Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 185 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
STATYSTYKI GOOGLE -
1 313 827

Zdjęcia w galeriach.


KOŁA HULA-HOP NIE DLA ZABAWY A NA SMUKŁĄ TALIĘ - Jakie wybrać, jakie jest bezpieczne?

poniedziałek, 12 sierpnia 2013 13:52

 Kiedyś hula-hop służyło do zabawy.

 

hula hop do zabawy.jpg

Dziś jest to oblegany przez kobiety przyrząd do ćwiczeń, pomocny w osiągnięciu smukłej talii!

 

hula-hoop-2.jpg

Znalezienie odpowiedniego koła hula-hop dla siebie do ćwiczeń, nie było łatwym zadaniem. Po przeczytaniu wielu opinii, przeglądnięciu wszystkich zdjęć na temat hula-hop w Internecie, nawet chciałam sobie temat całkiem odpuścić. Jednak posiadanie smukłej talii dla kobiety jest dość ważnym elementem w jej urodzie, dlatego po miesiącu zastanowienia się, zaryzykowałam, wybierając najlepsze z najlepszych według mojej głowy i nie pomyliłam się! Piszę dziś o tym, bo wiem, że wiele kobiet ma podobny z tym problem, boi się wydać pieniądze na coś, co nie tylko im nie pomoże, ale i doprowadzi ich ciało do różnych schorzeń.

 

 

Najlepsze z najlepszych według mnie to koło, które

PRZEJDŹ ABY CZYTAĆ DALEJ

w odnośniku opinia, zdjęcia siniaków oraz ważne informacje jakie koła są bezpieczne...

 

Z powodu przeniesienia bloga w inne miejsce, całość artykułu znajduje się pod linkiem: http://minawetp.pl/wszystkie-artykuly/kola-hula-hop-nie-dla-zabawy-a-na-smukla-talie-jakie-wybrac-jakie-jest-bezpieczne/

 

 

 

Skocz do nowych artykułów:

6 PRIORYTETOWYCH ZASAD JAZDY SAMOCHODEM KOBIET

Podtytuł: ( Dlaczego być może kobiety nie powinny jeździć samochodem)

 

11 RÓŻNIC W ŻYCIU CODZIENNYM MIĘDZY KOBIETAMI A MĘŻCZYZNAMI

kobieta_i_mezczyzna_wkuchni_2013-11-30_11-29-39_middle

Skocz do poprzedniego artykułu:

KOBIETY OSZUKUJĄ MĘŻCZYZN NA KAŻDYM KROKU - DLACZEGO?

 

Skocz do artykułów z kategorii: URODA

 

Artykuły polecane:

DLACZEGO DOCHODZI DO TEGO, ŻE NASTOLATKI RODZĄ DZIECI? - EDUKACJA SEKSUALNA

 

 

ANTYKONCEPCJA NIE TYLKO NASTOLATEK

 

 

Skocz do NAJNOWSZYCH ARTYKUŁÓW NA BLOGU

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl


Podziel się
oceń
10
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

CAŁA PRAWDA O KOBIECYCH PAZNOKCIACH - Dlaczego kobiety powinny sprzątać w gum. rękawicach

środa, 07 sierpnia 2013 13:58

 

PAZNOKCIE I TO CO KOBIETY Z NIMI ROBIĄ, TO NIEWYOBRAŻALNA DLA FACETÓW HISTORIA!

 

KOBIECE DŁONIE.jpg

 

 

Od dawna wiadomo, że kobiety mają świra na punkcie rozmaitych kosmetyków i akcesoriów do pielęgnacji urody.  Są w stanie nie tylko wydawać na to mnóstwo pieniędzy, ale i poświęcić ogromną ilość swojego czasu, aby poprawić coś w swoim wyglądzie.

 

 

Stosowanie gumowych rękawic przez nie, przy pracach domowych to nie absurd, nie wyraz przesady, to pomoc w tym, aby ich paznokcie nie łamały się, były ładne i zdrowe, bo dzięki temu unikną wielu niemiłych sytuacji!

 

 

rękawice i sprzatanie.jpg

 

 

 

Mężczyźni nawet nie zdają sobie sprawy z tego, z czym muszą zmagać się kobiety, aby mieć ładne, długie paznokcie. Pielęgnacja ich, wymaga naprawdę wielu poświęceń i cierpliwości, tym bardziej, kiedy są one przyklejanie i robione z żelu akrylowego.

