Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 186 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
STATYSTYKI GOOGLE -
1 313 827

Zdjęcia w galeriach.


KWESTIONARIUSZ "NAGA" @ Mina Wetp

piątek, 30 sierpnia 2013 12:21

Miałam dziś opublikować krój seksownej bielizny tak, aby moje czytelniczki mogły same sobie uszyć takową, wybaczcie zrobię to dopiero w poniedziałek, bo dziś ujął mnie bardzo inny temat a mianowicie temat NAGOŚCI DUSZY,  NIE CIAŁA. :-)

 

piękno nagości kwestionariusz NAGA.jpg

 

 

 

 

Czy stałeś kiedykolwiek przed kimś nagi, nagi w sensie twoich prawdziwych myśli, potrzeb, twojej natury, woli?

Nie tylko pokazałeś swoje naturalne piękno ciała, ale pokazałeś twój środek jego, twój umysł, twój sposób na życie.

 

Jeśli nie, to spróbuj sobie to wyobrazić, stań nagi przed sobą i osobą ci bliską, spróbujcie razem odpowiedzieć szczerze na te pytania, może one pomogą niektórym z was stać się bliższymi niż jesteście?

 

Pod pytaniami publikuje również swoje wypowiedzi, wypowiedzi w formie „dla osoby bliskiej” Tak, aby sprawdzić samą siebie, czy potrafię na nie odpowiedzieć.

 

 

 

KWESTIONARIUSZ "NAGA"

 

1. Co wprowadza w twoim życiu niepokój, określ to?

Emocje, mogą one powstać albo z fascynacji kimś, czymś albo ze strachu.

                                                                                 

2. Dlaczego na to pozwalasz? Chcesz pozwalać na to? (dotyczy pierwszego pytania)

Ja nie mam na to wpływu, to się dzieje, nikt i nic się mnie nie pyta o to czy może, ja siebie o to również nie pytam. Dzieje się to zwyczajnie i tworzy emocje, wytwarza przy tym energię!

 


3. Czego pragniesz?


Ekscytacji, szczęścia, radości, uczucia, miłości, dotyku, bliskości, cielesności, pragnę wierzyć w to, że jestem niezwykła, dla kogoś jedyna! 

 


4. Czego szukasz?

Szczęścia w każdym słowie, dotyku, w każdym obrazie, ciekawości i nauki, wszystkiego tego, co może mnie wzbogacić, o nowe doświadczenia, nowe predyspozycje, o wiedzę, której nie ma w książkach.

 


5. Co ciebie fascynuje?

Dojrzałość... Mężczyzna...

 

 

6. Jakie są twoje ukryte pragnienia?

Opisałam to bardzo dokładnie w swoim filmie Pragnienia kobiet.

 

 

7. Czy bliska ci osoba może dla ciebie coś zrobić?

Tak, chce by była szczera, prawdziwa zawsze i do końca.

 


8. Czego ci potrzeba?

Życia, życia i jeszcze raz życia, chcę żyć jego pełnią!

 


 
9.  Jak można ciebie uzupełnić, dopełnić, odkryć?

Tego nie wiem, to zbyt trudne.

 

 

 

 

 

Skocz do głównej strony bloga z rozszerzeniem: http://minawetp2.bloog.pl

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl

 

 

 


Podziel się
oceń
6
2

komentarze (14) | dodaj komentarz

LISTA OCZEKIWAŃ ZIĘCIÓW WOBEC TEŚCIOWYCH

wtorek, 27 sierpnia 2013 11:12

 

 

Całkiem niedawno pisałam o tym, JAK MOŻE ZIĘĆ ZADOWOLIĆ TEŚCIOWĄ, dziś jednak czytając pewien komentarz pod tym artykułem uznałam, że warto by było sprawdzić odwrotną kwestię, o której wspomniał jeden z moich komentujących, JAK TEN KOMENTARZ BRZMIAŁ?

 

 

Przedstawiona przez Ciebie lista oczekiwań teściowych wobec zięcia to w mojej ocenie zerowe wymagania, by nie powiedzieć elementarz mężczyzny z przynajmniej jedną prawą ręką. Myślę, że każdy zięć mógłby wypisać listę oczekiwań wobec teściowych. Ja jestem mało wymagający i miałem tylko jeden punkt na liście:

    

Nie    1. Nie wsadzanie wścibskiego nosa w nie swoje sprawy... moja była teściowa tego oczekiwania jednak nie ogarniała.

 

Czy są wobec tego jeszcze jakieś inne oczekiwania, PISZCIE BO CIEKAWI MNIE TO, może to pomoże teściowym zrozumieć wiele rzeczy i zmienić na lepsze?

