Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 186 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
STATYSTYKI GOOGLE -
1 313 827

Zdjęcia w galeriach.


Wady kluczem do rozwoju umysłu

poniedziałek, 16 stycznia 2012 17:36

Dlaczego dostrzeganie w sobie wad w postaci różnych naszych zachowań, oraz każda próba usunięcia ich ze swojego życia, jest kluczem do własnego rozwoju i zjednania sobie innych ludzi?

 

 

 Skocz do ważnego w tym temacie wiersza na mp3: http://minawetp.wrzuta.pl/audio/6t4FGveWOgY/wiersz_wady_kluczem_do_rozwoju_umyslu_mina_wet...

 

Obcując z innymi nie raz przekonaliśmy się, jak wiele brakuje nam i im do ideału.

 

Niektórzy chcąc pokazać, jakimi to są indywidualistami, odsuwają się od innych, czasem tylko po to, aby zaakcentować, że żyją i myślą inaczej. Dając tym wyraźnie do zrozumienia, że akceptacja ich przez innych, a nawet ich przyjaźń, nie jest im potrzebna zupełnie do szczęścia.

 

Mając w sobie wiele wad, udają że ich nie ma, a nawet, jeśli wiedzą o nich, to nie zamierzają tego zmieniać. Budując w sobie mur, całkowicie odizolowują się od innych krzycząc: „Nie staraj się we mnie czegokolwiek zmieniać, bo i tak ci się to nie uda!"

 

Wielu takich ludzi uważa przy tym, że świat i inni muszą się do nich dostosować, a jeśli nawet tak nie będzie, to mają to gdzieś, choćby mieli resztę życia spędzić samotnie.

 

Czy to czasem nie jest tak, że ich zachowania potrafią ograniczyć ich w pewien sposób?

Czy rzeczywiście jest to odpowiednie i prawidłowe myślenie, aby żyć w zgodzie z samym sobą i być szczęśliwym? Aby nie dawać sobie żadnej szansy na ulepszanie siebie samego?

 

Rozwój człowieka to przecież nie tylko czytanie pięknej literatury, nie tylko wzbogacanie zasadniczego i ekonomicznego myślenia. To również nasze doświadczenie, obcowanie z innymi i chęć zmiany w sobie tego niedoskonałego.

 

Moim zdaniem błędne jest myślenie, że rozumiejąc i szanując innych decyzje jesteśmy mądrzejsi.

 

Mądrym i pięknym człowiekiem jest ten, który nie boi się pokazywać innym jak ważna jest walka w takich przypadkach o ulepszanie siebie, jak również i akceptację innych.

 

W końcu przecież walcząc ze swoimi wadami, nie tylko pomagamy sobie, ale i tym, którzy z nami żyją.

 

Może gdyby każdy z nas przynajmniej nie bał się pomyśleć o tym, jak mogłoby się zmienić jego i jego otoczenia życie na lepsze zrozumiałby, w czym tkwi takiej zmiany sens?

 

Każdy z nas jest inny, każdy z nas ma w sobie jakieś wady, czy to w swoim zachowaniu czy to w charakterze. U jednych są one mniej widoczne, u innych bardziej.

Ale czy to nas tak naprawdę osłabia? Nie daje możliwości rozwoju?

Przecież, jeśli choć poczujemy w sobie tę chęć próby zmiany na lepsze, to już będzie nasz rozwój. 

 

Dlaczego ludzie, którzy boją się takich zmian, potrafią być wtedy jacyś tacy zimni, może i nawet bezwzględni a w dalszym swoim życiu nawet osamotnieni?

Bo żyją zgodnie ze swoimi ideałami?

Bo każde ingerowanie innych może zburzyć w nich ten ich indywidualizm?

 

Czy nie można pomyśleć o tym w taki sposób, aby być sobą, ale być lepszym?

Aby próbować w sobie zmieniać przynajmniej część swoich wad?

Aby dać innym swoje życie w lepszej zwyczajnie wersji?

