Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 186 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
STATYSTYKI GOOGLE -
1 313 827

Zdjęcia w galeriach.


TE OWADY NAS DENERWUJĄ A SĄ TAKIE PIĘKNE!

piątek, 27 września 2013 12:51

bąk bydlency.jpg

 

Całkiem niedawno przedstawiałam PRZEDZIWNY ŚWIAT PAJĄKÓW, zauroczona ich barwami, właściwościami, dziś przenoszę się w świat owadów i choć one nas często, strasznie mocno denerwują, ich budowa, kształt, barwy są takie piękne i dlatego chcę to pokazać!

 

 

trzmiel bombus.jpg

 

W Polsce zanotowano około 35 tysięcy gatunków owadów, a nauka do tej pory była w stanie poznać jedynie około milion tych gatunków, wiedząc już na dzień dzisiejszy, że jest ich o wiele więcej. Dlatego świetnym dokumentem, tak bardzo różniących się od siebie żyjątek jest fotografia makro, która jest w stanie pokazać nam szczegóły, których ludzkie oko nie jest w stanie zobaczyć.

 

 

owad tabanus.jpg

 

Musimy wiedzieć, że większość z tych owadów , żyje nie dłużej niż rok, domowa mucha żyje od 19 do 30 dni a komar maksymalnie do 2 miesięcy.

 

 

mychy minawetp2.jpg

 

80 % zwierząt na ziemi to owady.  Jednym z najbardziej niebezpiecznych owadów na świecie jest mucha, ona potrafi roznieść więcej chorób niż jakiekolwiek zwierze na świecie.

 

 

ważka.jpg

 

Ważka jest najszybszym owadem na świecie, potrafi osiągnąć nawet prędkość 58 km na godzinę.

 

ważka czarnobiałe.jpg

 

Pszczoły miodne mają włosy na oczach.

 

pszczoła miodna.jpg

 

ślepak pospolity.jpg

 

Samice ślepaki odżywiają się głównie krwią koni, jak również krwią innych zwierząt gospodarczych oraz także i ludzi, przebijając skórę, powodują bolesne ukłucia, ich ślina może wywoływać reakcje alergiczne.

 

bzyk prażkowy.jpg

 

złotolitka ognistaa.jpg

 

Złotolitka Ognista to najpiękniejszy polski owad, jego wielkość wynosi od 1-1,5 cm, zamieszkuje w ścianach, murach domów, posiada gruby pancerz, który nie boi się użądleń pszczół.

 

 

muchówka.jpg

 

 nerkosz jesienny.jpg

 

 

W 1832 roku w Paryżu powstało pierwsze na świecie towarzystwo entomologiczne Societe Entomologique de France, poświęcone badaniom owadów . BIULETYN TOWARZYSTWA ENTOMOLOGICZNEGO WE FRANCJI

 

 

Skocz do poprzedniego artykułu: 

ZGŁOSZENIE I UDZIAŁ W PROJECT RUNWAY, MINY WETP

 

Skocz do pokrewnego artykułu pt.:

 

PAJĄKI OCZAMI MAKRO - Przedziwny świat pająków

 

Skocz do artykułów z kategorii: CIEKAWOSTKI

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się
oceń
6
0

komentarze (21) | dodaj komentarz

ZGŁOSZENIE I UDZIAŁ W PROJECT RUNWAY, MINY WETP

środa, 25 września 2013 16:04

projektant ubrań.jpg

 

Gdyby ktoś mocniej zastanawiał się nad tym, czy zgłosiłam się do polskiego "Projectu Runway", odpowiadam, żeby nie było wątpliwości: NIE, choć bardzo chciałam. Na ten program jestem jeszcze za słaba!  :-) Co nie oznacza, że nie wezmę w nim udziału. Może trochę inaczej, ale tak, jak ja chcę, po swojemu! :-)  Bo, kto jest w stanie mi tego zabronić? I właściwie..., dlaczego nie?

 

Wezmę w tym udział zaocznie, nieoficjalnie, po mojemu! :-) Jak to Beata czarnobiaławkolorze mówi: " po minowemu", wierzcie mi, że tak też można! :-) W końcu od czego jest wyobraźnia? Od czego mocna chęć, która potrafi przenieść górę, sprawić, że człowiek robi rzeczy, których by się nawet nie spodziewał że zrobi. Wyobraźnia potrafi sprawić radość, zmobilizować człowieka do cudo tworów, wzbogacić tym samym go o nowe doświadczenia, sprawić że zakwitnie.

 

Dziś celowo o tym piszę, bo gdy tylko każdy z nas zaczyna widzieć jakieś schody, rezygnuje z tego, bo wydaje mu się to na wyrost, przestaje wierzyć w siebie i traci, nawet nie próbując znaleźć na to swojego, własnego sposobu, nawet gdyby to była rzecz niemożliwa... Dziś chcę pokazać Wam, że można wszystko, tylko trzeba chcieć i znaleźć na to pomysł!

 

 

Ten udział w programie, przynajmniej mogę sobie wyobrażać, realizować tu na blogu. 

