Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 328 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
STATYSTYKI GOOGLE -
1 313 827

Zdjęcia w galeriach.


NAJPIĘKNIEJSZE TWARZE DZIECI

sobota, 28 czerwca 2014 11:51

Czy może być coś piękniejszego niż szczere, prawdziwe twarze naszych dzieci?

Każdy rodzic chciałby mieć wiele takich pamiątek, bo one cieszą i są najpiękniejszymi zdjęciami jakie posiadamy.

Z biegiem czasu same dzieci dopominają się od rodziców, tych właśnie pamiątek, lecz czy je wszyscy zbieramy? Na pewno kolekcjonować je warto, obojętnie czy dziecko na nich płacze czy się śmieje!

 

 

Kamil.jpg

 

W związku z tematem, prezentacja twarzy dzieci nie jest tutaj przypadkowa, wybrałam je celowo, bo mi się bardzo spodobały, na każdym z tych zdjęć jest dziecko z wyrazem emocji, największym jednak moim skarbem jest zdjęcie 6 letniego Michała a dokładniej jego twarz ze łzami!

 

Michał płacz.jpg

 

 

Zdjęcia wykonane zostały u mojego synka w przedszkolu, nie wszystkie z nich, które mi się bardzo podobały, prezentuję, bo i nie ze wszystkimi rodzicami dzieci udało mi się porozmawiać i uzyskać zgodę na ich publikację. 

Przedstawiam Wam zatem Kamila, Michała oraz pozostałych:

 

Julka 3.jpg

 

łucja3.jpg

 

Michał Ksz.jpg

 

 

Miranda kolaż.jpg

 Oto moja ulubiona modelka Karolinka!

 

Karolina modelka moja ulubiona.jpg

 

 

Michal Sz.jpg

 

 Michał i szymon.jpgMichal i Szymon2.jpg

 

Weronika.jpg

 

Iga.jpg

 

Dalszy ciąg prezentacji zdjęć dzieci, uzupełnię później.

 

 

Kontakt

minawetp@wp.pl

 

 

Skocz do artykułu: 

KOSTKA RUBIKA 2*2 - JAK UŁOŻYĆ PIERWSZE POLE - 2 WAŻNE TRIKI

 

ARTYKUŁY POLECANE:

DZIECKO UZALEŻNIONE OD KASY

 

WRAŻLIWOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ

 

 

Skocz do kategorii DZIECKO


Podziel się
oceń
6
0

komentarze (31) | dodaj komentarz

JAK 6 LETNI CHŁOPCZYK MOŻE KOCHAĆ MAME I JAK JEST POMYSŁOWY

sobota, 29 marca 2014 13:24

 

Muszę to koniecznie umieścić na blogu dla siebie na pamiątkę, bo dziś mój 6 letni synek, któremu wczoraj rozsypały się niechcący z bransoletki koraliki, podszedł do mnie i powiedział: "Mamo zobacz, zrobiłem dla Ciebie biżuterię".

Powiem szczerze, że mnie strasznie tym wzruszył i jestem w szoku, bo skąd on wziął te kółeczko?

Skąd w ogóle wziął się w jego głowie ten pomysł?

  pierścionek zrobiony przez szymka.jpg

 

Jak się okazało kółeczko wziął z breloczków, które dostał do zabawy od dziadka...

Moje Kochanie malutkie, takie pomysłowe i zrobiło to dla mamy!

 

prezent od Szymka pierscionek dla mamy marzec2014.jpg

Kocham Cię Skarbie bardzo i dziękuję za wszystko: za to, że mnie tak bardzo kochasz i za ten cudowny prezent, no i oczywiście za to, że wpadł Ci do głowy taki super pomysł! 

Może kiedyś o tym przeczytasz, jak będziesz starszy... :-)

 

 

A to dla Ciebie w podziękowaniu... , w tym okresie najczęściej oglądałeś te filmy, wklejam je pod spodem, wynalazłeś je sam w Internecie, tak nauczyłeś się alfabetu, najpierw po angielsku a później po polsku.  Przez to męczyłeś mnie aby kupić w księgarni książkę o Zezi i Gilerze Agnieszki Chylińskiej, sam nawet juz próbowałeś ją czytać i przepisywałeś zdania z niej w dokumencie Wordowskim.

