Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 186 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
STATYSTYKI GOOGLE -
1 313 827

Zdjęcia w galeriach.


SŁYSZYSZ KRZYK? TO NIE KRZYK, TO TWÓJ STRACH!

środa, 22 lutego 2012 15:50

 

 

 

1. Wątpliwa umowa ACTA.


2. Chcesz mieć spokojną, szczęśliwą starość? To spraw, abyś mógł liczyć na swoje dzieci, nie tylko na siebie!

 

 

 

 

Już od dawna istnieje ta złota zasada: „Umiesz liczyć, licz tylko na siebie”, ale w dzisiejszych planach przyszłościowych ta zasada już nie pomoże, bo zabraknie ci sił i środków, aby żyć długo i spokojnie.  

 

Chciałam dziś napisać o moich obawach, jakie wytworzyła we mnie podpisana przez nasz kraj umowa ACTA, ale myśląc o tej sprawie, mój umysł rozrzucił mnie po różnych tematach.

 

Wątpliwa według mnie Umowa ACTA, której głównym założeniem jest walka z piractwem może mieć niekorzystny wpływ na prawa obywatelskie, tak twierdzi prof. Irena Lipowicz rzecznik praw obywatelskich.  

Dlaczego odwołuję się do jej wypowiedzi? Bo wszyscy nie mamy zielonego pojęcia, co tak naprawdę ona oznacza i ile będziemy mieli swobody korzystając z Internetu.

 

 

Myślę również, że podpisanie jej może być sprytną próbą wprowadzenia prawnego sposobu umożliwiającego rządowi większą kontrolę nad tym, co się dzieje w sieci, nad tym, co będzie publikowane, czytane, oglądane i przekazywane sobie nawzajem. Usunięcie broni, którą coraz częściej się posługujemy, aby coś wskórać, aby pokazać, że my też mamy tu coś do powiedzenia.

 

Przecież nie będziemy ukrywać tego, że Internet stał się również skuteczną bronią zwykłego człowieka, walczącego ze znieczulicą państwową i lekceważeniem jego próśb i krzyków w kwestiach naszego życia, przyszłości i jej bezpieczeństwa.

 

Słuchając kolejnej fali informacji w radiu, dotyczącej nieuniknionej reformy emerytalnej oraz przechodząc koło ludzi usuwających lód spod moich nóg, zaczęłam zastanawiać się, jaka przyszłość czeka właśnie ludzi po 60-tce? I pomyśleć, że nasze dzieci, jak i niektórzy z nas lekceważąco i poniżająco traktują takich właśnie ludzi, ludzi, którzy wykonują tego typu pracę.

 

Każdy z nas chciałby żyć w marę normalnie, mieć nie tylko na potrzebne do życia bieżące rzeczy, ale i swoje przyjemności. Tylko że, ile by się człowiek w swoim życiu nie naharował, to i tak nic z tego mieć prawdopodobnie nie będzie, bo już nawet nie ma tej pewności.

 

Ile złych emocji tworzą w nas kolejne podwyżki, kolejne nielogiczne decyzje naszego rządu?

 

Każdy wszędzie jest skupiony na realizacji swojego planu, planu marketingowego. Tak! Bo wszędzie o tym mówi się w naszej codzienności: „Dobrze sprzedaj się, a będziesz żył godnie i dostatnio”.

 

Bzdura! Ciekawe czy takie plany marketingowe uwzględniają daleką przyszłość?

Te ideowe hasełka i wprowadzanie je w życie robi z nas ludzi zwierzęta, wyrywamy innym to, czego sami mieć nie możemy, nie zostawiając po sobie nawet żadnych miłych wspomnień.

 

 

Umowa ACTA tworzy w nas niepokój, niepokój przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo, nie o to czy ktoś komuś coś ukradnie i czy zostanie za to ukarany. Ta umowa już z góry wzbudziła w nas strach, bezsilność i niechęć do jej założenia.

Znów widzimy nierówność, bezpieczeństwo tylko dla bogatych. Ty biedny człowieku masz dostosować się, reszta się nie liczy.

 

Piszę o tym, bo gdy wrzucam na swój blog jakiś filmik, ważny, istotny, pouczający, to już zastanawiam się czy nie zapuka zaraz ktoś do moich drzwi i nie zgarnie mnie na komisariat.

