Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 328 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
STATYSTYKI GOOGLE -
1 313 827

Zdjęcia w galeriach.


LUDZKI ORGAZM - CZYM JEST, ORAZ ZASKAKUJĄCE RAPORTY SEKSUALNE KINSEYA

czwartek, 06 marca 2014 15:00

Wybaczcie że dziś wybrałam taki temat, ale już kiedyś przypadkowo natrafiłam na niego i zaznaczyłam, aby w wolnej chwili poznać go szczegółowo.!

 

co to jest orgazm Kinsey raporty.jpg

 

 

Opis badań i pewnych teorii odnośnie orgazmów u kobiet jest dość ciekawym i skomplikowanym tematem, bo z męskimi orgazmami jest dużo prościej… u nich, jak to ktoś dowcipnie określił, liczy się bardziej strona hydrauliczna, natomiast u kobiet najbardziej znaczący wpływ na orgazm ma mózg, czyli sposób myślenia w trakcie.

Pisząc znaczący nie można również wykluczyć, tej mechanicznej strony orgazmu kobiet, ona też jest osiągalna oczywiście. 

 

 

Co dowodzą raporty Kinseya – amerykańskiego biologa, dotyczące orgazmów?

 

1)   45 % kobiet biorących udział w badaniach, przyznających się do masturbacji jest w stanie osiągnąć orgazm w czasie krótszym niż trzy minuty.

 

2)  Jedna z badanych ujawniła, że była w stanie osiągnąć orgazm poprzez pocieranie samych brwi.

 

3)  Osoby z uszkodzeniami rdzenia kręgosłupa mają czasami bardzo wrażliwe miejsca tuż nad raną, w ten sposób mogą osiągać też orgazm.

 

W literaturze zostały także przedstawione przypadki orgazmu kolanowego.

 

Ciekawym doświadczeniem erotycznym związanym z orgazmem jest również historia kobiety, która osiągała orgazm za każdym razem, kiedy myła zęby.  Jej neurolog, zainteresowany jej przypadkiem przeprowadził parę eksperymentów, w których zaobserwowano, iż jest to wynik związany ze sposobem poruszania charakterystycznymi ruchami ręką.  

 

Są także zanotowane przypadki osiągania orgazmu przez kobiety, które stymulowały się tylko samą myślą, doprowadzenie do takiego stanu mogło trwać nawet do minuty.

 

Chodziły również słuchy, że dzięki orgazmowi wywołanemu u kobiety można walczyć z niepłodnością,  gdyż w chwili orgazmu kobiety nasienie męskie jest mocniej zasysane do środka jej macicy.  

 

Duński Narodowy Komitet Hodowców Świń przez ten właśnie fakt, przeprowadził badania, które dowodzą o 6 % wzroście ilości chowu świń, stymulowanych macior podczas sztucznego zapłodnienia.

 

Oto film w którym pokazany jest sposób wykonywania tej stymulacji na maciorze, zainteresowanych tym tematem proszę oglądać od 11 minuty i 20 sekundy filmu.

 

http://www.ted.com/talks/view/lang/en//id/549

 

 

A TERAZ JUŻ TROCHĘ WIĘCEJ O TYM, CO TO TAKIEGO ORGAZM, skoro o tym mowa w temacie.

  

Orgazm to szczytowanie, moment najsilniejszego podniecenia płciowego, towarzyszy mu szereg charakterystycznych reakcji choć nie wszystkie one muszą wystąpić u każdego. Są nimi: zmiany w oddychaniu, uczucie ciepła, pocenie się, wibracje ciała, zaburzenia świadomości, jęk a nawet płacz, najgłówniejsze to: skurcze pochwy i dna macicy u kobiet oraz wytrysk nasienia i skurcz moszyny u mężczyzn.

Efektem orgazmu jest zaspokojenie seksualne połączone z odprężeniem ciała, ustąpieniem przekrwienia organów płciowych i psychicznym uczuciem błogostanu oraz spełnienia emocjonalnego.

U mężczyzn orgazm nie jest równoznaczny z wytryskiem nasienia. Jest to rzadko osiągalne, ale jest możliwe, mężczyzna może mieć orgazm bez wytrysku, lecz nie może mieć wytrysku bez orgazmu.

 

Aby mężczyzna mógł mieć orgazm bez wytrysku musi ćwiczyć trzy podstawowe rzeczy tj:

 

1. Kontrolować swoje oddychanie.

 

2. Wzmocnić mięśnie PC Pubococcygeus, mięśnie podbrzusza oraz mięsień dźwigacza odbytu.

 

3. Oraz stosować metodę stop/ start. (Zastanawiam się tylko nad tym czy to na pewno jest zdrowe i nie szkodzi na coś innego? )

 

Z ciekawości przeczytałam na czym dokładnie polega te wzmocnienie mięśni i okazuje się, że można je uzyskać ćwicząc zatrzymywanie moczu w połowie strumienia, wielokrotne ćwiczenie tych mięśni w ten sposób, będzie stopniowo budować siłę niezbędna do korzystania z tych mięśni, by móc zatrzymać orgazm przez mężczyznę. Ćwiczenia Kegla skierowane do kobiet, aby mogły w ten sposób wzmocnić mięśnie miednicy, polegają w zasadzie na tym samym, w trakcie wydalania moczu kobieta zaciska mięśnie miednicy na około 4 sekundy i tym samym zatrzymuje strumień moczu, te ćwiczenia mięśni mogą wzmocnić intensywność orgazmów kobiet..

 

Metoda stop/start kojarzy mi się ze stosunkiem przerywanym, ale czy mężczyźni faktycznie mogą przeżyć w ten sposób orgazm? Zastanawia mnie to naprawdę. Ponoć momentem, w którym należy przerwać, jest czucie mrowienia.

 

 

Jak wygląda orgazm u kobiet?

Podczas orgazmu u kobiet skurcze niekontrolowane rozładowują napięcie mięśni i uwalniają krew zgromadzoną w pobudzonych genitaliach. Każdy orgazm jest odczuciem bardzo indywidualnym, większość kobiet opisuje go, jako uczucie ciepła rozprzestrzeniającego się od dolnych dróg rodnych na całe ciało. Zdaniem niektórych kobiet, najsilniejsze orgazmy są doznaniem niemal obezwładniającym, ale na ogół przeżywa się je znacznie mniej intensywnie. U podnieconej kobiety pochwa  wilgotnieje i powiększa się, obrzmiewa tkanka w części pochwy położona najbliżej wylotu. Około 10 % kobiet podczas orgazmu ma wytrysk płynu z cewki moczowej. Niektóre kobiety mają orgazm, ale mogą nawet sobie nie zdają sprawy z tego, że go mają, bo jest zbyt delikatny, słaby.

