Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 186 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
STATYSTYKI GOOGLE -
1 313 827

Zdjęcia w galeriach.


ZAPIEKANKA BABCI MARYSI - KURCZAK, PIECZARKI, CEBULA W SOSIE BESZAMELOWYM

wtorek, 10 czerwca 2014 16:54

 


DSC_0576.JPG

 

 

Na powitanie gości, albo super obiadokolację, kurczak w sosie beszamelowym, z pieczarkami i cebulą jest pyszny a do tego podpiekany serem żółtym! Niebo w gębie. To moja ulubiona zapiekanka, nie ma równych!

 

DSC_0580.JPG

 

 

Szukałam tego sosu i nie znalazłam w sklepie, ale znalazłam, jak go można zrobić samemu.

Beszamel - zasmażka z mąki na maśle rozprowadzona mlekiem.

 

Co potrzebne:

Duża brytfannka:

2 duże piersi z kurczaka.

10 pieczarek.

3 cebule.

1 duża śmietana 18 %

5 ziemniaków.

2 torebki sosu beszamelowego, albo sosu do zapiekanek z kurczakiem i pieczarek Winiary.

Jakiś kawałek sera żółtego, tak aby potarkować, lub pokroić do posypania wierzchu brytfannki z jedzeniem.

 

1) Ziemniaki obieramy i kroimy na plastry, gotujemy w wodzie trochę, aby w zapiekance nie były surowe, jakieś 15 min.

2) Mięsko, kroimy na kawałki, posypujemy czerwonym Delikatem i smażymy na patelni.

3) Pieczarki myjemy i kroimy na ćwiartki.

4) Cebulkę, obieramy i kroimy na pół i na paski.

5) Tarkujemy ser lub kroimy na cieniutkie paseczki, będzie potrzebny do zapieczenia 10 minut przed wyjęciem z piekarnika zapiekanki.

5) Przygotowujemy sos, 2 torebki sosu beszamelowego rozrabiamy w dużej śmietanie 18 %, do tego powolutku dodajemy pół szklanki ugotowanej wody, dokładnie mieszamy i jak będzie już wszystko włożone warstwami w brytfance wtedy po całości podlewamy powstałą, lejącą masą sosową.

 DSC_0527-1.jpg

Do brytfannki kładziemy warstwami:

Ostudzone mięso, czyli usmażone piersi kurczaka,

 na to cebulę, później  pieczarki, znów kilka kawałków mięska, troszkę cebuli i na końcu wtykamy w dziurki :-) ostudzone, talarki ziemniaków, 

polewając to wszystko masą śmietanową z sosem. Przygotowaną tak zapiekankę wkładamy na minimum godzinę do lodówki.

DSC_0547.JPG

DSC_0541-1.jpg

Pieczemy w 200 stopniach w piekarniku 50 minut.

10 minut przed posypujemy zapiekankę serem żółtym.

Zapiekanka ma bulgotać Pod koniec pieczenia, jeśli nie bulgocze to jeszcze pieczemy 10 minut a dopiero później posypujemy potarkowanym serem i zapiekamy.

 DSC_0595.JPG

 

Smacznego!

Zdjęcie upieczonej zapiekanki wkleję już po przyjęciu, bo dziś z wojaży wracają moi teście więc to dla nich!

 DSC_0600.JPG

 

Pozdrawiam

Mina Wetp

 

 PS.Kurcze właśnie się piecze... ale pachnie obłędnie! :-)

 

 

 

Skocz do poprzedniego artykułu:

SPADEK TO TEŻ DŁUG - KTO Z RODZINY ZA NIEGO ODPOWIADA I JAK DALEKO W NIEJ SIĘGA??

 

 

Skocz do artykułów z kategorii: ZDROWIE  

 

 

Skocz do artykułów z kategorii: JEDZENIE

 

 

 
Kontakt:
minawetp@wp.pl

Podziel się
oceń
7
0

komentarze (18) | dodaj komentarz

SPADEK TO TEŻ DŁUG - KTO Z RODZINY ZA NIEGO ODPOWIADA I JAK DALEKO W NIEJ SIĘGA??

czwartek, 05 czerwca 2014 20:47

 

Kilka dni temu poświęciłam cały prawie dzień na wyjaśnienie pewnego prawniczego tematu, nie, nie dotyczyło to mnie, ale miałam chęć to wyjaśnić, ustalić to konkretnie tak aby nie było wątpliwości kogo to dotyczy!