 

Kobiety powinny sprzątać w gumowych rękawicach, choćby po to, by nie być zmuszone dorabiać je sztucznie. Niestety coraz większa ilość kobiet takowe, dorabiane sztucznie paznokcie posiada, tym bardziej, kiedy ich praca związana jest z biurem, sekretariatem i korporacją. Pracując przy bezpośrednim kontakcie z klientem wypada mieć nienaganne dłonie.

 

Jak wiele czasu przeciętna kobieta musi poświęcić swoim paznokciom, jest przerażające!

Choć wiele z nich powie, że robienie żelowych raz na jakiś czas, czyli na okres około 3-4 miesięcy wystarczy, aby mieć z nimi spokój - to nie prawda! Kobiece paznokcie wyglądające pięknie, dosztukowane sztucznie za pomocą tipsów i żelu mają swoje wady, choćby takie, że aby zapiąć zwykły guzik od koszuli trzeba się mocno natrudzić, albo szybko dojść do wprawy, by robić to delikatnie i sprawnie opuszkami palców.

 

Cała prawda o kobiecych paznokciach wygląda tak, że łamią się strasznie przy domowych porządkach, często moczone w zlewie przy zmywaniu, praniu, czy sporadycznym myciu okien. Takie prace domowe niestety nie ułatwiają kobiecie życia w byciu piękną i zadbaną, dlatego panowie nie powinni się dziwić, że czasem trudno jest kobiecie je zapuścić tak aby były długie i fajnie ich drapały.

 

Co się natomiast tyczy sztucznych paznokci, bardzo często występujących na kobiecych palcach u dłoni, nie wygląda to też, aż tak zabawnie dla niej samej. Owszem efekt wizualny jest fajny natomiast prace wykonywane nimi są horrorystycznie przezabawne!

 

A co się dzieje z nimi w praktyce i codzienności?

Po kilku tygodniach umieszczenia na paznokciu materiału plastikowego, czyli tzw. tipsów, oraz żelu akrylowego, paznokieć odrasta i należy odrost uzupełniać, tak aby paznokieć wyglądał estetycznie. Przymusowa kolejna wizyta u kosmetyczki i kolejne wydane pieniądze są normą, nie wspominając już o czasie, jaki na to dana kobieta musi poświęcić, bo zrobienie wszystkich paznokci w profesjonalnym gabinecie zajmuje ponad godzinę a dodatkowo można nawdychać się bardzo szkodliwych oparów.

 

Kiedyś koleżanka namówiła mnie na zrobienie sobie takich paznokci, jej synowa robiła akurat wtedy kurs kosmetyczny i potrzebowała kilku par rąk do ćwiczeń na masach akrylowych, zgodziłam się, bo bardzo chciałam mieć, choć raz w życiu długie, piękne i mocne paznokcie, jakież to rozczarowanie było wtedy, kiedy zaraz na drugi dzień wyrwał mi się jeden z nich, prawie z moim własnym w trakcie zamykania szafki. To nie było przyjemne i bardzo bolało, także takie dorabiane paznokcie są piękne, ale bardzo trudne w utrzymaniu, chyba, że kobieta nic nie robi i tylko siedzi na kanapie i pachnie.

Oczywiście nie mogłam sobie darować i poszłam znów je zrobić a raczej dorobić tego jednego wyrwanego, bo trudno to było nazwać złamaniem. Po kilku dniach kolejny mi się zniszczył w podobny sposób, bo wykonywałam szybko jakieś prace, zapomniałam wtedy o tym, że muszę uważać na dłonie, bo przecież mam sztuczne paznokcie! (Nie wspominając już, że takie zrobienie paznokci u kosmetyczki kosztuje dość sporo.) Suma sumarum,  w końcu postanowiłam zakupić cały sprzęt i sama zaczęłam je sobie dorabiać, przy tego typu sytuacjach albo kiedy miałam odrosty. 