Najpierw moje zgłoszenie :-) , sama jestem ciekawa jak odpowiem na te wszystkie pytania, uwzględnione w zgłoszeniu.

 

 

FORMULARZ CASTINGOWY PROJECT RUNWAY

Informacje osobowe.

 

1. imię - Mina.

2. nazwisko - Wetp.

3. pseudonim - Minawetp.

4. miejsce urodzenia - Olsztyn.

5. data urodzenia - tych informacji nie chcę podawać, bo po co? Tak naprawdę, nie są tu potrzebne. :-)

6. narodowość - Polska.

7. obywatelstwo - polskie.

8. miejsce zamieszkania - Olsztyn, to wystarczy. :-)

9. telefon kontaktowy - jak w punkcie 5, są maile- tańsze.

10. adres e-mail - minawetp@wp.pl.

11. strona internetowa - www.minawetp2.bloog.pl

12. nazwa firmy marki - M.WETP

13. rozpoczęte ukończone szkoły - w tym punkcie wystarczy, jak podam, że mam tytuł magistra. :-) więcej informacji nie ma tak naprawdę znaczenia, nie to do końca decyduje co się wykonuje zawodowo, co lubi robić.

14. ukończone kursy, szkolenia - tajemnica zawodowa :-) niech wystarczy to, że mam prawo jazdy, posiadanie tego to już wyczyn! :-)

15. Zawód wykonywany - nie ma tu znaczenia, więc odpowiedź tak jak w punkcie 5.

 

Pytania.

 

1. Dlaczego chcesz wziąć udział w programie "Project Runway"?

 

Uważam, że jest to program, który poszerzy moje horyzonty, nie tylko intelektualne ale i manualne, a o to mi w życiu chodzi, chce się sprawdzić w tym, co od lat zaprząta mi głowę i ciągle przewija się przez moje życie już od 8 roku życia, to dzięki szyciu widziałam świat inaczej, stałam się konstruktorem, dzięki projektowaniu i szyciu drobnych rzeczy mogłam nabyć pewności siebie, zaskakiwać, stać się interesującym, ciekawym człowiekiem, dzięki temu wiedziałam również że nie ma rzeczy niemożliwych, można je sobie stworzyć, wystarczy tylko uruchomić wyobraźnię!

 

 

2. Czy jesteś w stanie całkowicie samodzielnie wykonać projekt?

 

Tak, a nawet jeśli bym nie była w tym dobra i sprawna, zrobiłabym wszystko aby udało mi się to wykonać całkowicie samemu, wtedy jest większa satysfakcja, i to uczy każdego detalu, szczegółu, po za tym uważam, że projektant, musi widzieć wszystko, potrafić nie tylko to co widzi w głowie naszkicować, określić słowami, ale również wyszukać w materiale, wykroić, złączyć, uszyć, stworzyć.

 

2 a) umiejętności szycia ( 5 to najwyższy poziom) -

 

Mój poziom to 3, są takie światowe możliwości szycia, że nawet nie byłam w stanie tego jeszcze wszystkiego poznać, nikt mnie nie uczył, tej sztuki uczyłam się sama na swoich obserwacjach i swoich własnych doświadczeniach.

 

2 b) rodzaje maszyn na których potrafisz szyć -

 

Dla mnie maszyna może nie istnieć, jestem w stanie uszyć swój projekt bez niej, tak aby wyglądało to dobrze, ale maszyna skraca czas powstania projektu więc jest przydatna. Szyłam na maszynach elektrycznych, ręcznie obsługiwanych z dwoma nitkami. Wiem, że maszyny nowoczesne nie wymagają specjalnych umiejętności zszywającego, bo są na przyciski, które same ustawiają dany ścieg, należy jedynie wiedzieć jak założyć nici, jak trzymać materiał, jaki odstęp zachować, jak trzymać tępo szycia i jak nim sprawnie kierować, gdy maszyna go pochwyci. Co innego owerloki, które wykorzystują już więcej nici niż dwie. Nie szyłam na owerloku, dlatego na ten temat nie potrafie się wypowiedzieć, ale uważam, że człowiek, który szył na jakiejkolwiek maszynie, jest w stanie szybko się tego nauczyć, jeśli ktoś mu pokaże jak to robić. 

 

2 c) umiejętności rysowania ( 5 to najwyższy poziom) -

 

I tu rysowanie to rzecz względna, bo można doskonale przerysowywać coś a z pamięci w rysowaniu, szkicowaniu sobie nie radzić. Swoje możliwości określam na 3, bo co innego jest mieć wyobraźnię nakładających się na siebie materiałów, ich możliwości, ułożenia na ciele człowieka i odpowiednio umieć je przedstawić na rysunku z uwzględnieniem właściwości materiałów, śliskich, rozciągliwych, sztywnych a co innego umieć szkicować, poniekąd szkic można w sobie wypracować, kwestia treningu, ja umiem posługiwać się ołówkiem, ta umiejętność nie zależy tylko od talentu, ale od wypracowania sposobu nakładania na kartkę kreski, ważne jest w takim rysunku widzenie nie światła jak to mówią fotografowie ale ich przeciwność, cienie i złamania tworzą tak naprawdę rysunek. Dzięki chęci przedstawienia swojej wyobraźni ręcznie, po przez szkic, powstały moje prace w ołówku. tu odnośnik do nich:   http://minawetp.flog.pl/wpis/6342663/moj-udzial-w-konkursie-blog-roku-2012-minawetp2-blog-pelen-pasji

 

2 d) umiejętność projektowania ( 5 to najwyższy poziom) -

 

Również określam siebie w tym punkcie na poziome 3.