To jest prześmieszna książka, polecam ją również wszystkim małym bąblom. Tym bardziej, że brat Zezi Giler nazywa się Giler dlatego, że chodził ciągle zagilony, albo dlatego, że ich sąsiedzi mieli dwa psy, które nazywały się:  jeden " Przestań" a drugi " Przestań do cholery" , dlaczego tak dziwnie? No właśnie zabawne jak dzieci to widziały: Te małżeństwo bardzo często się kłóciło, a gdy się kłóciło ich psy zaczynały szczekać, Pan Denko wołał więc do jednego psa: " Przestań", a Pani Denko do drugiego: "Przestań, do cholery!"

Zabawna jest ta książka również dla mnie, bo pokazuje świat faktycznie oczami małego dziecka.

 

Zezia i Giler.jpg

 

 

Swoją drogą polecam wszystkim rodzicom taki sposób edukacji swoich dzieci, te filmiki pod spodem są świetną zabawą dla takich dzieciaczków.

Dzięki tym filmikom moje dziecko śpiewa chętnie, dzięki nim umie alfabety rożnych narodowości, bo i przez ten po angielsku znalazło w sieci inne, innych narodowości, do tego dochodzą alfabet ukraiński, koreański, chiński, hiszpański, wymieniłam je tutaj celowo, bo te najbardziej zainteresowały mojego synka...

 

A oto ulubione filmiki, o których wspominałam powyżej, w tej formie dzieci się szybko uczą różnych alfabetów.

 

W formie piosenki!

Alfabet Angielski

 

 

 

Inna muzyka równie melodyjna co pierwsza.

 

 

 

 Alfabet Polski

 

Liczenie po Angielsku

 

Alfabet Rosyjski

 

 

 

 

 

 

 

Alfabet Arabski

 

 

 

Alfabet Francuski

 

 

 

 

Liczenie po Francusku

 

 

Alfabet Niemiecki

 

Cyfry po Niemiecku

 

 

Skocz do poprzedniego artykułu:

SEKSOWNY UCZESTNIK X FACTORA- MOŻNA NA NIEGO PATRZEĆ BEZ PRZERWY

 

Skocz do artykułów z serii: DZIECKO

 


Podziel się
oceń
6
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

CZYM KIEDYŚ RODZICE STRASZYLI NASTOLATKÓW ORAZ TEST KOMPETENCYJNY OBECNYCH RODZICÓW

wtorek, 11 lutego 2014 13:52

Środowisko rodzinne to proces kształtowania się i rozwoju każdej istoty ludzkiej, to miejsce narodzin, poznania, zaspokajania potrzeb zarówno psychologicznych, jak i fizjologicznych człowieka, to siła budowania charakteru, to ciepło i bezpieczeństwo - przynajmniej tak powinno być, lecz czy jest?

 

CZYM KIEDYŚ STRASZONO NASTOLATKÓW.jpg

 

Wiadomo, że wychowywanie dzieci nie jest najprostszą rzeczą w życiu, a im dzieci starsze, tym trudniej rodzicom do nich właściwie dotrzeć, porozumieć się, wiek nastolatka nastraja jego do buntu, do pokazania całemu światu, że mam on już wiele do powiedzenia, wie co robić, jak, i że nie jest głupi.

 

 

Jak kiedyś wyglądała rozmowa rodziców z nastolatką, która nabroiła.

 

 

 

W jaki sposób dawniej broiły dzieci?

 

 

 

Czym straszono kiedyś dzieci, aby się słuchały.

 

 

 

Oczywiście urywki z filmu "Czterdziestolatek", wklejone do tego artykułu, są tylko symbolem, przedstawieniem sytuacji rodzinnych, jakie panowały kiedyś w rodzinie w relacji nastolatek-rodzic, ale mnie one pokusiły do większego zastanowienia, jak to z tym dzisiaj jest?

 

Dzisiejsze metody wychowywania dzieci nie opierają się na strachu, a przynajmniej nie powinny, dzisiejsze metody to rozmowa, a raczej wielokrotne rozmowy, spokojne tłumaczenie, karanie i nagradzanie, nie straszenie, lecz czy każdemu rodzicu starcza na to siły?

 

Jedno jest pewne: Wychowanie dziecka to jest oczywiście bardzo długi okres, z której z jednej strony rodzice muszą być niezwykle pomysłowi i twórczy, a z drugiej strony wytrwali i być może oni sami popełnią nie raz błąd. 