 

Jak wygląda orgazm u mężczyzn?

Orgazm mężczyzny trwa tylko kilka sekund, ale w jego trakcie większość mężczyzn rejestruje trzy wyraźne doznania. Pompowanie nasienia do cewki moczowej, inaczej rurki biegnącej wzdłuż penisa, wywołuje wrażenie ciepła i pulsowania członka oraz prostaty.  Następnie cewka rozszerza się i mężczyzna czuje przepływające przez członek nasienie, co jest dla niego zwykle najprzyjemniejszą fazą orgazmu. Na sam koniec odczuwa wytrysk nasienia na zewnątrz. Skurcze mięśni wokół  nasieniowodów, prostaty i odbytnicy pompują plemniki i płyny nasienne do cewki moczowej, w ten sposób już w cewce powstaje z nasienia sperma, po tym kanał między cewką a pęcherzem zamyka się, uniemożliwiając nasieniu cofnięcie się. Potężne skurcze u nasady członka kierują nasienie przez cewkę moczową i żołądź do ujścia cewki, gdzie następuje wytrysk.

 

Ponieważ nauka rozróżnia 19 rodzajów orgazmów, których tutaj nie będę już wymieniać, bo każdy zainteresowany nimi, może je sobie wygooglować i szczegółowo poznać, wymienię tylko 6, które ja uważam za podstawowe. Są nimi: orgazm łechtaczkowy, pochwowy, punktu G, cewki moczowej, sutkowy, analny, bez stosunku, nocny w nim m.in. polucja- zmaza nocna.

 

 

 

 

 

Kilka ciekawostek o obyczajowości seksualnej:

1. Poligamia.

2. Kazirodztwo.

3. Teza Westermarcka.

 

Ad 1.

Ménage à trois od najdawniejszych czasów był uważany za najstarszą alternatywną formę tradycyjnej rodziny - to rodzaj ograniczonej liczbowo (do trzech jednostek) poligamii. Zwykle jest to układ (bądź związek) trojga ludzi składający się z męża, żony oraz kochanka (lub odpowiednio kochanki) jednego z nich, mieszkający razem. Tworzą go więc dwie osoby tej samej płci i jedna - przeciwnej. Nierzadko układ taki zaczyna się od wzajemnie niezaspokojonej i poszukującej pary małżeńskiej.

 

Ad 2

Kazirodztwo należy do najbardziej powszechnych zakazów, występuje w zasadzie we wszystkich kulturach. Akceptowane społecznie kazirodztwo było spotykane tylko w starożytnym Egipcie, Persji, Fenicji, u Inków, Celtów i mieszkańców Tajwanu.

U makaków japońskich stwierdzono coś w rodzaju zakazu kazirodztwa w odniesieniu do relacji matki z synem.  Jane wan Lawick- Goodall zauważyła, że dwa dojrzałe płciowo szympansy, jako jedyne samce w grupie nie kopulowały z samicą, która była ich matką. Możliwym mechanizmem zapobiegającym krzyżowaniu się osobników zwierząt, w tym człowieka, blisko spokrewnionych jest efekt Westermarcka.

 

 

Ad 3

Według tezy fińskiego socjologa Edwarda Westermarcka z 1891 roku ludzie nie uznają swoich bardzo bliskich krewnych za atrakcyjnych seksualnie, a tabu tkwi w samym umyśle. Zgodnie z teorią Westermarcka mężczyźni nie tworzą związków seksualnych z matkami i siostrami nie z powodu norm społecznych, lecz po prostu dlatego, że nie pociągają ich osoby, z którymi się wychowali. Ani mężczyźni, ani kobiety nie są w stanie rozpoznać swoich krewnych jako krewnych, mogą jednak zastosować regułę, która w 99% przypadków zapobiega kazirodztwu: unikają tworzenia związków z tymi, których znają z dzieciństwa. W ten sposób wytwarza się awersja seksualna do najbliższych krewnych. Reguła ta nie zapobiega małżeństwu kuzynów, ale ujawnienie się niepożądanych genów recesywnych w takich związkach jest mało prawdopodobne. Mogą natomiast pojawić się u potomstwa takich par korzyści wynikające z połączenia grup genów dobrze przystosowanych do współpracy między sobą.

Teza Westermarcka znajduje oparcie w etologii, przykładowo przepiórki rozpoznają swoich braci i siostry nawet wtedy, gdy chowały się oddzielnie, i wolą łączyć się z kuzynami, niż z obcymi, a także w historii obyczajowości. W izraelskich kibucach niespokrewnione dzieci, które wychowują się wspólnie w żłobkach, często zawierają przyjaźnie na całe życie, ale prawie nigdy nie zawierają ze sobą małżeństw. Na Tajwanie, zgodnie ze starymi zwyczajami chińskimi, praktykuje się w niektórych rodzinach małżeństwo shim-pua, w którym dziewczynka od czasów niemowlęcych wychowuje się w domu swojego przyszłego męża. Takie małżeństwa są często bezpotomne, gdyż partnerzy nie są dla siebie atrakcyjni seksualnie. Natomiast odwrotnie: gdy siostra i brat wychowują się oddzielnie, to gdy spotkają się w odpowiednim wieku, często zakochują się w sobie – zjawisko to nazywa się genetyczną atrakcyjnością seksualną (ang. Genetic sexual attraction lub krótko GSA)

 

 

Skocz do ciekawego artykułu:

 

JAK ZROBIĆ DOBRĄ FOTOGRAFIĘ - JAK KORZYSTAĆ WYJĄTKOWO Z APARATU

 

Skocz do wszystkich artykułów z kategorii:

SEKSUALNE

 

Skocz do artykułów z KATEGORII:

FACET

 

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl


Podziel się
oceń
7
0

komentarze (18) | dodaj komentarz

DLACZEGO DOCHODZI DO TEGO, ŻE NASTOLATKI RODZĄ DZIECI? - EDUKACJA SEKSUALNA

czwartek, 06 lutego 2014 12:09

 

JAKI JEST ŚWIAT NASTOLETNICH MATEK.jpg

 

W poniedziałek tj. 2 lutego 2014 r., oglądałam jeden z lepszych odcinków Tomasza Lisa, w którym poruszono temat nastoletnich matek, program ten pokazywał młode matki, które w skrócie opowiadały z czym musiały się borykać zachodząc w ciążę.
W programie tym wypowiadała się również osoba, która zajmuje się opieką młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym. Prawda jest taka, że taka nastoletnia matka nie ma żadnych praw a o jej dziecku decyduje tylko i wyłącznie dorosły.