Przy projektowaniu należy kierować się określonymi zasadami, projekt musi być zaprezentowany na postaci ludzkiej w odpowiednim jej położeniu, tyłem, bokiem, z przodu, w zgięciu ręki, nogi. Są oczywiście odpowiednie do tego szablony, można tego się nauczyć, lecz ja tego nie testowałam w ten sposób, rysowałam tylko ubrania, tak jak je widziałam w mojej wyobraźni, bez modelu człowieka, dlatego chyba tego nie umiem.

 

 

dalsza części odpowiedzi na pytania nastąpi w cyklach.

Kolejne pytania, które znajdują się w zgłoszeniu to:

 

 2 e) Opisz swoje szczególne umiejętności.

3. Czy przy tworzeniu projektu korzystasz z czyjejś pomocy? ( np.: konstruktora, krawcowej, etc.)

4. Od jak dawna projektujesz?

5. Czy stworzyłaś / eś już jakieś kolekcje? Jeśli tak - określ ich ilość, tematykę i czym wyróżniają się na tle innych.

6. Czym się inspirujesz i dlaczego?

7.  Jakie sukcesy osiągnęłaś / eś w związku z projektowaniem ( np.: nagrody, sesje, pokazy, publikacje w prasie)?

8 a) Kto w Polsce jest dla ciebie autorytetem w świecie mody i dlaczego?

8 b) Kto za granicą jest dla ciebie autorytetem w świecie mody i dlaczego?

9. Dla kogo lubisz projektować?

10. Napisz kilka słów o swoich zainteresowaniach, rodzinie, hobby, życiu, czemu zajmujesz się projektowaniem i modą itd.

 

 Dodatkowo:

1. Wyślij nam swoją fotografię.

2. Wyślij film i przekonaj nas, że to właśnie Ty powinieneś/aś wziąć udział w programie (niewymagalne).

3. Minimum 4 zdjęcia lookbookowe wykonanych przez Ciebie projektów.

4. Opisz swoje projekty.

 

W OPISIE PRAC NALEŻY WPISAĆ NASTĘPUJĄCE INFORMACJE:

- nazwa rzeczy/ubioru,
- data powstania,
- informacja o tkaninach/materiałach wykorzystanych przy tworzeniu kreacji,
- przeznaczenie projektu (np.: kreacja sceniczna, suknia na galę/czerwony dywan)

W FILMIE WIDEO MOŻESZ:

- opowiedzieć o sobie
- zareklamować swoją osobę i przekonać nasze jury, że to właśnie TY idealnie nadajesz się do naszego programu,
- pochwalić się pracą, z której jesteś dumny/dumna
- opowiedzieć o swoich inspiracjach i planach.

 

 

 

 

 

 

 

Skocz do poprzedniego artykułu:

POLSKI PROJECT RUNWAY- czyli inaczej program o projektowaniu i szyciu!

 

Skocz do artykułów z serii:  MODA I SZYCIE

PROJEKTY

 

Skocz do NAJNOWSZYCH ARTYKUŁÓW NA BLOGU

 

 

 

Projekty Miny Wetp

 

projekt świątecznej bielizny.jpg

 

 

 

bielizna erotyczna od miny wetp.jpgsukienka wiosenna impresja od miny wetp.jpg

 

 

 

Kontakt:

 

minawetp@wp.pl

 

 

 

 

 

 projekty Miny Wetp.jpg

 

roleta okienna mina wetp projekt sukienki WIECZOROWEJ.jpg

 

 

 

projekt_bielizny_XXI_lj_big.jpg


Podziel się
oceń
7
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

POLSKI PROJECT RUNWAY- czyli inaczej program o projektowaniu i szyciu!

wtorek, 24 września 2013 17:21

 

projektanci.jpg

 

No wreszcie! Doczekałam się! Polski Project Runway, czyli inaczej nowy program o projektowaniu i szyciu, rozpali pomysły Polskich, nieznanych nikomu projektantów, jak i wszystkich ludzi, którzy lubią pobawić się z materiałami i coś ciekawego, innego od tego co jest w sklepach, sobie stworzyć, uszyć.

Producentem tego telewizyjnego przedsięwzięcia, które emitowane będzie w TVN od kwietnia 2014 roku, jest FremantleMedia Polska, firma realizująca m. in. programy rozrywkowe, seriale, teleturnieje, posiadająca również swoje oddziały w kilkudziesięciu  krajach na wszystkich kontynentach.

Brzmi zachęcająco, więc co to będzie?