 

 

 

 

 

Prawo rodzinne spadek.jpeg

 

Podstawowe rzeczy o których trzeba wiedzieć to:

Można przyjąć spadek po rodzinie albo WPROST, albo z dobrodziejstwem inwentarza.

O co tu chodzi?

WPROST- czyli ZE WSZYSTKIM I SPŁACASZ DŁUGI RODZINY WTEDY RÓWNIEŻ ZE SWOICH PRYWATNYCH ŚRODKÓW.

Z DOBRODZIEJSTWEM INWENTARZA- oznacza SPŁACASZ TYLKO DŁUGI DO KWOTY SPADKU NA PLUS.

 

Z chwilą śmierci człowieka jego prawa i obowiązki majątkowe (np. własność, użytkowanie wieczyste, długi z zaciągniętych pożyczek) przechodzą na jedną lub kilka osób - jego następców prawnych, zwanych spadkobiercami. Ogół praw i obowiązków podlegających dziedziczeniu nazywamy spadkiem. Owo przejście praw i obowiązków na inne osoby nazywa się dziedziczeniem. Nie są dziedziczone (a więc wygasają) prawa i obowiązki osobiste zmarłego (np. prawo do nazwiska, obowiązek alimentacyjny, służebność osobista).

 

 

WAŻNE, bo nad tym zastanawia się każdy w momencie kiedy go spadek na minus dotyczy:

 

Spadek nabyty zarówno z mocy dziedziczenia ustawowego, jak i z mocy testamentu, można przyjąć albo odrzucić! Bo często wielu z nas boi się że to spadnie na niego automatycznie.

 

Tę czynność należy wykonać przez złożenie stosownego oświadczenia w ciągu 6 miesięcy od dnia, kiedy spadkobierca dowiedział się o tytule swego powołania. Przyjęcie spadku może nastąpić wprost albo z dobrodziejstwem inwentarza. Jeżeli spadkobierca przyjmie spadek wprost, odpowiada za długi spadkowe nie tylko z majątku spadkowego, ale także ze swojego majątku osobistego. Jeżeli zatem długi przewyższają aktywa spadku - spadkobierca poniesie stratę. Jeżeli zaś przyjmie spadek z dobrodziejstwem inwentarza, to jego odpowiedzialność za długi spadkowe będzie się ograniczała do wysokości wartości spadku. Spadkobierca może również spadek odrzucić. W takim przypadku dalej postępuje się tak jakby spadkobierca spadek odrzucający nie dożył chwili otwarcia spadku. Jeżeli nie złoży żadnego oświadczenia - jest to jednoznaczne z prostym przyjęciem spadku.

 

To dość ciekawe bo wielu z nas martwi się o to, gdy zmarły np. z naszej bliskiej rodziny nie pozostawił dzieci, wnuków, małżonka, a pozostawił długi, dokąd sięga i kogo obejmuje ten dług?

- do dziedziczenia powołani są rodzice spadkodawcy, rodzeństwo oraz dzieci i wnuki rodzeństwa.

Jeżeli brak osób należących do kręgu spadkobierców ustawowych, spadek przypada gminie ostatniego miejsca zamieszkania spadkodawcy, a gdy miejsca tego nie da się ustalić - Skarbowi Państwa. Zdarzyć się to może w zupełnie wyjątkowych przypadkach, wtedy gdy zmarły w ogóle nie miał bliskich krewnych.

Reguły dziedziczenia ustawowego ulegają zmianie, jeśli do spadku wchodzi gospodarstwo rolne.

Najczęściej swoją wolę co do przejścia pozostałych po nim praw i obowiązków spadkodawca przejawia w formie testamentu własnoręcznego (holograficznego). Testament taki dla swej ważności powinien zostać sporządzony przez spadkodawcę pismem ręcznym i podpisany. Konieczne jest umieszczenie na nim daty. Wprawdzie brak daty nie powoduje nieważności testamentu, ale może utrudniać ustalenie - gdy testamentów jest kilka - który z nich rzeczywiście wyraża ostatnią wolę spadkodawcy.

