wzrostu, dzięki czemu zwiększa się gęstość włosów, włosy staja się grubsze i proces wypadania zostaje zahamowany).

 

 

Co tak naprawdę powoduje nadmierne wypadanie włosów?

 

 

To nie tylko brak minerałów i witamin w organizmie, nie tylko genetyka dziedziczona od ojców, dziadków, ale również i inne zależności, na które trzeba uważać.

Są to między innymi:

1. Brak w diecie nie tylko witamin typu B, ale i białka.

2. Wiele leków na receptę może wywołać przejściowe wypadanie włosów.

3. Pigułki antykoncepcyjne, które zawierają wysoki poziom progesteronu, także powodują wypadanie włosów, ale to już dotyczy kobiet.

4. Zbyt wysoki poziom testosteronu, męskich hormonów, często wynikiem, mogą również być stosowane sterydy, różne dopalacze.

5. Choroby takie jak: kiła, guzy, choroby tarczycy, choroby wywołane bakteriami i grzybami lub zakażenia wirusem opryszczki skóry głowy.

6. Ciasne fryzury, niewłaściwe szczotki do czesania, niewłaściwa pielęgnacja włosów.

7. Krwinki czerwone też odgrywają tu dużą rolę, dlatego wynikiem wypadania włosów, może być niedobór witamin A, B6, B12, kwas foliowy, biotyna, witamina C, miedź, żelazo i cynk.

8. Wypadanie włosów może być oznaką TOKSYCZNOŚCI witaminy A – inaczej przedawkowania jej.

9. Ogólnie starzenie się.

10. Zmiany hormonalne.

11. Stres

12. Dziedziczność

13. Długotrwałe choroby

14. Leki tj:

Leki przeciwzakrzepowe tj. kumaryna, heparyna, obniżające poziom cholesterolu tj. klofibrat, hormony tj. ( tyroksyna, androgeny), cytostatyki i antymetabolity (cyklofosfamid, metotrexat), tyreostatyki (metyltiouracyl), betablokery ( propranolol, metoprolol, i inne tj. lit, sole złota, amfetamina, lewodopa, bromokryptyna.

 

Ważne jest też, aby wiedzieć, że łysienie u pacjentów chorych na cukrzycę ma charakter rozlany, o największym nasileniu zmian w okolicy szczytu głowy. Zwiększona utrata włosów zawsze poprzedzona jest cukrzycą trwającą wiele miesięcy lub lat. Chorzy otrzymujący insulinę wykazują lepszy stan owłosienia głowy i wyższy odsetek włosów anagenowych niż pacjenci leczeni innymi preparatami.

Ponieważ rodzajów łysienia jest wiele mój artykuł opisuje tylko jeden, najbardziej spotykany u mężczyzn.

 

U rasy białej androgenowy typ łysienia występuje cztery razy częściej niż u rasy czarnej.

W populacji białej łysienie występuje u ok. 30% mężczyzn do 30 go roku życia i u prawie 50% w wieku powyżej 50-go roku życia. Proces łysienia jest procesem długotrwałym. Osiwieć można czasem w ciągu jednej nocy, wyłysieć natomiast, nie tak szybko. Zwykle proces wypadania włosów trwa od 15 do 25 lat, a bardzo rzadko krócej niż 5 lat. Obliczono, że średnio rocznie u mężczyzny łysiejącego wypada około 5% włosów.

Na co się zwraca uwagę przy doborze leków na ten rodzaj łysienia? Wiek, uwarunkowania genetyczne i poziom androgenów. Na efekty leczenia nie jesteśmy w stanie do końca wpłynąć, lecz im wcześniej rozpocznie się to leczenie tym większa szansa na powodzenie.

 

 

Aby włosów nie osłabiać, jeszcze tylko kilka rad specjalistów:

 

1. Do mycia włosów najlepsze są preparaty zawierające np. ekstrakt z czarnej rzepy, od lat uznawana jest ona za jeden z naturalnych, najskuteczniejszych środków wzmacniających i zapobiegających wypadaniu włosów.

2. Do mycia włosów woda nie powinna być zbyt ciepła, gdyż może ona spowodować podrażnienia skóry i uszkodzenia włosów. Ostatnie płukanie należy wykonać strumieniem chłodnej wody to ładnie zamyka łuski włosa.