 

Życie z paznokciami sztucznymi, jest naprawdę trudne :- ) i wymaga ostrej gimnastyki manualnej.  ;-)

 

Z wykonaniem tych kosmetycznych zabiegów nie miałam problemu, bo zawsze bardzo uważnie obserwuje ludzi jak coś wykonują, przecież wszystko jest ciekawe…i wszystkiego można się nauczyć, jeśli patrzy się uważnie, tak czy inaczej posiadając już kompletny sprzęt potrafiłam w nagłych sytuacjach sama sobie pomóc.

 Z tymi akrylowymi paznokciami męczyłam się jeszcze kilka miesięcy, dorabiałam je bardzo często, bo i często miałam wyjątkowe sytuacje uderzenia, obicia je o różne przedmioty, szafki. Teraz, gdy już z dystansem na to patrzę mogę śmiało powiedzieć, lepsze swoje krótkie, niż takie akrylowe.

 

Dla informacji, zrobienie dobrze takiego jednego paznokcia u palca dłoni wymaga czasu około 10 minut, ba chyba nawet 15. ( oczywiście chodzi mi o finalny efekt z polerowaniem, podcinaniem, szlifowaniem, malowaniem, schnięciem).  Na dzień dzisiejszy śmiać mi się chce jak widzę kobietę w tipsach, czy zrobionych pięknie paznokciach inną metodą, bo wiem, z czym to się wiąże i jak nieudolnie ona musi wykonywać niektóre rzeczy w pracach domowych, czy choćby gimnastykować się przy zawiązywaniu butów albo wyciągnięciu igły z nici. : -)

 

Dlatego aby mieć długie paznokcie i mocne, należy wykonywać prace domowe w gumowych rękawicach, inaczej nigdy nie będą one wyglądać idealnie.

 

 

 

Dla przestrogi, pokazuję zdjęcie jakie znalazłam w Internecie, przykład, jak może wyglądać paznokieć po nieodpowiednim zakładaniu akrylu i tipsów, albo stosowaniu nieodpowiednich klejów.

Piszę o tym celowo, bo wiem że niedoświadczone, przeważnie młode dziewczyny, robią to same nie zwracając uwagi na to, czy klej jest właściwy. 

To nie żart, to fakt, dlatego zanim zrobisz tipsy i założysz akryl, 10 razy się zastanów! Dłuższe stosowanie mocnych środków chemicznych, może doprowadzić twoje paznokcie do takiego stanu.

 

skutki sztucznych paznokci.jpg

 A to co dokładnie z paznokciami takiego niewyobrażalnego robią kobiety, jak wyglądają metody nakładania sztucznych paznokci, można zobaczyć w końcówce  tego artykułu:

KILKA BARDZO WAŻNYCH INFORMACJI W TEMACIE SZTUCZNYCH PAZNOKCI I AKRYLU

 

Skocz do poprzedniego artykułu:

KARYKATURALNE ODCHUDZANIE - Po tym na pewno nie będzie ci się chciało jeść

Skocz do artykułu z serii: URODA

Skocz do artykułów z serii: KOBIETA I MĘŻCZYZNA

 

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl

 


Podziel się
oceń
10
3

komentarze (22) | dodaj komentarz

KOCHANIE WYMOCZ ZE MNĄ NOGI - JAK PRZYGOTOWAĆ STOPY DO LATA

środa, 15 maja 2013 13:41

 

 

Orteza polimerowa, mocznik, miska z ciepłą woda, 10 minut dziennie podczas wiadomości, sól do kąpieli stóp z lawendą sprawi, że nasze stopy będą jak nowe.

 

 

 

 

 

Tak, my kobiety mamy świra na punkcie swojego wyglądu, teraz latem dochodzą do tego nasze starania o to, aby mieć nie tylko ładne błyszczące włosy, idealnie pomalowane paznokcie, ale również PIĘKNE STOPY.  

 

Lato wzmaga w nas niepokój o ich stan, bo latem stają się ważnym elementem atrakcyjności kobiety. Lecz stopy mężczyzn są tak samo ważne jak kobiet, dlatego pomóżmy im zadbać o nie razem z nami.

 

Myślę, że świetną zabawą wieczorną porą byłoby moczenie nóg razem ze swoimi partnerami, oglądając chociażby wiadomości w telewizji. Przecież wiadomo, że facet nie postawi sobie miski do pokoju i będzie moczyć nogi, zróbmy to za niego, postawmy go przed faktem dokonanym, będzie to miłe i fajne a zarazem sprawi nam obojgu wiele radości i pożytku.