 

program projekt tunway.jpg

 

Był już program o tańcu, który zmobilizował ludzi do ruchu, był program o śpiewie, o przeróżnych talentach, o gotowaniu, ale nie było jeszcze w Polsce programu o szyciu, więc czas sprawdzić czy w Polakach drzemie jakaś taka smykałka do projektów, projektów z kawałków materiałów, wyobraźni, pomysłowości, która nie tylko rozpali w ludziach smak ciała okrytego niespotykanie, nie tylko ludzkie oko, chłonne piękna, ale również zmobilizuje dłonie do trzymania ołówka, nożyc, szpilek, igieł z nićmi - cudnie! Może wzrośnie dzięki temu sprzedaż maszyn i owerloków? A propos, gdyby ktoś jeszcze nie wiedział owerlok to taka maszyna, która służy do wykańczania krawędzi materiałów, ładnym, ozdobnym ściegiem, niezbędna do tkanin elastycznych.

 

Ponieważ ten kierunek dość mocno mnie interesuje, przyjrzałam się temu dokładniej. Jak wyglądają zapisy?

Na początku nie jest łatwo, musisz znać podstawowe wiadomości ze świata mody, takie jak wiedza o największych projektantach, gdyby ktoś nie znał podpowiadam byli nimi: Coco Chanel- jak dla mnie numer 1 w tej tematyce, w sondzie faktycznie też jest na pierwszym miejscu, pozostali to Christian Dior, Roberto Cavalli, Miuccia Prada itp.

 

 

Na stronie TVN widnieje sonda, "najważniejszy projektant", jaki jest jej obecny wynik? Stan na 24.09.2013

sonda o projektantach.jpg

221 głosów, coś mało... ale być może jeszcze niewiele osób wie o tym konkursie, programie.

Po kilku dniach: 27.09.2013 r.

sonda2.jpg

 

Zapoznajmy się więc z tymi projektantami, zanim poznamy nowych naszych polskich, którzy będą najlepsi w tym programie...

1. Projektantka mody Coco Chanel.

coco chanel.jpg

http://www.youtube.com/embed/zuyG64LRXUQ

 

 

2 Projektant mody Christian Dior.

 

christoan dior.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=fAB8YOx_KnU&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=bnXBBryYY-Y

http://www.youtube.com/watch?v=y9X9gtwr-HY

 

3. Projektantka mody Miuccia Prada.

 

Miuccia Prada projektantka mody.jpg

 http://www.youtube.com/watch?v=iteUc2daDX8

 

I pozostali. Z Polski musisz wiedzieć o takich projektantach jak: Teresa Rosati, Ewa Minge, Maciej Zień, Robert Kupisz, Małgorzata Baczyńska, Paprocki&Brzozowski, Dawid Woliński,  Arkadiusz Weremczuk i oczywiście inni, pozostali o których mało wiemy. Zapewne ktoś z nich znajdzie się w jury polskiej edycji tego programu.

 

Polscy Projektanci (2).jpg

Obstawiam również, że w tym programie pojawi się dość ostry, ale za to świetny stylista Tomasz Jacyków. 

 

 

Tomasz Jacyków.jpg

 

Jak wygląda zgłoszenie do programu?

 

Jest dość szczegółowe, powiedziałabym nawet zbyt bardzo szczegółowe, myślałam, że ten program również jest dla amatorów, którzy mają pełną głowę swoich pomysłów, ale to raczej nie miejsce dla nich, sami zobaczcie, jakie dane są wymagalne w zgłoszeniu castingowym.

 

Informacje osobowe ( dość szczegółowe).

....

 

Pytania.

 

1. Dlaczego chcesz wziąć udział w programie "Project Runway"?

2. Czy jesteś w stanie całkowicie samodzielnie wykonać projekt?

 

2 a) umiejętności szycia ( 5 to najwyższy poziom) -

 

2 b) rodzaje maszyn na których potrafisz szyć -

 

2 c) umiejętności rysowania ( 5 to najwyższy poziom) -

 

2 d) umiejętność projektowania ( 5 to najwyższy poziom) -

 

2 e) Opisz swoje szczególne umiejętności.

 

3. Czy przy tworzeniu projektu korzystasz z czyjejś pomocy? ( np.: konstruktora, krawcowej, etc.)

 

4. Od jak dawna projektujesz?

 

5. Czy stworzyłaś / eś już jakieś kolekcje? Jeśli tak - określ ich ilość, tematykę i czym wyróżniają się na tle innych.

 

6. Czym się inspirujesz i dlaczego?

 

7.  Jakie sukcesy osiągnęłaś / eś w związku z projektowaniem ( np.: nagrody, sesje, pokazy, publikacje w prasie)?

 

8 a) Kto w Polsce jest dla ciebie autorytetem w świecie mody i dlaczego?

 

8 b) Kto za granicą jest dla ciebie autorytetem w świecie mody i dlaczego?