 

 

Znalazłam jeszcze w sieci pewną listę, wprawdzie bardziej związana jest ona z biznesem, jednak myślę, że może mieć powiązanie z poruszonym tematem, przyjrzyjcie się jej, może być pomocna.

 

 

 1. Korzystna oferta handlowa – (ugoda).
 2. Sprawny serwis –( ja tobie, ty mi).
 3. Szkolenia i wiedza - (doradzamy i mówimy sobie, co nam leży na wątrobie, spokojnie bez żadnych złośliwości).
 4. Indywidualne podejście do zakupów – (każdy robi jak mu się podoba).
 5. Dostęp do nowych technologii – ( elastyczność w doborze wszelakich sprzętów, bez podtekstów).
 6. Kompleksowe portfolio produktów – ( zięć jest najlepszy, bo wszystko potrafi zrobić, a jak nie umie to nie umie i tyle!).
 7. Pomoc w finansowaniu inwestycji – (wiadomo, o co chodzi).
 8. Wspólne najlepsze produkty - ( wszyscy zadowoleni z wyprodukowanych owoców)

 

 

 

Skocz do poprzedniego artykułu:

DZISIEJSZE POLKI WSTYDZĄ SIĘ BYĆ SEKSOWNE?

 

 

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl

 

 

 

 

 


Podziel się
oceń
9
1

komentarze (6) | dodaj komentarz

KOBIETA, BIELIZNA I ASEKSUALNOŚĆ

poniedziałek, 26 sierpnia 2013 14:39

 

Dzisiejsze Polki wstydzą się być seksowne? Tak czy nie?

Jak myślicie, czy kobiety przez rodzaj noszonej bielizny, mogą stać się aseksualne?

 

kobieta pasy.jpg

 

Dzisiejsze Polki stawiają na wygodę, chcą być nie tyle piękne, eleganckie, co praktyczne, choćby dla samej siebie. Wiele z nich nie chce, nosić na co dzień seksownej bielizny, tym bardziej pończoch i pasów, czyżby się ich wstydziły? Takie rzeczy wolą trzymać w szufladach i to tylko na szczególne okazje.

 

 

 

Niestety jak to z modą bywa tak i z naszymi gustami, upodobaniami, mimo coraz szerszej oferty bieliźniarskiej skierowanej do kobiet, zauważyć jednak można spadek w nich seksualności, nie tylko w tym, co proponują sklepy bieżącego dostępu, ale również w zachowaniu, myślach i stylu ubierania się kobiet. Czym chcą rozpalać zmysły u faceta? Źle dobranymi biustonoszami, bielizną korygującą? Te wszystkie obciskające gacie, halki wyszczuplające, to niby daje takiej kobiecie asekurację swojej figury, ale gdzie jest w tym jej swoboda ruchów, gestów, jej seksualność spada na drugi plan, bo liczy się efekt, wygląd zewnętrzny, a co jest pod spodem? Aseksualna bielizna, która koryguje sylwetkę, schowana tak, aby jej nikt broń Boże nie zobaczył, bo czar pryśnie. Jak taka kobieta ma myśleć o zbliżeniu, o bliskości z facetem, skoro ma na sobie jakiś kombinezon, w którym brak oddechu?


Gdy zapytałam się niedawno swojej koleżanki, czy zaopatrzyła się w jakieś fajne, koronkowe majtki, lub czy kupiła przynajmniej kilka sztuk ładnej, seksownej bielizny przed wyjazdem do swojego chłopaka obcokrajowca, spojrzała na mnie dziwnym wzrokiem i zapytała:

A powinnam?

 

Wydaje mi się, że Włoszki, Francuski, nasze bliskie koleżanki Europejki, nie mają z tym żadnego problemu, ich ciała okryte są, na co dzień pięknymi rzeczami, koronkami, materiałami, i wcale ich figura nie wygląda idealnie, ich codzienna bielizna rozpala zmysł faceta, choćby fajnie dobranym kształtem biustonosza, koronką, spod której wystaje pierś. My jednak Polki wolimy walczyć o wygląd zewnętrzny, czasem przeginając.

 

 

Zauważyłyście jak kupujecie, jak wygląda większość biustonoszy w zwykłych sklepach?

 

Wszystkie podobne, powypychane jakimiś gąbkami, tak jakby wszystkie kobiety cierpiały na zanik piersi i chciały je sobie powiększyć, pomijając już sprawę koronek, a raczej ich braku albo kształtu miseczek, które zaprojektowane są w taki sposób, że wstyd się w nich rozebrać, bo lepiej już od razu przed facetem stanąć nago.