 

Artykuł ten zacznę słowami jednej z takich nastoletnich matek, osoby, która w wieku 14 lat (2 klasa gimnazjum) urodziła nieoczekiwane dziecko, jej wypowiedź jest na tyle interesującą, że w zasadzie zawiera klucz tego, dlaczego tak właściwie się dzieje, że dziecko rodzi dziecko!

 

"O ojcu dziecka nie chcę mówić, bo to drażliwy temat, można powiedzieć że go nie ma...

Dowiedziałam się o ciąży kiedy byłam w 3, 4 miesiącu, ciążę zaczęłam podejrzewać, jak zaczęłam czuć wyraźne ruchy dziecka, już wtedy były podejrzenia ze strony szkoły, ze strony taty...

W końcówce 8 miesiąca rodzice dowiedzieli się, kazali wtedy zrobić mi test ciążowy, łatwo było ukryć brzuch pod luźnymi ubraniami, rodzice mieli pretensję tylko o to, że im nie powiedziałam i że im nie zaufałam.

Moja edukacja seksualna opierała się na samodzielnym jej szukaniu w internecie, oraz tyle co mogłam się dowiedzieć od starszych koleżanek, natomiast pamiętam ze szkoły, że nauczyciel uczył o edukacji seksualnej w ten sposób, że wszystko jest złe, że wszystko jest przeciwko Bogu, dlatego że powinno się stosować tylko metodę kalendarzykową.

Myślę też, że może, gdyby to było tak, że dziewczyna, nastolatka, mogłaby sama pójść do lekarza ginekologa, sama poprosić o tabletki antykoncepcyjne, to by zupełnie inaczej to wyglądało, bo jednak ciężko jest się przyznać przed mamą czy tatą, że chcę pójść do ginekologa, bo chcę współżyć."  

 

 

Średnio każdego roku mamy około 60 małoletnich dziewcząt, które rodzą dzieci, do placówek resocjalizacyjnych trafiają również dziewczęta, które już są matkami, wszystkie te dziewczęta trafiają do tych placówek same, często do ich dzieci dzieli ich nawet kilkaset kilometrów, bo one po urodzeniu mogą znaleźć się zupełnie w innych miejscach Polski, nie koniecznie tymi narodzonymi dziećmi mogą zająć się dziadki, te osoby z powodu nieletności nie mają prawa zupełnie decydować o swoim macierzyństwie, o swoim rodzicielstwie, nie posiadają one władzy rodzicielskiej nad swoim dzieckiem, bo same podlegają jeszcze opiece swoich rodziców, często w takich przypadkach dziecko urodzone przez dziecko wychowuje matka nastolatki, czyli babcia.  Dlatego ten problem nie jest zupełnie obojętny, a przynajmniej nie powinien być obojętny nam dorosłym, bo to my kiedyś możemy się znaleźć w podobnej sytuacji i mimo, iż córka nasza urodzi swoje dziecko, to my będziemy je wychowywać i mieć tym samym w domu więcej dzieci. 

 

Ponieważ w programie Tomasza Lisa, poruszono szerzej ten temat, chcę przytoczyć kilka jeszcze innych, ważnych wypowiedzi. Bardzo żałuję tym samym, że takich programów nie puszcza się dużo wcześniej, lub nie emituje w szkole na lekcjach wychowawczych, bo godzina 21.45 nie sprzyja temu, aby każdy to zobaczył, a uważam, że powinien.

Cała rozmowa z tego odcinaka znajduje się na stronie: http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/tomasz-lis-na-zywo/wideo/03022014/13639078

 

Konkrety i skrót najważniejszych rzeczy, aby to mogło się przysłużyć nie tylko tym nastolatkom, ale i nam dorosłym.

 

Opinia Pani Agnieszki Sikory ( z zawodu byłej dziennikarki współpracującej kiedyś z Markiem Kotańskim, z wykształcenia pedagog, obecnie prezes  Fundacji po DRUGIE, która pomaga młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym, patologią, bezradnością, a w szczególności swoje działania kieruje do wychowanków i byłych wychowanków placówek resocjalizacyjnych.

Ważne: Jeśli kogoś interesuje, polecam to szczególnie nastolatkom znajdującym się w takich sytuacjach, jak wygląda macierzyństwo małoletnich w naszym kraju i nie tylko w naszym kraju, jakie są warunki, prawo, programy, placówki, odsyłam do filmu, w ujęciu również spraw materialnych itp. od minuty 2:00 o wsparciu finansowym, od minuty 2:24  oraz  5:30 o warunkach jakie są w Polsce, od minuty 4:04 o warunkach małoletnich matek, jakie oferują państwa w Europie, Niemcy, Litwa, Wielka Brytania, Dania,  od minuty 7:00, o tym co grozi taki dziewczynom, i jaka jest praktyka w placówkach resocjalizacyjnych, aby pomóc tym dziewczynom.

 

To my dorośli odpowiadamy za to, że dzieci rodzą dzieci, a oparte jest to na kilku płaszczyznach:

1) Jest to kwestia wiedzy, w którą wyposażamy młodzież, dzieci, wiedzy z zakresu edukacji seksualnej, z zakresu antykoncepcji.

Oraz

2) Najczęściej są to dziewczęta, ze środowisk ubogich, ze środowisk dysfunkcjonalnych, gdzie są pracownicy opieki społecznej, gdzie są kuratorzy, gdzie dzieje się bardzo dużo różnych rzeczy w rodzinie, gdzie te wszystkie służby w rodzinę wkraczają i mimo tego, i tak to nie daje efektów, to się dzieje!