 

Jak mało potrzeba, aby nasze życie obróciło się do góry nogami. Kto nie wie, o czym teraz piszę to proponuję, aby obejrzał film „Felon” ze Stephenem Dorff w roli głównej, ten film doskonale obrazuje, jak może odmienić się życie zwykłego, dobrego obywatela. Bezsilność wobec źle skonstruowanego prawa robi z niego przestępcę, nie dlatego że tak chce, ale dlatego, że tak musi, bo innego wyjścia ten człowiek nie ma.

 

Ostatnio wiele mówi się o zmianach, jakie zachodzą nawet w posługiwanym się przez nas języku. Przestajemy używać poprawnej polszczyzny, często wprowadzamy do swoich słów wiele słów obcych, skrótów, które nie wszyscy rozumieją. Powodem tego jest w dużej mierze szybki przepływ informacji, do czego wszyscy zmierzamy z braku czasu i chęci dobrze wykorzystania jego.  Ale to nie jest równoznaczne z tym, że Internet ma tylko negatywny wpływ na nas, w wielu przypadkach pomaga nam dotrzeć do „niemożliwego”.

 

Kolejna niekoniecznie dobra decyzja rządu, Ministerstwo Sprawiedliwości ma w planach znieść ponad setkę sądów rejonowych a także, jeśli się uda i sądy okręgowe. Świetnie! Gdzieś trzeba było znaleźć oszczędności, więc stwierdzono, że tu takie cięcia są konieczne. Aż dziwne… Już teraz jest problem z terminami rozpraw, wiele spraw ulega przedawnieniu, a w sumie to nie rozumiem takiego działania, tym bardziej po podpisaniu ACTA. Skoro dostawcy usług internetowych mieli by obowiązek monitorować nasze poczynania w sieci i informować odpowiednie organy o przestępstwie, skala spraw na pewno by wzrosła, więc skąd ten pomysł?

 

Wniosek jeden: „Choćbyś chciał szukać w decyzjach rządu logiki, to chyba jej już nie znajdziesz”.

 

 

Pod wpływem swoich emocji jak zwykle przemieszałam tematy a miałam pisać głównie o tej naszej spokojnej przyszłości. O dzieciach, naszych dzieciach, wnukach, od których może w dużej mierze zależeć nasza spokojna przyszłość, nasza bezpieczna starość.

 

Reforma emerytalna. Cóż to za piękny temat.

Rząd w swych planach wziął pod uwagę sytuację, jaka panuje na ten moment, by osiągnąć jak to przystało zadawalający wynik, cel- wydłużenie wieku emerytalnego.

 

Ciekawe czy w swoich planach brał również pod uwagę, ilu ludzi dożyje tego wieku i ilu ludzi po sześćdziesiątym roku życia będzie mile widzianych w pracy? Nie wspomnę już o tym, czy w tym wieku większość będzie w ogóle nadawała się do 8 godzinnej codziennej pracy i kto takich ludzi zatrudni a tym samym powierzy im odpowiedzialne stanowiska nie myśląc o ich wątpliwym już zdrowiu?

 

Patrząc na ludzi żebrzących, czasem zastanawiam się, czy taki sam los nie spotka mnie?

Bo czego można być dziś pewnym? Chyba tylko obecnego miesiąca, nie przyszłości, bo reszta to raczej zagadka.

 

Wicepremier Waldemar Pawlak, jako zwykły obywatel, mąż, ojciec, dziadek, miał odwagę jasno wypowiedzieć się odnośnie swojej przyszłej emerytury. Choć wypowiedź uznana za bulwersującą jest szczera i prawdziwa.

Doskonale wiemy jak działa ZUS, ile byśmy swoich składek nie przekazali na konto tej instytucji, to i tak nie do końca możemy być pewni, czy będziemy mogli liczyć na odpowiednią, wypracowaną przez nas samych, godną opiekę.

Już teraz opieka przy starszych, schorowanych ludziach jest niewypłacalna.

Służba zdrowia i tak jest w opłakanym stanie, a każde kolejne pomysły ratowania jej tylko pogarszają sytuacje chorych. Więc akurat, czy Waldemar Pawlak nie powinien w taki sposób komentować tej sytuacji? On doskonale wie, że jak chcesz liczyć, to licz na siebie, ale jak widać nie tylko, bo ty sam możesz nie być w stanie nawet, jak odkładasz żyć godnie i spokojnie na starość.

 

Dlatego nie tylko licz na siebie, ale przede wszystkim wychowaj tak swoje dzieci, abyś mógł liczyć również i na nich.  

Inwestycja w naszą spokojną, bezpieczną przyszłość, to nie tylko pieniądze, ale kultura i wychowanie.