Jeśli z jakichś przyczyn spadkodawca nie może czy nie chce napisać testamentu własnoręcznie, może nastąpić sporządzenie testamentu w formie aktu notarialnego. Jeszcze inna możliwość polega na tym, że spadkodawca oświadcza swą wolę ustnie wobec wójta (burmistrza, prezydenta miasta), starosty, marszałka województwa, sekretarza powiatu lub gminy lub kierownika urzędu stanu cywilnego oraz dwóch świadków. Oświadczenie to spisuje się w protokole i odczytuje spadkodawcy. Protokół podpisuje spadkodawca. Czynią to także wspomniana osoba urzędowa i świadkowie. Jeżeli spadkodawca z jakiejś przyczyny nie może się podpisać, należy to zaznaczyć i podać, jakie są przyczyny braku jego podpisu. Ponieważ do sporządzenia testamentu w tej formie konieczne jest podyktowanie oświadczenia oraz wysłuchanie jak zostało ono zapisane, testamentu takiego nie mogą sporządzać osoby głuche lub nieme. Poza tymi zwykłymi formami sporządzenia testamentu istnieją jeszcze formy szczególne, przewidziane dla przypadków wyjątkowych (np. testamenty w razie obawy rychłej śmierci, testamenty wojskowe, testamenty sporządzane w czasie podróży na statku morskim lub powietrznym).

 

Trochę ogólnie o spadku, jaka jest kolejność:


W pierwszej kolejności do spadku powołane są dzieci zmarłego (a jeżeli zmarły one przed spadkodawcą - ich dzieci) oraz małżonek. Osoby przysposobione dziedziczą tak jakby były dziećmi. Małżonek dziedziczy z dziećmi w częściach równych, ale jego udział nie może być mniejszy niż 1/4 część spadku. Ponadto małżonkowi przysługuje prawo do przedmiotów urządzenia domowego (meble, lodówki, telewizory, naczynia stołowe itd.), z których korzystał wspólnie ze zmarłym.

Jeżeli zmarły nie pozostawił dzieci ani wnuków, spadek w połowie dziedziczy jego małżonek, a z drugiej połowy - po 1/4 - każde z jego rodziców, resztę zaś rodzeństwo w częściach równych (w przypadku gdy zmarli pierwej - ich dzieci i wnuki). Jeżeli jedno z rodziców nie dożyło śmierci spadkodawcy, jego udział spadkowy przypada po połowie temu z rodziców, które przeżyło spadkodawcę, oraz rodzeństwu spadkodawcy. Udział małżonka (1/2 część spadku), który dziedziczy w zbiegu z rodzicami lub rodzeństwem, jest udziałem sztywnym, nie ulega więc zmniejszeniu ani powiększeniu. Zatem w przypadku gdy spadkodawca pozostawił jedynie małżonka oraz tylko rodziców albo tylko rodzeństwo - dziedziczą oni drugą część spadku w częściach równych. Jeżeli nie ma innych osób uprawnionych poza małżonkiem - cały spadek przypada małżonkowi.

 

Ciekawe wątki w temacie oraz do nich odesłania:

Portal który polecam, to skarbonka wiedzy w tematach prawniczych, mi się bardzo spodobał, jest całkowicie bezpłatny a przede wszystkim porady prawników są tam bezpłatne.

 

PRAWO SPADKOWE- OGÓLNE PROBLEMY

 

Spadek po zmarłym bracie- alimenty.

 

Czy muszę się pisemnie zrzekać spadku po śmierci babci, jeśli jej mąż nie przyjął go, bo to same długi?

 

Zobowiązania wynikające z przyszłego spadku

 

Szukam jeszcze do tego artykułu stosownych paragrafów KODEKSU PRAWA, prawa rodzinnego, prawa spadkowego.

 

Znalazłam opinię prawnika na WWW. AUTO CENTRUM.PL w sprawie spadku:

Zgodnie z art. 1015. § 1 Kodeksu Cywilnego, na początku współwłaściciel dorobku, będzie zobowiązany do złożenia oświadczenia o przyjęciu lub o odrzuceniu spadku w ciągu sześciu miesięcy od dnia, w którym spadkobierca dowiedział się o tytule swego powołania. Jeżeli nie złoży on  takiego oświadczenia będzie to równoznaczne z przyjęciem przez niego całego majątku ( łącznie z długami spadkowymi).

Zgodnie z art. 212. § 1 kodeksu cywilnego, jeżeli zniesienie współwłasności następuje na mocy orzeczenia Sądu, wartość poszczególnych udziałów może być wyrównana przez dopłaty pieniężne.

§ 2.

Rzecz, która nie daje się podzielić, może być przyznana stosownie do okoliczności jednemu ze współwłaścicieli z obowiązkiem spłaty pozostałych albo sprzedana stosownie do przepisów kodeksu postępowania cywilnego

( tak może orzec Sąd w przypadku podziału masy majątkowej)

W związku z tym połowa należąca do osoby zmarłej, będzie zaliczała się do masy spadkowej.