 

I szczerze? Kobiety te, które wyglądają seksownie w bieliźnie muszą ostro się takowej naszukać i sporo za nią zapłacić, bo większość sklepów sprzedaje tylko bieliznę zwykłą z obrzydliwym krojem miseczek, rzadko, kiedy biustonosze o większych rozmiarach nie tylko miseczek, ale i w obwodzie pod nimi wyglądały seksownie, tak jakby duża kobieta już nie miała prawa zakładać seksownej bielizny.

Czy kobiety z dużymi piersiami i większym obwodem niż 75 cm muszą nosić pod nosem biustonosze o kształcie worków na ziemniaki?!

 

Informuje również moje czytelniczki, nie dajcie sobie panie wcisnąć kit, że biustonosz w obwodzie musi być kupowany na (-5) ( tłumaczenie tego współczynnika, wygląda tak:, gdy kobieta ma w obwodzie 75 cm to -5 oznacza, że powinna kupić biustonosz o obwodzie 70 cm.) Szkolą tak sprzedawczynie sklepów bieliźniarskich a później wychodzą właśnie takie kwiatki jak ten:

 

Oglądając wywiad z Anną Muchą przez jej biustonosz nie mogłam się skupić na temacie rozmowy, bo choć Anna była ubrana bardzo seksownie i z przodu wyglądała bez zarzutu, tak z tyłu biustonosz podkreślał jej zupełnie, co innego, bo był zwyczajnie w obwodzie na nią za ciasny! I nie będę dalej już tego podkreślać, bo też ochrzaniłabym takich operatorów, po co pokazują z tyłu kogoś, kto rozmawia? Po to, aby podkreślić coś śmiesznego? Zrobić komuś na złość? Wstyd panowie! Wstyd, bo widzieliście to dokładnie a pokazaliście to chyba nawet celowo!

 

Tak, więc temat biustonoszy dla kobiet powinien być dość ważny, taki właściwy biustonosz powinien być nie tylko wygodny, seksowny, ale i nie za mały ani za ciasny, niech was nie myli to, że jest niezauważalny pod ubraniem, jest, czasem widać go nazbyt dobrze, niech więc chociaż będzie, kształtny, ładny i niekupowany na ( -5)! Ja wiem, że kiedyś w TVP, był nawet taki program i uczono Polki dobierać odpowiednio biustonosze, bo twierdzono, że większość z nich nosi je zwyczajnie za małe, ale bez przesady! Biustonosz ma pasować, nie cisnąć, nie wisieć. Dlatego uważajcie na to panie.

 

Dodam jeszcze do tematu sklepów jedną ważną rzecz, bo sama się ostro naszukałam odpowiedniej, fajnej, seksownej bielizny. Jeśli chcesz mieć seksowny, ładnie wykrojony biustonosz, szukaj go zwyczajnie w internetowych sklepach z bielizną erotyczną, tam jest ich mnóstwo i wyglądają naprawdę stylowo, tak jak chociażby ten...

intyma.jpg

 

 

 

 

 

 

Wracając jednak do bielizny a raczej biustonoszy, koniecznie muszę dodać kilka ważnych rzeczy, bo coś mi się zdaje, że większość z nas kobiet, choć je nosi już od dziecka, to nie zna ich wszystkich rodzajów.

Oto one:

 

1. Biustonosze Full-cup - pełny. ( Miseczki skrojone z dwóch do pięciu części, nadają kształt okrągły, powinny zbierać piersi z boków.

 

biustonosz Pełny Full-cup rodzaje.jpg

 

 

 

2. Biustonosze Plunge do dekoltów w szpic. ( Podkreślają kształt piersi tworząc rowek między nimi, mogą również spłaszczać biust, dlatego dobre są dla kobiet o obfitych ich kształtach).

 

 

Biustonosz Plunge rodzaje.jpg

 

 

3. Biustonosz Balkonetka, balkonik – (do szerszych dekoltów, nie zasłaniają piersi całkowicie).

 

 

Biustonosz Balkonetka rodzaje.jpg

 

 

4. Biustonosz Half-cup – nisko zabudowany –(eksponują ładnie biust, odsłaniając górne partie piersi).

 

 

Biustonosz Half-cup rodzaje.jpg

 

 

5. Biustonosz Bardotka (ang. Strapless) zwane również bezramiączkowcami, można je nosić i tak i tak, ramiączka, bowiem są ściągane a ich budowa i kształt pozwala na utrzymanie piersi bez ramiączek.