Jak mówią Psychologowie: - Najważniejsze w wychowywaniu dziecka jest to, abyśmy wszyscy z błędów wyciągali wnioski, żebyśmy byli bardzo uważni, żebyśmy widzieli nasze dzieci, słyszeli co do nas mówią, oraz żebyśmy mieli świadomość, że małe dzieci nie mają jeszcze takich kompetencji, jak my dorośli, że one tak naprawdę wszystkiego się uczą od początku, przez cały czas. My dorośli natomiast musimy być przytomni, świadomi z życzliwością, musimy wspierali swoje dzieci w procesie uczenia się przez nich świata i samych siebie.

 

 

 

Znalazłam w sieci taki mini test dla rodzica, może ktoś z Was ma ochotę  sprawdzić swoje kompetencje wychowawcze?

 

Raport poziomu kompetencji wychowawczych polskich rodziców, oparty na Realizacji badań Millward Brown SMG/KRC z 38 pytaniami skierowanymi do rodziców, wykazał iż:

Tylko 8 % rodziców biorących udział w tym badaniu zaliczyło ten test dobrze.

17 % nie zaliczyło testu kompetencyjnego.

41 % uzyskało zaledwie ocenę mierną.

 

Wyniki wskazują również, że rodzice nie potrafią odpowiednio chwalić dzieci, że w obliczu konkretnej sytuacji często rodzicom brakuje pomysłów na dobre, pomocne zachowania, 71 % rodziców, w sytuacji zmęczenia, na pilną prośbę dziecka o uwagę odpowiedziałoby, że potrzebuje najpierw trochę czasu na odpoczynek, ale że jest w nich jednak chęć i gotowość do rozmowy.

 

 

Reasumując: Badania pokazują, jak mało rodziców jest w pełni kompetentnych w wychowaniu swoich dzieci, jak wielu jest bezsilnych i nie wie jak czasem postąpić, jak wielki jest to problem wychowawczy!

 

 

MINI TEST KOMPETENCJI WYCHOWAWCZYCH

 

 C:\fakepath\test kompetencji rodzicĂłw.jpg

 

 

 

Skocz do ciekawych artykułów z tej serii:

DZIECKO UZALEŻNIONE OD KASY

 

DLACZEGO NASTOLATKI RODZĄ DZIECI

 

CZEGO POWINNA NAUCZYĆ MATKA, CÓRKĘ?

 

Skocz do artykułów z kategorii: DZIECKO

 

 

 

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl

 

 

 

 


Podziel się
oceń
13
2

komentarze (9) | dodaj komentarz

CZEGO POWINNA NAUCZYĆ MATKA, CÓRKĘ?

piątek, 20 września 2013 13:12

 

 

czego powinna nauczyc matka córkę minawetp2.jpg

 

Często jest tak, że kiedy jesteśmy już dorośli, zdajemy sobie wtedy sprawę z tego, że coś nam umknęło, czegoś nie zapamiętaliśmy tak, jak byśmy chcieli, a gdy rodziców już nie ma na świecie, ten krzyk w człowieku potrafi być coraz większy, bo dlaczego nie chciałem/ chciałam się nauczyć tego, czy tamtego, kiedy mama mi pokazywała, mama tłumaczyła, chciała abym umiał/ umiała?

 

I choć ten artykuł zadedykowany jest córkom, dotyczy ogólnie dzieci, dzieci, które nie mają szans wychować się choćby ze swoją mamą i nauczyć się od niej tych wielu przydatnych rzeczy.

 

 

Chciałabym bardzo przez ten artykuł stworzyć taką listę, najważniejsze podpunkty. Wiedząc o tym, że dzieci się buntują, bo inne sprawy zaprzątają im głowę, myśląc jednak o tym, chce by to była taka ściąga, nie tylko dla matek ale i mocno zbuntowanych córek, dzieci.

 

Co powinna umieć córka, młoda kobieta wkraczająca w dorosłe życie?

Oczywiście jest wiele różnych rzeczy, które powinna nauczyć matka, wychowując swoją córkę. Ale pokażmy tylko te najważniejsze, te przydatne jakże istotne i ważne, jakże potrzebne.