 

9. Dla kogo lubisz projektować?

 

10. Napisz kilka słów o swoich zainteresowaniach, rodzinie, hobby, życiu, czemu zajmujesz się projektowaniem i modą itd.

 

 

 Dodatkowo:

 

1. Wyślij nam swoją fotografię.

 

2. Wyślij film i przekonaj nas, że to właśnie Ty powinieneś/aś wziąć udział w programie (niewymagalne).

 

3. Minimum 4 zdjęcia lookbookowe wykonanych przez Ciebie projektów.

 

4. Opisz swoje projekty.

 

 

W OPISIE PRAC NALEŻY WPISAĆ NASTĘPUJĄCE INFORMACJE:

 

- nazwa rzeczy/ubioru,
- data powstania,
- informacja o tkaninach/materiałach wykorzystanych przy tworzeniu kreacji,
- przeznaczenie projektu (np.: kreacja sceniczna, suknia na galę/czerwony dywan)

 

W FILMIE WIDEO MOŻESZ:

 

- opowiedzieć o sobie
- zareklamować swoją osobę i przekonać nasze jury, że to właśnie TY idealnie nadajesz się do naszego programu,
- pochwalić się pracą, z której jesteś dumny/dumna
- opowiedzieć o swoich inspiracjach i planach.

 

 

FORMULARZ CASTINGOWY PROJECT RUNWAY Z WYPEŁNIENIEM MINY WETP

 

 

 

Wszystkim chętnym i odważnym życzę powodzenia, mam nadzieję, że były to przydatne informacje. :-)

Link zgłoszenia do programu: http://projectrunway.tvn.pl/casting,2340,n/zglos-sie-do-nowego-programu-tvn,98566.html

 

 

 

Skocz do artykułów pokrewnych:

MODA I SZYCIE

 

PROJEKTY

 

Skocz do NAJNOWSZYCH ARTYKUŁÓW NA BLOGU

 

Projekty Miny Wetp

 

projekt świątecznej bielizny.jpg

 

 

 

bielizna erotyczna od miny wetp.jpgsukienka wiosenna impresja od miny wetp.jpg

 

 

 

Kontakt:

 

minawetp@wp.pl

 

  projekty Miny Wetp.jpgroleta okienna mina wetp projekt sukienki WIECZOROWEJ.jpg

 

 

 

 

 

projekt_bielizny_XXI_lj_big.jpg

 

projekt Miny Wetp sukienka ślubna z papieru minawetp2.jpg


Podziel się
oceń
8
0

komentarze (4) | dodaj komentarz

ON TEŻ MI SIĘ PODOBA! - BARTOSZ KUŚMIERCZYK PRZEBRZYDLE PRZYSTOJNY I ZDOLNY!

poniedziałek, 23 września 2013 11:28

Bartosz Kuśmierczyk The Voice 3.jpg

 

 

Nie wiem dlaczego tak jest, że zawsze w TV trafiam przypadkowo na ciekawe sytuacje, ciekawe zdarzenia, ciekawe osoby, informacje. Wczoraj oglądałam przypadkowo urywek The Voice of Poland i był to akurat urywek występu Bartosza Kuśmierczyka, już kiedyś zwróciłam na niego uwagę, gdy śpiewał w X Factor, dość mocno również przypomina mi Marka Mostowiaka z M jak Miłość czyli Kacpra Kuszewskiego.

 

Ten 25 latek, nie dość że jest cholernie przystojny, fajnie śpiewa to dodatkowo ma jeszcze piękne oczy, w które dość mocno wpatrywała się właśnie w tym odcinku Edyta Górniak.

 

Kiedy w X Factorze Maja Sablewska go skrytykowała, chyba bardziej z przekory i chęci dania mu kopniaka, aby nie był zbyt pewny siebie, wkurzyłam się i pomyślałam..., jak to ludzie potrafią być wredni, wstrętni, zazdrośni, złośliwi, aby tylko komuś nie dać powodów do zbyt dużej radości z życia, z tego co potrafi robić.

 

Niestety pewność siebie, świadomość swojego wyglądu i bycia lepszym od innych, uruchamia w odbiorcach stan negatywny, chęć zrobienia tej osobie na złość. Przez to wiele zdolnych, pięknych ludzi, słabych psychicznie zamyka się w sobie i wycofuje. Czasem dziwią mnie takie zachowania, bo odbieramy nie tylko tym ludziom przyjemności, radość, ale i sobie doznawania za pośrednictwem właśnie tych ludzi,  ich fajnych chwil, fajnych obrazów, dźwięków, sytuacji.

 

Ten chłopak ma silny charakter i gna do przodu, chce się pokazywać innym, chce robić z pasją to co lubi. Z tego co zauważyłam wygrał finał 2 razy w Szansie na Sukces,

 http://www.youtube.com/embed/tDzFfZOurQ8

 

teraz zmaga się w The Voice of Poland w konkursie o tytuł najlepszego głosu w Polsce. Będzie tam walczył o nagrodę w postaci oferty zawarcia kontraktu płytowego z wytwórnią Universal Music Polska.