Dziewczęta z placówek, z poprawczaków i młodzieżowych ośrodków wychowawczych, tak bardzo pragną miłości, tak bardzo poszukują bliskości, że im się często, po bardzo krótkim kontakcie z nowo poznanym mężczyzną wydaje, że to już jest ten z którym założą rodzinę i dlatego one podejmują współżycie. To, że im powiemy o antykoncepcji, to jest jedno, ale my musimy je jeszcze uświadomić, tak w pełni, jak one mają to robić, aby w pełni były zabezpieczone, bo np. jakaś nie zawsze pamiętała, aby wziąć tabletkę antykoncepcyjną.

To czy ta dziewczyna podejmie współżycie, czy nie podejmie współżycia, nakłada się bardzo wiele czynników, i to my dorośli musimy poświecić bardzo wiele czasu, bardzo wiele energii, przeprowadzić bardzo wiele rozmów, żeby osiągnąć pewien efekt, aby tych ciąż było jak najmniej, dlatego jest to nasza wszystkich, wspólna odpowiedzialność.

 

W tej kwestii mamy 2 główne problemy i musimy odpowiedzieć sobie na te pytania:

1) Dlaczego jest tak że dzieci rodzą dzieci, dlaczego tak się dzieje, że my dorośli do takiej sytuacji dopuszczamy.

2) W jaki sposób my dorośli pomagamy tym nastoletnim matkom w sytuacji, kiedy one już te dzieci rodzą.

 

Opinia Pani poseł Marzeny Wróbel z Solidarnej Polski, osoby, która reprezentuje opracowany przez Rząd program realizowany w szkole, dotyczący "Wychowania do życia w rodzinie".

Czego uczą się dzieci w szkole na tym przedmiocie, jak ten program wygląda:

"Edukacja wychowania do życia w rodzinie", jest to program związany z edukacją seksualną typu A, która nakłania do wstrzemięźliwości, wiedza w tym przedmiocie dotyczy przede wszystkim rodziny, w której podstawowa teza jest taka, aby podejmować współżycie seksualne wtedy, kiedy kocha się drugą osobę, wtedy kiedy chcesz z tą osobą być, wtedy kiedy wiąże was związek małżeński, ponieważ rodzina jest naturalnym otoczeniem w którym powinno się  wychowywać dziecko, ten model rodziny, ten model społeczeństwa jest modelem optymalnym, właściwym, preferowanym. 

 

Opinia Pani Katarzyny Piekarskiej z SLD.

Edukacja seksualna w Polsce powinna być obowiązkowa.

Powinna uczyć odpowiedzialności za drugiego człowieka, ale również powinna przekazywać rzetelną wiedzę na temat nowoczesnej antykoncepcji, ponieważ nie jest łatwo rodzicom  rozmawiać z nastolatkiem o antykoncepcji.

 Tutaj też powstaje taki problem prawny, małoletnia matka, która rodzi dziecko, jest sama pod władzą rodzicielską i jej ta władza rodzicielska nie przysługuje.

Sąd musi ustanowić wtedy opiekę dla tego dziecka, dopóki dziewczyna nie skończy 18 lat, ewentualnie nie wyjdzie za mąż w wieku 16 lat, jej pomoc w stosunku do urodzonego dziecka nie przysługuje. Ona nie może podjąć żadnych decyzji w sprawie wychowywania tego dziecka, nie może podjąć również związanych z tym zabiegów itd.

 

 Opinia Profesora Zbigniewa Izdebskiego, seksuologa:

Jeśli chodzi o program edukacyjny, założenia jego nie są złe, realizacja tego programu jest zła, są szkoły, które w ogóle nie podejmują tej tematyki, dojrzewanie seksualne,  pomijają kwestie antykoncepcji, albo informują o samych naturalnych metodach... gdzie mówiąc o odpowiedzialności nastolatków, jest to mało realne.

 

Lekarz też wspomniał o swojej książce napisanej jeszcze z dwoma autorami  pt. "Zbyt młodzi rodzice" W książce tej przedstawiono zarówno skalę, jak i obraz zjawiska prokreacji i rodzicielstwa nastolatków, a także specyfikę aktywności seksualnej nastolatków i jej uwarunkowania. Ważną częścią tej pracy jest omówienie zdrowotnych, psychicznych i społecznych konsekwencji przedwczesnego rodzicielstwa, a także zaprezentowanie problematyki antykoncepcji młodzieżowej – jej specyfiki i najnowszych ustaleń co do skuteczności i zdrowotnych konsekwencji jej stosowania.

Myślę, że ta książka powinna być obowiązkową lektura szkolną, wprowadzoną do obiegu już od klasy 1 gimnazjum, ale to jest tylko moje zdanie, myślę też, jako autor tego artykułu, wertując wszystkie metody antykoncepcji, o których chcę wspomnieć w drugiej części jego, że wielu z nas dorosłych nie ma pojęcia o wszystkich metodach nowoczesnej antykoncepcji, więc tym bardziej nie jest w stanie ustrzec przed niepożądana ciążą swoje dzieci.

To my dorośli musimy się najpierw w tym temacie porządnie wyedukować!

I tak np. zauważyłam, coś czym sama się zainteresuję, bezpiecznie, bez ingerencji chemicznej, mechanicznej na nasze kobiet ciało, o tym nie wiedziałam, pojawił się na Polskim rynku TESTER OWULACYJNY ZE ŚLINY,  wskaźnik niepłodności i płodności, wielokrotnego użytku przez okres 2 lat, wynik testu osiąga się w 5 minut, skuteczność 98 %, ( koszt około 100 zł)., kto o tym wie? Niech to pytanie da nam wszystkim dorosłym sygnał, na jakim etapie jest nasza wiedza, jeśli chodzi o antykoncepcję...

 

Więcej na temat wszystkich metod antykoncepcji, w drugiej części artykułu ANTYKONCEPCJA NIE TYLKO NASTOLATEK

 O ZABEZPIECZENIU NATOLATEK PRZED CIĄŻĄ.jpg

 

 

 

Reasumując:

Oczywiście nie tylko sama edukacja wpływa na to, czy te nastoletnie dziewczęta, będą podejmować współżycie, czy też nie, niczego w ten sposób nie pohamujemy, ale możemy właściwie edukować o skutecznych metodach, często również o tym rozmawiając, tak, aby weszło to nam wszystkim w krew, tak, aby żyło nam się wszystkim bezpiecznie i dobrze .