W przypadku, kiedy zmarły nie pozostawił testamentu, ustawodawca przewiduje model dziedziczenia ustawowego. Art. 931. § 1 kodeksu cywilnego stanowi, że w pierwszej kolejności powołane są z ustawy do spadku dzieci spadkodawcy oraz jego małżonek; dziedziczą oni w częściach równych. Jednakże część przypadająca małżonkowi nie może być mniejsza niż jedna czwarta całości spadku. Oczywiście testament może przewidywać zupełnie inny porządek dziedziczenia.
Art. 1035 kodeksu cywilnego stanowi, że jeżeli spadek przypada kilku spadkobiercom, do wspólności majątku spadkowego oraz do działu spadku stosuje się odpowiednio przepisy o współwłasności w częściach ułamkowych z zachowaniem przepisów niniejszego tytułu. ( np. cytowany wyżej art. 212 k.c.)
Jeżeli dojdzie do postępowania spadkowego, to Sąd po przeprowadzeniu stosownego postępowania (w trakcie którego będzie dokładał staranności przy wyjaśnianiu komu i w jakim stopniu należy się spadek) wyda postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku po przeprowadzeniu rozprawy, na którą wzywa wnioskodawcę oraz osoby mogące wchodzić w rachubę, jako spadkobiercy ustawowi i testamentowi.

 

Ciekawy wątek dotyczący samochodu i jego podatku, polecam zainteresowanym.

Pełna treść pytania z odpowiedzią prawnika na:

http://www.autocentrum.pl/poradnik-kierowcy/porady-prawne/dwoch-wlascicieli-samochodu-i-jeden-umiera/

 

 

 

Pozdrawiam

Mina Wetp

 

 

 

Z ostatniej chwili....08 czerwca 2014

Na blogu MINAWETP3 , pojawił się nowy artykuł z serii:

  REALNOŚĆ TABLETEK Z JAGÓD ACAI - ODCHUDZANIE

 

 

Skocz do poprzedniego artykułu:

ARTYKUŁ ŻYWY- 3 ROCZNICA BLOGA MINY WETP - PODSUMOWANIE

 

Skocz do artykułów z serii:

INFORMACJE

 

 

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl


Podziel się
oceń
8
2

komentarze (13) | dodaj komentarz

ARTYKUŁ ŻYWY- 3 ROCZNICA BLOGA MINY WETP - PODSUMOWANIE

poniedziałek, 26 maja 2014 13:59

 

Będzie to chyba najdłuższy artykuł świata! :-) Tyle chciałabym w nim. :-)

 

 

Dziś czyli 26 maja 2014 r. w Dzień  Święta Mamy, mija 3 rocznica istnienia mojego bloga MINAWETP2, nawet nie wiem kiedy ten czas tak szybko minął, tak wiele się tutaj działo...

Od połowy kwietnia 2014 r., po przejęciu WP przez innego właściciela, czyli O2 Sp. z o. o., nie ma już prezentacji blogów na stronie głównej tego portalu, więc z myślą o zakończeniu tej fajnej przygody, wczoraj z ciekawości przeglądałam rożne swoje statystyki, związane z tym co robiłam przez ten czas tu na blogu.

 

Aż trudno mi samej uwierzyć, że tak wiele moich artykułów, ciągle żyje, i nadal, bez pomocy WP, przyciąga do siebie odwiedzających mój blog.

Ten artykuł, będzie więc moim miły wspomnieniem, jak również i podziękowaniem dla Wirtualnej Polski za zainteresowanie, pokazywanie na swojej stronie głównej moich dość wielu, artykułów.

To w zasadzie dzięki nim, mój blog jest rozpoznawalny a nazwa MINA WETP nabrała siły. 

 

Pamiętam jak jeszcze dwa lata temu miałam dziennie 10 wejść na stronę, bo któż o mnie wiedział, skoro blogów jest:

 

Było wtedy:

  • BLOG. ONET.PL – 1 797 758 blogów
  • BLOOG.PL –  941 441 blogów
  • ZNAJOMI.PL – 388 001 blogów
  • BLOX.PL – 295 604 blogów
  • BLOG.PL – 42 258 blogów (suma pozycji w katalogu*)
  • BLOGI.MOJE.PL – 31 074 blogów
  • MYLOG.PL – 8 483 blogów (suma pozycji w katalogu*)

 

Jak jest dzisiaj, nie posiadam takich danych, ale może komuś będzie chciało się je wszystkie zliczyć?