(Pomóżcie mi stworzyć taką listę, może dla kogoś inne rzeczy są ważniejsze, niż te poniżej?)

 

1. Wiele osób mówi zawsze, że to musi być szacunek do innych, do cudzej pracy i do pieniędzy. Dbanie o rodzinę, o czystość w domu i higienę nie tylko swoją ale i najbliższych, w tym ważne informacje dotyczące pierwszej  miesiączki , miłości, zabezpieczeń. Niech więc to będzie jako punkt pierwszy, najważniejszy. Dodatkowo podkreślę tutaj odpowiedzialność za siebie, ale również za starszych i chorych bliskich, opieka nimi w potrzebie jest dość istotna i wręcz konieczna, niestety dzieci coraz bardziej stają się egoistyczne i zapominają o tej jakże ważnej czynności i potrzebie dla innych.

 

 

2. Gotowanie, chyba najczęstszą rzeczą jaką uczą matki swoje córki jest gotowanie zupy, dobrze umieć gotować, dobry i smaczny rosół.

Przy gotowaniu rosołu, trzeba pamiętać przede wszystkim, że solimy wodę już na samym początku kiedy to wkładamy kurę czy kurczaka do garnka z zimną wodą, na duży garnek z 3/4 wody, solimy dwie stołowe łyżki, Wodę osoloną z kurą bądź kurczakiem doprowadzamy do wrzenia i ściągamy z wody pianę razem z szumowinami. Gdy już uznamy, że woda jest oczyszczona, zmniejszamy palnik z gazem, bądź kuchenkę elektryczną nastawiamy na niski stopień np. 3, gotujemy tak około 2 godzin w zależności czy kura, kurczak jest już w miarę miękki, jeśli tak, dodajemy do tego włoszczyznę czyli: marchew, seler, por, pietruszkę razem z zielonym, cebulę przekrajmy na pół, przyrumieniamy lekko na teflonowej patelni bez użycia oleju, dodajemy to również do gotującej się zupy i dodajemy przyprawy tj. 3 listki laurowe, 5 ziarenek ziela angielskiego, 10 ziarenek pieprzu czarnego i sprawdzamy stan smakowy, jeśli jest za mało słony rosół to dodatkowo dosalamy, po kolejnych 45 minutach rosół jest już gotowy. Reszta tak jak poniżej. Pamiętać również należy, aby rosół zacząć gotować dużo wczesniej, 3 godzinna batalia z rosołem jest dość spora a warto jednak zdążyć z obiadem. :-) Kura gotuje się dłużej niż kurczak, więc o tym również należy pamiętać.

Usłyszałam również ostatnio, że dobry rosół to również dobry makaron, nie może on być rozgotowany, (makaron gotujemy oczywiście oddzielnie również w osolonej wodzie z jedna mała różnicą, że wrzucamy go do wrzątku), inf. dot. makaronu w punkcie 5.

 

przepis na rosół.jpg

 

Przy innych zupach warto wiedzieć o takich rzeczach jak zagęszczanie, można to zrobić mąką ( łyżkę, dwie mąki, miesza się w oddzielnym naczyniu z zimną wodą i powoli wlewa do gotującej się zupy), zagęścić zupę również można zasmażką, ten rodzaj stosuje się przeważnie do zupy grochowej, fasolowej ( do roztopionego na patelni masła dodaje się czubatą łyżkę mąki, jak się ona zarumieni, miesza się to z małą ilością zimnego płynu np. wody albo bulionu i dodaje po wymieszaniu do gorącej zupy. Do zup takich jak grochowa czy fasolowa na patelnię dodaje się również do zasmażki pokrojoną cebulę. Dodatek tłuszczu, np. łyżka masła poprawia zwykle smak każdej zupy.

 

 

3. UMIEJĘTNOŚĆ WYKONANIA CHOĆ JEDNEGO CIASTA NP. BISZKOPTU:

Jak go dobrze wykonać, o jakiej ważnej rzeczy przy robieniu jego należy pamiętać? Pod spodem link do wskazówek.