3. Szampony najlepiej najpierw rozcieńczać na dłoni, nie trzeć mocno głowy w czasie mycia, nie szarpać włosów. Po umyciu podczas wycierania ręcznikiem, też na to zwracać uwagę, każde tarcie włosa szkodzi jego strukturze. Po umyciu najlepiej tylko na chwilę owinąć je ręcznikiem i ściągnąć nim tylko nadmiar wody.

4. Najlepiej nie używać suszarki, ale jeśli jest już konieczna, to suszyć włosy letnim strumieniem powietrza, bo gorące powietrze sprawia, że włosy tracą wodę, są łamliwe, matowe. Nie wolno zbliżać suszarki do głowy (minimum w odległości 30 cm).

5. W celu optycznego zwiększenia ilości włosów na głowie oraz dodania fryzurze objętości, należy używać szamponów i odżywek, które zawierają składniki nadające włosom puszystość a nie lakierów i innych żeli.
Najlepiej jak składnikami jakie powinny znajdować się w takim szamponie są: keratyna, proteiny lub ekstrakty ziołowe.

6. Zbyt duża ilość preparatów stylizujących (pianki, żele, woski) może powodować nadmierne obciążenie włosów, utratę ich naturalnej puszystości, przetłuszczanie się, a także łojotok.

7. Czapki zimą muszą być noszone, ale należy pamiętać, aby nie były za ciasne i mogły przepuszczać powietrze, które pozwala włosom oddychać.

8. Zapożyczanie włosów z innej jej części, aby przykryć łysą są mało estetyczne, lepiej je krótko ściąć albo podjąć się specjalistycznej terapii dermatologicznej w celu odbudowania włosów.

9. Do czesania najlepiej używać szczotki z włosia, delikatnie rozczesuje ona włosy (nie uszkadzając ich) Doskonała do tego również może być szczotka wykonana z twardego drewna nawlekana szczeciną z dzika.

10. Można robić również olejowanie włosów. Olej kokosowy pomaga w kontrolowaniu spadku wypadania włosów. Inne zalecane oleje to: olej Jojoba, który jest szczególnie dobry, na skórę głowy i pomaga jej kontrolować łupież.

 

 

 

 

Podsumowując te  wszystkie informacje i ten obszerny temat dotyczący łysienia mężczyzn, muszę koniecznie dodać, że najbardziej skuteczną metodą zapobiegającą wypadaniu włosów jest unikanie używek, zdrowe odżywianie, dużo tlenu i zero stresu. 

Zewnętrzny wygląd, wszelakie dolegliwości i choroby są dość mocno zależne od naszego środka więc warto przede wszystkim nim się zająć.

 

 

 

 

 

 

 

Dodatkowo do tematu bonus,

przepis z zielonej herbaty, jako przeciwutleniacz, który zapobiega wypadaniu włosów i pobudza ich wzrost.

 

(dwie torebki zielonej herbaty zaparz w jednej szklance wody) po ostygnięciu delikatnie wmasuj to w skórę głowy, pozostaw tę mieszaninę na godzinę, a następnie spłucz strumieniem wody).

 

 

 

 

 

 

Skocz do poprzedniego artykułu:

CIEKAWOSTKI KALORYCZNE W TEMACIE "JEDZĄC TO, SPALAM SWOJĄ TKANKĘ TŁUSZCZOWĄ"

 

Skocz do NAJNOWSZYCH ARTYKUŁÓW NA BLOGU

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl

 

 

 

 

 

 


Podziel się
oceń
9
0

komentarze (13) | dodaj komentarz

CIEKAWOSTKI KALORYCZNE W TEMACIE "JEDZĄC TO, SPALAM SWOJĄ TKANKĘ TŁUSZCZOWĄ"

poniedziałek, 15 lipca 2013 16:07

Dlaczego jedząc niżej wymienione świeże owoce i warzywa spalasz swoją tkankę tłuszczową?

To nie z powodu cudotwórczych ich właściwości, lecz z prostej przyczyny, więcej kalorii spalasz jedząc te produkty niż one same zawierają w sobie.