Dziś liczba wejść już nie jest tak przerażająco niska, bo dziennie w zwykłe dni, niepromowane nigdzie, osiąga ona ilość od 500 do 1000 wejść.

To zasługa wielu czynników, doboru tytułów, tagów i pozycji wypracowanej dzięki promocji na stronie głównej WP. To również zasługa i innych blogerów, którzy mnie polubili a ja ich, i każdy z nas siebie odwiedza jeśli tylko jest na to czas. Linki w  zakładkach, komentarzach, również mają w tym swoją moc.

 

Czy ten czas promocji powróci kiedyś? Nie wiem, być może już nigdy, dlatego akcentując to przypomnienie, chcę podkreślić jak wielka to była siła i jak wiele mi dała w trakcie takich promocji.

 

 

Licznik google, umieściłam na blogu w maju 2012 roku, czyli rok po otworzeniu bloga na bloog.pl

 

Historia tych zasobów pokazuje, że do dnia dzisiejszego mój blog zdobył  3 056 526 odsłon. Liczniki na blogach, jakie widnieją włączono, resetując je, jakieś 1,5 roku temu, nie pokazują faktycznych danych, choćby dlatego. Tak czy inaczej mam zaszczyt poinformować, że na dzień dzisiejszy odwiedziło mój blog  2 059 854 unikalnych użytkowników.

 

statystyki 3 lata minawetp2.jpg

 

 

Wyjaśnienie, dlaczego nazwałam ten artykuł żywym?

Będą go chyba kilka dni modyfikować, tak wiele rzeczy chciałabym tu ująć, nie będę publikować to częściami, bo to bez sensu, kto zdąży dzisiaj coś przeczytać, zobaczyć to fajnie, kto wpadnie jutro czy pojutrze to też dobrze, bo zobaczy coś więcej! Chce mieć te wszystkie dane w jednym, a dzisiaj już nie zdążę, bo dziś Święto Matki, a ludzie jednak są ważniejsi! Tym bardziej najbliżsi. (trochę domowej prywaty)

Wiecie jak cudownie, jest czuć się mamą, jeśli dodatkowo własne dzieci, dziś, w ten dzień to akcentują, doceniają i robią to już z samego rana!

Rano dostałam prezent od swoich dwóch córek, zrobiły mi niespodziankę, myślałam, że złożą mi życzenia i to pewnie po szkole, nie rano, a tu odbyło się to rano, i były uściski, buziaki, choć to już rzadkość, tak jakby się tych uczuć wstydziły... i nawet prezent dla mnie miały, złożyły się razem i kupiły mi kilka fajnych rzeczy.  :-) Niesamowite uczucie! I w związku z tym, choć miałam nie jechać a dać bukiet kwiatów w inny dzień swojej mamie, składając życzenia przez telefon, stwierdziłam że jednak to ogromnie ważne i nie ma co takie rzeczy odkładać, zwlekać, trzeba robić to od razu, z samego rana! Będzie jej niesamowicie przyjemnie!

 

Co do dalszej części artykułu: Uznałam, że niech żyje i tworzy się swoim tempem......:-)

Prezentacja tych z dużym zaangażowaniem:

 

 

mysli faceta po 40 stce.jpg

higiena intymna.jpg

 

męski przyrząd.jpg

 

naleśniki PRL.jpg

 

seksuoodzy radzą.jpg

uwaga mało znana w polsce choroba podobna po ospy atakuje przedszkoa.jpg

 

siódmy bodziec erotyczny mężczyzn kobiece piersi.jpg

 analityka minawetp2 1.jpg analityka minawetp2 2.jpganalityka minawetp2 3.jpganalityka minawetp2 4.jpganalityka minawetp2 5.jpg

 

 

Dość wysokie wyniki osiągnęły również artykuły nie promowane przez WP.

 

Niektóre z nich to:( BĘDZIE TO PRZY OKAZJI, RÓWNIEŻ SPIS TREŚCI WSZYSTKICH ARTYKUŁÓW, JAKIE NAPISAŁAM I OPUBLIKOWAŁAM NA TYM BLOGU)

 

artykuły niepromowane.jpgartykuły niepromowane 2.jpgartykuły niepromowane 3.jpgartykuły niepromowane 4.jpg

artykuły niepromowane 5.jpg

artykuły niepromowane 6.jpg

artykuły niepromowane 7.jpg

artykuły niepromowane 8.jpgartykuły niepromowane 9.jpgartykuły niepromowane 10.jpgartykuły niepromowane 10.jpgartykuły niepromowane 11.jpgartykuły niepromowane 12.jpg

 

 

Z jakich kanałów odbywały się wejścia na blog.