 

http://palcelizac.gazeta.pl/palcelizac/1,110783,10008495,Pieczemy_biszkopty.html

 

4. Robienie ciasta na naleśniki, :-) tak, pamiętam jak moja siostrzenica, którą się zajmowałam kiedyś gdy była jeszcze dzieckiem, zadzwoniła do mnie z takim właśnie pytaniem, stąd i ten punkt na tej liście. Ach i jeszcze jedna ważna rzecz, naleśniki smażymy na smalcu, nie oleju, wtedy są one takie mięciutkie nie twarde... :-) Pyszne są naleśniki na słodko,  posypane dodatkowo przez sitko, cukrem pudrem.

A propos najciekawszy, wizualny sposób na ciasto naleśnikowe znalazłam tutaj:

 http://www.youtube.com/embed/kZ3ViZ-5QMk

 

 

5. Domowy makaron - :-) :-) przepraszam, śmieję się trochę z tego, bo ja nie umiem robić makaronu a ten chłopak jest taki dokładny, tak fajnie o tym mówi! :-) Rewelacja jak dla mnie tym bardziej że to facet, nie dziewczyna... :-)

 http://www.youtube.com/embed/mVixyEB9iIY

 

 

6. Kiszenie ogórków w słoikach, na pewno każdy z Was ma swój jakiś ulubiony smak z dzieciństwa, dobrze jest wiedzieć,  jak go uzyskać, obserwując jak wykonują to najbliżsi.

 http://www.youtube.com/embed/bk4OMSPss

 

 

7. Jak bawić się zabawkami, jak przyzwyczajamy dziecko do porządków, dobrych przyzwyczajeń.

 

http://www.youtube.com/embed/gxZgDf7hlRw

 

 

8. Zszycie ręcznie, rozprutej dziury, czy podłożenie nogawek u spodni.

Ten film,  który znalazłam w sieci prezentuje podstawowy ścieg, wykorzystywany do wszystkiego, jest mocny i trwały, można spokojnie tak zszyć każde pęknięcie w bluzce, spodniach, tym ściegiem również można podłożyć nogawki u spodni, na filmie jest pokazana pojedyncza nitka, ja robię supeł, zawiązując go na obu nitkach, wtedy ścieg jest jeszcze mocniejszy i trwalszy, należy pamiętać tutaj, że jeśli nici są cieniutkie szyjemy ściślej i podwójną nitką.

 

http://www.youtube.com/embed/315Qh4A1gT0?t=21s

 

 

9. Przyszycie właściwe, urwanego guzika. (Dodam tylko ważną i istotną rzecz, należy zawsze dobrać nitkę w kolorze materiału do którego ten guzik przyszywamy.)

 

http://www.youtube.com/embed/EGeXHtgniFk?t=6s

 

 

10. Cerowanie dziury w spodniach jeansowych.

Wielu z nas z reguły takie jeansy już wyrzuca, a można je samemu doskonale odbudować, zacerować. W sieci znalazłam idealny film, jak to zrobić maszyną do szycia, ale cerowanie można również wykonać ręcznie stosując ścieg, który został zaprezentowany w punkcie 6, pamiętać jedynie trzeba, że przy cerowaniu pod spód dziury, należy podłożyć dodatkowy kawałek mocnego materiału, najlepiej koloru jeansów, wtedy to dodatkowo zabezpiecza dziurę,  zszycie się nie marszczy i jest wygodniejsze do wykonania. 

 http://www.youtube.com/embed/OFz56JD_U3c

 

 

11.  Używanie sody do trzech podstawowych, przydatnych rzeczy:

 

a) Neutralizacja wszystkich brzydkich zapachów (głównie w lodówce - Zastosowanie:, do małego kieliszka, wsypujemy do połowy sodę i wstawiamy go w róg lodówki,  po paru godzinach wysypujemy tę sodę i możemy to powtórzyć,  można to wykonywać co 2, trzy tygodnie. Zastosowanie sody również do obuwia - wieczorem wsypujemy do buta małą warstwę i zostawiamy to na noc, rano wysypujemy wszystko z buta, powtarzamy to 3 noce pod rząd, likwiduje ten efekt brzydki zapach w bucie).

 

b) Pozbywanie się plam i przywracanie bieli pożółkłym ubraniom, tkaninom, firanom. ( Zastosowanie: 2 łyżki stołowe sody dodajemy do prania razem z proszkiem.)