 

 

Skocz do najnowszych artykułów:

CZYM KIEDYŚ RODZICE STRASZYLI NASTOLATKÓW ORAZ TEST KOMPETENCYJNY OBECNYCH RODZICÓW

 

oraz

 

JAKA JEST WIEDZA POLAKÓW DOTYCZĄCA ANTYKONCEPCJI

 

 

Skocz do artykułu:

POROZMAWIAJMY BEZ SKRĘPOWANIA O HIGIENIE INTYMNEJ - Co potrzebne aby czuć komfort?

Skocz do artykułu:

CZEGO POWINNA NAUCZYĆ MATKA, CÓRKĘ?

 

Skocz do artykułów z serii: KOBIETA I MĘŻCZYZNA

 

Skocz do artykułów z serii: DZIECKO

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl


Podziel się
oceń
18
0

komentarze (44) | dodaj komentarz

OSOBY PALĄCE NIE LUBIĄ POCAŁUNKÓW W USTA A CAŁOWANIE TEJ CZĘŚCI, TO NIE TYLKO PRZYJEMNOŚĆ

niedziela, 15 września 2013 3:18

całowanie to przyjemnosc.jpg

 

 

 

Osoby, które palą papierosy nie lubią całowania z wiadomego powodu, wstyd przed niepożądanym zapachem wydobywającym się z ust kierowanym do osoby, którą kochają, którą się interesują, na której im zależy, jest obciachem i mało przyjemnym doznaniem, dlatego częściej eliminują te zbliżenia ze swojego życia, ograniczając przy tym nie tylko siebie, ale i innych, odbierając im ten przyjemny element ludzkich doznań, ale i nie tylko to…

 

Pocałunki w usta, choć wydawałoby się, że są dość skrytym i intymnym spojeniem dwojga ludzi, są również ważnym elementem życia, dzięki nim potrafimy być szczęśliwsi, serca szybciej nam biją a my sami czujemy magię nie tylko w podbrzuszu, ale i w głowie, w całym organizmie. Jesteśmy odporniejsi na choroby, bakterie jak również chce nam się bardziej dbać o nasze usta, zęby, dłonie, aby były ładne, czyste, gładkie i miękkie…. Niestety nie tylko palacze unikają pocałunków, problem ma z tym połowa ludności nie tylko ze względu na nie świeży oddech będący skutkiem niedbania o zęby, ale również ze zwykłych przyzwyczajeń, większym skupieniu się na innych elementach ludzkich zbliżeń i zdarzeń.

 

Wielu naukowców uważa, że potrzeba złączenia ust z drugą osobą jest nam potrzebna, tak jak wiele ważnych czynności naszego życia, nie tylko jedzenie, ruch, i odpoczywanie są harmonią w organizmie, jest nim również całowanie, dotykanie ustami drugich ust, przyjemność z dotykania się językiem. Osoby, które pragną, kochają, potrafią okazać tak uczucie, zbliżyć bardziej emocjonalnie, redukują przy tym również stres. Dlatego też powstają różne działania, konkursy całowania, przytulania się, aby przybliżać ludzi do siebie a nie odsuwać, aby pokazać, że całowanie nie tylko jest ważne dla ludzkiego organizmu, ale i fajne!

 

Czy wiecie, dlaczego ludzie zaczęli dotykać siebie ustami i wymieniać ślinę? Nie wiecie, nikt tego nie wie, nikt do końca nie wyjaśnił, choć zjawisko całowania próbuje dokładnie zbadać specjalna gałąź nauki zwana Filematologią, domniemania są takie, że istniało to już w okresie około 1500 lat p.n.e., bardziej stosowane praktycznie do celów takich jak lizanie soli z policzków innych, bądź wzięło się z relacji między matką a dzieckiem, która żując jedzenie tak przekazywała mu je z ust do ust, aby się nie zakrztusiło.

 

Jedno jest pewne mózg przy pocałunku stymuluje czucie wokół ust, a neurony znajdujące się w mózgu pomagają znaleźć usta drugiego człowieka nawet w idealnej ciemności. Dodatkowo skóra wokół nosa i pod oczami wytwarza specyficzne substancje i unikalny zapach, to by wyjaśniało, dlaczego Eskimosi, Polinezyjczycy i Malezyjczycy w ramach pocałunku ocierają się nosami a w rzeczywistości są w stanie określić, kim są i czy są zdrowi.

 

Jednym słowem pocałunek w usta jest korzystny, bo wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Przy pocałunku człowiek odkrywa wiele tajemnic, potrafi też już po nim określić czy z tą osobą będzie mu dobrze. 

 

Według badania przeprowadzonego przez niemieckiego badacza Onur Güntürkün, wiemy też, że co trzeci pocałunek, jest wykonywany przez ludzi przechylając głowę zawsze w prawo.

 

O znakomitych właściwościach pocałunku wiedzą również zwierzęta, nawet słonie wkładają swoje trąby do pysków innych właśnie po to, by czuć mocniej życie, obcować w piękny sposób z innymi i nie pozbawiać się absolutnie, tej jakże pożytecznej czynności. Jeżowce kanadyjskie całują się w usta a szympansy łączą językami w swojej własnej wersji francuskiego pocałunku i choć my ludzie dużo mądrzejsi, to coraz częściej zapominamy o sile pozytywnej pocałunków, a ci, którzy palą papierosy bardzo często z tej przyjemnej czynności zwyczajnie rezygnują, bo wstydzą się tego brzydkiego zapachu.

 

Sam temat pocałunków stworzył już wiele filmów, nie tylko konkursów, ale i instrukcji. Oto jedna z nich, najciekawsza, jaką udało mi się odszukać:

 

 Jak całować i jak przygotować usta do pocałunku?

(Małe przypomnienie w wersji sentymentalnej, również dla tych, którzy zapomnieli jak to było za pierwszym razem i kolejnym…).

 

 

1.  Usta powinny być miękkie. Miękkie, gładkie i lekko wilgotne usta są idealne do całowania.

Jak je uzyskać? Wystarczy szczotkować je po każdym myciu zębów, opłukać szczoteczkę ciepłą wodą i wykonywać nią ruchy na ustach, to działa jak peeling, doskonale ściera się w ten sposób zrogowacenia powstałe na ustach, po takich codziennych zabiegach są one gładkie i miękkie.