  

 

Biustonosz BARDOTKA RODZAJE.jpg 

 

7. Biustonosz Longline – Fason przedłużony zwany również pół-gorsetem, modeluje górną część sylwetki i dzięki szerokiemu tyłowi zapewnia gładkie plecy wysokości biustonosza – uwielbiany przez miłośniczki retro.

 

 

Biustonosz Longline rodzaje.jpg

 

 

 

8. Biustonosz Multiway – z odpinanymi ramiączkami i możliwością przepinania ich w rozmaity sposób, również na szyi, skrzyżowane z tyłu itp. (do róznych krojów).

 

biustonosz Multiway rodzaje.jpg

 

         9. Biustonosz Side-support –Posiada panel boczny, pojawia się ten panel zbierający w różnych fasonach. Ta wbudowana część służy do mocniejszego zbierania piersi z boku i skierowania ich do przodu.

 

 

Biustonosz SIDE SUPORT rodzaje.jpg

                                                                                                                                                                                                                                                  Możemy też wyróżnić trzy wkładki do biustonoszy: 

       A. Trójkątny push up kształt „L”   

       B. Trójkątny push up kształt „B”  

       C. Bardotka push up.

Fason AB idealnie nadaje się do kostiumów z miseczka trójkątną.

Fason C idealny również do kostiumów kąpielowych typu Bandeau.

 

 

 

biustonosz Bandeau rodzaje.jpg

 

 

 

Z CIEKAWOSTEK:

85 % kobiet na całym świecie ma źle dobrany rozmiar biustonosza.

 

Jak przedłużyć biustonosz za ciasny w obwodzie?

 

przedłużki do biustonoszy.jpg

 

Czy wiedziałaś, że do prania biustonoszy służy specjalna kula - aby nie wyginały się w nich fiszbiny, nie zniekształcały, nie niszczyły biustonosze przy praniu?   Można taką kule kupić również już u nas w Polsce, koszt jej wynosi około 4 złote.

 

 

 

 

Reasumując temat kobiet, bielizny i aseksualności, muszę stwierdzić, iż bielizna kobiet jest tak samo ważna, jak zewnętrzne ubranie, to dzięki niej kobiety mogą czuć się bardziej kobieco, i tym samym mieć większą chęć seksualną.

Niech was moje drogie panie, nie zmyli ani jej rozmiar ani innych podpowiedzi, to wy macie czuć się w niej dobrze a przede wszystkim czuć że jesteście w niej piękne!  Nie pozwólcie na to, aby nieodpowiednia bielizna, działała na was aseksualnie!

 

 

 

Skocz do najnowszych artykułów na blogu:

 

roleta okienna mina wetp projekt sukienki WIECZOROWEJ.jpg

 

Skocz do nowych artykułów:

 

DLACZEGO NIEKTÓRZY FACECI SĄ BEZNADZIEJNI- ODPOWIEDŹ NA LAJFSTAIL wkurzanie.pl

 

Skocz do poprzedniego artykułu: 

JAK ZADOWOLIĆ TEŚCIOWĄ - KURS NA FAJNEGO ZIĘCIA

 

 Skocz do innych artykułów w temacie:

 

SPRAWDŹ, W CZYM ŚPI TWOJA KOBIETA - NOCNY REMANENT ORAZ TRANSFORMACJA HALEK

 

KOBIETY OSZUKUJĄ MĘŻCZYZN NA KAŻDYM KROKU - DLACZEGO?

 

PRZYSZŁOŚCIOWE ZASTOSOWANIE DAMSKIEJ BIELIZNY

 

 

 

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl

 

 

 


Podziel się
oceń
8
0

komentarze (17) | dodaj komentarz

KURS NA FAJNEGO ZIĘCIA

czwartek, 22 sierpnia 2013 9:37

fajne teściowe i fajni zięciowie.jpg

 

 

Czego oczekują dzisiejsze teściowe od przyszłych, młodych zięciów?

 

Dzisiejsi fajni kandydaci to rzadkość, bo mało, co potrafią. Nawet rozbawić teściowej nie umieją, więc jak teściowe mają być dla nich miłe i fajne?

 

 

A tak serio.. Miałam nazwać ten artykuł:, „CO UMIE DZISIEJSZY KANDYDAT NA ZIĘCIA”, ale nie będę się wygłupiać i zrobię inaczej, przecież wiadomo, że dzisiejsi kandydaci na zięciów mało, co umieją a najlepiej to surfują po sieci, więc niech ten artykuł pomoże im zdobyć większą wiedzę na temat jak być fajnym zięciem a przede wszystkim... FAJNYM FACETEM!

