Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 328 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
STATYSTYKI GOOGLE -
1 313 827

Zdjęcia w galeriach.


JAKA JEST WIEDZA POLAKÓW DOTYCZĄCA ANTYKONCEPCJI

środa, 12 lutego 2014 11:32

 

dlaczego prezerwatywa jest tak ważną metoda antykoncepcyjna.jpg

 

Całkiem niedawno próbowałam dokształcić się w temacie antykoncepcji, nie wszystko dla mnie samej było tak oczywiste i pewne, wertowałam informacje na ten temat pisząc artykuł o nastoletnich matkach, bojąc się, że jeśli nie będę w tym kompetentna, to nie ustrzegę przed tym swoje dzieci. Dzięki temu poznałam wszystkie metody i te innowacyjne zabezpieczeń i przyznam, że nie o wszystkich wiedziałam a już tym bardziej na czym konkretnie i szczegółowo polegają, w trakcie tego  zauważyłam jedną rzecz, że wiele jest niespójności w informacjach jakie podaje Internet, choćby na temat preejakulatu.

Okazuje się“, że w Wikipedii przy antykoncepcji w metodach innych tj. stosunku przerywanym, nie jest uzupełniony pewien zapis, dość istotny zapis dotyczący antykoncepcji.

 

 

Żeby nie pewien komentarz pod moim artykułem : "METODY ANTYKONCEPCJI" ,to bym do tego się nie dokopała.

 

Sami o tym przeczytajcie...

Pewien mężczyzna dochodził, jak to jest tak naprawdę z tym prejakulatem, jeśli ktoś nie wie co to jest, to informuję, zaznaczając przy tym, że to moje tłumaczenie tego nie książkowe że preejakulat-  to pewien płyn, śluz, który może, ale nie musi wydobywać się z członka mężczyzny przed samym stosunkiem, barwę ma przeważnie przeźroczystą, a co o tym wiedzą lekarze ginekolodzy i czy ich informacje są takie same, posłużę się wypowiedzią tego chłopaka, który pytał o to kilku lekarzy, ginekologów.

 Oto jego historia:

 

"Temat zakładam dla zaczerpnięcia informacji, a może ich udostępnienia? Mianowicie nie tak dawno, bo miesiąc temu uprawiałem sex z dziewczyną bez zabezpieczenia w jej dni płodne ( bodajże to był 14 dzień cyklu ) tak, że dziewczyna była idealnie przygotowana do zajścia w ciąże. Oczywiście wydzielił się preejakulat a z nim moje obawy co do konsekwencji, jakie może on nieść. I tu zaczyna się moja droga.

 

Los tak chciał, że mam znajomych lekarzy, farmaceutów, genetyków i ginekologów. Zacząłem odnawiać swoje znajomości, odwiedzając ich po kolei. Moje pytanie było jedno : Czy jest możliwość w takim przypadku zajścia w ciążę? I zaczęła się lawina.

 

Należy zacząć od tego, że ludzie starają się latami o dziecko i nie mogą dostać tego czego chcą. Z drugiej strony wystarczy tylko jeden plemnik, który " załatwi sprawę ". Jednakże, gdy tak chodziłem od jednego znajomego do drugiego, słyszałem inne wersje.

 

Jeden twierdził, że środowisko kwasowe pochwy dosłownie zjada plemniki i nie ma możliwości ich dojścia do celu. 

 

Drugi, że bariera śluzu jest bardzo trudna do przejścia przez plemniki ze spermy, a co dopiero te z preejakulatu, których liczebność jest zdziesiątkowana.

 

Trzeci twierdził, iż plemniki z tego śluzu są bardzo słabe, niedorozwinięte, pozbawione aparatu ruchu, nie zdolne do przeżycia w pochwie.

 

Czwarty zaś, że tych plemników w ogóle nie ma, ponieważ preejakulat jest produkowany przez jakiś tam aparat i nie służy do rozmnażania, lecz do czyszczenia i nawilżania dróg płciowych.

 

Piąty twierdził, że mogą być "zabrane" z dróg, jeśli wcześniej nastąpił wytrysk a zbliża się kolejny.

 

Nasłuchałem się tego i już sam nie wiedziałem co myśleć.

Skończyło się tym, że dziewczyna dostała okresu i wszystko wróciło do normy. Jak widać ludzie wykształceni po studiach mieli własne, różne odpowiedzi do mojego pytania.