 

2.  Odświeżony oddech. Zęby muszą być czyste, jeśli jest to możliwe to przed każdym pocałunkiem dobrze jest oczyścić z drobiazgów, które być może siedzą w zębach gumą do żucia. Należy pamiętać, że usta przy pocałunku powinny być lekko otwarte a świeży oddech i higiena jamy ustnej jest ważna tym bardziej we francuskim pocałunku.

 

3.  Dobrych kilka godzin przed pocałunkiem należy unikać takich żywności jak: czosnek, cebula, ryby.

 

4.  Do pocałunku najlepiej znaleźć odpowiedni moment. Dobry pocałunek, zwłaszcza pierwszy pocałunek i pierwszy francuski pocałunek, powinien odbyć się w zaciszu, miejscu, które jest miłe, bezpieczne i przyjemne.

 

5.  Kontakt wzrokowy wzmaga pragnienie. Aby intencje dla drugiej osoby były jasne, należy jeszcze przed pocałunkiem przesuwać powoli wzrok w kierunku ust, a następnie z powrotem do oczu.

 

6.  Ważny jest też szczery uśmiech i radość. Jeśli jesteś naprawdę podekscytowany perspektywą całowania innej osoby, pokaż to! Uśmiech utrzymuje jasność sytuacji i zabawy, jednocześnie pomaga, aby druga osoba czuła się bezpieczna i była spokojna. Radość pokazywana uśmiechem powinna być spokojna i prawdziwa. Uśmiech absolutnie nie może być szeroki i przerażający.

 

7.  Delikatnie i powoli. Powolne podejście do pocałunku buduje napięcie i oczekiwanie. Przenoszenie się w tempie, daje drugiej osobie szansę na wyrażenie na to zgody (lub nie).

 

8.  Przy pocałunku głowę należy zawsze przechylić nieco na bok, tak, aby nie zderzyć się innymi częściami głowy.

 

9.  Zamykanie oczu tuż przed dotknięciem ust swoimi ustami wcale nie jest staroświeckie, całowanie z otwartymi oczami jest na ogół związane z nieuczciwością i nieszczerością, przynajmniej na początku ważne, aby oczy były jednak zamknięte, zresztą utrzymanie zamkniętych oczu, pomaga lepiej się skoncentrować na samej tej czynności, odczuwanie przyjemności z tego zdarzenia jest wtedy dużo większe.

 

10.  Trzymanie ust delikatnie, lekko rozchylonych pomaga w uniknięciu sztywności, pocałunkiem można doskonale pokazać swój romantyzm i uczucie, inicjacja pocałunku francuskiego będzie wtedy naturalna i prostsza. Z drugiej strony, pamiętać należy, że zbyt luźne trzymanie ust, może być oznaką, że jest tej osobie wszystko jedno.

 

11.  Dotykanie delikatne ustami warg partnera na różne sposoby i w różne strony jest wskazane, lekki nacisk i znów zwolnienie powodują, że emocje narastają w oczekiwaniu na pełny pocałunek francuski, który już może być dobrym wstępem do bardziej cielesnego zbliżenia.

Pocałunek francuski pozwala na kontakt językowy, jeśli druga osoba jest takim pocałunkiem zainteresowana, wtedy chętnie go odwzajemni. Należy również wiedzieć, kiedy się wycofać. Jeśli po wypróbowaniu zbliżenia języków partner nie odpowiada należy tego nie przedłużać, wycofać a próbować sprowokować go do samodzielnego działania następnym razem.

 

 

 

Ciekawostki z życia pocałunku:

 

1)  Szwedzcy uczeni zajmujący się higieną jamy ustnej obliczyli, że podczas jednego pocałunku francuskiego dochodzi wraz ze śliną do wymiany:

40 000 drobnoustrojów.

250 gatunków różnych bakterii

0,7 grama białka

0,45 grama tłuszczu

0,19 grama innych związków organicznych.

 

Poprzez pocałunek francuski nie można zarazić się wirusem HIV wywołującym AIDS, z wyłączeniem skrajnych sytuacji, gdy dochodzi do krwawienia.

 

2)  W Holandii wymuszony lub wbrew czyjejś woli pocałunek francuski jest prawnie rozpatrywany w kategorii zgwałcenia.

 

3)  Najdłuższy pocałunek francuski wynosił 35 godzin, 17 minut i 10 sekund, zarejestrowany został 16 lutego 2012 r. w Wilnie.

 

4)  W 2001 r. podczas rekordu pocałunku francuskiego, który trwał 30 godzin, 59 minut i 21 sekund, każdy z partnerów spalił 7436 kalorii.

 

5)  27 września 2011 r. studenci Stanowego Uniwersytetu w UTAH ustanowili rekord Guinessa na najdłuższą kolejkę całujących się ludzi–1.450 osób łącznie wymieniło się pocałunkami.

 

6)  Około 20.160 minut swojego życia średnio każdy człowiek poświęca Filematologii inaczej całowaniu. Podczas jednego pocałunku mózg uruchamia 34 mięśnie twarzy i kontroluje pracę 120 kolejnych mięśni.

 

7)  Całowanie ma korzystny wpływ na zdrowie i sylwetkę, bo partnerzy mogą spalić w ciągu jednej minuty około 26 do 90 kalorii. Całowanie pomaga ograniczyć próchnicę, a połowa ludności kosztowała pocałunków z druga osobą przed skończeniem 14 roku życia.

 

8)  Udowodniono również, że ludzie, którzy częściej się całują, rzadziej mają problemy z żołądkiem i pęcherzem moczowym.

 

9)  66% ludzi kończy początkujące związki z powodu "złego pocałunku".

 

10)  Spośród Europejczyków najrzadziej całują się Niemcy.

 

11) Mężczyźni dwukrotnie gorzej są przygotowani higienicznie do seksu i pocałunków.

 

12) Całując się regularnie możemy przedłużyć sobie życie nawet o 5 lat, wyostrzyć zmysły, zmniejszyć ilość zmarszczek na ciele i mocniej dotlenić organizm.

 

13) Według wyliczeń naukowców, do okresu średniowiecza całowanie praktykowała zaledwie jedna trzecia populacji świata, dziś robi to aż 90 % ludzi.

 

14) Całowaniu średnio poświęcamy około 20 godzin i 160 minut swojego życia, a nasze pocałunki wraz z postępem cywilizacyjnym trwają coraz dłużej.