 

Codzienne 10 minutowe moczenie ich, odnowi je, bo latem już ich tak skrzętnie nie ukryjemy.

 

 

Oto kilka przydatnych informacji jak o nie zadbać:

 

 

 

 

 

 

Dla tych, co nie mają możliwości obejrzenia tych filmów a woleliby o tym przeczytać:

 

1.   Przynajmniej 10 minutowe moczenie stóp każdego dnia może bardzo wyraźnie poprawić wygląd stóp.

2.   W aptekach można nabyć preparaty do moczenia stóp, np. sól do kąpieli z lawendą z balsamicznymi olejkami ziołowymi (koszt jednej saszetki 2,60 zł, wystarczy na 3 nieduże miski ), taka kapiel stóp odżywia i uśmieża ból a przy okazji zmiękcza skórę, należy również pamiętać, aby zdjąć ze stopy po kąpieli albo w trakcie jej zrogowacenie, możesz to zrobic nawet tarką, ewentualnie specjalnym kamieniem.

3.   Każdy z nas ma inne bakterie na nogach, wynikiem czego jest brzydki zapach stóp, zastosowanie po kąpieli kremu z dużą zawartością mocznika pomoże pozbyć się zrogowaciałej skóry na pietach, ale i nieprzyjemnego zapachu. ( Kremy nawilżająco-pielęgnacyjne o właściwościach zmiękczających z mocznikiem i oliwką z oliwek- tubka koszt około 16 złotych.)

4.   Do butów na wysokim obcasie, aby nie obciążać nogi najlepsza jest wkładka tzw. orteza : najlepsze są wkładki z żelu polimerowego, bo dodatkowo chronią stopę.

( Należy pamiętać, że wkładki silikonowe nie są właściwe, bo zbyt mocno przylegają i nie pozwalają stopie na skórze oddychać, wkładkę taką wkładamy pod przodostopie, w ten sposób odciążamy stopę w butach np. na bardzo wysokim obcasie.

 

Codzienne stosowanie ortez, wkładek, chroni stopę przed powstawaniem hiperkeratoz – zapobiega powstawaniu odcisków i modzeli. Dzięki nim nie czujemy bólu i zmniejsza to ucisk tak często związany z wadami stóp, zmianami zwyrodnieniowymi, stojącą pracą czy niewłaściwym obuwiem. Wkładki te również usuwają uczucie pieczenia, bo zabezpieczają przed otarciami i nadmiernym uciskiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W stanach Zjednoczonych powstają nawet szkoły zdrowego noszenia butów na wysokim obcasie, bo wiadomo że kobiety bez nich żyć nie mogą. Trochę to śmieszne, ale zawsze świat idzie do przodu a my jedynie możemy się cieszyć z tego, że ktoś coś próbuje wymyślić, aby żyło nam się lepiej i zdrowiej.

 

 

Skąd bierze się brzydki zapach stóp?

Stopa zawiera ponad 250 tysięcy gruczołów, które wytwarzają pot. ale nie sam pot jest przyczyną nieprzyjemnego zapachu stóp, spocone stopy tworzą ciepłą, wilgotną i ciemną pożywkę dla bakterii i to właśnie bakterie odpowiadają za brzydki zapach stóp.

Kluczem do zapobiegania temu jest mn. in. dbanie o higienę poprzez częste moczenie stóp i stosowanie kremów z mocznikiem.

 

 

Domowe sposoby na gładkie i piękne stopy:

 

Okazuje się, że wystarczy sięgnąć po aspirynę, by skutecznie pozbyć się zrogowaceń. Tabletka aspiryny skutecznie zmiękcza zrogowacenia, dzięki czemu pumeks dużo łatwiej radzi sobie z zeskrobaniem martwego naskórka.