 

Wiecie, że nic tak nie podnieca kobiety jak świadomość tego, że facet umie robić wiele różnych rzeczy, że potrafi nie tylko się dobrze bawić, zarabiać pieniądze i dbać o kobietę, ale również umie naprawić w domu wiele rzeczy.  Sama chęć posiadania takiego chłopaka, męża, zięcia dla kobiety jest czymś niesamowitym i staje się powoli już priorytetem, w dzisiejszych czasach taki facet jest na wagę złota, a ilu jest w nowym pokoleniu takich mężczyzn?

 

 

 

Czego oczekują obecne teściowe od przyszłych młodych zięciów?

 

 1. Musi umieć naprawiać kontakty!
 2. Musi potrafić zamontować żyrandol!
 3. Musi umieć odetkać zlew i wymienić w nim uszczelki.
 4. Musi umieć wymieniać bezpieczniki jak również naprawić zaciętą w oknie roletę.
 5. Musi umieć dobrze, sprawnie i bez bałaganu malować farbą ściany i sufity!
 6. Musi być silny, potrafić narąbać drewno i przestawić szafki, tak by się nie połamać!
 7. Musi być odważny i dawać przykład dzieciom, by nie bały się grzmotów burzy i swojego strachu.

 

 

 

 

Oto podstawowa instrukcja obsługi jak naprawić gniazdko. (Dla tych, co to jeszcze nie potrafią).

 

kontakt jak naprawić.jpg

 

 

 1. Wyłączyć bezpieczniki.
 2. Sprawdzić miernikiem napięcie w kontakcie, czy nie ma zasilania.
 3. Mieć śrubokręt i odkręcić osłonę gniazdka. (powinny być tam trzy przewody: Czarny- faza, niebieski – zero, żółto-zielony – uziemienie).
 4. Śrubokręt musi mieć plastikową rękojeść.
 5. Jeśli jest obudowa gniazdka uszkodzona, wymieniamy obudowę.
 6. Jeśli jest jeden z kabli przerwany, łączymy go za pomocą listwy zaciskowej.

Dodaję ten zapis, bo ktoś fajną rzecz mi doradził i jest bardzo ważna w zasadzie dla wszystkich panów i tych co to nie mają pojęcia o prądzie, jeśli nie czujesz się na siłach grzebać przy prądzie, zwyczajnie nie radzisz sobie to lepiej jednak wezwać specjalistę, albo uczyć się od innych, którzy znają się na rzeczy i pokażą dokładnie jak to zrobić.

ALE PODKREŚLAM UCZYĆ SIĘ WARTO, BY TO UMIEĆ!

 

 

 

Izolatorem prądu jest np. szkło, drewno (suche), plastik.

Pamiętaj, aby nigdy nie dotykać dłońmi metalowych elementów!

 

 

 

Informacyjnie:

Do instalacji gniazdka używamy kabli miedzianych 3*2,5 mm.

Do instalacji oświetlenia używamy kabli miedzianych 3*1,5 mm.

 

 

 

Jak przestanie działać żelazko.

Sprawdź czy jest zasilanie (prąd).

Jeśli jest zasilanie to lepiej w nim nie grzebać. :-)

 

Jak przepali się żarówka.

 

 1. Wyłącz światło…, poczekaj, bo może być gorąca zanim zaczniesz ją wykręcać.
 2. Wykręć ostrożnie, bo może pęknąć szkło.
 3. Nie wkładaj ręki do gniazdka żarówki!
 4. Wkręć nową… zapal światło.

 

 

Jak zobaczysz przetarty kabel np. od przedłużacza.

 

 1. Wyłącz go od zasilania.
 2. Przyjrzyj się uszkodzeniu, – jeśli jest drobne, można go zaizolować specjalna taśmą ( tzw. izolacyjną), ale trzeba uważać żeby dwa kable były oddzielone od siebie, bo może w ten sposób powstać zwarcie.
 3. Przetarty kabel jest dużym zagrożeniem, bo można zostać porażonym.
 4. Zawsze, kiedy majsterkujesz przy prądzie patrz na wodę. Jak jest duża wilgotność np. mgła to lepiej mieć na sobie ubranie ochronne np. rękawice gumowe grubsze elektryczne ( jest to izolator).

 


 

 

Ja wiem, że niektórym mogą się wydawać te instrukcje śmieszne, ale wierzcie mi, nawet takie podstawowe rzeczy, nie dla wszystkich są oczywiste i jasne.