 

15) W latach 80., średnio pocałunek trwał 5,5 sekundy, a obecnie wydłużył się do 12 sekund!

 

16) Święto pocałunku obchodzimy dwa razy w roku – 6 lipca i 28 grudnia.

 

 

 

Nie traćmy, więc czasu i korzystajmy z doskonałych właściwości pocałunków, róbmy wszystko, aby były one cudowne i przynajmniej jeden odbył się zawsze, każdego dnia! :- )

 

            

 

 

Skocz do artykułów z kategorii: KOBIETA I MĘŻCZYZNA.

Skocz do artykułów z kategorii: CIEKAWOSTKI.

Skocz do artykułu z kategorii: SEKSUALNE.

 

Skocz do poprzedniego artykułu pt. 

WTORKOWY TORTILLOWY OBIAD Kurczak w sosie śmietankowym z curry!

 

 

Skocz do NAJNOWSZYCH ARTYKUŁÓW NA BLOGU

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl

 

 

 

 

 


Podziel się
oceń
9
2

komentarze (15) | dodaj komentarz

SEKSUALNE BARDZO GŁOŚNE KRZYKI KOBIET TO JUŻ NORMA CZY KOLEJNA MODA?

środa, 14 sierpnia 2013 9:18

krzyki w czasie orgazmu kobiet.jpg

 

 

Czy kobiety, młode matki nie mają opamiętania?  Czy nastała jakaś moda wśród kobiet na bardzo głośne krzyki w czasie przeżywania orgazmu?

                                                                                                                            

 

Wczoraj o jękach i krzyku nocnym opowiadała mi koleżanka mieszkająca w blokowisku.

Mówiła również, że od tych orgii nocnych i krzyków, które w blokach niosą się dość mocno poprzez łazienki, jej sąsiad, patrzy na nią jakoś dziwnie, tak jakby z większym zainteresowaniem niż zawsze, jakby myślał, że to ona tak w nocy krzyczy, czyżby facetom podobały się bardzo, te głośne jęki kobiet w czasie aktów seksualnych?

 

Kiedyś było to nie do pomyślenia. Kobiety bardzo rzadko wydawały z siebie odgłosy w czasie zbliżeń seksualnych, tak jakby się tego wstydziły, dziś orgazmy kobiet są głośne, nawet czasem przesadzone, ale czy to wina mężczyzn i ich potrzeb, czy zwyczajnie jakaś kolejna seksualna moda?

 

 A propos mody, pamiętacie jak weszła moda na golenie intymnych części ciała? Wyszła ona tak naprawdę z pornograficznych gazet, modelki fotografowane były do tych zdjęć nago, właśnie ukazujące te intymne miejsca inaczej, raz z paskiem, raz bez, przez to owłosienie stało się niemodne, wręcz odpychające, włosy łonowe zwyczajnie zaczęły przeszkadzać facetom w intymnych zabawach. 

Pamiętam jak kiedyś sprzedawało się takie zabawne kieliszki, napełnione, winem czy wodą, ukazywały one wtedy gołą kobietę, która miała miejsce intymne właśnie z mocnym, gęstym owłosieniem, tym wtedy podniecali się mocno faceci a dziś pragną kobiet zupełnie wygolonych, czy to nie dziwne?

 

Czytałam niedawno taki fajny wpis pewnej kobiety, która jasno i wyraźnie powiedziała, że nie zamierza się w tym miejscu golić, bo jest dojrzałą kobietą a nie 12-latką, jeśli facet chce w tym miejscu widzieć goliznę to znaczy, że chce się kochać z dzieckiem a nie z prawdziwą kobietą! (Może jednak coś w tym jest?)

 

 

Ale powracając jeszcze do tematu jęków, krzyków: Zastanawiam się także czy krzyczenie, wręcz darcie się kobiet w czasie orgazmu, bardziej podnieca facetów czy odstrasza, co oni sami o tym sądzą?

 

 seksualne krzyki2.jpg

 

 

I jeszcze jedno, spróbujcie mi na to pytanie odpowiedzieć, jak wam się wydaje... Czy kobiety drą się, bo lubią? Czy zwyczajnie robią to celowo pod faceta, bo nastała taka moda?

 

 

 screaming-orgasm.jpg

 

Nie ulega wątpliwości, że kobiety to doskonałe aktorki, wiele z nich nie tylko udaje orgazmy, ale i w doskonały sposób odnajduje się w sferze erotycznej choćby grą swoim ciałem. Odgłosy, stęki, jęki są na pewno bardzo podniecające dla obu stron, ale czy taka akcja z darciem się w nocy, kiedy dziecko śpi obok, nie jest już trochę przesadą?

 

 

 

Ciekawostki: Badania przeprowadzone na kobietach wykazują, że:

51 % - kobiet osiąga orgazm zawsze i wszędzie przy stosunku.

6 % -  nigdy w żaden sposób.

25 % - gdy partner je dodatkowo stymuluje.

10 % - tylko podczas seksu oralnego.

12%  - woli zrobić to po swojemu, dotykając się.

 

56 % kobiet z ankietowanych uważa miłość francuską za coś oczywistego,

71 % z nich spodziewa się zawsze za to rewanżu.

 

17 %  kobiet biorących udział w badaniu przyznaje się do zdrady.

56 % z nich żałowała tego,  że zdradziła.

29 %  tych, które zdradziły powiedziało o zdradzie swojemu facetowi.

17 % z nich żałowała tego, że im powiedziały.

55 % kobiet biorących udział w badaniu, nie byłaby z  mężczyzną, z którym sex jest nieudany, nawet jeśli facet byłby piękny i bogaty.

 

 

 

Skocz do artykułu pt.

W JAKI SPOSÓB PRAĆ BIELIZNĘ PRZY MIESIĄCZCE? KOBIETA, TAMPON I KALENDARZYK

 

Właśnie na blogu pojawił się nowy wpis pt.:

OSOBY PALĄCE NIE LUBIĄ POCAŁUNKÓW W USTA A CAŁOWANIE TEJ CZĘŚCI, TO NIE TYLKO PRZYJEMNOŚĆ - Zapraszam!

 

 

Polecam również artykuły t.j.