 

c)  Antybakteryjne działanie sody oczyszczonej, płukanie sodą jamy ustnej zapobiega powstawaniu najróżniejszych chorób jamy ustnej, z próchnica na czele, ale także zapobiega paradontozie oraz wybiela zęby. Płucząc gardło sodą, ściągamy wszystkie bakterie znajdujące się w jamie ustnej. Zastosowanie: na szklankę ciepłe, bądź przegotowanej wody wsypujemy jedna płaską łyżeczkę sosy i dobrze to mieszamy, takim roztworem tylko płuczemy jamę ustną, potem to wszystko wypluwamy, należy bardzo uważać aby tego nie połknąć.

 

 

 

 

 

Czy znacie jeszcze coś przydatnego? Coś o czym tu nie wspomniałam a ważnym w dorosłym życiu?

 

 

 

Skocz do nowych artykułów:

6 PRIORYTETOWYCH ZASAD JAZDY SAMOCHODEM KOBIET

Podtytuł: ( Dlaczego być może kobiety nie powinny jeździć samochodem)

 

11 RÓŻNIC W ŻYCIU CODZIENNYM MIĘDZY KOBIETAMI A MĘŻCZYZNAMI

kobieta_i_mezczyzna_wkuchni_2013-11-30_11-29-39_middle 

 

 

Skocz do poprzedniego artykułów:

PAJĄKI OCZAMI MAKRO - Przedziwny świat pająków

 

Skocz do artykułów z kategorii: DZIECKO

 

Skocz do artykułów z kategorii: KOBIETA I MĘŻCZYZNA

 

 

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl

 

 

 


Podziel się
oceń
11
3

komentarze (27) | dodaj komentarz

JEDNA Z NAJWAŻNIEJSZYCH DECYZJI GIMNAZJALISTY!

czwartek, 24 stycznia 2013 14:17

 

 

Młody człowieku wyznacz swój kierunek właściwie!

 

 

Oni nie wiedzą co zrobić, jakie decyzje podjąć.

Zawodówka a może technikum? Technikum a może liceum?

Jaką decyzję ma podjąć  gimnazjalista będąc w ostatniej klasie, tak aby uszczęśliwić nie tylko swoją rodzinę ale i przede wszystkim siebie?

 

 

Ten wybór to bolączka dla wielu młodych, dorastających ludzi, bo niejednokrotnie sytuacja rodzinna kształtuje te decyzje, ciężka sytuacja popycha  młodych ludzi do wyboru szkół zawodowych, natomiast  dobra, może i dość mocno ograniczyć, kształtując w nich bezmyślność, wiedząc o tym,  że nie zginą i jakoś to będzie.  Choć jest wiele różnych szkół i możliwości, decyzja nie jest prosta, bo wielu z nich nie ma ambicji, aby uczyć się dalej, aby zdobywać wiedzę i wykształcenie ucząc się w wyższych szkołach.

 

 

  

Co się wiąże z poszczególnym wyborem szkoły?

O jakich istotnych rzeczach wybierając kolejną szkołę powinien wiedzieć taki niedojrzały jeszcze człowiek?

 

 

 

Oto 9 głównych rzeczy, o których musi pamiętać gimnazjalista w wyborze kolejnej szkoły!

 

1. Nie kieruj się w wyborze szkoły absolutnie chęcią zarabiania dużej ilości pieniędzy, zarobek jest zmienny, mogą nastać takie czasy, że zmieni się to diametralnie a Ty już nie będziesz zadowolony ze swojej pracy.

 

2. Umiejętność, a co za tym idzie zdobycie zawodu, możesz zdobyć zawsze, w obecnej chwili dzięki kursom, może trwać to dużo krócej niż w szkole zawodowej, nawet wystarczy jak ktoś ci dokładnie wytłumaczy, co należy robić i jak, reszta to twoja chęć i doświadczenie wyrabiania w sobie predyspozycji, więc na tym etapie swojego życia myśl przede wszystkim o swoim wykształceniu a nie od razu o zawodzie.

 

3. Jeśli masz problem z tym, jaką szkołę wybrać, aby móc szybko zarabiać, radzę, aby twoje minimum ograniczyło się do szkół, które promują zawód również zakończony egzaminem dojrzałości, czyli technikum, ewentualnie Liceum zawodowe.