 

To fajna nagroda, ale największą nagrodą dla takiego wykonawcy jest pokazanie się jak największej publiczności, zdobycie jej uznania i zauroczenia sobą, swoim głosem, swoją osobowością, to dzięki temu właśnie zdobywa się w naszym kraju popularność,  ilość lajków na Facebooku, stan licznika w przeglądarkach, to dokładnie decyduje o zarobkach, o ilości wywiadów, zaproszeniach do różnych programów, kontaktach. To droga czasem bardzo długa... kiedyś usłyszałam pewną piosenkę i zakochałam się w niej, wiedziałam, że ten głos, który słyszę będzie kiedyś popularny, wielki, mówię teraz o Juli, bo trzy lata temu słuchałam tego na You -tubie, natrafiłam na nią przypadkowo,to pierwsze jej utwory, które słuchałam:

 

http://www.youtube.com/watch?v=lKYAANh0ExM

 

http://www.youtube.com/watch?v=9AJzIa88FMc

 

 

Dziś a raczej dopiero dziś, ta dziewczyna jest rozpoznawalna, ile to czasu musiało minąć od tego momentu... ale czułam to, wiedziałam. Dziś podobnie myślę o tym chłopaku, i choć inspiruje się on na George Michaelu,

 http://www.youtube.com/embed/kz5nuNExFCM

 

widzę jego wybicie, osobiście w mocniejszych kawałkach. 

 

 

Dlaczego tak mnie mocno po raz kolejny zauroczył?

 

W The Voice of Poland Bartosz Kuśmierczyk pokazał, że liczy się nie tylko profesjonalizm, chody u doskonałego trenera, ale również większe możliwości, nauka u dwóch trenerów była dla niego wartościowsza, ważniejsza. Świetny wybór!  Niesamowita osobowość!

 

doskonały głos Bartosz Kuśmierczyk.jpg

 

To po tym utworze ryczała Edyta Górniak, choć nie wiadomo tak naprawdę czy to oczy Bartosza spowodowały ten efekt, czy sam stan świadomości jak w życiu, jak w światku muzycznym, bez przyjaciół, bliskich, jest trudno!

 http://www.youtube.com/embed/NUOKxdZ7eZA

 

 

 

 

 

 

Skocz do poprzedniego artykułu:

CZEGO POWINNA NAUCZYĆ MATKA, CÓRKĘ?

 

Polecam również artykuł pt 

DO CZEGO ZDOLNE SĄ KOBIETY - JAK ZASKAKUJĄCA JEST ICH KREATYWNOŚĆ?

 

Skocz do artykułów z kategorii: INFORMACJE

Skocz do artykułów z kategorii: KOBIETA I MĘŻCZYZNA

Skocz do artykułów z kategorii: SEKSUALNE

 

 

Skocz do NAJNOWSZYCH ARTYKUŁÓW NA BLOGU

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl


Podziel się
oceń
26
11

komentarze (22) | dodaj komentarz

CZEGO POWINNA NAUCZYĆ MATKA, CÓRKĘ?

piątek, 20 września 2013 13:12

 

 

czego powinna nauczyc matka córkę minawetp2.jpg

 

Często jest tak, że kiedy jesteśmy już dorośli, zdajemy sobie wtedy sprawę z tego, że coś nam umknęło, czegoś nie zapamiętaliśmy tak, jak byśmy chcieli, a gdy rodziców już nie ma na świecie, ten krzyk w człowieku potrafi być coraz większy, bo dlaczego nie chciałem/ chciałam się nauczyć tego, czy tamtego, kiedy mama mi pokazywała, mama tłumaczyła, chciała abym umiał/ umiała?

 

I choć ten artykuł zadedykowany jest córkom, dotyczy ogólnie dzieci, dzieci, które nie mają szans wychować się choćby ze swoją mamą i nauczyć się od niej tych wielu przydatnych rzeczy.

 

 

Chciałabym bardzo przez ten artykuł stworzyć taką listę, najważniejsze podpunkty. Wiedząc o tym, że dzieci się buntują, bo inne sprawy zaprzątają im głowę, myśląc jednak o tym, chce by to była taka ściąga, nie tylko dla matek ale i mocno zbuntowanych córek, dzieci.

 

Co powinna umieć córka, młoda kobieta wkraczająca w dorosłe życie?

Oczywiście jest wiele różnych rzeczy, które powinna nauczyć matka, wychowując swoją córkę. Ale pokażmy tylko te najważniejsze, te przydatne jakże istotne i ważne, jakże potrzebne.

(Pomóżcie mi stworzyć taką listę, może dla kogoś inne rzeczy są ważniejsze, niż te poniżej?)

 

1. Wiele osób mówi zawsze, że to musi być szacunek do innych, do cudzej pracy i do pieniędzy. Dbanie o rodzinę, o czystość w domu i higienę nie tylko swoją ale i najbliższych, w tym ważne informacje dotyczące pierwszej  miesiączki , miłości, zabezpieczeń. Niech więc to będzie jako punkt pierwszy, najważniejszy. Dodatkowo podkreślę tutaj odpowiedzialność za siebie, ale również za starszych i chorych bliskich, opieka nimi w potrzebie jest dość istotna i wręcz konieczna, niestety dzieci coraz bardziej stają się egoistyczne i zapominają o tej jakże ważnej czynności i potrzebie dla innych.