 

Całkiem niedawno byłam zmuszona sama wymienić zamek w drzwiach u swojej mamy, wydawało mi się wtedy, że jest to bardziej skomplikowane, gdyby nie pan ze sklepu z narzędziami, w którym kupowałam śrubokręt i jego szybka instrukcja, to pewnie bym bała się za to w ogóle zabrać.  :-) 

Tak czy inaczej dzięki temu doświadczeniu teraz  wiem, że wszystko można zrobić, wymienić, naprawić, wystarczy tylko chcieć to zrobić i nie wstydzić się pytać innych, nawet o śmieszne, błahe rzeczy!

 

Jeśli coś jeszcze wpadnie mądrego jakiemuś facetowi do głowy i potrafi w skrócie wytłumaczyć jak to zrobić, niech więc pisze i pomoże stworzyć ten pomocny kurs dla męskiej płci niedoświadczonej!

A do dziewczyn, kobiet mam również pytanie, co według was jeszcze powinien umieć taki wymarzony, fajny zięć? Jakie są wasze oczekiwania? :-) Może inne od moich?

 

 

 

 

 

 

 

Skocz do poprzedniego artykułu:

POROZMAWIAJMY BEZ SKRĘPOWANIA O HIGIENIE INTYMNEJ - Co potrzebne aby czuć komfort?

 

 

 

Ciekawe artykuły:

 

CZY IDEALNE ZWIĄZKI OPIERAJĄ SIĘ NA CUDOWNYM SEKSIE?

 

ŁYSIENIE - CZY TEGO WSTYDZĄ SIĘ FACECI?

 

CIEKAWOSTKI KALORYCZNE W TEMACIE "JEDZĄC TO, SPALAM SWOJĄ TKANKĘ TŁUSZCZOWĄ"

 

SZTUKMISTRZYNIE FRYZUR- MAGICZNA STRONA DŁUGICH WŁOSÓW KOBIET

 

MAJTALONY MĘSKIE - PROPOZYCJE PROJEKTANTÓW i coś dla oka kobiet

 

 

 

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się
oceń
15
4

komentarze (22) | dodaj komentarz

POROZMAWIAJMY BEZ SKRĘPOWANIA O HIGIENIE INTYMNEJ - Co potrzebne aby czuć komfort?

piątek, 16 sierpnia 2013 12:10

 

 

Nie tylko kobiety, co jakiś czas czują pieczenie, swędzenie w miejscach intymnych, faceci również mają wiele niepewności związanych z odpowiednią higieną. Higiena intymna i wiedza na ten temat daje poczucie bezpieczeństwa, białe krostki wcale nie muszą oznaczać choroby zakaźnej a mydło jak się okazuje wcale nie jest dobrym środkiem do mycia miejsc intymnych, wręcz przeciwnie, wysusza je, złuszcza i stwarza dyskomfort.

 

higienia intymna rozmowy.jpg

  

Szukając zdjęcia do artykułu o higienie kobiet natrafiłam na dyskusje kilku mężczyzn, którzy przerażeni byli ukazaniem się na ich skórze w miejscu intymnym białych kropek a raczej podłużnych małych paseczków wyglądających jak pasożyty zamieszkujące pod skórą. Niewiedza na ten temat przeraziła ich na tyle, że zaczęli to wyciskać a nawet niektórzy chcieli wyciąć zapominając o tym, że nasze ciało żyje, zmienia się, produkuje różne gruczoły, które mogą wyglądać jak coś nienaturalnego.

Takie zmiany straszą, straszą nas na tyle, że zaczynamy panikować, szukać pomocy po cichu w Internecie, bo wstydzimy się tego, nie wiedząc co to może być, staramy się to ukryć przed wszystkimi.

 

Trzeba sobie jasno powiedzieć, każdy temat jest dobry, aby o nim móc spokojnie, bez wstydu porozmawiać,  tym bardziej, jeśli tekst przeczytany może nam w jakiś sposób pomóc, poinformować, uspokoić nasze obawy.

 

 

Najpierw sprawa kobiet, bo wczoraj tyle się naczytałam komentarzy pod moim artykułem "Krzyk kobiet w czasie..." , które dotyczyły braku ich higieny, ktoś nawet wyraźnie napisał, że może nie wszystkie ale spora grupa kobiet rzadko się myje w miejscach intymnych i przez ten fakt śmierdzi.

 

Czy jest to wina ich niechcenia czy zwyczajnie niewiedzy? Nie będę wnikać jak z tym jest, ale może to być bardzo często brak możliwości higieny również spowodowany przez wstyd, jaki mają młodziutkie kobietki.