 

4. Jeśli uważasz, że to zbyt wiele jak na ciebie, to jesteś w błędzie! Będziesz tyle razy wałkował różne rzeczy w szkole, że ten i inne egzaminy zdasz bez żadnych specjalnych problemów, wystarczy tylko jak będziesz skupiony na lekcjach, matura to twoja przepustka do większego zadowolenia i być może sukcesu. Nawet, jeśli nie jesteś zdolny, to wierz mi stać ciebie samego na to, aby zdobyć lepsze wykształcenie!

 

5. Sukces może osiągnąć każdy, nie daj się, więc włożyć do najniższej szuflady, zdobądź wiedzę i miej wyższy cel, niech pozostanie ci to w głowie na wiele lat, potraktuj to jak prezent od losu, inwestycję w siebie.

 

6. Teraz sprawa Liceum. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tego wyboru, bo uważa, że to droga zbyt długa, która nie daje zawodu. Weź pod uwagę fakt, że może ci się to jeszcze w trakcie kilku lat zmienić i będziesz chciał zostać kimś innym, możesz stracić możliwość uzyskania wiedzy z niektórych przedmiotów, które będą ci potrzebne na egzaminach, bo musisz pamiętać, że szkoły profilowane mogę nie mieć niektórych przedmiotów, największe możliwości daje Liceum, aby dostać się do szkoły wyższej, którą być może wybierzesz za kilka lat, o której jeszcze dziś nie wiesz.

 

7. Jeśli przez myśl ci przechodzi chęć zapisania się do szkoły wieczorowej, weź też pod uwagę fakt, że pracując w dzień i zarabiając swoje własne pieniądze, może przestać ci się chcieć uczyć dalej i tym sposobem nie zdobędziesz wykształcenia, nie ukończysz żadnej szkoły.

 

8. Nie ucinaj sobie skrzydeł, nigdy nie wiesz, czy będziesz ich kiedyś potrzebował. Staraj się poznać jak najwięcej w swoim życiu rzeczy, jak najwięcej zawodów, to większe dla ciebie możliwości, albo sprawdź, w czym możesz być naprawdę dobry i czy chcesz to robić przez kolejnych 20, albo 30 lat!

 

9. Pamiętaj też, że byle jaki pracownik, to żaden. Staraj się być zawsze lepszy od innych i nie daj się okradać z wiedzy, korzystaj z niej póki jest dla ciebie bezpłatna, bo gdy kiedyś po latach będziesz chciał się czegoś jeszcze nauczyć, będziesz musiał za to już sam zapłacić.  

 

 

 

Ten tekst powstał po wsłuchaniu się w rozmowę dwóch gimnazjalistek, kierujących się swoją tragiczną sytuacją materialną w rodzinnym domu, widząc, jakie mają problemy, o czym myślą, z czym się borykają, nie mogłam być obojętna, musiałam napisać ten tekst, bo uważam, że jest dla każdego gimnazjalisty dość istotny, ważny! Bo droga szybka do zarabiania pieniędzy, wcale nie jest taka dobra, bycie samodzielnym finansowo, może uzależnić, nadać nowe obowiązki, do których jeszcze taki człowiek ma czas dojrzeć, zastanowić nad tym, kim chce być w życiu i przede wszystkim jak w tym życiu żyć.

 

Apeluje do wprowadzenia w szkołach gimnazjalnych wolnych lekcji, na które będzie się zapraszać rodziców, aby mogli opowiedzieć innym o swojej pracy, o tym, co się z nią wiąże, co daje satysfakcje a co w niej wkurza i denerwuje, bo tak naprawdę nauka jest dla człowieka nagrodą a praca już obowiązkiem!

 

 

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się
oceń
11
0

komentarze (50) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


piątek, 19 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  3 475 812  

O moim bloogu

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem...

więcej...

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem mojego życia. Wszystkie są pewnym przekazem mnie samej, albo powstały by po prostu istnieć! Do wpisów serdecznie zapraszam.

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 3475812

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

...TWÓRCZE OPOWIADANIA

...ZBIORY TWORÓW MOJEGO AUTORSTWA

AUDIOBOOKI MINA WETP

BLOG KONKURS

BLOG ROKU 2012

FILMY PRODUKCJI MINA WETP

Korzystam

MOJE WIERSZE NA MP3

NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

NOWE ARTYKUŁY

Odwiedzane

POMOC INNYM

Powiązane bloogi

ULUBIONE ARTYKUŁY INNYCH

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:


Darmowe fotoblogi