 

Jak ważne jest spożywanie świeżych warzyw i owoców nie będę tłumaczyć, bo to sprawa oczywista, ale jest ku temu jeszcze jeden ważny powód, w dzisiejszym świecie, kiedy to zaczęliśmy stosować różne diety i liczyć spożywane kalorie, należy wiedzieć, że wszystko przetworzone ma ich dużo więcej, nawet niektóre warzywa i owoce, które kupujemy w szczelnie zamkniętych torebkach, jak również w produktach suszonych kupowanych w sklepach, zawsze warto zerknąć na opakowanie przed ich kupnem i zapoznać się z informacjami tam umieszczonymi, bo róźnie z tym jest w zależności jakie firmy je produkują, pakują i sprzedają.

 

Oto 13 produktów, przy których jedzeniu, spalamy więcej kalorii niż zawierają one w sobie, oraz przy niektórych porównanie, jak kształtują się kalorie i poziom tłuszczu w przetworzonych tych produktach.

 

 

1.       ARBUZ

 arbuz.jpg

100 g = 30 kalorii

w tym białko = 0, tłuszcze = 0 Węglowodany ++

 

2.       BROKUŁY

 BROKUŁY.jpg

100 g = 30 kalorii

w tym:

 białko = 0,

 tłuszcze = 0

Węglowodany ++

 

 

 

3.       CEBULA

 CEBULA ART.jpg

100 g = 40 kalorii zawiera cebula biała, 33 kalorii - cebula czerwona

 

Dla porównania dodam tylko, że cebula smażona zawiera już w sobie 93 kalorie. A tłuszcze w niej wzrastają do 2 poziomu (++)

 w tym białko = +, tłuszcze = 0 Węglowodany ++

 

 

4.       CYTRYNA

 CYTRYNA.jpg

100 g = 29 kalorii, ( jedna cytryna to około 140g.)

w tym białko = +, tłuszcze = 0 Węglowodany ++

 

5.       CZOSNEK

 CZOSNEK.jpg

100 g= 150 kalorii

w tym białko = ++, tłuszcze = 0 Węglowodany ++++

Dla porównania czosnek granulowany w torebce posiada już 100 g = 350 kalorii, w tym oprócz wzrostu białka, i węglowodanów wzrasta również poziom tłuszczu, który stosując go spożywamy.

A czosnek w zalewie olejowej z ziołami zawiera 100 g= 316 kalorii, przy czym wskaźnik tłuszczu w tym przypadku jest 5 razy większy od granulowanego w torebce.

 

6.       MARCHEW

MARCHEWKA ART.jpg 

Marchew surowa i gotowana 100 g = 27-28 kalorii

w tym białko = +, tłuszcze = 0 Węglowodany ++

Dla porównania marchewka zasmażana 100g= 87 kalorii, w tym wskaźnik zawartości tłuszczy rośnie o 1 poziom

 

7.       MELON

melon.jpg 

Pół melona to około 500 g. / a 100 gram melona zawiera 34 kalorii

Melon żółty zawiera 36 kalorii w 100 g.

w tym:

 białko = 0,

tłuszcze = 0

Węglowodany ++

 

 

8.       OGÓREK

 ogórek.jpg

Ogórek zwykły gruntowy 100 g = 13 kalorii ( jeden mały ogórek bez skórki to około 40 g)

w tym:

 białko = 0,

tłuszcze = 0

Węglowodany +

dla porównania Ogórek kiszony 100g= 11 kalorii, ogórek konserwowy 100 g = 23-24 kalorie.

 

 

9.       PAPRYKA

 papryka.jpg

Papryka czerwona 100 g= 36 kalorii ( pół papryki to 90 g)

Papryka Chili 100 g = 40 kalorii

Papryka biała 100 g = 27 kalorii

Papryka zielona 100 g = 18 kalorii

Gotowana papryka 100 g= 28 kalorii

Papryka z octu 100 g = 40 kalorii i dodatkowo wzrasta wskaźnik tłuszczu o jeden poziom.

W tym w odniesieniu do wyżej wymienionych papryk:

białko = +,

tłuszcze = 0

Węglowodany ++

Dla porównania paprykarz w konserwie zawiera 100 g= 114 kalorii i poziom tłuszczy wzrasta o jeden poziom.