 

Kontakt

minawetp@wp.pl

 


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (10) | dodaj komentarz

Do czego może nas doprowadzić nowy styl polityczny

piątek, 07 października 2011 12:02

Dlaczego polityka staje się coraz bardziej dzika?

 

 

 

Nasz wybór nie musi stać się naszą ignorancją

 

Czytając artykuł Joanny Strzelczyk  „ Już czuję zapach tej rewolucji”, postanowiłam napisać coś na ten temat,  bo szkoda aby taka myśl została tylko przeczytanym i zapomnianym słowem

Jak wiele zależy od nas samych a my nawet nie próbujemy iść dalej za daną myślą

 

Oczywiście nie chodzi mi tu o Rewolucję o której wspomniała nam Joanna ale o czymś zupełnie innym co wywołało we mnie pewne przemyślenia po przeczytaniu jej artykułu i do niego komentarzy

 

 Wielu z nas lubi marudzić, krytykować, udawać ignorancję na pewne sytuacje a w środku gotuje się pod wpływem  swojej bezsilności w danej sprawie

 

Wielu z nas wypowiadając się na różnych forach podkreśla że na wybory nie pójdzie, bo zwyczajnie nie chce brać udziału w tej farsie,  ale po przez ten artykuł chciałabym uświadomić  w nas wszystkich jakie niebezpieczeństwo może nieść za sobą właśnie taka nasza ignorancja

 

Biorąc pod uwagę kształtowanie się ostatnimi czasy nowego stylu politycznego propagowanego przez przywódcę nowo powstałej partii „ Ruch Palikota”,  nie do końca możemy być pewni jego działań

 

Janusz Palikot,  który myśląc dość  intensywnie nad swoją skutecznością nie tylko stworzył tę partię do możliwości  pojawienia się na listach wyborczych,   ale również  uaktywnił w społeczeństwie chęć zaistnienia  jeszcze innej grupy osób  o której nikt w dotychczasowych spotach reklamowych nawet nie wspomniał a mianowicie obok wyborców  takich jak : 

emeryci, renciści,  ludzie młodzi, rodzice, studenci, sportowcy, służba zdrowia, samotnie wychowujące swoje dzieci matki,  rolnicy i  chorzy, pojawiła się grupa osób tzw "mocno zaczarowanych" ,  która jak widać z sondaży ciągle rośnie  a to nie jest już ani trochę zabawne

 

Bo ta humorystyka  i odwaga jak również brzydkie zachowanie,   które charakteryzuje ten nowy styl polityczny daje imponujące  efekty w  swoim działaniu

Ale czy są one dla nas bezpieczne?  

I tutaj  wkleję wypowiedz pana Hołdysa, bo to nie jest tylko moje odczucie a warto aby inni też ten wywiad zobaczyli

 

 

 

 

I już nie będę się wgłębiać dalej do czego to nas może doprowadzić…,  każdy zdecyduje sam co powinien zrobić

 

Tylko zastanówmy się wszyscy jakim procentem zaufania możemy obdarzyć takiego polityka ?

 

Bo chyba wielu z nas nie chciałoby, aby w naszym Państwie brała udział w decyzjach partia,  która propaguje ten nowy styl 

 

Choć ja osobiście uważam że powinniśmy ostro przeciwstawiać się takiemu zachowaniu i dążyć do wszelkich zmian aby to ludzie działający w imieniu Państwa jak i nas samych byli tak samo odpowiedzialni za swoje czyny i słowa jak reprezentanci  zawodów takich jak: Sędzia, Adwokat czy wszelacy ludzie zaprzysiężeni

 

 

Pewna kultura osobista musi być zachowana a tym bardziej u kogoś kto ma decydować nie tylko o swoim losie ale o losie nas wszystkich, o losie naszego Narodu

 

 

 

 

kontakt

minawetp@wp.pl

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


środa, 17 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  3 472 447  

O moim bloogu

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem...

więcej...

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem mojego życia. Wszystkie są pewnym przekazem mnie samej, albo powstały by po prostu istnieć! Do wpisów serdecznie zapraszam.

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 3472447

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

...TWÓRCZE OPOWIADANIA

...ZBIORY TWORÓW MOJEGO AUTORSTWA

AUDIOBOOKI MINA WETP

BLOG KONKURS

BLOG ROKU 2012

FILMY PRODUKCJI MINA WETP

Korzystam

MOJE WIERSZE NA MP3

NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

NOWE ARTYKUŁY

Odwiedzane

POMOC INNYM

Powiązane bloogi

ULUBIONE ARTYKUŁY INNYCH

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:


Darmowe fotoblogi