 • Kilka tabletek aspiryny rozgnieć w moździerzu na drobny proszek.
 • Do aspiryny dodaj sok z cytryny z dodatkiem kilku kropel wody.
 • Całość wymieszaj aż powstanie gęsta papka
 • Nałóż pastę z aspiryny na zrogowaciałe miejsca na stopach. Następnie zabezpiecz stopy, nakładając na nie foliowe woreczki. Na koniec nałóż grube, ciepłe skarpety lub owiń stopy ręcznikiem. Ciepło zmiękczy naskórek i otworzy pory, pozwalając aspirynie przeniknąć w głąb skóry.
 • Cały zabieg powinien trwać około 20 minut.
 • Po tym czasie umyj stopy ciepłą wodą i sięgnij po pumeks. Wykonując okrężne ruchy, zetrzyj niepotrzebną warstwę naskórka.
 • Na koniec zastosuj krem nawilżający, który nawilży, odświeży i ukoi podrażnioną skórę stóp.

Zabieg wykonaj raz na dwa tygodnie, lub raz w tygodniu, w zależności od stanu zrogowacenia.

Jeśli jesteś uczulona- ny, na aspirynę, ten zabieg nie jest dla Ciebie.

 

 

 

        Dodatkowo do tematu:

  

     Jak wzmocnić paznokcie.

        Potrzebne:

       1.   olej rycynowy, 

       2.   kapsułki z witaminą E, 

       3.   olejek eteryczny

      W szklanym naczyniu wymieszaj kapsułki z witaminą E, rozetnij i wlej do naczynia z nich żel ( witaminę E). Zmieszaj z pozostałymi składnikami. Powstałą miksturę wcieramy w paznokcie dwa razy dziennie. Pozostawiamy ją na paznokciach do 5 minut, następnie delikatnie wycieramy paznokcie czystym wacikiem.

 

 

Jak uzyskać białe paznokcie.

By pozbyć się żółtych paznokci sięgnij po sok z cytryny, ma on właściwości wybielające. Wyciśnij sok z połowy cytryny i wlej go do małej, ale szerokiej miseczki. Mocz swoje paznokcie przez około 10 minut, następnie spłucz wodą. Taką kąpiel powtarzaj codziennie, aż do uzyskania pożądanego efektu wybielenia.

Soda oczyszczona to również doskonały sposób na wypielęgnowane paznokcie. Wymieszaj 2 łyżeczki sody oczyszczonej z jedną łyżeczką wody utlenionej.  Tak powstałą papkę nałóż na końcówki paznokci, pozostaw na kilka minut. Następnie dokładnie spłucz ciepłą wodą z mydłem. Zabieg wystarczy powtórzyć raz dziennie przez trzy, cztery dni.

 

 

 

 

Tak naprawdę nie ma się co dziwić, że stopy są w opłakanym stanie, bo ile mamy czasu aby posiedzieć i pomoczyć się w wannie? Ile czasu w ogóle poświęcamy swoim stopom?

Jedno jest pewne można to w fajny, przyjemny sposób zmienić,  więc wszystkim serdecznie polecam!

 

 

 

 

Poprzedni wpis:

 

 

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl

 


Podziel się
oceń
8
0

komentarze (23) | dodaj komentarz

Praktyka w makijażu - Im mniej tym lepiej!

czwartek, 27 września 2012 10:21

 

 

Ponieważ od dzisiaj uwielbiam Gośkę Macias, podzielę się i z Wami moim internetowym odkryciem,  praktycznych rad Gośki przy makijażu!

Myślę, że będę do tego sama często wracać!

 

 

Makijaż naturalny

  

 

 

 

Jak uzyskać idealną cerę
 

 


 

 

 

Modelowanie twarzy

  

 


 

 

 

Jak aplikować cienie

  

 


 

 

 

Eyeliner

  


 

 

 

Czerwona szminka

 


 


 


 

 

 

Makijaż na imprezę

 


  

 

 

 

kontakt:

minawetp@wp.pl 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (15) | dodaj komentarz

12 kroków do perfekcyjnego makijażu

wtorek, 25 września 2012 16:18

 

Zgonie z informacją zawartą w artykule pt. „ Wizaż, makijaż, wizaż, makijaż…”, którego cała treść znajduje się pod linkiem:

http://minawetp2.bloog.pl/id,332010271,title,Wizaz-makijaz-wizaz-makijaz,index.html

Dziś przedstawiam do niego uzupełnienie, materiał który zdobyłam od osoby wykonującej takie makijaże.

Być może nie jednej z nas kobiet, posłuży to jako szybki, zaoczny kurs perfekcyjnego makijażu.