 

Wiele kobiet już od okresu dojrzewania nie ma pojęcia, czym jest stosowanie odpowiednich kosmetyków do higieny intymnej.Wielu rodziców, bagatelizuje te sprawy i zupełnie nie informuje swoich dzieci a przede wszystkim córek o ważnych zasadach i używaniu do mycia miejsc intymnych specjalnych płynów, które zawierają nie tylko środki bakteriobójcze, ale również nawilżające oraz odbudowują barierę ochronną skóry, te płyny mogą również spokojnie stosować do mycia i chłopcy.

 

Wyciągi z rumianku działają przeciwzapalnie, powstrzymując rozwój bakterii, natomiast kwas mlekowy często znajdujący się w takich płynach, posiada właściwości nawilżające, stymulujące odbudowę komórek oraz utrzymuje właściwą florę bakteryjną.

 

Zastanawiam się tylko, dlaczego pod faceta wyprodukowano płyn o innej zawartości, przecież ważne jest, aby płyn działa przeciwgrzybiczo i nie wysuszał naskórka.

Co zawierają płyny do higieny intymnej dla mężczyzn?

Jest w nich ekstrakt z oczaru wirginijskiego, który działa łagodząco. D-pantenol, który przyspiesza naturalną regenerację naskórek i allantoina, która łagodzi podrażnienia.

 Myślę osobiście, że jeśli faceci wstydzą się kupować takie środki do higieny, a wielu nie lubi tych zakupów,  mogą spokojnie używać do mycia tych miejsc, płynów kobiet, na pewno to im nie zaszkodzi, tym bardziej, że taki płyn do higieny intymnej dla mężczyzn jest 3 razy droższy z tego, co zauważyłam.

 

Mężczyźni muszą również pamiętać, że zła higiena miejsc intymnych to mało atrakcyjne zmysłowo zbliżenia seksualne z kobietą, które mogą powodować dyskomfort u partnerki jak i stwarzać ryzyko zakażenia jej dróg rodnych.

W Internecie na jakiejś stronie znalazłam fajną instrukcje jak powinien myć mężczyzna swoje miejsce intymne. Gdyby ktoś z mężczyzn jeszcze nie wiedział oto ona, proszę…

 

 

Instrukcja zasad higieny intymnej faceta:

 1. Odsłonięcie żołądzi, poprzez odciągnięcie napletka.
 2. Opłukanie żołądzi pod bieżącą, ciepłą wodą w kierunku od czubka poza napletek
 3. Zmycie białego nalotu, który gromadzi się pod napletkiem (jest to mastka – składa się z potu, łoju, resztek moczu i spermy).
 4. Unikanie stosowania gąbek i myjek.
 5. Zrezygnowanie z mydeł na rzecz specjalnych żeli do higieny intymnej dla mężczyzn. ( Z wyszczególnieniem na skórę wrażliwą i skłonną do alergii, Oceanic AA jest takim np. żelem).
 6. Zrezygnowanie z obcisłej bielizny, ponieważ jądra znajdują się celowo na zewnątrz a nie głęboko w środku organizmu, przegrzanie ich może mieć niedobre skutki, mogą przestać dobrze działać, jak również pogorszyć, jakość spermy, jądra nie lubią gorąca, najlepiej funkcjonują w temperaturze około 4 stopni niższej niż temperatura ciała.Nie lubią jak facet siedzi, bo wtedy czują zbyt mocny ucisk.   
 7. Obserwacja i samobadanie narządów płciowych podczas higieny (dotykowe badanie jąder).

 

Teraz powróćmy do kobiet, jedna z moich wczorajszych komentatorek napisała również, że golenie miejsc intymnych właściwie to pierwszy krok do tego, aby kobiety były zawsze czyste i nie śmierdziały.

To prawda, wiele kobiet zapomina o tym, że przy owłosieniu w miejscu intymnym wycieranie się papierem po załatwieniu sprawy w toalecie przecież nic nie zmieni. Mocz i inne rzeczy zostają, tym bardziej nieumyte płynem i ciepłą woda po kilku godzinach tak czy inaczej zaczynają wydalać niemiły zapach.

Te skrajne przypadki lekceważenia szczególnego dbania o higienę intymną zajmuje przedział wiekowy kobiet od 10 roku życia do 16 -go czasem i powyżej,  z reguły dzieje sie to za sprawą niewiedzy na ten temat i okresu dojrzewania, kiedy to pojawia się miesiączka i owłosienie na intymnych częściach ciała. Później przedział wiekowy, który lekceważy higienę rozpoczyna się tak w wieku 55 lat i powyżej, kobiety w wieku przekwitania często zwyczajnie są leniwe, nie chce im się dodatkowo dbać o higienę, bo i ich stosunki seksualne stają się coraz bardziej sporadyczne albo całkiem zanikają tym bardziej, jeśli kobiety żyją samotnie i nie kręci się po domu żaden facet. ( Dodaję ten zapis dodatkowo, bo kobietki po 55 roku życia w komentarzach się burzą, TU NIE CHODZI O WSZYSTKIE KOBIETY W TYM PRZEDZIALE WIEKOWYM, TYLKO O TAKIE PRZYPADKI).