 

 

Możliwość zrozumienia, po co potrzebna jest walka ze swoimi wadami oraz uruchomienie w sobie chęci poszukiwania sposobów na ulepszanie siebie, jako człowieka są przecież bardzo ważne dla naszego rozwoju. Tu nie ma granicy, od kiedy i do kiedy należy to robić. Ważne jest, aby próbować do skutku.

 

To tak jak z urządzeniami. Ciągle kręcą nas jakieś nowe ich rozwiązania, innowacje, jakich dostarczają nam coraz to lepsze technologie. A nie zapominajmy o tym, że to je właśnie tworzy sam człowiek i ulepsza głównie po to, aby były jeszcze doskonalsze, aby ich używanie było dla nas przyjemniejsze.

 

To właśnie takie myśli dają nam siłę, aby zauważać w sobie wady i z nimi walczyć.

A wydawałoby się na odwrót, że lepiej dla nas, gdy ich nie zauważamy, gdy z nimi nie walczymy.

 

W każdym z nas można wiele ulepszyć, poprawić, zmienić sposób zachowania a nawet złe, niewłaściwe myślenie. Więc czy nie warto tego próbować zmieniać?

Dlaczego tak usilnie się wszyscy przed tym bronimy?

Dlaczego tak trudno nam uwierzyć w to, że będzie nam wtedy lepiej?

 

Pamiętajmy, że zauważając swoje wady i chcąc je w sobie zmieniać, nie tylko będziemy w stanie zadbać o swój własny, piękny rozwój, ale również będziemy w stanie móc bardziej zrozumieć i innych, którzy z nami oraz obok nas żyją. 

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl

 

 

 

 Skocz do najnowszych wpisów na blogu:

 

JAK ZROBIĆ DOBRĄ FOTOGRAFIĘ - JAK KORZYSTAĆ WYJĄTKOWO Z APARATU

 

 

POWRÓT, CZEKANIE, STRACH, UCZUCIE

 

JAKA JEST WIEDZA POLAKÓW DOTYCZĄCA ANTYKONCEPCJI


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (24) | dodaj komentarz

Dlaczego niektórzy z nas potrafią żyć w wymyślonym przez siebie świecie

środa, 24 sierpnia 2011 10:30

 

 

 

Kiedy jest nam źle, czujemy się pokrzywdzeni, trochę też i samotni, czasem i nuda nas przytłoczy,  wtedy niektórzy z nas próbują odnaleźć się w innej rzeczywistości,  tworząc sobie swój mały świat, przekierowując swoje emocje na nowe znajomości, nowe otoczenie, nowe swoje „Ja”. Tacy ludzie wkradają się w "Inny Świat" również czytając o nim, pisząc też… tworząc go.

 

Oni wszyscy czują się przy tym inaczej, lepiej.

Świat dla nich staje się ciekawszy!

 

Wielokrotnie zdarza się tak, że niektórzy z nich z chęci tej zmiany próbują unosić się…, "latać”, tworząc przy tym coś, co zachwyca i powoduje zaciekawienie.

Dlaczego to robią? Dlaczego próbując walczyć ze swoimi słabościami, swoją bezsilnością wolą zatonąć w swojej  zmienności? Trochę przy tym okłamując samych siebie i innych, tworząc tym samym w sobie nadzieję na to, że nie utoną w niej? Że nie zatracą się na tyle mocno, aby móc powrócić...

 

Część takich ludzi oddaje się wtedy swojej pasji,   tworząc niewyobrażalne piękne a zarazem dziwne rzeczy. Inni wzbogacając się duchowo zmieniają sposób swojego życia,  bo nie potrafią żyć w takiej codzienności. Jeszcze inni... chcąc zapomnieć o krzywdach, które im wyrządzono,  o bólu, który wyrywa im serce,  po przez taki stan troszkę jakby zakłamany chcą być silniejsi, może nawet mniej wrażliwsi?

 

Czy im się to udaje? Czy potrafią tak żyć?

 

 

Niekiedy tak…podbudowuje ich taki stan, ale niekiedy może też ich zniszczyć!