 

Chcę również nadmienić, że ze względu na moją wszelaką ciekawość, w dalszych częściach tematu URODY na pewno napiszę o moim doświadczeniu akrylowym i obsłudze urządzeń laserowych.

Przyznam, że sama się nie spodziewałam, wciągnąć  tak bardzo w temat kosmetyków i urody.

 

 

 

Czynniki, od których zależy odpowiednia, jakość makijażu - Beata Maciejewska

 

To jak wygląda makijaż na naszej twarzy zależy od wielu czynników. Jednym z ważniejszych elementów jest odpowiednia pielęgnacja cery, czyli demakijaż, stosowanie peelingów oraz aplikacja kremu, serum czy maseczek.

Brak demakijażu lub jego niedokładne wykonanie może powodować zapychanie się porów, przez co mogą powstawać wypryski oraz brak odpowiedniej regeneracji naskórka w nocy.

Produktów do demakijażu jest bardzo dużo a to, jaki produkt wybierzemy zależy od naszej cery.

Wiele kobiet pomija używanie toników, uważając, że jest to zbędny krok przy demakijażu. Nic bardziej mylnego! Tonik przywraca odpowiednie pH skóry, przez co kremy odpowiednio się wchłaniają. Tonik powinnyśmy używać rano i wieczorem przed aplikacją kremu.

 

Peeling usuwa stary, zszarzały naskórek. Istnieje kilka rodzajów peelingów a ich dobór zależy od stanu naszej skóry i rodzaju cery.

 • Osoby z cerą normalną powinny robić peeling dwa razy w tygodniu;
 • Osoby z cerą tłustą 2-3 razy;
 • Osoby z cerą suchą, wrażliwą lub naczyniową powinny stosować peeling enzymatyczny dwa razy w tygodniu.

 

Po odpowiednim przygotowaniu skóry twarzy możemy przejść do przyjemniejszej czynności, jaką jest makijaż.

Krok po kroku opiszę jak on powinien być nakładany:

 

1. Aplikacja bazy pod makijaż. Baza jest dostępna w sklepach stosunkowo niedługo, jednak niesamowicie pomaga w aplikacji podkładu a także dodatkowo pielęgnuje cerę. Używa się jej niewiele, zazwyczaj opakowania są bardzo wydajne.

 

http://drogeriaviva.pl/makijaz-baza-pod-makijaz-gosh-liftingujaca-o_l_8_2921.html

 

Link do wszelakich baz

http://uholki.pl/search/fraza,baza+pod+makija%C5%BC+gosh/  


2. Aplikacja podkładu. To, jakiego podkładu używamy zależy od rodzaju cery, jej problemów a także pory roku. W lato można stosować podkład nawilżający, jednak w zimę jest on niewskazany. Pamiętajmy, aby nie nakładać podkładu pod oczy, gdyż ma on zbyt ciężką konsystencję. Czym aplikować podkład? To już zależy od nas:

 • Aplikacja palcami. Moim zdaniem jest najwygodniejsza, ciepło rąk sprawia, że podkład lepiej się wchłania w skórę;
 • Aplikacja gąbeczką, dokładna metoda. Moim zdaniem wadą jest to, że dość duża ilość wchłania się w gąbeczkę, przez co nie jest to ekonomiczne;
 • Aplikacja pędzlem. Bardzo przyjemna metoda, jednak wymaga ćwiczeń. Poprzez doświadczenie wiem, że pędzlem najlepiej „wklepywać” podkład, gdyż nie zostają wtedy smugi;

http://www.bodyland.pl/gosh-x-ceptional-wear-podklad-kryjacy-35ml-p422.html?gclid=COKVrcHz0rICFYqV3godDW4AbQ

 

Pamiętajmy też, że aplikacja podkładu nie kończy się na linii żuchwy. Podkład należy rozprowadzić również na części szyi i rozetrzeć granicę.

 

3. Aplikacja korektora. Jedni wolą nakładać korektor po aplikacji podkładu, ja natomiast uważam, że korektor najlepiej nałożyć po makijażu oczu, ale przed malowaniem rzęs. Dlaczego? Malując oczy cieniem może zdarzyć się ze osypie się on podczas aplikacji a korektor go wchłonie, przez co mogą powstać „cienie”.