 

 

2. Gotowanie, chyba najczęstszą rzeczą jaką uczą matki swoje córki jest gotowanie zupy, dobrze umieć gotować, dobry i smaczny rosół.

Przy gotowaniu rosołu, trzeba pamiętać przede wszystkim, że solimy wodę już na samym początku kiedy to wkładamy kurę czy kurczaka do garnka z zimną wodą, na duży garnek z 3/4 wody, solimy dwie stołowe łyżki, Wodę osoloną z kurą bądź kurczakiem doprowadzamy do wrzenia i ściągamy z wody pianę razem z szumowinami. Gdy już uznamy, że woda jest oczyszczona, zmniejszamy palnik z gazem, bądź kuchenkę elektryczną nastawiamy na niski stopień np. 3, gotujemy tak około 2 godzin w zależności czy kura, kurczak jest już w miarę miękki, jeśli tak, dodajemy do tego włoszczyznę czyli: marchew, seler, por, pietruszkę razem z zielonym, cebulę przekrajmy na pół, przyrumieniamy lekko na teflonowej patelni bez użycia oleju, dodajemy to również do gotującej się zupy i dodajemy przyprawy tj. 3 listki laurowe, 5 ziarenek ziela angielskiego, 10 ziarenek pieprzu czarnego i sprawdzamy stan smakowy, jeśli jest za mało słony rosół to dodatkowo dosalamy, po kolejnych 45 minutach rosół jest już gotowy. Reszta tak jak poniżej. Pamiętać również należy, aby rosół zacząć gotować dużo wczesniej, 3 godzinna batalia z rosołem jest dość spora a warto jednak zdążyć z obiadem. :-) Kura gotuje się dłużej niż kurczak, więc o tym również należy pamiętać.

Usłyszałam również ostatnio, że dobry rosół to również dobry makaron, nie może on być rozgotowany, (makaron gotujemy oczywiście oddzielnie również w osolonej wodzie z jedna mała różnicą, że wrzucamy go do wrzątku), inf. dot. makaronu w punkcie 5.

 

przepis na rosół.jpg

 

Przy innych zupach warto wiedzieć o takich rzeczach jak zagęszczanie, można to zrobić mąką ( łyżkę, dwie mąki, miesza się w oddzielnym naczyniu z zimną wodą i powoli wlewa do gotującej się zupy), zagęścić zupę również można zasmażką, ten rodzaj stosuje się przeważnie do zupy grochowej, fasolowej ( do roztopionego na patelni masła dodaje się czubatą łyżkę mąki, jak się ona zarumieni, miesza się to z małą ilością zimnego płynu np. wody albo bulionu i dodaje po wymieszaniu do gorącej zupy. Do zup takich jak grochowa czy fasolowa na patelnię dodaje się również do zasmażki pokrojoną cebulę. Dodatek tłuszczu, np. łyżka masła poprawia zwykle smak każdej zupy.

 

 

3. UMIEJĘTNOŚĆ WYKONANIA CHOĆ JEDNEGO CIASTA NP. BISZKOPTU:

Jak go dobrze wykonać, o jakiej ważnej rzeczy przy robieniu jego należy pamiętać? Pod spodem link do wskazówek.

 

http://palcelizac.gazeta.pl/palcelizac/1,110783,10008495,Pieczemy_biszkopty.html

 

4. Robienie ciasta na naleśniki, :-) tak, pamiętam jak moja siostrzenica, którą się zajmowałam kiedyś gdy była jeszcze dzieckiem, zadzwoniła do mnie z takim właśnie pytaniem, stąd i ten punkt na tej liście. Ach i jeszcze jedna ważna rzecz, naleśniki smażymy na smalcu, nie oleju, wtedy są one takie mięciutkie nie twarde... :-) Pyszne są naleśniki na słodko,  posypane dodatkowo przez sitko, cukrem pudrem.

A propos najciekawszy, wizualny sposób na ciasto naleśnikowe znalazłam tutaj:

 http://www.youtube.com/embed/kZ3ViZ-5QMk

 

 

5. Domowy makaron - :-) :-) przepraszam, śmieję się trochę z tego, bo ja nie umiem robić makaronu a ten chłopak jest taki dokładny, tak fajnie o tym mówi! :-) Rewelacja jak dla mnie tym bardziej że to facet, nie dziewczyna... :-)

 http://www.youtube.com/embed/mVixyEB9iIY

 

 

6. Kiszenie ogórków w słoikach, na pewno każdy z Was ma swój jakiś ulubiony smak z dzieciństwa, dobrze jest wiedzieć,  jak go uzyskać, obserwując jak wykonują to najbliżsi.

 http://www.youtube.com/embed/bk4OMSPss

 

 

7. Jak bawić się zabawkami, jak przyzwyczajamy dziecko do porządków, dobrych przyzwyczajeń.

 

http://www.youtube.com/embed/gxZgDf7hlRw

 

 

8. Zszycie ręcznie, rozprutej dziury, czy podłożenie nogawek u spodni.

Ten film,  który znalazłam w sieci prezentuje podstawowy ścieg, wykorzystywany do wszystkiego, jest mocny i trwały, można spokojnie tak zszyć każde pęknięcie w bluzce, spodniach, tym ściegiem również można podłożyć nogawki u spodni, na filmie jest pokazana pojedyncza nitka, ja robię supeł, zawiązując go na obu nitkach, wtedy ścieg jest jeszcze mocniejszy i trwalszy, należy pamiętać tutaj, że jeśli nici są cieniutkie szyjemy ściślej i podwójną nitką.