Wielu jest mężczyzn, którzy skarżą się, że kobiety w podeszłym już wieku przestają dbać o siebie, codziennie napotykają nie miłe zapachy w domu i to nie tylko dotyczy miejsc ich intymnych, bardzo też często wynikających również z problemów związanych z popuszczaniem moczu, ale również przepoconych biustonoszy, które noszą tygodniami.

 Osoby starsze o tym zapominają, tak jakby zupełnie straciły węch i nie czuły tych ulatniających się niemiłych zapachów od siebie.

Młode dziewczyny natomiast nie tylko z niewiedzy nie dbają o higienę intymną, ale również przez to, że się wstydzą, nie noszą przy sobie, podpasek, wkładek, chusteczek nawilżających do higieny intymnej, tak, aby móc choćby w szkole, częściej je zmieniać i przemywać w czasie okresu miesiączkowego.

 

Myślę, że w każdej ubikacji nie tylko w domu, ale i w szkołach, supermarketach, szaletach miejskich, oprócz podstawowych środków czystości takich jak papier toaletowy, mydło, ręczniki, winny być również małe śmietniczki, wkładki higieniczne i chusteczki do higieny intymnej, tym bardziej, że nasze muszle klozetowe nie posiadają jeszcze wbudowanego urządzenia do przemywania miejsc intymnych a powinny!

Ja wiem, że to wszystko może wydawać się śmieszne i wygórowane jak na naszą polską szarą rzeczywistość, ale takim sposobem unikniemy niemiłych zapachów, na co dzień od innych i nauczymy się wszyscy może częstszego dbania o siebie.

 

 

A to informacja dla ojców wychowujących samotnie córki.

Zestaw do higieny intymnej znajdujący się w każdej łazience w domu, powinien zawierać:

 

 

 1. Mydło w płynie do higieny intymnej koszt około 3-4 złote. ( Dodatkowo podkreślę, że taki płyn jest konieczny od momentu pojawienia się pierwszej miesiączki u młodej osoby, jest on związany z aktywnością hormonalną jajników, co skutkuje zwiększeniem wydzieliny pochwowej, w tym okresie mogą występować upławy i w związku z tym bardziej wyczuwalny może być nie miły zapach.)
 2. Podpaski higieniczne najlepiej ze skrzydełkami, dodatkowo chronią one boki bielizny nie brudząc jej. Koszt też około 4-5 złotych w sieci Biedronka.
 3. Wkładki higieniczne, przydatne w okresie po miesiączkowym, ale również do utrzymania czystości, na co dzień, tym bardziej, jeśli są problemy z posikiwaniem. (4-5 Złotych w sieci Biedronka).
 4. Wilgotne chusteczki do higieny intymnej, genialna sprawa w zachowaniu czystości w podróży, upale czy miesiączce. ( 4-8 Złotych).
 5. Mały kosz na śmieci z wymiennym workiem. (18-20 Złotych).

 

 

 

Skocz do poprzedniego artykułu:

SEKSUALNE BARDZO GŁOŚNE KRZYKI KOBIET TO JUŻ NORMA CZY KOLEJNA MODA?

 

 

Skocz do artykułów z kategorii: KOBIETA I MĘŻCZYZNA

 

 Polecam również artykuł pt. JAK ZADOWOLIĆ TEŚCIOWĄ

 

 

Skocz do NAJNOWSZYCH ARTYKUŁÓW NA BLOGU

 

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl

 


Podziel się
oceń
191
32

komentarze (183) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


środa, 17 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  3 472 446  

O moim bloogu

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem...

więcej...

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem mojego życia. Wszystkie są pewnym przekazem mnie samej, albo powstały by po prostu istnieć! Do wpisów serdecznie zapraszam.

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 3472446

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

...TWÓRCZE OPOWIADANIA

...ZBIORY TWORÓW MOJEGO AUTORSTWA

AUDIOBOOKI MINA WETP

BLOG KONKURS

BLOG ROKU 2012

FILMY PRODUKCJI MINA WETP

Korzystam

MOJE WIERSZE NA MP3

NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

NOWE ARTYKUŁY

Odwiedzane

POMOC INNYM

Powiązane bloogi

ULUBIONE ARTYKUŁY INNYCH

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:


Darmowe fotoblogi