 

http://www.igruszka.pl/product-pol-1501-GOSH-Korektor-w-plynie.html

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10568

 

4. Aplikacja pudru, może być on sypki lub w kamieniu. Polecam aplikację poprzez „dociskanie” pędzlem. Aplikację pudru można pominąć oczywiście, gdy uważamy, że to już za dużo produktów na naszej twarzy, jednak puder pomaga w aplikacji różu czy też bronzera.

 

http://www.nokaut.pl/pudry/gosh.html?gclid=CMaEx4_10rICFYNc3godtQgAkg#pid=1&cid=814&kid=54ccd45485ac93855768a21a8b33af0d

 

5. Aplikacja bronzera. Bronzer często służy do profilowania twarzy. Przykładowo, gry mamy wysokie czoło możemy zaaplikować go pod linią włosów, aby czoło optycznie się skróciło (bronzer matowy). Bronzer można stosować także pod kościami policzkowymi, aby je optycznie uwydatnić.

 

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=37493

http://www.agito.pl/gosh-bronzing-medium-blyskawicznie-brazujacy-zel-do-twarzy-i-ciala-150-ml-2877-554228.html

 

6. Aplikacja różu. Tu również zależy to od kształtu twarzy. Najczęściej aplikujemy go począwszy od wzniesienia kości kierując się ku skroniom. Osoby z „długą” twarzą powinny stosować go bardziej poziomo, aby optycznie skrócić twarz.

 

http://www.ladymakeup.pl/sklep/gosh-roz-na-policzki.html

http://www.stylistka.pl/kosmetyki/makijaz/twarz-roze-do-policzkow/

 

7. Korekta brwi. Wiele kobiet zapomina o tym a to właśnie brwi tworzą ramę naszej twarzy. Do korekty brwi służą kredki, specjalne cienie oraz produkty w żelach czy woskach. Należy nadać odpowiedni kształt brwiom, przyciemnić i ułożyć.

 

http://www.celux.pl/index.php?products=product&prod_id=109

http://www.nowekosmetyki.pl/k/kosmetyki/zele-do-brwi

 

8. Aplikacja bazy pod cienie. Produkt niesamowity, sprawia, że cienie nie pozostają w załamaniach powieki a makijaż oczu wytrzymuje cały dzień. Dodatkowo bazy pod cienie wzmacniają pigment cienia.

 

http://www.ladymakeup.pl/sklep/gosh-baza-na-powieki.html

http://www.stylistka.pl/kosmetyki/gosh/baza-pod-cienie-do-powiek-gosh-eye-shadow-base/

 

9. Aplikacja cieni. Tu jest bardzo duże pole do popisu. Zależy od kształtu oka, koloru tęczówki, pory dnia, okazji, nastroju i wielu innych.

 

http://www.ekobieca.pl/product-pol-1875-Gosh-Eye-Shadow-Palette-Paleta-z-22-cieniami-do-powiek.html

http://www.perfumyexpress.pl/product-pol-6358-Gosh-Paleta-22-cieni-do-powiek.html

 

Wodoodporna kredka do oczu

http://www.ladymakeup.pl/sklep/gosh-wodoodporna-kredka-do-oczu.html

 

10. Aplikacja tuszu do rzęs. To, jaki tusz stosujemy zależy od stanu rzęs i naszych upodobań. Polecam malować rzęsy również z góry, gdyż usuwa to cień pozostały na rzęsach oraz optycznie pogrubia rzęsy.

 

http://www.bodyland.pl/gosh-wonder-volume-mascara-mascara-pogrubiajaca-rzesy-10ml-p260.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2012-09&utm_content=260#nclid=23b0db3fc2c2da83bebcbe4e8693d148

http://www.nokaut.pl/tusze-do-rzes/gosh.html?gclid=CNyt_pj50rICFUxc3godwhEA2Q#pid=1&cid=814&kid=fcbc122b6d820d0ecd7d6cf32f2a94c2

 

11. Konturówka do ust. Może skorygować kształt ust lub też wzmocnić ich naturalny kontur. Polecam aplikacje konturówki na całą powierzchnię ust, sprawia to, że pomadka dłużej się utrzymuje na ustach.