Pierwsza mocna dziesiątka:

Skąd do mnie najczesciej wchodzono minawetp2.jpg

 

Ranking państw odwiedzających blog.

Pierwsza 50:

 

odwiedziny minawetp2 wedłóg państw.jpgodwiedziny minawetp2 wedłóg państw 2.jpgodwiedziny minawetp2 wedłóg państw 3.jpgodwiedziny minawetp2 wedłóg państw 4.jpg

 

Ranking miast odwiedzających blog.

Pierwsza 25:

 

ranking miast odwiedzających blog minawetp2.jpgranking miast odwiedzających blog minawetp2. 2 cz.jpg

 

 

Dostawcy sieci internetowych- ranking.

Przodujące firmy. Porównywałam dzisiaj to z ubiegłym rokiem i nic się tutaj nie zmieniło nadal I miejsce w rankingu usługi Internetu zajmuje NEOSTRADA!  Jeśli kogoś interesują te sieci w porównaniu z ubiegłym rokiem, podrzucam link dość przydatny:

RANKING USŁUGODAWCÓW SIECI, PRZEGLĄDAREK INTERNETOWYCH, MODELI URZĄDZEŃ PRZENOŚNYCH- TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH / KTO CZYTA NA GŁÓWNEJ WP CZĘŚĆ II

 

dostawcy sieci minawetp2.jpgdostawcy sieci minawetp2 2 część.jpg

 

Oczywiście należało by tu wspomnieć o moich wszystkich szkicach, wierszach i opowiadaniach powstałych przez ten czas 3 lat tu na blogu:

 

 

wiersze i szkice miny wetp.jpgwiersze i opowiadania Miny Wetp.jpg

Pewnie kilka rzeczy ominęłam... w miarę możliwości uzupełnię.:-)

 

 

 

Z ostatniej chwili....03 czerwca 2014

Na blogu MINAWETP3 , pojawił się nowy artykuł z serii:

  REALNOŚĆ TABLETEK Z JAGÓD ACAI - ODCHUDZANIE

 

 

 

 

Skocz do poprzedniego artykułu:

SUKIENKA ŚLUBNA Z PAPIERU - PROJECT RUNWAY DWA ZADANIA MINY WETP W JEDNYM

 

Skocz do artykułu: 

BLOGOWA CHECKLISTA - PODSUMOWANIE ROKU 2012/2013

 

Skocz do artykułu:

Rocznica bloga zakończona WYSTAWĄ

Skocz do artykułów z serii: INFORMACJE

Skocz do artykułów z serii: ANALIZY I RECENZJE

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl


Podziel się
oceń
14
1

komentarze (50) | dodaj komentarz

SUKIENKA ŚLUBNA Z PAPIERU - PROJECT RUNWAY DWA ZADANIA MINY WETP W JEDNYM

niedziela, 18 maja 2014 17:08

 

projekt Miny Wetp sukienka ślubna z papieru minawetp2.jpg

 

 

 

Wiem poniosło mnie, ale z braku czasu na projekty, podpinam to, jako dwa zadania w Project Runway, wykonane przeze mnie. :-)

 

Jak do tego doszło? Szczerze, to musiałam szybko ubrać, w coś wyjściowego, odlotowego, :-) mojego manekina, który stał w pokoju,  i świecił jeszcze golizną, bo ubrany w bieliznę z poprzedniego projektu a miałam mieć gości na kolacji.

 

Wyszło to co wyszło, z papieru a dokładniej z białej bibuły.

Jest to chyba najtańsza sukienka na świecie, bo materiał do niej kosztował 1,5 zł, przyznam, że jest dodatkowo mega ekologiczna. :-)

 

 

 

Projekt papierowy Miny Wetp.jpg

 

 

Czy ślubna? Na upartego może i tak, bo biała, kiedyś chciałam zwyczajnie uszyć sukienkę tak, aby była cała z kwiatów, myślałam wtedy właśnie o bibule, doskonale się układa, pozwijana w ruloniki na bokach wygląda nawet jak tiul.