 

 

 

10.   RZODKIEWKA

 RZODKIEWKA.jpg

Biała i różowa 100 g = 14 kalorii

W tym:

białko = +,

tłuszcze = 0

Węglowodany biała ++/ różowa +

 

 

11.   SAŁATA

sałaty art.jpg 

Sałata zwykła 100 g = 13 kalorii ( 1 liść = 13 gram)

Sałata karbowana 100 g = 15 kalorii ( jeden liść = 7 g)

Sałata rzymska 100 g = 17 kalorii

Sałata lodowa 100 g= 16 kalorii

Roszponka 100 g = 19 kalorii ( pół opakowania = 37,5 g)

Rukola 100 g= 25 kalorii ( 1 garść = 30 g)

W tym:

białko = +,

tłuszcze = 0

Węglowodany +

 

 

12.   SELER

 seler.jpg

 

Seler korzeniowy 100 g = 40 kalorii ,

W tym:

białko = +,

tłuszcze = 0

Węglowodany +++

 

Seler naciowy 100 g = 7 kalorii

białko = 0,

tłuszcze = 0

Węglowodany +

 

Dla porównania seler gotowany przy 100 g ma 23 kalorie

 

 

13.   SZPARAGI

 SZPARAGI ART.jpg

Szparagi zielone 100 g = 20 kalorii

Szparagi białe 100 g = 12 kalorii

białko = +,

tłuszcze = 0

Węglowodany +

 

Należy również pamiętać o tym, że dla prawidłowego funkcjonowania organizmu potrzebne jest nie tylko białko, węglowodany, ale również tłuszcz i witaminy, dlatego ważne jest, aby równoważyć spalaną wartość energetyczną z tym, co jemy. Można oczywiście te informacje wykorzystać do zrzucenia zbędnych kilogramów ale trzeba również wiedzieć, że niektóre produkty lepiej wchłaniają się choć z odrobiną spożywanego tłuszczu.

 

 Informacyjnie, jak przedstawia się zapotrzebowanie dorosłego człowieka na energię potrzebną w ciągu dnia dzięki, której żyjemy i czujemy się dobrze.

 

Przeciętna kobieta potrzebuje w ciągu dnia dawki energii w postaci 2000 - 2500 kalorii, a przeciętny facet o wzroście 180 cm i wadze 80 kg w wieku 25 lat, potrzebuje w ciągu dnia 3216 kalorii przy średniej aktywności. Dużo mniej kalorii przy tych samych wymiarach będzie potrzebował facet w wieku 45 lat, bo 2985 kalorii, jeśli ten, że człowiek mało się rusza w ciągu dnia i waży np. 90 kg potrzebuje już tylko 2650 kalorii.

 

Kobieta w wieku 25 lat o wzroście 170 cm i np. wadze 55 kg, przy wysokiej aktywności potrzebuje 2743 kalorie dziennie, przy średniej aktywności ruchowej potrzebuje 2332 kalorii dziennie a 1923 kalorii przy niskiej aktywności potrzebuje np. 45 letnia kobieta o wadze 65 kg i wzroście  170.

 

Jedno jest pewne należy jeść, aby żyć i mieć siłę, a z takich informacji korzystać, wtedy kiedy grozi nam OTYŁOŚĆ.

 

 

 

Skocz do poprzedniego artykułu:

SZTUKMISTRZYNIE FRYZUR- MAGICZNA STRONA DŁUGICH WŁOSÓW KOBIET

 

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl

 

 

 


Podziel się
oceń
14
1

komentarze (23) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


piątek, 19 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  3 475 869  

O moim bloogu

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem...

więcej...

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem mojego życia. Wszystkie są pewnym przekazem mnie samej, albo powstały by po prostu istnieć! Do wpisów serdecznie zapraszam.

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 3475869

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

...TWÓRCZE OPOWIADANIA

...ZBIORY TWORÓW MOJEGO AUTORSTWA

AUDIOBOOKI MINA WETP

BLOG KONKURS

BLOG ROKU 2012

FILMY PRODUKCJI MINA WETP

Korzystam

MOJE WIERSZE NA MP3

NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

NOWE ARTYKUŁY

Odwiedzane

POMOC INNYM

Powiązane bloogi

ULUBIONE ARTYKUŁY INNYCH

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:


Darmowe fotoblogi