 

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12592

 

12. Aplikacja bazy na usta. Pomadka lub błyszczyk.

 

http://www.perfumyexpress.pl/product-pol-4531-Gosh-Baza-na-Usta-z-Volulip.html#nclid=a3ba54c152bf8b8aa735edd2d9e85b51 ( Autor- ja mam dokładnie taką, to właśnie nią, zaraz zacznę się tak mocno zachwycać. :-))

http://kosmetyki-sklep24.pl/product/1498/artdeco-baza-do-ust-lifting-lip-stylo

 

 

Beatko mam nadzieję, że mi wybaczysz…

Bo pozwoliłam już sama coś dopisać do Twoich słów w ostatnim punkcie „Pomadka i błyszczyk”.

 

To Aplikacja bazy na usta, być może o niej zapomniałaś, zresztą tak jak ja… Zupełnie niedawno przypomniałam sobie, że zakupiłam ją od razu po szkoleniu.

I ostatnio wychodząc z domu przypomniałam sobie o niej. Nakładając tę bazę na usta, niechcący rozmazałam nią nałożoną już na usta konturówkę, efekt tego zupełnie zresztą przypadkowy był nieprawdopodobnie dobry, bo nie dość, że moje usta wyglądały naturalnie, to jeszcze dodatkowo miały taki naturalny, żywy kolor i były wystarczająco pięknie nawilżone, czułam gładki i miękki ich dotyk.

 

Uzupełniłam ten wpis celowo o linki do danych produktów, myślę, że nie tylko dla mnie będzie to pomocne, ale i inni będą mogli zobaczyć jak dany preparat wygląda i choćby ile mniej więcej kosztuje.

 

W podsumowaniu tych informacji już widzę, że znaczącą tu rolę odgrywają te wszystkie bazy, to one utrzymują, jakość makijażu na odpowiednim poziomie.

 

Dodam jeszcze, że pojawił się nowy produkt 3 w jednym (krem, baza, podkład) nie wiem czy jest to dobry produkt, bo jeszcze go nie wypróbowałam, ale chyba osobiście go sprawdzę.

http://fhtesta.shoper.pl/pl/p/GOSH-Podklad-BB-Cream-KREM-BAZA-PODKLAD-01-02-03-04/660

 

W poprzednim artykule w jednym z komentarzy przeczytałam, że przy takim makijażu trzeba pamiętać, aby się nie ocierać o nic, aby nie dotykać brodą, nosem niczego innego, bo to wszystko może się rozmazać. Myślę, że i z tym już nie musimy mieć żadnego problemu, zauważyłam, że kosmetyki firmy GOSH wszystkie mają chyba utleniacze, które powodują już po nałożeniu trwałość takiego makijażu.

 

 

I na koniec…

Zawsze się chciałam tej sztuki nauczyć!!!!

 

 

 

 

 

Makeup smokey

Tych filmików jest od cholery i ciut, ciut w Internecie, ale ten podobał mi się o tyle, że dziewczyna robi to szybko i efektownie żeby nie znudzić oglądającego. Widać na tym filmie dokładnie jak porusza ręką i zmienia pędzelki. Może nie jest to tak piękna dziewczyna jak u Roberta Jones i filmik może niezbyt profesjonalny, zalatuje trochę kiczem, ale efektowny i według mnie bardziej wyrazisty, aby przedstawić dokładnie i szybko sztukę malowania tak efektywnego oka smokey.

 

 

 

 

kontakt:

minawetp@wp.pl


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (16) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


środa, 17 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  3 472 399  

O moim bloogu

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem...

więcej...

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem mojego życia. Wszystkie są pewnym przekazem mnie samej, albo powstały by po prostu istnieć! Do wpisów serdecznie zapraszam.

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 3472399

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

...TWÓRCZE OPOWIADANIA

...ZBIORY TWORÓW MOJEGO AUTORSTWA

AUDIOBOOKI MINA WETP

BLOG KONKURS

BLOG ROKU 2012

FILMY PRODUKCJI MINA WETP

Korzystam

MOJE WIERSZE NA MP3

NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

NOWE ARTYKUŁY

Odwiedzane

POMOC INNYM

Powiązane bloogi

ULUBIONE ARTYKUŁY INNYCH

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:


Darmowe fotoblogi