 

http://www.youtube.com/embed/315Qh4A1gT0?t=21s

 

 

9. Przyszycie właściwe, urwanego guzika. (Dodam tylko ważną i istotną rzecz, należy zawsze dobrać nitkę w kolorze materiału do którego ten guzik przyszywamy.)

 

http://www.youtube.com/embed/EGeXHtgniFk?t=6s

 

 

10. Cerowanie dziury w spodniach jeansowych.

Wielu z nas z reguły takie jeansy już wyrzuca, a można je samemu doskonale odbudować, zacerować. W sieci znalazłam idealny film, jak to zrobić maszyną do szycia, ale cerowanie można również wykonać ręcznie stosując ścieg, który został zaprezentowany w punkcie 6, pamiętać jedynie trzeba, że przy cerowaniu pod spód dziury, należy podłożyć dodatkowy kawałek mocnego materiału, najlepiej koloru jeansów, wtedy to dodatkowo zabezpiecza dziurę,  zszycie się nie marszczy i jest wygodniejsze do wykonania. 

 http://www.youtube.com/embed/OFz56JD_U3c

 

 

11.  Używanie sody do trzech podstawowych, przydatnych rzeczy:

 

a) Neutralizacja wszystkich brzydkich zapachów (głównie w lodówce - Zastosowanie:, do małego kieliszka, wsypujemy do połowy sodę i wstawiamy go w róg lodówki,  po paru godzinach wysypujemy tę sodę i możemy to powtórzyć,  można to wykonywać co 2, trzy tygodnie. Zastosowanie sody również do obuwia - wieczorem wsypujemy do buta małą warstwę i zostawiamy to na noc, rano wysypujemy wszystko z buta, powtarzamy to 3 noce pod rząd, likwiduje ten efekt brzydki zapach w bucie).

 

b) Pozbywanie się plam i przywracanie bieli pożółkłym ubraniom, tkaninom, firanom. ( Zastosowanie: 2 łyżki stołowe sody dodajemy do prania razem z proszkiem.)

 

c)  Antybakteryjne działanie sody oczyszczonej, płukanie sodą jamy ustnej zapobiega powstawaniu najróżniejszych chorób jamy ustnej, z próchnica na czele, ale także zapobiega paradontozie oraz wybiela zęby. Płucząc gardło sodą, ściągamy wszystkie bakterie znajdujące się w jamie ustnej. Zastosowanie: na szklankę ciepłe, bądź przegotowanej wody wsypujemy jedna płaską łyżeczkę sosy i dobrze to mieszamy, takim roztworem tylko płuczemy jamę ustną, potem to wszystko wypluwamy, należy bardzo uważać aby tego nie połknąć.

 

 

 

 

 

Czy znacie jeszcze coś przydatnego? Coś o czym tu nie wspomniałam a ważnym w dorosłym życiu?

 

 

 

Skocz do nowych artykułów:

6 PRIORYTETOWYCH ZASAD JAZDY SAMOCHODEM KOBIET

Podtytuł: ( Dlaczego być może kobiety nie powinny jeździć samochodem)

 

11 RÓŻNIC W ŻYCIU CODZIENNYM MIĘDZY KOBIETAMI A MĘŻCZYZNAMI

kobieta_i_mezczyzna_wkuchni_2013-11-30_11-29-39_middle 

 

 

Skocz do poprzedniego artykułów:

PAJĄKI OCZAMI MAKRO - Przedziwny świat pająków

 

Skocz do artykułów z kategorii: DZIECKO

 

Skocz do artykułów z kategorii: KOBIETA I MĘŻCZYZNA

 

 

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl

 

 

 


Podziel się
oceń
11
3

komentarze (27) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


środa, 17 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  3 472 453  

O moim bloogu

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem...

więcej...

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem mojego życia. Wszystkie są pewnym przekazem mnie samej, albo powstały by po prostu istnieć! Do wpisów serdecznie zapraszam.

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 3472453

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

...TWÓRCZE OPOWIADANIA

...ZBIORY TWORÓW MOJEGO AUTORSTWA

AUDIOBOOKI MINA WETP

BLOG KONKURS

BLOG ROKU 2012

FILMY PRODUKCJI MINA WETP

Korzystam

MOJE WIERSZE NA MP3

NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

NOWE ARTYKUŁY

Odwiedzane

POMOC INNYM

Powiązane bloogi

ULUBIONE ARTYKUŁY INNYCH

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:


Darmowe fotoblogi