 

 

Mój projekt podpinam więc, zgodnie z obietnicą brania udziału zaocznie w Projekt Runway do dwóch zadań: 

 

 

1. Zadanie z odcinka nr 7 z 13 kwietnia 2014 r., jako sukienka ślubna, ( zapewne kombinowałabym ją jednak, w formie kwiatów, drobniutkich kwiatów, materiału poskładanego właśnie w takich formach,

oraz

2. Zadanie z odcinka 11 z 17 maja 2014, gdzie należało uszyć coś dla Ani Rubik, sukienkę, którą mogłaby założyć na czerwony dywan.

Oglądałam informacje puszczane w TVN na temat tych imprez na czerwonym dywanie i z reguły są to imprezy, na których kobiety chcą zabłysnąć pomysłowością, czymś nawet kompletnie szalonym, zaskakującą ekstremalnością założonom na sobie, Ania Rubik też sama, w 11 odcinku Project Runway powiedziała, cytuję:" że jest osobą, która podejmuje duże ryzyko na czerwonym dywanie, więc mogłaby założyć coś całkowicie odlotowego, coś edytoriolowego", więc ja bym poszła nie w klasykę, nie w coś eleganckiego, ale właśnie coś zupełnie odlotowego, szalonego, zaskakującego, coś na co się zwróci uwagę, bo skupi wzrok na swoją przedziwną formę, a nawet na materiał z którego, została wykonana.

 

 

 

projekt Miny Wetp sukienka ślubna z papieru.jpg

 

sukienka z papieru od miny wetp.jpg

 

 

 

Ten projekt wykonałam dość szybko, wiadomo że w programie, wykonanie czegoś podobnego było by dużo lepsze, staranniejsze, bo miałabym na to więcej czasu niż w domu i mogłabym wybrać sobie w sklepie odpowiednie do tego materiały, dziś chcę pokazać, że tak też można się w projektowanie fajnie bawić choćby nawet szyć ubrania z papieru...:-)

 

 

 

sukienka z papieru od miny wetp minawetp2.jpg

 

 

 

sukienka z bibuły autor Mina Wetp.jpg

 

Wybaczcie, że w kółko na zdjęciach to samo, ale moja prywatna modelka, tak bardzo mi się podobała w różnych ujęciach, że musiałam dać ich w tej prezentacji, dość sporo. :-)

 

 

 

 

Dodatkowo: Wszystkich zachęcam do SUBSKRYPCJI - aby być informowanym o nowych wpisach, należy po prawej stronie w subskrypcji wpisać swój mail.

 

 

 

Pozdrawiam

 

Mina Wetp

 

 

 

 

 

Skocz do poprzedniego artykułu:

 

ZABAWA JEDZENIEM m.in. dla Bożenki - ARANŻACJE MNIAM

 

 

Skocz do artykułów z serii:  MODA I SZYCIE

 

PROJEKTY

 

 

Skocz do artykułów z serii: PROJECT RUNWAY

 

 

 

 

 

Skocz do NAJNOWSZYCH ARTYKUŁÓW NA BLOGU

 

 

 

 Inne projekty mojego autorstwa:

 

projekt świątecznej bielizny.jpg

 

 

 

 

 

bielizna erotyczna od miny wetp.jpgsukienka wiosenna impresja od miny wetp.jpg

 

 

 

 

 

  

Kontakt:

minawetp@wp.pl 

  projekty Miny Wetp.jpg

roleta okienna mina wetp projekt sukienki WIECZOROWEJ.jpg

 

 

 

 

 

 

projekt_bielizny_XXI_lj_big.jpg

 

 

 

 

Podziel się
oceń
17
0

komentarze (30) | dodaj komentarz

ZABAWA JEDZENIEM m.in. dla Bożenki - ARANŻACJE MNIAM

środa, 14 maja 2014 15:51

stół z owocami.jpgwystawny obiad.jpg

owoce i stół.jpg

 

Ten wpis dedykuję Bożence, ponieważ we wpisie na FB pisząc o swojej potrawie, napisała: "Wygląda nieciekawie, więc nie daje foto, ale jest pyszne". Chodziło o serek topiony razem z prażonym słonecznikiem. Ostatnio robiłam coś podobnego z przepisu Bernikuli, wprawdzie były tam jeszcze brokuły, ale mogę uznać ze skład tych potraw, w kolorystyce był jednak podobny. Może serek topiony rozgnieciony w słoneczniku faktycznie nie wygląda ciekawie i ładnie, ale można jednak go, jakoś tam przystroić. 

