Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 190 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
STATYSTYKI GOOGLE -
1 313 827

Zdjęcia w galeriach.


Czy tego się najbardziej boimy?

czwartek, 12 lipca 2012 16:10

 

 

Czy niepewność to strach?

 

Siedząc dziś rano i obżerając się śliwkami stwierdziłam, ze zatęskniłam mocno za moimi zwykłymi, choć dość mocno naszpikowanymi psychologicznymi wywodami artykułami. Przypomniało mi się przy okazji o kilku tematach, które wcześniej opracowywałam, ale nigdy ich nie opublikowałam.  Wtedy zupełnie inaczej przedstawiłabym ten temat, bo i ostatnie wydarzenia zmieniły we mnie sposób postrzegania pewnych rzeczy, pewnych spraw.

Niektóre przykre sytuacje powstałe w życiu, mają na nas olbrzymi wpływ i powodują, że czujemy się z tym źle i nie chce nam się nic.

 

Przeprowadzając kiedyś rozmowę ze swoimi znajomymi na temat:, „CZEGO SIĘ BOIMY”, myślałam o zmontowaniu kolejnego swojego filmiku z tej właśnie serii „ROZMOWY”.  Wtedy były to „PRAGNIENIA KOBIET” z wypożyczonymi postaciami. Żałuję, że ich już nie mogę wykorzystać. Bez wiedzy ich autora nie chcę tego robić, a ostatnim razem jak z nim o tym rozmawiałam to wyjeżdżał gdzieś za granicę i nie miał zupełnie głowy do moich wariactw. Dlatego temat ten został odłożony.

 Dla tych, którzy nie widzieli tego filmu, wklejam link do artykułu, w którym go prezentuje :

http://minawetp2.bloog.pl/id,330292539,title,Pragnienia-Kobiet,index.html

 

 

Dziś, gdy myślę o strachu, niezależnie od niedoszłej prezentacji wizualnej, chcę ten temat poruszyć, bo rano nasunęły mi się pewne myśli z tym związane…

Niestety trzeba powiedzieć sobie jasno, nasza niepewność i jej obawa, strach jest dla nas niebezpieczny, wiele może nam odebrać fajnych rzeczy, ująć z naszego życia odsuwając od nich.

Taka niepewność może nam sprawić ból, wywołać łzy albo wprowadzić w przykry nastrój zniechęcając do wszystkiego.

 

Ile dobrego możemy stracić myśląc tak? Czy dlatego boimy się, bo nie możemy być pewni?

Ja osobiście myślę, że tak!

Pewność odgrywa tu znaczącą rolę, ale pewni być nie możemy!

Więc jak pozbyć się strachu?

Przejście z niepewności w strach może być momentem, chwilą, w zależności od tego jak widzimy wokół siebie świat!

Wgłębiając się bardziej w ten temat widzimy, że oprócz ważnych rzeczy boimy się obojętności, odrzucenia.   Boimy się, że osoby nam bliskie przestaną się nami interesować, przestaną nas zauważać, kochać, to boli nas najbardziej, tu buduje się nasz strach, silniejszy niż strata ukochanej osoby chociażby przez jej śmierć.

 

Ostatnio zauważyłam nawet inną rzeczy związaną z obojętnością, strach o obojętność też ma znaczenie w naszym życiu, by istnieć, by „BYĆ”. Boimy się, że nikt nas nie zauważy, nie będzie chciał poznać, bardzo mocno zwracamy uwagę na to, co pokazujemy innym, jak się do nich odnosimy, czy jesteśmy modni, interesujący i czy potrafimy przyciągnąć. Chcemy być „lubiani”.  Od pewnego czasu obserwuję interakcję na Facebooku i widzę jak to tam przebiega, nad czym my ludzie się głęboko skupiamy. Zamiast zająć się tym, co lubimy, walczymy o zainteresowanie, o to, aby nie być obojętnym, nawet sama Magda Gessler codziennie wypuszcza jakieś posty, aby być w centrum uwagi.

Tak boimy się również obojętności, która jest drogą do odrzucenia- zapomnienia.

Czemu to stało się takie ważne dla nas?

 

To, że boimy się wielu rzeczy takich: jak choroba, starość, śmierć, strata kogoś bliskiego, niepowodzenie jest jasne!

 To, że boimy się bólu w każdej swej postaci – również!

Ale to, że coraz bardziej przeżywamy obojętność innych, tym samym odrzucenie - jest dla nas dość przykre i ma kolosalny wpływ na nasz dalszy rozwój, samopoczucie, zachowanie oraz budowanie swojej wartości i przyszłości.  Zagubieni w świecie znaków „LUBIĘ TO”, przekraczamy granicę pełnego odczuwania przyjemności.

 

Kto jest dziś wielki?

Kto lubiany?

Minus, plus stał się wyznacznikiem ludzi, bezmyślność stała się wyznacznikiem ważności.

 

 

 

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl

 

 


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (24) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


środa, 17 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  3 472 465  

O moim bloogu

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem...

więcej...

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem mojego życia. Wszystkie są pewnym przekazem mnie samej, albo powstały by po prostu istnieć! Do wpisów serdecznie zapraszam.

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 3472465

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

...TWÓRCZE OPOWIADANIA

...ZBIORY TWORÓW MOJEGO AUTORSTWA

AUDIOBOOKI MINA WETP

BLOG KONKURS

BLOG ROKU 2012

FILMY PRODUKCJI MINA WETP

Korzystam

MOJE WIERSZE NA MP3

NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

NOWE ARTYKUŁY

Odwiedzane

POMOC INNYM

Powiązane bloogi

ULUBIONE ARTYKUŁY INNYCH

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:


Darmowe fotoblogi