Więc dlaczego mimo ryzyka i tak w to brną? Mimo tych niebezpieczeństw, jakie niesie w takim człowieku jego przemiana, wyobrażenie, tworzenie się wyimaginowanego świata i tak w to taki człowiek brnie. Stara się zmieniać, próbując zmieniać samego siebie, dostosowując się do pewnych zdarzeń bez większych swych emocji, zamykając je gdzieś głęboko w sobie, aby nie wypuścić, nie pokazać innym, by nie cierpieć też w jakiś sposób, by nie analizować już tego i nie myśleć o tym.

 

 

Co takimi ludźmi może kierować?  Dlaczego zatracają się, odsuwając od swojego realnego życia? Od swych niepewności, a czasami i wewnętrznego bólu wyrządzonej im krzywdy,  nietolerancji, strachu i zagubienia...

 

Zakładając na siebie "płaszcz", próbują chować tak swoją w nim bezsilność,  bo tak jest dla nich bezpiecznie.  Ale na jak długo?

Próbują walczyć ze swoimi słabościami właśnie w ten sposób budząc się na nowo...

 

Czy to jest kłamstwo? Kłamstwo, które wciela się w ich życie traktując to, jako prawdę?

Pomaga to im nie czuć? Nie czuć w sobie już tego bólu?

 

Odpychając od siebie myśli o prawdzie starają się być przekonani,  że są kimś innym,  po to tylko żeby czuć wolność, pewne wyciszenie swojej słabości i wewnętrzny spokój.

Chcą czuć w końcu swoją siłę, której im brakowało w ich realnym, normalnym życiu.

 

Zagubienie tego stanu przekłada się w tworzeniu w sobie sztucznych uczuć, po przez odbiór emocji. Budzenie- uaktywnia się wtedy, kiedy podejmowane jest już pewne ryzyko większych decyzji, budząc wtedy ich z zakłamanego snu, który przeprowadził do tej zmienności, przemiany.

 

Dlaczego o tym piszę?

Bo jednych to rozwija wewnętrznie, innych może zagubić.  

 

Większość takich ludzi  powinno być w miarę szybko oblane zimnym wiadrem wody,  żeby zacząć na nowo żyć, powracając znów do swojej realności.

Oni nie robią tego ot tak sobie…robią to, po to, aby czuć coś więcej, bądź o czymś zapomnieć...

Ich nowe "ja" tworzy w nich barierę ochronną na otaczający w ich rozumieniu zły świat.

On nie jest czymś innym, on pozostaje taki sam, ale to tacy ludzie dzięki temu są w nim już inni, w nim potrafią się bronić.

 

 

Dlaczego niektórzy potrafią „kochać” nie kochając? Przyjaźnić się-  nie czując przyjaźni? Planować coś wiedząc o tym, że i tak do tego nie dojdzie? Bo ich wewnętrzna potrzeba czucia czegoś więcej,  daje im do tego prawo?...

 

 

Każdy z nas chce przeżywać coś przyjemnego, fajnego bez ponoszenia konsekwencji.

Odrywać się od swojej realności, od swoich myśli, zachowań  a nawet uczuć,   tworząc je  z czystej chęci poczucia w końcu czegoś przyjemnego, miłego.

To popycha w ten stan.

Ale jak bardzo trzeba na to uważać, aby w porę się obudzić, w porę zrozumieć prawdę.

Prawdę o sobie i spróbować z nią na nowo żyć.   

 

 

 

 

 

 

 

 

kontakt

minawetp@wp.pl


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (17) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


środa, 17 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  3 472 431  

O moim bloogu

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem...

więcej...

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem mojego życia. Wszystkie są pewnym przekazem mnie samej, albo powstały by po prostu istnieć! Do wpisów serdecznie zapraszam.

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 3472431

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

...TWÓRCZE OPOWIADANIA

...ZBIORY TWORÓW MOJEGO AUTORSTWA

AUDIOBOOKI MINA WETP

BLOG KONKURS

BLOG ROKU 2012

FILMY PRODUKCJI MINA WETP

Korzystam

MOJE WIERSZE NA MP3

NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

NOWE ARTYKUŁY

Odwiedzane

POMOC INNYM

Powiązane bloogi

ULUBIONE ARTYKUŁY INNYCH

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:


Darmowe fotoblogi