KOBIETY OSZUKUJĄ MĘŻCZYZN NA KAŻDYM KROKU - DLACZEGO?

oraz

DLACZEGO TESTY SZKOLNE NALEŻY OBALIĆ, WOJCIECH CEJROWSKI O TYM JAK ROZWIĄZAĆ KAŻDY TEST

 

 

Skocz do NAJNOWSZYCH ARTYKUŁÓW NA BLOGU

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl

 


Podziel się
oceń
213
71

komentarze (182) | dodaj komentarz

JAKIE CZĘŚCI CIAŁA PRZYSPARZAJĄ NAJWIĘCEJ PROBLEMÓW KOBIETOM W ZBLIŻENIACH SEKSUALNYCH

piątek, 19 lipca 2013 9:54

głowa kobiety.jpg

 

Tyle się mówi, że kobiety są zimne, że nie mają ochoty na seks, tak jakby to ich w ogóle nie interesowało, w kobiecej głowie rodzi się wiele problemów, najlepszym tego przykładem jest wynik badań przeprowadzonych na kobietach, które w 77 % potwierdziły swoją obawę przed seksem z mężczyzną choćby nieznajomym. Jakie części ciała kobiety były ich obawą?

 

 

1. Mężczyźni twierdzą, że największym problemem w kobiecym ciele, która wytwarza taką niechęć do seksu jest ich głowa i to nie z powodu tego, że kobieta jest brzydka, ma krzywy nos czy zezowate oczy, głowa, jako całość, bo w niej powstają różne negatywne myśli, dotyczące ich nieodpowiednich kształtów i tego, że mężczyzna uzna, że właśnie przez to nie mają seksownego ciała.

 

2. Jak się okazuje największym problemem dla kobiet są ich małe lub nierówne piersi, mimo iż większe mają często brzydszy wygląd, bo są mało jędrne i jak to niektórzy panowie określają obwisłe, większość kobiet z powodu małych piersi rezygnuje z rozbierania się przed mężczyzną właśnie z tego powodu, braku w nich seksualności.

 

3. Druga kolejna część ciała, która przysparza kobietom problem w seksie to brak talii, większość kobiet po urodzeniu dziecka ma z tym problem, bo brzuch jest mocno rozciągnięty a większość panów na forach internetowych aż domaga się od kobiet podkreślenia szczupłej tali, i z tego powodu to również je odstrasza od seksu.

 

4. Kolejny problem negatywnego nastawienia do seksu siedzi w pupie. Pupa jak wiemy najfajniejsza jest, kiedy jest krągła, jędrna i dość mocno odstaje, pamiętamy na pewno wszyscy jak występująca na boisku Jennifer Lopez robiła niesamowite wrażenie na mężczyznach i to właśnie od tej części jej ciała, facet nie mógł odwrócić głowy.

 

5. Twarz – jak spojrzeć facetowi w oczy, kiedy to nos za długi, cera w krostach a usta prawie schowane do środka, wiele kobiet ma na tym punkcie kompleks i dlatego najwięcej operacji, jakie się przeprowadza ostatnimi czasy to właśnie korekcje twarzy, nosa, ust, wygładzanie zmarszczek.

 

6. Zęby – kolejny negatywny problem, niby schowane w buzi a jak ważne dla niej samej. Wiele kobiet ma z tym problem, osoby, które palą wiedza o tym doskonale, to nie tylko problem ubytków, nie tylko problem plomb, które są czarne, zęby zwyczajnie żółkną, czarnieją choćby od zbieranego się kamienia nazębnego  a takie niezadbane też stanowią problem. A zresztą jak wygląda sex bez całowania? Całowanie jest przecież jego początkiem…

 

7. Nogi, i tu nie chodzi o prostowane ich od dziecka na beczce czy w czasie jazdy konnej, nogi zwyczajne są problemem, bo kobietom przeszkadzają w nich kościste kolana.

 

8. Dłonie a raczej paznokcie, nie jedna pani domu ma z tym ciągły problem, kobiety, które niewiele zajmują się domem mają z reguły ładne paznokcie, a mężczyźni chcą czuć drapanie nie tylko na plecach, swojej głowie. Tak, więc, krótkie, łamliwe i brzydkie paznokcie mogą też stanowić problem.

 

9. Brzuch – za duża tusza, skręty w prawo, w lewo, stanie bokiem przed lustrem z takim brzuchem jest mało estetyczne i seksowne, więc jak tu się rozebrać do bielizny przed przystojnym interesującym facetem? Tak, to też zniechęca kobiety, to też jest problem.

 

 

Ogólnie inne części ciała nie stanowią już takiego problemu dla kobiety, aby myśleć pozytywnie o seksie, strach przed odrzuceniem i brakiem propozycji kolejnych spotkań negatywnie działa na psychikę kobiet odsuwając ją bardzo mocno od seksu. W domowym zaciszu przy mężczyźnie, którego się zna wiele lat jedynym problemem mogą być frustracje pogodowe, rozdrażnienie przed okresowe i ogólne wkurzenia za coś na partnera.

 

Jedno jest pewne, wszystkie dolegliwości nawet chorobowe są do przejścia. By mieć chęć na sex, trzeba tylko mieć zdrowy umysł i myśleć pozytywnie o seksualności swojego ciała.

 

 

 

 Skocz do artykułu pt.

CO POWODUJE POGORSZENIE SIĘ SPRAWNOŚCI SEKSUALNEJ KOBIET I MĘŻCZYZN wg. lekarzy

 

 Skocz do poprzedniego artykułu: ŁYSIENIE - CZY TEGO WSTYDZĄ SIĘ FACECI?

 

Skocz do NAJNOWSZYCH ARTYKUŁÓW NA BLOGU

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl


Podziel się
oceń
59
85

komentarze (85) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


piątek, 19 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  3 475 893  

O moim bloogu

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem...

więcej...

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem mojego życia. Wszystkie są pewnym przekazem mnie samej, albo powstały by po prostu istnieć! Do wpisów serdecznie zapraszam.

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 3475893

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

...TWÓRCZE OPOWIADANIA

...ZBIORY TWORÓW MOJEGO AUTORSTWA

AUDIOBOOKI MINA WETP

BLOG KONKURS

BLOG ROKU 2012

FILMY PRODUKCJI MINA WETP

Korzystam

MOJE WIERSZE NA MP3

NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

NOWE ARTYKUŁY

Odwiedzane

POMOC INNYM

Powiązane bloogi

ULUBIONE ARTYKUŁY INNYCH

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:


Darmowe fotoblogi