Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 328 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
STATYSTYKI GOOGLE -
1 313 827

Zdjęcia w galeriach.


Marzenia, projekty i wytrwałość

piątek, 17 czerwca 2011 12:53

Marzenia są największym czynnikiem w życiu, który napędza nas do różnych działań.

 

 

 Każdy ma wiele marzeń, u jednych są bardziej realne, u drugich mniej, ale najważniejszą rzeczą w tych swoich marzeniach jest wytrwałość.

 

Kiedy coś planujemy, jak tylko pojawiają się na naszej drodze jakieś przeciwności, od razu zniechęcamy się, od razu w głowie pojawia się mnóstwo zależności, które przemawiają za nie.

 

Ważną rzeczą do realizacji swoich marzeń jest wewnętrzna siła, która kieruje na drogę, po której czasem dużymi, a czasem małymi kroczkami, zbliżamy się do wyznaczonego celu.

 

Kiedyś jako mała dziewczynka bardzo chciałam umieć szyć.

Najpierw były to rysunki,  tak moje wyobrażenie czegoś tworzyło się w mojej głowie, rysowało na papierze, a gdy dojrzałam do podjęcia jakichś w tym celu działań, zaczęłam przerabiać różne rzeczy, aż w końcu w wieku 12 lat uszyłam sobie już bardziej ambitną rzecz, jaką była biała sukienka z drobnymi srebrnymi koralikami, zakładkami i z tyłu wszytym zamkiem, który był konieczny, bo materiał zupełnie nie był rozciągliwy.

 

 

 

 

Co najciekawsze wcale nie potrzebowałam do tego maszyny.

Wystarczyła mi tylko igła i biała nitka.

 

Pamiętam jak szyłam tę sukienkę całą noc,  bo bardzo chciałam ją ubrać na drugi dzień.

Ależ jaka wielka była z tego duma, jak ktoś powiedział mi, że wyglądam w niej uroczo.

 

Dziś patrząc wstecz, potrafię przyznać się do tego, że ciężko dążyć do wyznaczonego celu, kiedy to coś zaczyna nam się nie udawać, psuć,  nie wychodzić , kiedy to różne zależności mają wpływ na nasze decyzje,  które czasem niekoniecznie są zgodne z naszym sumieniem, naszą potrzebą.

Ale warto pamiętać o tym, żeby niezależnie od niepowodzeń, niezależnie od różnych przeciwności nie zniechęcać się i dalej dążyć do określonego celu.

 

Jeśli już coś nas wkurza, odsuwa,  najlepiej odczekać jakiś czas, tak aby zebrać myśli, aby odsunąć przeciwności, aby to co chcemy osiągnąć ciągnęło nas do przodu, aby widzieć tylko dobre rzeczy, dobre tego strony.

 

Dziś wiem, że nie ma rzeczy niemożliwych! Są tylko trudne,  bądź bardziej trudne.

 

Kiedy zbieram myśli, kiedy przenoszę się na swoją stronę marzeń,  włączam sobie dobrą muzykę, która nadaje mi rytm, rytm do pozytywnych myśli, czasem napędza a czasem wycisza ale towarzyszy mi prawie zawsze.

To ona potrafi pokazać, jak świat jest piękny i ile ma kolorów.

 

Warto wyszukać sobie kilka fajnych utworków i korzystać z nich w chwilach,  kiedy to nikt nie jest w stanie nam pomóc, dobra, pozytywna muzyka, może sprawić, że będziemy weselsi oraz silniejsi.

 

Dla mnie muzyka jest czymś ważnym,  pomaga się wyciszyć i poskładać myśli, dać uśmiech, kiedy jest mi smutno, a czasem i łzy dla oczyszczenia organizmu,  które zamieniając się w kryształowe kropelki przesuwając się po twarzy potrafią zlepić na nowo, naszą zatroskaną duszę. 

 

I właśnie kolejny swój artykuł chciałabym poświęcić  Muzyce.

 

 

Kontakt

minawetp@wp.pl

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


piątek, 19 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  3 475 820  

O moim bloogu

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem...

więcej...

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem mojego życia. Wszystkie są pewnym przekazem mnie samej, albo powstały by po prostu istnieć! Do wpisów serdecznie zapraszam.

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 3475820

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

...TWÓRCZE OPOWIADANIA

...ZBIORY TWORÓW MOJEGO AUTORSTWA

AUDIOBOOKI MINA WETP

BLOG KONKURS

BLOG ROKU 2012

FILMY PRODUKCJI MINA WETP

Korzystam

MOJE WIERSZE NA MP3

NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

NOWE ARTYKUŁY

Odwiedzane

POMOC INNYM

Powiązane bloogi

ULUBIONE ARTYKUŁY INNYCH

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:


Darmowe fotoblogi