 

Dla przypomnienia tych kolorów:

 

brokuły Bernikuli ze słonecznikiem, sosem czosnkowym i serem feta.jpg

 

W tym wpisie postanowiłam pokazać kilka swoich zupełnie zwykłych, domowych inspiracji, dzięki nim potrawy mało ciekawie, mało kolorowe, mogą wyglądać jednak ładnie a przyjemność ich jedzenia wtedy jest jeszcze lepsza!

Bernikula w poprzednim artykule w komentarzu napisała, że kładzie to danie pokazane powyżej, warstwami, ja również Bernikulo tak zrobiłam, ale żeby to wyglądało, cudownie nawet do zdjęcia, postanowiłam położyć dosłownie kilka sztuk fety z sosem, jeszcze na górę.

Dodanie na talerzu z obiadem np. owoców, choćby jednego plastra pomarańczy, limonki czy grapefruita czasem fajnie się w tym wszystkim komponuje...nie do wszystkiego pasuje, ale warto jednak spróbować jakoś tam kolorowo to dostroić.

 

Nie mam dużo tych zdjęć, bo jakoś specjalnie nie kolekcjonowałam, ale ze względu na wpis dla Bożenki zależało mi najbardziej na pokazaniu kwaśnej śmietany, przystrojonej kawałkami natki pietruszki i obwódki kolorowych papryczek pepperoni, skrojonych cieniutko.

 

DSC_0363.JPG

 

Moje domowe inspiracje, nazywam może trochę nazbyt dziwnie, ale dla mnie są one ARANŻACJAMI MNIAM!

:-)

 

Od czego to się u mnie zaczęło?

Zakochałam się w kombinowaniu z jedzeniem, w trakcie Diety Kopenhaskiej, przez bardzo prywatną relację z REALNOŚCI DIETY KOPENHASKIEJ, czyli serii artykułów, w których opisuję moje zmagania dzień po dniu przy tej diecie, nauczyłam się tak przyrządzać, oszczędne w kolory produkty, których prawie, że nie widać na talerzu, aby jedzenie nawet ich było ucztą i było mega kolorowo!

 

Dla przypomnienia:

 posiłki przy diecie kopenhaskiej.jpg

 

Oczywiście podkreślam jest to mój sposób umilania sobie jedzenia, każdy ma inny styl, inne oczekiwania wizualne talerza, stołu z góry przepraszam, za niektórych zdjęć marną jakość, nie wszystkie udało mi się zrobić moim super świetnym aparatem, tak czy inaczej warto je było i w takiej formie pokazać.

 

placki ziemniaczane.jpg

 

 twarożek i smażone pomidory.jpg

 

 

obiad z plackami.jpg

 

 

A tu coś dodatkowego, co wynikło przypadkowo z tematu botwinki, którą całkiem niedawno gotowałam:

 

od Bożenki przepis na szczawiówkę.jpg

Bożenko, to zdjęcia dla Ciebie w podziękowaniu za przepis na szczawiówkę! :-)

 

 

C:\fakepath\szczawiówka prosta jak drut.jpg

C:\fakepath\szczawiówka z przepisu Bożenki.jpg

Była rzeczywiście bardzo smaczna i prosta w konstrukcji. ;-)

 

Do pozostałych osób czytających ten wpis, mam prośbę, jeśli posiadacie wpisy i linki na swoich blogach do tego typu ARANŻACJI MNIAM, wklejajcie je w komentarzach, przydadzą się nam wszystkim na pewno! :-)

 

 

 

Pozdrawiam

Mina Wetp

 

 

owoce.jpg

 

 

 

 

Skocz do poprzedniego artykułu:

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ PISARZEM-ZASKAKUJĄCA OPOWIEŚĆ, kreatywna zabawa

 

Skocz do artykułów z kategorii: JEDZENIE

 

 

 

 
Kontakt:
minawetp@wp.pl

Podziel się
oceń
5
0

komentarze (13) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


środa, 17 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  3 472 456  

O moim bloogu

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem...

więcej...

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem mojego życia. Wszystkie są pewnym przekazem mnie samej, albo powstały by po prostu istnieć! Do wpisów serdecznie zapraszam.

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 3472456

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

...TWÓRCZE OPOWIADANIA

...ZBIORY TWORÓW MOJEGO AUTORSTWA

AUDIOBOOKI MINA WETP

BLOG KONKURS

BLOG ROKU 2012

FILMY PRODUKCJI MINA WETP

Korzystam

MOJE WIERSZE NA MP3

NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

NOWE ARTYKUŁY

Odwiedzane

POMOC INNYM

Powiązane bloogi

ULUBIONE ARTYKUŁY INNYCH

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:


Darmowe fotoblogi