 

Do czego zmierzam. W moim przypadku preejakulatu było bardzo dużo i zbliżenie seksualne trwało długo, tak że gdyby miała być w ciąży, to by była.

W dodatku przed zbliżeniem odbyłem jeszcze jedną godzinę przed, więc praktycznie powinno ich być bardzo dużo. Oczywiście ryzyko pozostaje zawsze, i pewnie miałem dużo szczęścia.

Tym wpisem jednak zmierzam do tego, by nie panikować zbytnio i nie brać się za rzeczy, o których się nie ma pojęcia, by później nie obgryzać paznokci z nerwów i nie sypiać po nocach. Oczywiście możecie wierzyć w to co napisałem, lub nie, jednak do końca nie wiadomo jak z tym preejakulatem jest."

 

Oczywiście ze względu na znaleziony ten tekst, odszukałam również info o przeprowadzonych najświeższych badań w tej sprawie. 

http://informahealthcare.com/doi/abs/10.3109/14647273.2010.520798

tłumacząc ten zapis i czerpiąc informację z Wikipedii,

 

wychodzi na to że opublikowane wyniki badań klinicznych z 2011 r. przeprowadzone na małych grupach mężczyzn wskazują, że preejakulat może zawierać znaczne ilości żywych i ruchliwych plemników. Wcześniejsze badania  nie stwierdzały obecności plemników w preejakulacie lub stwierdzały bardzo małe ich ilości, do tego o upośledzonej ruchliwości, a także plemniki martwe.

Wykazano również, że preejakulat może zawierać limfocyty CD4 i makrofagi zatem może być w nim obecny wirus HIV powodujący ryzyko zakażenia HiV.

 

Informuje również iż w Wikipedii przy antykoncepcji jest nieaktualny zapis, który mówi, że ostatnie badania wykazują, że preejakulat nie zawiera plemników, chyba, że pozostały one w penisie z poprzedniego wytrysku, po którym mężczyzna nie oddawał moczu. Wikipedia przy antykoncepcji nie została  zmodyfikowana o te badania z 2011 r., więc może to wprowadzać w błąd wszystkich szukających tych informacji.

 

 

Dodatkowo do tematu dorzucam: 

 

 Jak ważne jest używanie prezerwatyw przez nastolatków i w przypadkowych kontaktach seksualnych:

 

 

 

 

 

Ważny artykuł:

DLACZEGO DOCHODZI DO TEGO, ŻE NASTOLATKI RODZĄ DZIECI? - EDUKACJA SEKSUALNA

 

Skocz do poprzedniego artykułu:

CZYM KIEDYŚ RODZICE STRASZYLI NASTOLATKÓW ORAZ TEST KOMPETENCYJNY OBECNYCH RODZICÓW

 

Pokrewne artykuły:

SKĄD BIERZE SIĘ SPERMA I OD CZEGO ZALEŻY JEJ ILOŚĆ

 

CAŁA PRAWDA O PRZYRZĄDZIE MĘSKOŚCI

 

Skocz do artykułów z serii:

SEKSUALNE

 

Skocz do artykułów z serii:

CIEKAWOSTKI

 

 

 

Kontakt:

minawetp@wp.pl


Podziel się
oceń
11
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


piątek, 19 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  3 475 827  

O moim bloogu

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem...

więcej...

Zbyt dużo, by pisać! :-) Zbyt mało, by dokładnie określić ;-) Choć jedno Wam powiem. Moje artykuły, prace, szkice, projekty, filmiki powstają pod wpływem różnych myśli i są kolejnym doświadczeniem mojego życia. Wszystkie są pewnym przekazem mnie samej, albo powstały by po prostu istnieć! Do wpisów serdecznie zapraszam.

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 3475827

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

...TWÓRCZE OPOWIADANIA

...ZBIORY TWORÓW MOJEGO AUTORSTWA

AUDIOBOOKI MINA WETP

BLOG KONKURS

BLOG ROKU 2012

FILMY PRODUKCJI MINA WETP

Korzystam

MOJE WIERSZE NA MP3

NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

NOWE ARTYKUŁY

Odwiedzane

POMOC INNYM

Powiązane bloogi

ULUBIONE ARTYKUŁY INNYCH

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:


Darmowe fotoblogi